Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2023/24 Star Wars: New Hope


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Victor zmotywowal Jokicia do wsadu nawet.

nawet do trzech w jednej kwarcie 

przerażający jest ten Żyraf, gdyby siedziała mu trochę bardziej trójka to wygrałby to sam na luzie, nie było nigdy czegoś takiego, zmiecie tą ligę w pył i nic na to nie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nawet do trzech w jednej kwarcie 

przerażający jest ten Żyraf, gdyby siedziała mu trochę bardziej trójka to wygrałby to sam na luzie, nie było nigdy czegoś takiego, zmiecie tą ligę w pył i nic na to nie poradzisz

Ja mam nadzieję, że dozna objawienia i z dnia na dzień zostanie pastorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorak napisał(a):

dla dobra Wembanyamy miejmy nadzieję, że Trae do spurs nie trafi.

Jak wiadomo, czolowy playmaker w NBA to byloby cos strasznego dla Victora.

14 godzin temu, josephnba napisał(a):

Co on takiego poprawił w obronie? 

Stary mnie nie przekonują bo Trae jest cholernie niewydajnym scorerem 

Niskie procenty z gry. Ponad 4 straty na mecz też nie napawają optymizmem 

 

Nie jest jakiś traficzny ale zdecydowanie przehajpowany 

Oczywiście Spurs nie mają co wybrzydzać jeśli im się trafi trade ale ja jako obiektywny kibic mogę narzekać bo to wg mnie nie jest gracz pasujący do VW 

No jak staty Cie nie przekonaja, a zakladam ze nie ogladales Hawks rok po roku by patrzec na jego progres w D, to raczej przekonany byc nie chcesz.

4 straty na mecz ma tez Doncic. To akurat normalka dla ballhandlerow z takim usage.

Ale daleko mi do fans Trae wiec nie zamierzam go specjalnie bronic. Jak dla mnie Spurs moga gnic z Sochanem na PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Reikai napisał(a):

Jak wiadomo, czolowy playmaker w NBA to byloby cos strasznego dla Victora.

to by nie było straszne, ale pytanie, czy Young kimś takim rzeczywiście jest. jak już, to można by argumentować, że to czołowy ofensywny zawodnik, ale patrząc na OEPM jest na 20 miejscu między Hardenem a Lillardem. gdyby oceniać samo rozgrywanie, to byłby jeszcze niżej, bo jego impact w regular jest napompowany wymuszaniem FTs, a tacy obwodowi generalnie słabo się sprawdzają w PO (i między innymi dlatego Trae tak w nich zawodzi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał(a):

to by nie było straszne, ale pytanie, czy Young kimś takim rzeczywiście jest. jak już, to można by argumentować, że to czołowy ofensywny zawodnik, ale patrząc na OEPM jest na 20 miejscu między Hardenem a Lillardem. gdyby oceniać samo rozgrywanie, to byłby jeszcze niżej, bo jego impact w regular jest napompowany wymuszaniem FTs, a tacy obwodowi generalnie słabo się sprawdzają w PO (i między innymi dlatego Trae tak w nich zawodzi). 

A zawodzi?

Bo on ma na koncie jedna slaba serie, a poza tym boxscore lepszy niz w RS. Odprawil tez Sixers. Rok temu wygral 2 mecze vs Boston. A przypomne, ze gra ze skladem wegla I papy.

Idac tym tokiem rozumowania, to nie ma dobrych PO performerow. Sami cancerzy.

Pierwsza seria w PO - 29/10  I odprawienie faworyzowanych Knicks, slynny bowdown po game winnerze w MSG.

Nastepnie 29/11 w 7 meczach Sixers

28/7 vs mistrzowscy Bucks

15/6 vs Heat - jedyna slaba seria.

Rok temu fajna seria vs Celtics I znowu 29/10, z kolejnym game winnerem w PO.

Czepianie sie procentow jest imo slabe. Zazwyczaj grajkom spadaja procenty w PO, jakims 90% z nich. Przy takim skladzie, usage to jest cud ze on tam dawal takie serie. Wyrazenie "tak zawodzi w PO" jest gruuuubym naduzyciem, bo sugerujesz jakby gral na poziomie ostatnich serii PO....wielkiego PO perfomera Kyriego. A taki Kyrie moze marzyc o takich PO.

