Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2023/24 - ,,20 lat minęło..."


DRK

Rekomendowane odpowiedzi

 

... od sezonu zakończonego finałową serią z Lakers i zdobyciem trzeciego tytułu. Nie chcąc wracać za bardzo do prehistorii przypomnę jedynie jak zmieniła się liga za te dwie dekady na przykładzie  ilości pkt jakie tracili mistrzowie z 2004 w seriach PO:

1R vs Bucks (4-1):  82, 92L, 85, 92, 77

ECSF vs Nets (4-3): 56, 80, 82L, 94L, 127L po 3OT, 75, 69

ECF vs Pacers (4-2): 78L, 67, 78, 83L, 65, 65

F vs Lakers(4-1): 75, 99L po OT, 68, 80, 87

Po 2004 były jeszcze 4 ECF (jedne wygrane). Na tym dni chwały skonczyły się. Bilans od 2009 to 3x udział w PO, za każdym razem kończony oklepem 0-4. Druga dekada XXI w stała pod znakiem drummondowania, a ostatnie 3,5 to czas loteriady i zbierania picków, żeby nie powiedzieć brutalnie tanku. Przyniósł on w: 

2020 nr 7 (Hayes), nr 16 (Stewart), nr 19 (Bey)

2021  bingo nr 1 (Cunningham)

2022 nr 5 (Ivey) , nr 13 (Duren)

2023 nr 5 (Whitmore? Walker? Jeszcze ktoś inny???) 

Ubiegły sezon był rozpaczliwie beznadziejny. Najgorszy bilans w lidze.  Zaledwie17 W to też drugi najgorszy wynik w długiej już historii organizacji. Kontuzja CC szybko wykluczyła go z prawie całego sezonu. Totalny brak szczęścia w loterii drugi rok z rzędu. Wszystko to zaowocowało pożegnaniem się po 5 latach z Caseyem, który w ostatnie 4 lata wygrał ledwie 80 gier. Tylko pierwszy sezon miał jaki taki 41-41 + tradycyjne baty 0-4 w 1R.

Co teraz? 

Jest od 2 czerwca new HC Williams z rekordową umową. Nie mam nic przeciwko, żeby Gores dał mu 100 mln (nie moje pieniądze to mi nie szkoda), jeśli tylko to ma pomóc Tłokom ruszyć do przodu. Tak sobie pobożnie życzę że nie po to dostaje Monty taką kasę, żeby znów tankować. Do tego starczyłby zwykły wuefista za kasę 10x mniejszą. Zacznę więc pompować balonik ( w przyszłym sezonie Detroit poprawi bilans o 100%) i zaraz go przebiję ( nie da to nawet play in). Ewentualnie zastosują taktykę PTB z tego roku i nastąpi mocne zaciągnięcie hamulca pod koniec sezonu. Czwarty pełny sezon dziadowania i walki o nic odstraczy nawet najwytrwalszych kibiców. 

Roster jest obecnie taki:

PG: Cunningham, Hayes

SG: Ivey, Burks, Hampton

SF: Bogdanovic, Livers

PF: Stewart, Bagley

C:Wiseman, Duren

Ta jedynstka ma umowy łącznie na 94mln + 3mln dead money Dedmon + 7mln dla picku nr 5. Trochę środków zostaje żeby Weaver z Williamsem kogoś rozsądnego jeszcze dołożyli jeśli Pistons mają o coś grać (moze powroty Granta z PTB albo Bruca Browna). Choć do wzmocnień wobec  zeszłego sezonu to już można zaliczyć HC i w sumie CC też, bo go praktycznie nie było. Drugi rok Iveya i Durena też powinien być lepszy niż debiutancki sezon ( na który i tak nie ma co narzekać).

Bardzo bardzo daleka droga do stania się znów liczącą organizacją w lidze. Jest nowa (droga) miotła, niech to układa, niech robi porządek, żeby ten Wschód calkiem Tłokom nie odjechał. Łatwo nie będzie.Pacers, Hornets, Magic będą mocniejsi. Ale bardziej beznadziejny sezon od ubiegłego naprawdę trudno jest sobie wyobrazić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam taki analityczny problem z tą ekipą - na jakim etapie są Tłoki? Bo jak wciąż rebuild, to trzeba robić wyprzedaż i przyjmować słabe kontrakty za picki, a nie robić comebacki Granta czy Browna, z którymi byłby problem nawet z PI.

Cade, Hayes, Ivey, Stewart czy Duren to wciąż 20-22 latki, którzy najszybciej sukcesy zaczną osiągać za 2-3 lata, a patrząc na ewolucję Denver, Bucks czy Sixers to za 5-6. Czego brakuje - moim zdaniem BB IQ, bo sam Cade (z pomocą Iveya) nie wystarczy oraz siły i defensywy. Jeśli rozwijamy młodzież, to niech biorą Ausara Thompsona na SF lub Walkera na PF. Obaj są atletyczni, szybcy na nogach, dobrze bronią, zbierają i są lepszymi ballhandlerami czy (Ausar) rozgrywającymi od Cama, który dzis jest wysoko głównie poprzez wiek i fizyczne tools, a nie BB tools. Co więcej, wiekowo są podobni do Durena czy Iveya więc podobnie powinni sie rozwijać.

