Skocz do zawartości

Jazz 23/24 - future is bright


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, ely3 napisał:

Lauri jako SF od dwóch lat. Nie zmieni tego to ,,że wybrali sobie drugiego Hooda. Świetnego strzelca bez obrony i zdrowia.. Brice będzie wchodził z ławki. I tak nie lubię Collinsa i tej wymiany ale nie twórzmy dziwnych historii ,że Lauri jest PF-em bo nie grał na tej pozycji ani w Cavs ani wJazz.

A już na pewno nie zacznie grac na czwóce z powodu wybrania debiutanta. Ogólnie Jazz miało do tej wymiany drugą największa kasę do wydania. Skoro oni wypadają bo teraz im pewnie zostanie ok 15 mln ( jest kilka czynników , które na to wpływają więc nie zgadnę ile dokładnie ale od 10 do 20) więc tylko Rockets i SPurs mają jeszcze jakies sensowne pieniądze na maxa dla kogoś. Rynek tego lata będzie mega słaby i ciekawe czy GM to wykorzystają i nie będzie przepłaceń ze średniaków

Spurs niech nie idą w jakiegoś maxa tylko jeszcze raz niech wezmą Draft asset za przejęcie słabego kontraktu ( max 2 lata plus 3 rok jak już nie w pełni gwarantowany ). Zaczyna się poszukiwanie 2 gwiazdy ale lepiej zrobić to za rok z 1 jeszcze lotto wyborem, potraktowaniem VW jak Goberta i pozyskanym assetem extra. Wtedy warto dopiero zaatakować. 

A jazz mi się coraz bardziej podoba i was Collins zaskoczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

A już na pewno nie zacznie grac na czwóce z powodu wybrania debiutanta. Ogólnie Jazz miało do tej wymiany drugą największa kasę do wydania. Skoro oni wypadają bo teraz im pewnie zostanie ok 15 mln ( jest kilka czynników , które na to wpływają więc nie zgadnę ile dokładnie ale od 10 do 20) więc tylko Rockets i SPurs mają jeszcze jakies sensowne pieniądze na maxa dla kogoś. Rynek tego lata będzie mega słaby i ciekawe czy GM to wykorzystają i nie będzie przepłaceń ze średniaków

Skad te dane?

https://www.spotrac.com/news/hawks-trade-john-collins-to-jazz-in-salary-dump-1936/

 

Cytat

On the Jazz side of the trade, they are bringing Collins in via cap space, so they need to delay until the year flips to have that cap space. Utah will have enough cap space to do this deal, whether Jordan Clarkson and/or Talen Horton-Tucker opt out of their contracts or not. We currently project Clarkson to opt out (with the idea of adding more years onto his deal) and Horton-Tucker to opt in. But even if both opt in, the Jazz will have enough cap room to complete this deal.

If Clarkson opts out as projected, Utah will use a large chunk of their available cap space. Pre-trade for Collins, we projected the Jazz to have $47.2 million in cap space. After trading for Collins, we now project Utah to have $28.4 million in cap space.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzeniosłem to tutaj by nie zaśmiecać wątku offseason

Ogólnie w Jazz dużo od kilku czynników

Po 1 Clarskon prawie na pewno się wyoptuje i jego nowa umowa raczej zacznie się ok 18-20 mln ale nie wiemy dokładnie ile

Po czy THT się wyoptuje czy nie. Ja zakładam ,że nie. Ale dziennikarze zakłądają ,że tak. A jeśli sie wyoptuje to czy JAzz będzie chciała z nim przedłużyć czy nie. . Dla mnie on jest poza rotacją a sam Hardy raz miał go jako startera potem długo wypadał z gry. Trudno mi powiedzieć jaki go czeka los. Ale biorąc pod uwage jak słaby jest obecnie rynek a jak mocny będzie za rok to zakładam ,że on jednak przeczeka ten rok na umowie z Jazz

 

Więc mamy gwarantowane umowy z THT i debiutantami na 95,47

Do tego dochodzi nowa umowa Clarskona lub cap hold na ok 20 mln

Olynyk albo te 12 albo 3 mln. Załóżmy ,że go zwalniaja choć nie wiem bo to ulubieniec Ainge'a. Nie wiem ile mam liczyć wolnych slotów ale założmy że 2 

Co mi daje ok 120 mln jeśli wywalą Olynyka albo 129 jeśli go nie wywalą A nie jest powiedzane ,że nie będa chcieli zostawić Dunna a to jest kolejne 2, 5 mln.

Zmiennych jest sporo ale te ponad 20 jest możliwe tylko jeśli THT będzie chciał testowac rynek ale tych 11 mln w to lato nikt mu nie przebije wiec zobaczymy.