 

Nie do konca tez rozumiem czemu mowiac o rozgrywaniu wspominasz o wymuszaniu FT. 

Jak robisz co rok 10 asyst na mecz majac taki sklad, a z Johna Collinsa robisz niezlego grajka, to jestes zajebistym playmakerem. Przeciez z Victorem to by byl lob threat all day all night, jezeli z Collinsem wygladalo to tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Reikai napisał(a):

A zawodzi?

Bo on ma na koncie jedna slaba serie, a poza tym boxscore lepszy niz w RS. Odprawil tez Sixers. Rok temu wygral 2 mecze vs Boston. A przypomne, ze gra ze skladem wegla I papy.

Idac tym tokiem rozumowania, to nie ma dobrych PO performerow. Sami cancerzy.

 

 

 

Idąc tym tokiem rozumowania to Trae powinien być- dwa razy lepszy od SGA, sześć razy od Brunsona i co najmniej tak dobry jak Luka -według tego z jakim numerem został wybrany w drafcie i wymieniony za Doncica . Też nie wiem w jakim sensie Trae zawodzi? Trzy razy w pojedynkę zaciągnął furę pełną szrotu do Play Off , w tym dwa razy jeszcze miał pod górkę bo musiał przez Play Inn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Bo on ma na koncie jedna slaba serie, a poza tym boxscore lepszy niz w RS. Odprawil tez Sixers. Rok temu wygral 2 mecze vs Boston. A przypomne, ze gra ze skladem wegla I papy.

Trae ma koszmarne ostatnie mecze w seriach

Sixers 5/23

Bux  4/17

Heat 3/11 i 2/12

Celtics 9/28

ten boxscore nabijany często przez ft, nie wiem też jak Tobie wychodzi, że w PO jest lepszy skoro średnia TS to .533

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Trae ma koszmarne ostatnie mecze w seriach

Sixers 5/23

Bux  4/17

Heat 3/11 i 2/12

Celtics 9/28

ten boxscore nabijany często przez ft, nie wiem też jak Tobie wychodzi, że w PO jest lepszy skoro średnia TS to .533

Jakby Lorak napisal, ze nie domyka serii to nawet bym sie z tym zgodzil.

Ale "tak zawodzi w PO"?

Jakby kazdy robil 29/10 na kiepskich procentach, to mielibysmy samych kozakow w PO, tak wysoko bylaby postwiona poprzeczka. Kilka game winnerow/clutch rzutow. Dotarcie do finalow konferencji przed Luka.

Skoro to jest zawodzenie, to co mozna powiedziec o Irvingach, tego swiata, skoro nie sa w stanie zblizyc sie do takich serii zazwyczaj. Nie mowiac o tym, ze inaczej sie gra jako sidekick Lebrona/Celtics/Duranta, a inaczej gdy Twoim sidekickiem jest John Collins/ktokolwiek kto byl drugim graczem w tych Hawks, ale raczej nikt powazny.

Fani NBA lubia rzucac cancerami I zawodzeniem w PO na lewo I prawo. Liga pizd normalnie, ten kto nie robi 35 ppg na 68TS%, ten zawodzi w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Czepianie sie procentow jest imo slabe.

ciekawe podejście, skoro oceniamy kogoś, kogo główną zaletą jest scoring ; ]

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Nie do konca tez rozumiem czemu mowiac o rozgrywaniu wspominasz o wymuszaniu FT. 

bo na overall ofensywna wartość (wyrażoną w EPM) Younga w RS składa się elitarne wymuszanie FT, więc gdy jest mu to ograniczane (a w pewnym stopniu tego typu zawodników zawsze to spotyka w PO i stąd ich impact jest niższy), to overall tylko jako playmaker będzie jeszcze gorzej wypadał. 

anyway, Victorowi nie jest potrzebny volume scorer na rozegraniu. ktoś taki jak Trae (czy jeszcze lepszy przykład to Iverson) jest dobry na ciągnięcie drużyny w RS, ale nie na mistrzostwo dynastię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Reikai napisał(a):

akby kazdy robil 29/10 na kiepskich procentach, to mielibysmy samych kozakow w PO, tak wysoko bylaby postwiona poprzeczka.

