Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2023/24


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dwa fajne mecze się trafiły, akurat jak Herb wrócił. Najpierw Daniels na spółę z Jonesem wybili Luce koszykówkę z głowy, a ich defensywa nakręcała transition O i dała blowout w rewanżu z Mavs. Wczoraj z kolei Zion zdominował pierwszą połowę vs Nuggets i przez chwilę też pachniało blowoutem, ale potem Denver postawili strefę i się ogarnęli, na szczęście trójki wpadały i się udało dowieźć W.

Podoba mi się combo Dyson-Herb w obronie, gdzie Daniels częściej broni 1 na 1, a Herb wykorzystuje swoje długie łapska i czytanie passing lanes. Green też ostatnio całkiem sporo eksperymentuje z grubym na piątce i nawet nawet to wygląda, Ingram też coraz lepiej, nawet powoli jakaś chemia z Zionem się wytwarza, ale ogólnie to wiadomo, że zaraz któryś z nich złapie jakiś uraz i nic z tego nie będzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten home stand, wyszło 4-2, a mogło i w sumie powinno być 5-1, bo ten meczyk z Wolves przegrany mocno na swoje życzenie.

Generalnie ten wczorajszy mecz z Kings dla mnie więcej znaczy niż blowout 2 dni temu, bo wczoraj ewidentnie trójka nie wpadała, a i tak Pels prowadzili niemal cały mecz i potrafili znaleźć sposób, żeby skutecznie punktować. Zion z Ingramem coraz lepiej współpracują, nawet jakieś 2man game się powoli pojawia i wygląda to coraz fajniej. 

Wrócili Jose z Nance, CJ podobno już trenuje, więc to płuco chyba nie takie poważne. Idzie to w dobrą stronę, Pels są aktualnie team2watch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się Pelicans ogląda, Ingram w kosmicznej formie, na Ziona ciężko znaleźć jakieś ograniczenia - jak dostaje piłkę 4-5 m od kosza to robi co chce. Jak będą w pełnym składzie, to mogą być bardzo groźni.

czytałam że ingram z zionem zostają po treningach i ćwiczą właśnie jakieś 2man game bo dotychczas rozegrali śmiesznie mało minut razem i to widać, bo gdzieś to zrozumienie nie jest coraz lepsze. oby im zdrowie dopisało, bo potencjał tej ekipy jest naprawdę spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to przypominać zeszłoroczne Pelikany sprzed kontuzji Ziona. Wychodzą na mecz z rozkładem jazdy - jazda z wiadomo czym i od początku narzucają intensywność w obronie, co przekłada się też na fajny rytm ataku. Są momenty, gdy pałeczkę przejmuje Ingram, są też takie, gdy to Zion dominuje. Już to pisałem, ale się powtórzę - Dyson z Herbem to piękny duet obwodowych stoperów i nie mogę powiedzieć, żebym tęsknił jakoś mocno za CJem, bo wiem, że po jego powrocie Dyson wróci na ławkę. A szkoda, bo McCollum jako 6thman by tu ładnie pasował, nie trzeba byłoby mu jakoś mocno ucinać minut, po prostu zmieniałby Ziona w połowie 1Q i przejmował jego touches.

Zion jest już na jakieś 90% sobą, z Clippers przejął meczyk w drugiej połowie, kiedy Ingramowi nie wyszło kilka akcji pod rząd. Pewnie każdy widział to, co zrobił Hardenowi, ale mnie się najbardziej podobało to:

Dzisiaj back2back w SLC, mam nadzieję, że Zion weźmie wolne, nawet bez niego Pels powinni sobie poradzić, a jak nie, to trudno, jest listopad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna koncowka tego meczu ogolnie

zagrywka Pels na koniec to samo

ale no Utah takie mecze zakresla w kalendarzu

druzyny ktore przyjezdzaja do nich i moga nie miec wystarczajaco duzo motywacji

pewnie zakreslone w kalendarzu to bylo jako win dla Jazzmanow, jak zawsze trudny teren

w ogole mam wrazenie ze liga przy tym calym talencie jaki mamy zapomniala o Zionie

sam Zion tez wyglada bez rewelacji kompletnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, Reikai napisał(a):

@karpik jakies podsumowanko iak z Hawks?

No like no podsumowanko :P

Tu w sumie nic się nie zmieniło, ciągle czekamy aż ten zespół będzie przez kilka tygodni zdrowy i pokaże na co go stać. 