JAk wspomnaiłem jest sporo zmeinnych ale dla mnie to oni nie będą mieć powyzej 20 mln wolnej gotówki do wydania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

PRzeniosłem to tutaj by nie zaśmiecać wątku offseason

Ogólnie w Jazz dużo od kilku czynników

Po 1 Clarskon prawie na pewno się wyoptuje i jego nowa umowa raczej zacznie się ok 18-20 mln ale nie wiemy dokładnie ile

Po czy THT się wyoptuje czy nie. Ja zakładam ,że nie. Ale dziennikarze zakłądają ,że tak. A jeśli sie wyoptuje to czy JAzz będzie chciała z nim przedłużyć czy nie. . Dla mnie on jest poza rotacją a sam Hardy raz miał go jako startera potem długo wypadał z gry. Trudno mi powiedzieć jaki go czeka los. Ale biorąc pod uwage jak słaby jest obecnie rynek a jak mocny będzie za rok to zakładam ,że on jednak przeczeka ten rok na umowie z Jazz

 

Więc mamy gwarantowane umowy z THT i debiutantami na 95,47

Do tego dochodzi nowa umowa Clarskona lub cap hold na ok 20 mln

Olynyk albo te 12 albo 3 mln. Załóżmy ,że go zwalniaja choć nie wiem bo to ulubieniec Ainge'a. Nie wiem ile mam liczyć wolnych slotów ale założmy że 2 

Co mi daje ok 120 mln jeśli wywalą Olynyka albo 129 jeśli go nie wywalą A nie jest powiedzane ,że nie będa chcieli zostawić Dunna a to jest kolejne 2, 5 mln.

Zmiennych jest sporo ale te ponad 20 jest możliwe tylko jeśli THT będzie chciał testowac rynek ale tych 11 mln w to lato nikt mu nie przebije wiec zobaczymy.

JAk wspomnaiłem jest sporo zmeinnych ale dla mnie to oni nie będą mieć powyzej 20 mln wolnej gotówki do wydania

 

 

Wow, 20 mln dla Clarksona? Kto mialby mu to dac i po co?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Wow, 20 mln dla Clarksona? Kto mialby mu to dac i po co?

Bo jakby on chciał 16 mln to by juz podpisali przedłużenie bo tyle mogli mu dać w lutym. Skoro to się nie wydarzyło to są dogadani na więcej. Po drugie zobacz jak mocno rośnie salary w lidzę już za rok ma być ok 150

Popatrz jaką umowę dostał Poole za mniej więcej to samo co robi Clarkson. Jest młodszy więc dostał 32 mln na sezon ale to ci pokazuje jak wygląda obecnie rynek dla zawodnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Bo jakby on chciał 16 mln to by juz podpisali przedłużenie bo tyle mogli mu dać w lutym. Skoro to się nie wydarzyło to są dogadani na więcej. Po drugie zobacz jak mocno rośnie salary w lidzę już za rok ma być ok 150

Popatrz jaką umowę dostał Poole za mniej więcej to samo co robi Clarkson. Jest młodszy więc dostał 32 mln na sezon ale to ci pokazuje jak wygląda obecnie rynek dla zawodnika. 

Nie no, Poole rok temu byl sto razy lepszy niz Clarkson. Pomijajac wiek i potencjal. A nowe CBA wlasnie pokazalo, ze wcale nie bedzie szalenstwa na FA, SC moze rosnac co roku max o 10%, takze nie bedzie takich skokow jak za MozgovDenga.

Kto mu da te 20 mln? Rockets sa nim zainteresowani, maja capspace ale maja pewnie z 8 grajkow ktorych woleliby nad Clarskonem. Mysle, ze mocno moze sie przeliczyc jesli nie podpisze tych 16 mln. Jazz beda glupi jak wpakuja sie w 20 mln za rok dla Clarksona, a 45 dla Clarksona i Collinsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Nie no, Poole rok temu byl sto razy lepszy niz Clarkson

Statystyki tego nie potwierdzjają tzn był lepszy za 3 ale to tez wynika z roli w druzynie. Gorszy kreujący za to. Róznica jakaś jest ale obaj to byli ok 18 pkt na podobnym efG czy TS . Podobnie zbierający 

Godzinę temu, Reikai napisał:

Jazz beda glupi jak wpakuja sie w 20 mln za rok dla Clarksona, a 45 dla Clarksona i Collinsa.

Trochę moim zdaniem nie dostrzegasz jak funkcjonują finanse w NBA. Jazz ma za 3 lata do podpisania multum młodych graczy. Dlatego biorą umowy które się będą wtedy kończyły.

A teraz nie chcą już tankować tylko walczyć o coś ale nie chcą się tez pakowac w maksy dla podstarzałych gwiazd. Liczą na ro ,że te umowy sa przejściowe. Finansową podłogę trzeba i tak soiagnać w ten czy inny sposób. 