nie no bez przesady, żeby przymykać oko na 26ppg z 21 rzutów na trójce poniżej 30%, nie wszystko można tłumaczyć supportem zwłaszcza, że w przypadku serii z Sixers ten support go do tego ecf wepachal

w ogóle te ECF to juz taka legenda, troche jak WCF Lillarda zrobione na debiutujacych Nuggest i na plecach CJa, nie róbmy z tego jakiegos wielkiego wyczynu, tamci Sixers to nie byl jakiś super team, kontuzjowany Biid, osrany Ben i jakies Korkmazy w s5

16 minut temu, Reikai napisał(a):

Fani NBA lubia rzucac cancerami I zawodzeniem w PO na lewo I prawo.

w Hawks jest spalony, niech udowodni gdzie indziej swoją wartość bo sufit ma wyższy niż Murraye czy Brunsony imo, tylko co z tego skoro Hawks bez niego walą Celtics dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lorak napisał(a):

ciekawe podejście, skoro oceniamy kogoś, kogo główną zaletą jest scoring ; ]

bo na overall ofensywna wartość (wyrażoną w EPM) Younga w RS składa się elitarne wymuszanie FT, więc gdy jest mu to ograniczane (a w pewnym stopniu tego typu zawodników zawsze to spotyka w PO i stąd ich impact jest niższy), to overall tylko jako playmaker będzie jeszcze gorzej wypadał. 

anyway, Victorowi nie jest potrzebny volume scorer na rozegraniu. ktoś taki jak Trae (czy jeszcze lepszy przykład to Iverson) jest dobry na ciągnięcie drużyny w RS, ale nie na mistrzostwo dynastię.

Ciezko mi przychodzi zdanie "cenie Trae Younga", ale jesli mialbym za cos go cenic to bardziej chyba cenie go za playmaking, niz ten scoring nawet. Ty wydaje sie, ze kompletnie pomijasz ten aspekt gry u niego. To jest bardzo fajny kreator.

Sprawdzilem tez te osobiste, bo wspominasz o tym drugi raz. W sensie, ze jego gra traci na wartosci w PO, bo nie wymusza tak wolnych.

Trae Young w RS 3 ostatnie sezony:

7.3 FTA

8.8 FTA

7.8 FTA

Trae Young w seriach w PO, tez 3 ostatnie sezony

7.4 FTA

9.8 FTA

4.6 FTA

6.6 FTA

7.1 FTA

Uprawiasz baaaardzo duzy reach z tym spadkiem poziomu w PO, czy tez zawodzeniem w PO bo jego glowna Bron to wymuszanie osobistych oraz ze w PO zabrano mu to. Przedstawiles to, jakby chlop z RS 26/10 grajka zszedl na poziom 18/7, a FTA spadly mu z 11 na 4.

Tymczasem robi 29/10 w PO, FTA spadly mu niewiele, efektywnosc spadla sporo, ale na pewno nie przez to ze wymusza mniej fauli. Bardziej bym tu obstawial, ze byl jedyna powazna opcja do gry swoich zespolow, wiec latwiej ustawic obrone na takie druzyny.

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

w przypadku serii z Sixers ten support go do tego ecf wepachal

Trae wygral wtedy 2 serie, w zadnej nie bedac faworytem.

Z Sixers robil:

G1: 21/11 6/16 FG

G2:35/10 11/23 FG

G3: 28/8 9/17 FG

G4: 25/18 8/26 FG

G5: 39/7 10/23 FG

G6: 34/12 13/30 FG

G7: 21/10 5/23 FG I 11 FTA :]

Ja chyba inaczej rozumiem wchodzenie do ECF na plecach Johna Collinsa i Gallinariego.

https://x.com/MarcJSpears/status/1401603314991591436?s=20 

Hawks guard Trae Young has scored or assisted on 42 of the Hawks 74 points in the first half against Philadelphia. The Hawks are 7-of-10 (3-of-6 3-pt) off his passes.

