Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2023/24 - ,,20 lat minęło..."


DRK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vero1897 napisał(a):

Cade vs Randle, cegły będą się sypać gęsto!

Może produktem ubocznym tego brzydko zapowiadającego się meczu będzie jakiś ładny budynek? ;) 

Zobaczymy, czy dzisiaj rekord L zostanie poprawiony. Po wczorajszych batach od Lakers są spore szanse 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mamy sweet sixteen. 

Mecz z NYK przynajmniej dało się do końca oglądnąć. Monty zaordynował dwie zmiany w S5: Livers za Thompsona. Pewnie liczył na poprawienie trójki kosztem obrony, ale nie trafił że zmianą, bo Livers trafił tylko 1/5 z dystansu. Za to Ausar, jakby na przekór po 10 meczach bez 3FGM i 0/11, dziś za łuku bezbłędny. 

Druga zmiana znacznie bardziej udana czyli powrót Hayesa do S5 kosztem Iveya. Killian najlepszy mecz od dłuższego czasu 77%Fg, 67% trójki. Nie byłby sobą gdyby sobie jakiegoś kamyczka do ogródka nie wrzucił 25% ft. Ogólnie to trójka obwodowych CC, Hayes, Sasser dziś ten mecz ładnie ciągnęła m.in 11/19 3Fg. Za małe wsparcie od dużych i tradycyjnie już zbyt wiele strat. CC z jednej strony fajnie 31 pts na b. fajnym procencie + 8 as, ale aż 7 strat. 

Niestety włączyło się już odliczanie wsteczne do niechlubnego rekordu 26 porażek z rzędu. Następnie 10 meczy to kolejno Cavs, Grizzlies, @Magic, Pacers, 76ers, @76ers, @Bucks, @Hawks, Jazz, @Nets.

Jakieś większe szanse upatrywalbym w dwóch najbliższych meczach. Bardzo nie chciałbym, aby Pistons  próbowali oszukać przeznaczenie dopiero w meczu z Jazz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DRK napisał(a):

Jakieś większe szanse upatrywalbym w dwóch najbliższych meczach. Bardzo nie chciałbym, aby Pistons  próbowali oszukać przeznaczenie dopiero w meczu z Jazz. 

Obstawiam, że rekordu nie dadzą rady pobić ;) Tym bardziej, że wraca do składu Bojan, w końcu będzie można postraszyć trójką. Dzisiaj z CAVS raczej bez szans, ale w trzech kolejnych meczach jest szansa na wygraną       

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu napisał(a):

Obstawiam, że rekordu nie dadzą rady pobić ;) Tym bardziej, że wraca do składu Bojan, w końcu będzie można postraszyć trójką. Dzisiaj z CAVS raczej bez szans, ale w trzech kolejnych meczach jest szansa na wygraną       

 

Z jednym zastrzeżeniem. Widzę większe szanse z Cavs (10-9)  u siebie niż @Magic (14-5) wicelider wschodu.

W sumie nie ważne gdzie, nie ważne jak byleby tylko przerwać tą przeklęta serię i uniknąć łatki loserów wszechczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smieszy mnie, jak fani innych druzyn uzywaja sobie kosztem pistons zgrabnie pomijajac fakt naszych absencji. wyjmijcie 2 weteranow - najlepszego strzelca i najlepszego zmiennika na pozycji pg, najlepszego centra (duren) i shootera (burks) z lawki na 1/3 spotkan, kluczowego (pozycja - sf + spacing - '3') grajka w rotacji (livers) i robcie w takiej sytuacji dobry bilans. nie da sie! to jest fizycznie niemozliwe, po prostu. nawet larry brown by tego nie ogarnal 'na szybko'. mnie nie martwi szczegolnie poziom naszej gry. nie da sie grac ulozonej koszykowki, gdy co chwila masz polowe skladu na L4. mocno natomiast zastanawia mnie nasz sztab medyczny. od 3-4 sezonow jest masakra, jak idzie o zdrowie grajkow, i to pomimo zainwestowania sporych srodkow w ten segment. pdoobnie zastanawia mnie nasze przygotowanie kondycyjne. w wielu spotkaniach daje sie zaobserwowac, ze brakuje naszym chlopakom energii. gdzies tutaj popelniane sa bledy. pytanie, kto za to odpowiada, i co zrobic, by to 'naprawic'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, joe dumars napisał(a):

shootera (burks) z lawki na 1/3 spotkan,

Burksa przed kontuzją chwaliłem 2 czy 3 razy, ale po powrocie to on jest cieniem własnego cienia.Po powrocie z rekonwalescencji ma 21/71 z gry i 12/45 3FG. Oba poniżej 30%.