Przy dobrym rozwoju za 2 lata S5 Cade, Ivey, Ausar, Stewart, Duren mogłaby być bardzo trudnym przeciwnikiem, choć moim zdaniem Stewart (podobnie jak Hayes) nie zrobił praktycznie żadnego postępu rzutowego w 3 lata, a defensywę i zbiórkę wręcz pogorszył. Więc to nie jest dla mnie przyszłość tej ekipy w S5 (sorry @Wooden). 

Gdyby postawili na Walkera, to wtedy musieliby upolować SFa młodego - ale nawet Brown mógłby być tu przepłacony teraz, żeby trochę robić za mentora młodzieży. Wtedy Hayes i Stewart wchodziliby z ławki na większe minuty. W Wisemana i Bagleya nie wierzę już - choć pierwszy ma jeszcze czas na rozwój, to jego profil gry jakoś nie bardzo mi pasuje do obecnych standardów koszykówki, bo ani nie jest rim protectorem z bdb zbiórką, ani nie potrafi rzucać czy kreować. Jego sufit, to podłoga Aytona. 

Przydałby się tu jakiś super vet - taki CP3, tylko Bojan to im średnio potrzebny w PHX, no i sam Chris pewnie do DET by nie chciał ;) Ciekawy mógłby być Lowry - bo ta ekipa potrzebuje vet w szatni z wyższej półki. Inaczej czy to Cade czy Ivey czy Duranowi będzie ciężej wejść na wyższy level.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki, ploteczki:

  • Givony suggests that a trade of Pistons forward Bojan Bogdanovicfor Mavericks wing Tim Hardaway Jr. and the No. 10 pick is one scenario that could be “in play.” Based on Givony’s wording, it’s unclear whether that offer has been put on the table by either team or if it has even been seriously considered. But the specific terms suggest it has at least been discussed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść szczegółów dotyczących zatrudnienia Montego.

 

June 15th, 2023 at 5:47pm CST 

After his wife Lisa was diagnosed with breast cancer during a playoff run with the Suns this spring and he was subsequently fired by the team, Monty Williams was reticent to latch on with a new club right away. Lisa’s health ultimately delayed Williams’ decision to ink his eventual new deal with the Pistons, and that delay also led to some additional contract perks, writes James L. Edwards III of The Athletic.

“I had a situation, personally, in my family that needed attention,” Williams said. “I talked to my wife today about whether or not we should talk about that publicly, but that was a huge part of my decision-making. The patience that (team president Troy Weaver) and Mr. Gores (Pistons owner Tom Gores) had with me as we navigated that told me a lot.”

ADVERTISEMENT

Edwards reveals that, beyond a record-setting salary, the added perks Detroit allocated to Williams included a “health and welfare fund” which would help the Williams family pay incurred healthcare costs that their insurance would not finance and access to a private jet to spend more time with Lisa, who will be receiving care in Phoenix.

Omari Sankofa II of The Detroit Free Presswrites that, upon being let go from the Suns once Phoenix was eliminated from the playoffs, Williams was considering taking a year off from coaching to spend more time with his family.

 

I jeszcze o sztabie asystentów:

 
A.                                                                       Williams will be bringing much of his former Phoenix bench with him to the Pistons, in addition to some new additions. In another article, Sankofa unpacks what Detroit’s fresh batch of assistant coaches will bring to the table. Stephen Silas, the head coach of the Rockets from 2020-23, is set to serve as Williams’ lead assistant. Former Suns assistant coaches Brian Randle, Steve Scalzi and Mark Bryant will be joined by ex-Sixers assistant Dan Burke. Jamelle McMillan and Spencer Rivers will be player development coaches under Williams. Sankofa hints that some other recent assistant coaches under former Pistons head coach Dwane Casey could stick around in the Williams regime.
  • Majority Pistons owner Goresemphasized the import of securing Williams’ services to help guide his rebuilding club back to NBA relevance, writes Mike Curtis of The Detroit News. “It was critical,” Gores said. “It’s a really important time. It was also about these players over here. They literally have trusted us and were holding their own practices and they have their own fortitude. They really were able to stay together and there was a moment when Troy and I, we were together and we said, ‘Those young men are relying on us.’ We had, I wouldn’t call it a yelling match at all, but we just talked about how important it was to deliver to our players.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana z BOS. Do Pistons #25, do Celtics #31.

https://www.hoopsrumors.com/2023/06/pistons-trading-up-to-no-25-drafting-marcus-sasser.html

Boston w jeden dzień wysłał w świat dwóch Marcusów. Sasser w Detroit. 6-1 wzrostu. Spadają szanse Hayesa na extension, a może i jakiś handelek Kilianem Weaver wymyśli.