Teraz mozna pisac o slabych Sixers, ale to byl faworyt i 1 seed po RS. Polecam popatrzec co pisali eksperci z enba - np "Sixers robia to nawet bez Embiida".

 

 

Chlop wzial ta druzyne na plecy jako jedyna powazna opcja do gry, nakurwial duzo rzutów bo co Im zostalo? Kreowal kasztanow.

A w zamian czytam nieprawdy typu:

Trae Young spada z poziomem w PO

On jest slaby w PO bo mu nie gwizdza fauli i boxscore nabija sobie osobistymi(to albo jedno albo drugie?)

Wszedl na plecach Johna Collinsa do finalow konferencji

Sixers byli slabi

Come on, badzmy powazni.

Zacytuje @karpik

"Young miał jakieś problemy z barkiem, może to trochę wpłynęło na jego skuteczność, ale to jak on prowadzi atak, jakie decyzje podejmuje to jest poezja. Jakby te łajzy Capela i Collins nie zmarnowali wide open alley oopów, to by Trae miał 20 asyst. Jako człowiek, który mu kibicuje od prawie czterech lat (widziałem któryś z pierwszych jego meczów w Oklahomie), nawet ja nie oczekiwałem, że Trae będzie tak dobry w tych PO, gdzie ma przeciw sobie drugą i trzecią najlepszą defensywę RS, a on robi 28-11 przy tylko 3 stratach (dla porównania w RS było 25-9 i 4 straty)."

Jezu, do czego to doszlo zebym ja ta lajze Trae bronil. Ale piszecie takie polprawdy, ze nie zniese tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Sprawdzilem tez te osobiste, bo wspominasz o tym drugi raz.

Napisałem o tym raz, lorak pisał wcześniej. Zresztą to było w kontekście tego, że te 29/10 zawdzięcza głównie tym osobistym, bo gdyby rzucał na zbliżonej efektywności do rs, to naprawdę nie byłoby czego zarzucić, a tak to jest trochę takie wybielanie czegoś co raczej jest nie do obrony, 53TS przez całe PO w dzisiejszych czasach jak na kogoś kto był wymieniany jako topowy scorer.

Nie napisałem też, że Trae był c***owy przez całe PO tylko, że nie dowoził w tych ostatnich spotkaniach i  w zasadzie tylko o tym i o tej jego efektywności wspomniałem. Zacząłeś dyskuje od - "on ma na koncie jedna slaba serie, a poza tym boxscore lepszy niz w RS." - suchy boxscore może i owszem, ale to nie jest najlepszy argument żeby stwierdzić o dobrej serii, zwłaszcza jeśli sam przyznajesz, że tych serii zwykle nie domyka w dobrym stylu, a w zasadzie, to na oko jakieś historic low w tych meczach

Zresztą ja wcale nie uważam, że Young to dla Spurs zły wybór głównie dlatego, że oni nie mają raczej kolejki chętnych z FA, nie ma też zbyt dużo kreatorów na tym poziomie po których mogliby spróbować wymiany. Skoro z Capeli zrobił swego czasu maszynę do picków, to Wemby będzie wniebowzięty, więc tutaj się akurat zgadzam i nie rozumiem tych obaw w stylu "byle tylko nie Young"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Napisałem o tym raz, lorak pisał wcześniej. Zresztą to było w kontekście tego, że te 29/10 zawdzięcza głównie tym osobistym, bo gdyby rzucał na zbliżonej efektywności do rs, to naprawdę nie byłoby czego zarzucić, a tak to jest trochę takie wybielanie czegoś co raczej jest nie do obrony, 53TS przez całe PO w dzisiejszych czasach jak na kogoś kto był wymieniany jako topowy scorer.

