Skocz do zawartości

NBA Finals Nuggets vs. Heat


rw30

kto wygra?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rw30 napisał:

nie wiem, a czy ma to jakiekolwiek znaczenie? 

no trochę ma, bo jednak klasa graczy Bucks była już ustalona od kilku sezonów, jeśli chodzi o Denver to nawet fani bali się tych PO, wątpię by ktoś zakładał takie rzeczy jak blowouty na Suns czy sweap na Lakers, więc co, po jednej kampanii Murray top15 a Gordon top25 ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, na topach się nie znam ani mnie nie interesujo, i ciągle nie wiem jakie znaczenie dla oceny postawy w PO ma to, co się o zawodnikach mówiło przed PO i czy ktoś miał klasę ustaloną przed PO czy dopiero występami w tych PO sobie ją ustalił? wg. mnie nie ma żadnego, ale jeśli dla kogoś ma, to proszę bardzo, whatever

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rw30 napisał:

nie wiem, na topach się nie znam ani mnie nie interesujo, i ciągle nie wiem jakie znaczenie dla oceny postawy w PO ma to, co się o zawodnikach mówiło przed PO i czy ktoś miał klasę ustaloną przed PO czy dopiero występami w tych PO sobie ją ustalił? wg. mnie nie ma żadnego, ale jeśli dla kogoś ma, to proszę bardzo, whatever

no jeśli nie potrafisz ocenić statutu graczy, to jak chcesz mierzyć siłe supportu? 

nie zapominajmy, że Suns 21, to nie była wydmuszka jak teraz, tam potrzebny był epic Giannis by odwrócić losy serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no trochę ma, bo jednak klasa graczy Bucks była już ustalona od kilku sezonów, jeśli chodzi o Denver to nawet fani bali się tych PO, wątpię by ktoś zakładał takie rzeczy jak blowouty na Suns czy sweap na Lakers, więc co, po jednej kampanii Murray top15 a Gordon top25 ligi?

nie przesadzaj

Jok to proven przejebanie mocny PO performer (rok w rok, w każdych PO się stawiał)
Murray już w bańce się pokazał -> teraz była kwestia czy jest to w stanie powtórzyć bo poważnej kontuzji (potwierdził że tak, więc to takie połowicznie pozytywne zaskoczenie)
Gordon grał to czego od niego się oczekiwało jak przychodził (czyli lockdown D i wykorzystywanie obecności Joka w ataku)
KCP już wygrywał misia jako roles
Brown cały sezon grał fajnie i poprzednie PO też miał fajne, wiadomo to nie był pewniak ale to też max połowiczne zaskoczenie
Jedno takie faktycznie pozytywne zaskoczenie to to że Braun potrafił dawać quality-minuty w niektórych kluczowych meczach i nie trema go nie zjadła

Nuggets byli 1st seedem na zachodzie i byli zdrowi -> wiadomo po wzmocnieniu się Suns i Lakers pewnie nie byli turbo pewniakiem do finału, ale pls to już większym zaskoczeniem niż mistrzostwo Nuggets jest obecność Heat w finale tbh :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no jeśli nie potrafisz ocenić statutu graczy, to jak chcesz mierzyć siłe supportu? 

tzn wymagasz, żebym najpierw uszeregował zawodników w jakimś top 50 czy top100 danego roku a potem te topy rok po roku porównywał? :P :P :P   nie żartuj, wystarczy mi mecz po meczu porównać, gdzie support się stawił, a gdzie nie i tyle

 

zresztą, bez wchodzenia w szczegóły - większość tytułów ktoś wygrał, bo nałożyły się na siebie   a) świetna gra lidera b) dobra / bardzo dobra gra supportu c) zdrowie d) brak a+b+c u przeciwników  e) gdy a+b+c i względnie d były na bardzo podobnym poziomie, to czasem się sprowadza do tego, kto trafia jakiś pojedynczy rzut, vide Kawahi 2019

chcesz rozbijać to na atomy i porównywać advanced stats supportów albo ustalać top50 co roku i porównywać? feel free, ja w to nie wchodzę 

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie zapominajmy, że Suns 21, to nie była wydmuszka jak teraz, tam potrzebny był epic Giannis by odwrócić losy serii

tak, przy czym rozmowa była o suportach, a zaczęło się od tego, że Koelner napisał

4 godziny temu, Koelner napisał:

w ogóle patrząc na support joka to w skali all time nie jest jakiś fajowy a nuggets przetoczyli się po drabince PO 

a wg mnie jest całkiem dobry (nie wiem dokładnie co znaczy 'fajowy' ), do tego zdrowie + świetny Joković i tyle

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Murray już w bańce się pokazał -> teraz była kwestia czy jest to w stanie powtórzyć bo poważnej kontuzji (potwierdził że tak, więc to takie połowicznie pozytywne zaskoczenie)

dla mnie to był totalny szok, tzn. liczyłem, że wrzuci wyższy bieg, że coś poszarpie, ale tego to raczej nikt nie zakładał, tam była kontuzja kciuka, co chwilę jakieś problemy to z kostką to z kolanami, dla mnie turnaround sezonu 

Gordon lepszy miał pre ASG, potem urazy i naprawdę przeciętna gra, fatalna trója i ft. częsciej wygladał jak ten AG z lat minionych 

KCP też szału nie robił w drugiej części sezonu, podobnie Brown 

całe Nuggets zostało usadzone na koniec sezonu a jak grali to czasem zagrali jak ten mecz z Rockets 

więc ani nie byli do końca zdrowi, ani w wyjątkowej formie a pierwszy seed nie dałby im hca w Finałach nawet z Sixers

9 minut temu, julekstep napisał:

Jok to proven przejebanie mocny PO performer (rok w rok, w każdych PO się stawiał

to też mocno naciągane, patrząc co z nim robił Gob w bańce do momentu takeovera Jamala lub jak gdy biegał bezsilny w serii z Suns, nawet w serii z Blazers miał minusowe on/offy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

dla mnie to był totalny szok, tzn. liczyłem, że wrzuci wyższy bieg, że coś poszarpie, ale tego to raczej nikt nie zakładał, tam była kontuzja kciuka, co chwilę jakieś problemy to z kostką to z kolanami, dla mnie turnaround sezonu 

Gordon lepszy miał pre ASG, potem urazy i naprawdę przeciętna gra, fatalna trója i ft. częsciej wygladał jak ten AG z lat minionych 

KCP też szału nie robił w drugiej części sezonu, podobnie Brown 

całe Nuggets zostało usadzone na koniec sezonu a jak grali to czasem zagrali jak ten mecz z Rockets 

więc ani nie byli do końca zdrowi, ani w wyjątkowej formie a pierwszy seed nie dałby im hca w Finałach nawet z Sixers

całe Nuggets grało na pół gwizdka pod koniec jak już mieli praktycznie zaklepany 1st seed :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

całe Nuggets grało na pół gwizdka pod koniec jak już mieli praktycznie zaklepany 1st seed :) 

no tak to teraz można tłumaczyć, jednak często to wyglądało na tyle żałośnie, że sam nie wiem czy to takie proste 

i to też nie było tak, że 1 seed był niezagrożony, bo po lose streaku na wschodzie zrobiło się blisko, potem sprawę ułatwił OG Morant

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiepskie te finały Butlera. Ostatni mecz to już naprawdę koszmarny, poza tymi dwiema minutami 4Q, gdy zdobył większość swoich punktów. Śmiało można powiedzieć, że zawalił Miami to spotkanie. Szkoda, bo trochę sobie popsuł opinię po fenomenalnej grze w poprzednich rundach. Trudno mi jednak wierzyć, że nie miał konkretnych problemów zdrowotnych, że te wcześniejsze batalie nie zostawiły na nim sporego śladu. Widać było przy wielu akcjach, że coś jest nie tak, nie potrafił odjechać rywalom, rzucić się na parkiet, pudłował proste rzuty, nawet bez krycia. Dlatego też, widząc, że nie jest w stanie dostarczać pkt, tak często oddawał piłkę kolegom, zbyt często, nawet jak na jego rolę w całej strukturze Heat.

Gratulacje dla Denver, nikt nie zasłużył bardziej na ten tytuł. Też jest to nagroda za cierpliwość i zaufanie - trzymanie Malone'a na stanowisku i odpowiednie łatanie luk w rosterze bez szalonych rewolucji. Pozyskanie KCP czy Browna to też świetna robota, podobnie jak wybór Brauna, który już w NCAA wyglądał na gościa, który może się stawić na poziomie NBA. A Jokić potwierdził, że jest najlepszym koszykarzem na planecie. Wspaniały zawodnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał:

w sensie Middelton albo Holiday dali występy typu 30pts w połowie meczu w finałach konferencji gdy Giannisowi akurat nie szło albo 30pts TD w dalekiej fazie PO  albo ileś razy z rzędu 10+ asyst? albo coś zbliżonego? nie przypominam sobie, ale może nie wszystko pamiętam

patrzę na to jak pisałem przez pryzmat all time. np w 04 lakers mieli paytona malone i wiadomo że wyglądali gorzej niż murray czy Gordon.  jru middletona już jakieś nazwiska mieli. to że murray i Gordon wypalili to super tak jak irving lepiej wyglądał niż pippen w 98’ ale do dzisiaj pisze się o scottim jako super supporcie, tak jak teraz np zabawnie wyglada Jason Terry 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo Pippen ogólnie był super supportem, jego się ocenia przez pryzmat 6 tytułów a nie tylko 98, ale oczywiście że Irving w 2016 był lepszy niż Pippen 98 w ofensywie

Terry nie wygląda zabawnie, super punch dał w 2011, ale ten support Mavs ogólnie był bardzo dobry, tylko właśnie ludzie nie potrafią ocenić supportu przez pryzmat runu przez miesiąc-dwa tylko przez pryzmat kariery (czy dziwnych topów vide to co pisał biodro wyżej), a przecież dla champ runu MAvs 2011 forma Terrego 1990-2010 i 2011-2023 nie ma znaczenia, miała znaczenie tylko jego forma w PO i trochę ta w RS 2010/11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Imo mamy takie czasy w nba, gdzie tyle drużyn jest po prostu stacked, że aby wygrać finały to musisz mieć alltimerski support. Nigdy chyba w lidze nie było tylu graczy, którzy lekką ręką mogliby być allstarsami, czy eligible do all-nba teamów - konkurencja jest przejebanie ogromna żeby być w tym miejscu w którym dzisiaj są Nuggets. Z tego względu chyba porównywanie supportu xyz gracza do tych co zdobywali misia lata temu robi się troszkę irrelevant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

przegrali

Czyli oszukali mnie banda złodziei Polskich decydentów.

3 godziny temu, PorzinGOD napisał:

Giannis: od sprzedawania okularów na ulicy po mistrza i MVP, aż do - chłop jedyne co umie to zrobić dwa kroki z połowy boiska i dać pod nogo!

Nie zgodzę się, przy Giannisie cały czas była narracja, że musi poprawiać rzut, bo jego wjazdy pod kosz kiedyś się skończą.

Mniejsza o większość, finały skończyły się tak jak chciałem i jak myślałem. Graty dla fanów Nuggets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.