W dniu 15.06.2023 o 15:43, dannygd napisał:

Czego brakuje - moim zdaniem BB IQ, bo sam Cade (z pomocą Iveya) nie wystarczy oraz siły i defensywy. Jeśli rozwijamy młodzież, to niech biorą Ausara Thompsona na SF lub Walkera na PF. Obaj są atletyczni, szybcy na nogach, dobrze bronią, zbierają i są lepszymi ballhandlerami czy (Ausar) rozgrywającymi od Cama, który dzis jest wysoko głównie poprzez wiek i fizyczne tools, a nie BB tools.

Brawo za trafne przepowiednie Dannygd. Ausar w Detroit, a Whitmore poszedł aż z #20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DRK napisał:

Brawo za trafne przepowiednie Dannygd. Ausar w Detroit, a Whitmore poszedł aż z #20.

Red flags co do zdrowia i Whitmore zjechał na dół jak popsuta winda. Ale i tak chyba by go nie wzięli. Ausar jest w typie Weavera, obaj nie lubią za dużo się odzywać ;) 

Musieli się napalić na tego Sassera. Obrona i trójka, doświadczony, a rozgrywać nie będzie musiał, więc fituje od razu. Tylko można było poczekać do 31 a jak już robić deal z Bostonem, po cholerę było oddawać 2 drugie rundy, jak to od Bostonu można było coś dostać. IMO Hayes out, on w DET nie ma już przyszłości może gdzie indziej się zbuduje. W takich Spurs by pasował    

Ogólnie draft był bardzo bardzo wyrównany, więc u mnie bez emocji przeszło - było kilku kandydatów z podobnym upside

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzechu napisał:

Musieli się napalić na tego Sassera. Obrona i trójka, doświadczony, a rozgrywać nie będzie musiał, więc fituje od razu. Tylko można było poczekać do 31 a jak już robić deal z Bostonem, po cholerę było oddawać 2 drugie rundy,

Ototo. Niedawno Weaver przy wymianie po Wisemana posknerzył na 2R pickach i wołał wysłać Beya do Hawks, żeby ATL wysłali do Golden swoje pięć 2R wyborów. A teraz lekką rączką dwa do Bostonu oddaje.

53 minuty temu, allen napisał:

To jak wychodzą S5

Cade, Ivey, Asuar, Stewart, Wiesman? Bagley 6tman

Jest jeszcze Duren. S5 na pozycjach 4 i 5 może być dość płynne. Tych czterech powinno mieć podobną ilość minut gry. A jeśli ktoś może polecieć obok Hayesa to najpewniej Bagley. Cade i Ivey pewniaki do S5, tylko niech rzut poprawiają. Ivey zresztą ostatnie 3 miesiące miał już znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał:

Jest jeszcze Duren

Jeszcze? Monty ostatnio stwierdził, że widzi w nim gracza na Top 10 w lidze ;) 

Wiadomo, że to na razie takie gadki-szmatki ale póki co on ma największy potencjał z wysokich w DET i powinien sporo grać  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu napisał:

Jeszcze? Monty ostatnio stwierdził, że widzi w nim gracza na Top 10 w lidze ;)

Napisałem ,,jeszcze" bo koledzy zapomnieli o  Jalenie. Choć takim huraoptymistą jak Monty to nie jestem. 

 

Ciężko się z tym niezgodzić. Tak szukać  BOTTOM 5 to, nikogo nie obrażając, Wizards, Pistons, Hornets, a na zachodzie pewnie Rockets kto jeszcze nie wiem. Orlando, Pacers, SAS, Jazz powinni być spokojnie mocniejsi od tego pierwszego kwartetu. Ale nie sądzę, żeby w nowym sezonie był jakiś morderczy tank race. Po pierwsze, nie ma już tak atrakcyjnej nagrody. Po drugie cały dół, może prócz WAS jest troszkę, a niektórzy więcej niż trochę mocniejsi.

Co do Pistons, jak już we wstępie zaznaczyłem, liczę że nie po to jest nowy HC z rekordową kasą by szorowac dno. Pewnie na PI i tak to nie wystarczy, ale niech chociaż sezon nie skończy się dla Tłoków przed świętami. Niech choć do ASG będą jeszcze z szansami na PI. 3,5 roku nie grania o stawkę to naprawdę wystarczający szmat czasu. A jak zajmą 6-8 miejsce przed loterią to może akurat los będzie przewrotny i wywinduje do wyższego picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistons uczyniło wolnym Hamptona.

https://www.hoopsrumors.com/2023/06/pistons-waive-r-j-hampton.html#ref=home

Dobry ruch. Idą w ślady Denver (po 25 meczach podziękowali typowi) i za dwa lata było mistrzostwo. Detroit zorientowalo się po 21 meczach co do potencjalu RJ. Teraz tylko płynąć dalej kursem wyznaczonym przez Nuggets i będzie dobrze😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.