Może jest tak jak piszesz coś nie tak ze znachorami w Pistons. Albo z przygotowaniem kondycyjnym. Nie  jestem aż tak w temacie tych zagadnień. O ile w poprzednich sezonach wielką ilość L4 można było tłumaczyć chęcią wyciągnięcia lepszego picka to w tym sezonie ten argument odpada, a liczba L4 wcale nie zmalała. O ile nie wzrosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DRK napisał(a):

Może jest tak jak piszesz coś nie tak ze znachorami w Pistons. Albo z przygotowaniem kondycyjnym. Nie  jestem aż tak w temacie tych zagadnień. O ile w poprzednich sezonach wielką ilość L4 można było tłumaczyć chęcią wyciągnięcia lepszego picka to w tym sezonie ten argument odpada, a liczba L4 wcale nie zmalała. O ile nie wzrosła. 

Był przez wieki Arnie Kander i było dobrze. Nie wiem czemu pozbyli się go kilka lat temu. On od kilku miesięcy pracuje w Magic i jakie mają teraz wyniki... Przypadek?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DRK napisał(a):

Z jednym zastrzeżeniem. Widzę większe szanse z Cavs (10-9)  u siebie niż @Magic (14-5) wicelider wschodu.

W sumie nie ważne gdzie, nie ważne jak byleby tylko przerwać tą przeklęta serię i uniknąć łatki loserów wszechczasów.

Tym razem dobrze obstawiłem, rekord wyciągnięty na 17L. Mecz wyrównany przez 3 kwarty, po czym CAVS odskoczyli na początku 4 kwarty na bezpieczną przewagę i kontrolowali wynik do końca. Wrócił Bojan i nieźle wypadł jak na taką długą przerwę. Były też dostępne inne "kluczowe zasoby" w postaci Liversa i "najlepszego shootera z ławki" Burksa, który na niej pozostał cały mecz 😆 Zatem dalsze porażki będzie można zwalać tylko na zwłoki Joe Harrisa 😆 Mimo wszystko myślę, że z pomocą Bojana przynajmniej jeden z 3 kolejnych meczów uda się wygrać i zatrzymać licznik porażek  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DET to idzie w dobrym kierunku.

Jeszcze tylko wywalic Stewarta z PF i grac nim tylko jako backup C tylko.

A na PF Ausar i Bojan.

mozna w sumie tak:

Hayes - saser - cade - bojan - duren:

z lawki ivey i ausar ale tez grajacy sporo minut.

a reszta to tam dla nich nie powinna miec znaczenia.

Jak juz przegrywają to niech chociaz ogrywają, ale też z sensem.

A nie swoj najwazniejszy prospect ładują w lineupy z zerowym spacingiem.

Jak zas graja bez spacingu to niech chociaz graja mega fast z iveyem i ausarem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu napisał(a):

Mecz wyrównany przez 3 kwarty, po czym CAVS odskoczyli na początku 4 kwarty na bezpieczną przewagę i kontrolowali wynik do końca

Oj nie. Na 3-4 minuty do końca było 97-100 i mieliśmy dwa lub trzy posiadania i rzuty na doprowadzenie do remisu. 

Ogólnie nowa autorska koncepcja Montiego. CC, Hayes, Ivey razem w S5. Trochę to zadziałało np w przypadku Cadea 11 asyst przy TYLKO jednej stracie i 3 stl. W sumie można powiedzieć w sprawie tych zmian w S5: operacja się udała (mecz na styku, Cade fajny na rozegraniu), pacjent nie żyje (bo seria L trwa) 

1 godzinę temu, Grzechu napisał(a):

Tym razem dobrze obstawiłem

Oby Twoje proroctwo wypełniło się do końca. Wg mnie z tych 10 meczy trzy najłatwiejsze (tzn najmniej trudne) to były u siebie z Cavs, Grizzlies i Jazz. Jedna z tych szans już spalona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRK napisał(a):

Oj nie. Na 3-4 minuty do końca było 97-100 i mieliśmy dwa lub trzy posiadania i rzuty na doprowadzenie do remisu. 