Nie napisałem też, że Trae był c***owy przez całe PO tylko, że nie dowoził w tych ostatnich spotkaniach i  w zasadzie tylko o tym i o tej jego efektywności wspomniałem. Zacząłeś dyskuje od - "on ma na koncie jedna slaba serie, a poza tym boxscore lepszy niz w RS." - suchy boxscore może i owszem, ale to nie jest najlepszy argument żeby stwierdzić o dobrej serii, zwłaszcza jeśli sam przyznajesz, że tych serii zwykle nie domyka w dobrym stylu, a w zasadzie, to na oko jakieś historic low w tych meczach

Zresztą ja wcale nie uważam, że Young to dla Spurs zły wybór głównie dlatego, że oni nie mają raczej kolejki chętnych z FA, nie ma też zbyt dużo kreatorów na tym poziomie po których mogliby spróbować wymiany. Skoro z Capeli zrobił swego czasu maszynę do picków, to Wemby będzie wniebowzięty, więc tutaj się akurat zgadzam i nie rozumiem tych obaw w stylu "byle tylko nie Young"

Ja tam cytowalem Loraka, nie Ciebie glownie :P I walcze z jego tezami.

Do Ciebie doczepilem sie tylko o to wejscie na plecach, bo on nawet w tym slabym g7 zrobil 10 pkt w 4 kwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Zacytuje @karpik

oj @karpik to chyba nie jest najbardziej obiektywne źródło spojrzeć na Younga i to jest zarzut tylko naturalna kolej rzeczy z wiadomych nam względów. Śmiem jednak sądzić, że od czasu tej serii Sixers jest jednak jego postawą w PO o wiele bardziej zawiedziony, no, ale to może nie się sam wypowie.

5 minut temu, Reikai napisał(a):

Do Ciebie doczepilem sie tylko o to wejscie na plecach, bo on nawet w tym slabym g7 zrobil 10 pkt w 4 kwarcie.

to co on do tego momentu był 2/19?

to go wybroniłeś xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

oj @karpik to chyba nie jest najbardziej obiektywne źródło spojrzeć na Younga i to jest zarzut tylko naturalna kolej rzeczy z wiadomych nam względów. Śmiem jednak sądzić, że od czasu tej serii Sixers jest jednak jego postawą w PO o wiele bardziej zawiedziony, no, ale to może nie się sam wypowie.

to co on do tego momentu był 2/19?

to go wybroniłeś xd

3/7 FG w 4 kwarcie.

Po prostu stwierdzenie, ze ktokolwiek go w tej serii gdziekolwiek przepchnal to jest przesada, tak jak to ze on "az tak zawodzi w PO" cytujac Loraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał(a):

3/7 FG w 4 kwarcie.

czyli 1/16

to ktoś mu pomógł chyba  ze w ogóle ten mecz się jeszcze o coś toczył w tej czwartej kwarcie, bo generalnie to mi o ten g7 chodziło, a to te mecze definiują Cb jako gwiazdę, przynajmniej tak się wydawało, nie mówiąc o tym, że to pokazuje poziom rozsypki w tamtych Sixers, w tym g7 akurat support dojechał, podobnie jak w przypadku Lillarda gdy w serii z Nuggets machnął szalone 3/17

19 minut temu, Reikai napisał(a):

Po prostu stwierdzenie, ze ktokolwiek go w tej serii gdziekolwiek przepchnal to jest przesada, tak jak to ze on "az tak zawodzi w PO" cytujac Loraka.

no ta, ja już też widziałem analizy jak to Lillard to w sumie nie zawodzi w PO, bo z kim on miał wygrać, na wszystko znajdzie się wytłumaczenie, ostatecznie wiemy, że Sixers nigdy nie zrobili ECF, a wtedy z Hawks nie byli też swoją najlepszą wersją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Uprawiasz baaaardzo duzy reach z tym spadkiem poziomu w PO, czy tez zawodzeniem w PO bo jego glowna Bron to wymuszanie osobistych oraz ze w PO zabrano mu to. Przedstawiles to, jakby chlop z RS 26/10 grajka zszedl na poziom 18/7, a FTA spadly mu z 11 na 4.

21-23 RS PO
TS 58.9 53.3
FTr 43.0 36.4
P/36 27.9 25.2
T/36 4.3 4.2
A/36 10.2 8.6
USG 33.4 33.9
WS/48 15.6 5.7

dla mnie to spory spadek, szczególnie jako scorer (RIP efektywność, właśnie m. in. dlatego, że nie dostaje tylu gwizdków) i jakoś wątpię, aby to był typ, który gotów jest poświęcić rzuty, aby skupić się na kreowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.