Czekamy aż Zion wskoczy na swoje 100%, aż Ingram się wstrzeli z trójką i generalnie wszyscy się zgrają.

Zion w offseason podobno nie grał pick up basketball, więc możliwe, że przez to jeszcze nie jest tam, gdzie był rok temu o tej samej porze. Wiadomo, że na pewno poprawił playmaking, a dopiero teraz wraca Trey Murphy, z którym miał najlepszą chemię, więc może być jeszcze lepiej. W sumie śmiesznie, że trochę narzekam na gościa, który robi 23-6-5 na 60%TS :) Ale wszyscy wiedzą, że stać go na więcej. Może to świadome oszczędzanie się i podejście do sezonu jak do maratonu, nie wiem. Jak dzięki temu chłopina będzie wyglądał jak top5 ligi na wiosnę, to fajnie, gorzej jak się za miesiąc połamie na 3-4 tygodnie, potem pójdzie info, że mu się odnowił uraz, a w kwietniu będziemy czytać info, że ćwiczy 1-on-1, 3-on-3 itd.

Ingramowi chyba to USA basketball zaszkodziło, bo cegli niemiłosiernie za 3, ale liczę na to, że jak cała drużyna złapie rytm, to i Ingram złapie rytm i zacznie trafiać.

Herb gra po prostu piękną koszykówkę, poprawił rzut (tylko z rogu wciąż jest niestabilny), kończy pod dziurą na kosmicznych % i jest sercem tego zespołu. Najlepsze podsumowanie tego co robi jest na tym obrazku:

 

Niesamowite gdzie on zaczął tę akcję w obronie i chociaż nie zaliczył w tutaj ani bloku ani asysty, to jego obecność zrobiła 5-point-swing.

Dysona już tu chwaliłem, no i oczywiście zaraz po tym jak zasugerowałem, że może by go zostawić w S5, przyszły mecze z Jazz, gdzie okropnie ceglił i był jedną z głównych przyczyn tych porażek. Ale w obronie jest przekocurkiem i jak wyrobi sobie lepszy rzut, to będzie miał kto wyjebać CJa ze S5 ;)

Hawkins to fajny rookie, na razie nie nadaje się ofc do rotacji w contenderze, ale gołym okiem widać, że będzie w tej lidze przez lata, musi tylko poprawić decision making zarówno w obronie jak i ataku. Kolejny dobry wybór w ostatnich draftach.

Ogólnie zdrowi Pels to jest ekipa na top10 zarówno w ataku jak i obronie, co zwykle się przekłada na bycie jednym z contenderów, choć na to chyba są za mało doświadczeni. Dzisiaj fajny test z Lakers, obie ekipy lubią mieć problemy z trafianiem trójek, także ten kto będzie miał mniejsze, ten pewnie to weźmie. Ciekaw jestem czy Ham wrzuci do S5 Hachimurę, bo inaczej to nie będzie komu przeszkadzać Zionowi (LeBron pewnie by dał radę, ale nie przez cały mecz), za to Rui + AD z pomocy może zadziałać, a wtedy właśnie kluczem będzie czy Murphy, CJ i reszta będą trafiać. Ogólnie ten zachodni matchup dużo fajniejszy od wschodniego, gdzie szykuje się wesoła szczelanina aka five-man-out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale WPIERDOL XD

Pels to przede wszystkim w głowach przegrali. Chyba wszyscy chopcy zmieniali w szatni pampersy.

Zion na konferencji mówił, że zamiast szukać idealnego rzutu, powinien być po  prostu bardziej agresywny i zdecydowany, a on zamiast tego za dużo rozkminiał i to było widać. Zresztą nie tylko on, Pels wyszli z nastawieniem oddawania tylko dobrych rzutów, realizacji gameplanu bla bla bla, a LeBron ich wszystkich zgasił jak pety xD

Ale na pewno przyda się im taki kop w dupę. Lepiej go dostać w grudniu niż maju, więc warto było pojechać do tego Vegas i zebrać takie doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Codziennie spala wiecej kalorii niz my w miesiac, codziennie treningi mecze.

Jakim cudem on nie spala tego?

Nie no, on nie jest gruby, po prostu ma za dużo masy jak na koszykarza.

Na reddicie są teorie o depresji, może coś w tym być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.