Nie podoba mi się ani gra Collinsa ani jego umowa choć jeśli zrobi Hardy z nim to co z Laurim i Collins znowy będzie za 3 trafiać ok 40 % rzutów i będzie jak Lauri robił 20 pkt to jest to okJesli jednak Collins ma regres to będzie balast jak jasna cholera. 

Przekonamy sie czy Collins po prostu źle się odnajdywał w systemie Trecentrycznym czy to są głębsze problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

 

Przekonamy sie czy Collins po prostu źle się odnajdywał w systemie Trecentrycznym czy to są głębsze problemy

On sie dobrze odnajdowal w systemie Trecentrycznym do czasu, az Capela nie przejal jego lobow/alleyupow i zabral mu miejsca chowajac go do rogu.

Teraz pod koszem bedzie mial Kesslera, takze wcale lepiej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, Nie przepadam za Collinsem ale może w Jazz się odnajdzie

Ale z Clarksonem to naprawdę nie doceniasz rynku i tego ,że Salary wzrosło sporo w tym roku i przyszłym i te 20 mln to za rok będzie tak naprawdę poziom 15 dziś

A Jazz jeszcze jutro musi podjac decyzję co z Olynykiem . Ogólnie to średnio widzę te niby 28 mln cap space chyba ,że zwolnią Olynyka ale coś czuje ,że jednak nie

Samo MLE w tym roku to prawie 11 mln a za rok chyba 12,5 i to w pierwszym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

 

Ale z Clarksonem to naprawdę nie doceniasz rynku i tego ,że Salary wzrosło sporo w tym roku i przyszłym i te 20 mln to za rok będzie tak naprawdę poziom 15 dziś

 

Nie wzroslo sporo i nie bedzie roslo co roku sporo.

 

4 minuty temu, ely3 napisał:

Samo MLE w tym roku to prawie 11 mln a za rok chyba 12,5 i to w pierwszym roku

No to tym bardziej nie jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Nie wzroslo sporo i nie bedzie roslo co roku sporo.

W kończącym się sezonie ile było? A ile będzie za rok? Masz wzros rok do roku po 10-11 %  Biorąc pod uwagę ,ze to są maksymalne możliwe wzrosty to dla wzrosło dużo bo bardziej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

W kończącym się sezonie ile było? A ile będzie za rok? Masz wzros rok do roku po 10-11 %  Biorąc pod uwagę ,ze to są maksymalne możliwe wzrosty to dla wzrosło dużo bo bardziej sie nie da

Spodziewano sie wiekszych wzrostow, a tu jest max 10%, no jak dla mni szalu nie ma, ale przynajmniej nie bedzie okropnych kontraktow dla Mozgovow...

...Teraz beda tylko okropne dla Clarksonow :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

Spodziewano sie wiekszych wzrostow, a tu jest max 10%,

Bo taki max wpisali w regulacje by to rozłozyć na dłuższy okres a nie jak ostatnio skokowo

8 minut temu, Reikai napisał:

Teraz beda tylko okropne dla Clarksonow

Ty się spodziewaj maxa dla Reavesa. Chorych umów dla Hachimury za jego brak obrony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Bo taki max wpisali w regulacje by to rozłozyć na dłuższy okres a nie jak ostatnio skokowo

Ty się spodziewaj maxa dla Reavesa. Chorych umów dla Hachimury za jego brak obrony itp

Hachimura nie broni niskich obwodowych, ale z silnymi i wyższymi grajkami radzi sobie bardzo dobrze.

No 25 mln dla AR to przegięcie, tzn  wciąż lepiej jemu płacić 25 niż Clarksonowi 20, ale i tak chore.

Point is, Lakers muszą zatrzymać Reavesa. Na Clarksona nie ma rynku i nikt poza Jazz go nie przepłaci, dlatego mają kartę przetargową i spokojnie mogą dać mu mniej. Bo kto inny ma cap space i zechce mu dać takie pieniądze?

@ely3 a czy to nie jest bullshit z tym że Clarkson odrzucił 16 mln?

Sam tak twierdzi przynajmniej że nie było rozmow

https://basketball.realgm.com/wiretap/270028/Jordan-Clarkson-Hasnt-Talked-Extension-With-Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

@ely3 a czy to nie jest bullshit z tym że Clarkson odrzucił 16 mln?

Sam tak twierdzi przynajmniej że nie było rozmow

Tak pisali insiderzy ,że Jazz nie może zaproponować więcej niż 16 baniek z jakiegoś powodu ale nie mam pojęcią czy to była decyzja wspólna na linii agent-klub . czy było co innego. Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.