Niby tam doszli na te 3 punkty ale i tak Cavs spokojnie ich wypunktowali

 

Godzinę temu, DRK napisał(a):

Oby Twoje proroctwo wypełniło się do końca. Wg mnie z tych 10 meczy trzy najłatwiejsze (tzn najmniej trudne) to były u siebie z Cavs, Grizzlies i Jazz. Jedna z tych szans już spalona. 

IMO Cavs to ciężki zespół do pokonania dla DET, bo mają zawsze z tyłu kogoś jak Mitchell albo Garland, kto weźmie piłkę i wygra im mecz. I mają lepszych wysokich. Łatwiej będzie wygrać z kimś grającym bardziej zespołowo jak Grizzlies czy Pacers 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rano jadę osiemnastką... 

Nadzieja ponoć umiera ostatnia. W Detroit umarła ona w listopadzie, a dziś ją pochowali. Bez honorów. 

Pistons w tym sezonie są bardzo ciekawą drużyną dla statystyków. DET jest na kursie kolizyjnym z rekordową serią 26 porażek z rzędu. 2/3 tej drogi już udało się umiejętnie przebyć. Co więcej w dalszej perspektywie coraz wyraźniej rysuje się możliwość  powalczenia z niezapomnianym wynikiem 9-73 76ers.

Dziś Memphis bez Smarta, Moranta, Adamsa, Clarka, Kennarda, a i tak easy win. 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DRK Bane się wczoraj wziął do roboty i wystarczyło... Swoją drogą MEM jest teraz słabe, ale jak już coś wygrywają, to na wyjazdach i na bidoków z Detroit padło ;) I na domiar nieszczęścia Duren znowu z kontuzją kostki :( 

Trzeba liczyć na jakiś spadek formy Magic albo Pacers, albo może potem Phila się rozluźni na jeden z dwóch meczy i da wygrać. I pomyśleć, że jak przed sezonem typowałem koło 20 czy 25 wygranych, to wydawało się wtedy pesymistyczne LOL   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzechu napisał(a):

Trzeba liczyć na jakiś spadek formy Magic albo Pacers, albo może potem Phila się rozluźni na jeden z dwóch meczy i da wygrać. I pomyśleć, że

Nawet mowy ni ma. Dwie z trzech szans już spalili. Zostali tylko Jazz, a i tego nie widzę za różowo. To będzie najprawdopodobniej mecz o wszystko. 

10 minut temu, Reikai napisał(a):

Dla mnie to jest szok jak wygladal ten zespol pierwsze kilka meczow, a jak wyglada teraz.

Sądziłem, że będzie poprawa względem ubiegłego sezonu (17 W), bo trudno było sobie coś słabszego wyobrazić. Dziś tamte 17W wygląda jak jakiś kosmos, a Pistons sezonu 2023/2024 są na drodze, ku staniu się memiczną drużyną all time. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 22:40, Grzechu napisał(a):

Był przez wieki Arnie Kander i było dobrze. Nie wiem czemu pozbyli się go kilka lat temu. On od kilku miesięcy pracuje w Magic i jakie mają teraz wyniki... Przypadek?   

arnie sam odszedl, bo chcial pracowac z saundersem, z ktorym sie przyjaznil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Reikai napisał(a):

Dla mnie to jest szok jak wygladal ten zespol pierwsze kilka meczow, a jak wyglada teraz.

No jest dramat. Na początku sezonu byli przynajmniej fun2watch przez kilka meczy (może to efekt formy preseason niektorych ekip), ale teraz... Najgorzej, że defensywa tak kuleje. Ja kumam, że mlodzi to słabiej taktycznie, ale.nawet gdyby grali 1-1 to powinni grać lepiej. Ausar gra ostatnio po 16-17 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.