Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2023/24


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, goozman napisał(a):

też czytam z boku i skoro anulowaliście ważność picku to czy przypadkiem draft nadal nie trwa (do momentu dokonania tego picku) i automatycznie nie przedłuża się czas na zejście z salary??

Dokladnie to napisalem na privie pare godzin temu..

10 minut temu, goozman napisał(a):

czy aż tak lubicie w tej osławionej FBX1 kręcić dramy z dupy?

Pewnie, najlepsze dramy tylko w FBX#1! Sa tak dobre, ze nawet ludzie spoza ligi je sledza ;->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że było zamieszanie z pickiem nr. 20, to po wyborze @GeDDo będziemy liczyć na nowo 48h na zejście z salary. Pamiętajcie że liczy się 48h od godziny wyboru!

@buleknie wycofuję się z trejdu, więc wklepuje jak żeście się dogadali. Primo pozostaje jako 14 gracz u @lorak na ten czas.

Dodatkowo bulek otrzymuje 7 dniowego bana na FA licząc od momentu rozpoczęcia sezonu.

Można się rozejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiLQ napisał(a):

Ale byl dostepny w drafcie NBA 2009, a to ze nie zostal tam wydraftowany nie zmienia faktu, ze byl w ich i naszej puli.
Przeciez my z pickami nie musimy brac tylko zawodnikow, ktorzy byli wydraftowani w NBA - wystarczy, ze przystapili do draftu.

W naszej puli nie był. Lista zawodników w drafcie fbx ustalana jest na podstawie draftu NBA, a nie na podstawie zawodników którzy mogli tam trafić. Ewentualnie dodawani do draftu są są zawodnicy z europy, którzy podpisali ewentualne kontrakty. No i to jest lista graczy dostępnych w drafcie fbx. Jak sobie zobaczysz każdy topic drafowy to jest podana lista zawodników dostępnych. No i to jest pula do wyboru. A nie, że będziesz sobie wybierał jakiego Jasia Kabelenge z jakiegoś  Trydzistanu (czy jak to się tam pisze). 

 

5 godzin temu, wiLQ napisał(a):

To ciekawy pomysl na korekte, ale czy w ten sposob nie oddajemy calosci decyzji na losowosc Yahoo?

Jaką losowość? Na koniec sezonu robiona jest lista zawodników z nowym salary z zawodników dostępnych na yahoo. Jeśli ktoś w trakcie sezonu (będąc undrafted) podpisał kontrakt to trafia na tą listę. Więc będzie mial obliczone salary na kolejny sezon u nas. Nie ma tutaj losowość. Jeśli ktoś zostaw wybrany w drafcie NBA, to u nas też będzie miał ustalone salary. Więc nie ma tutaj losowości.

5 godzin temu, wiLQ napisał(a):

Do tego zmierza zalozona ankieta, ze tak czy inaczej trafilismy na jakis problem bo albo zmieniamy dostepnosc na naszym drafcie albo kwestionujemy co robi Yahoo z prospektami spoza ligi [np usuwanie Micicia po 2016]. Wg powyzszej logiki Micic byl FAsem od 2014 do kwietnia 2023. Czyli wg Ciebie mozna go bylo pobrac z FAsow w zeszlym sezonie?

A jaki to problem? Gościu był kiedyś w drafcie, nikt go nie wybrał. Był na FA, nikt go nie wybrał. Po latach przychodzi do ligi i mamy traktować go jak nowego i ponownie wrzucać do puli draftowej? Przecież to nonsens. Micic był dostępny za darmo na FA przez dwa sezony. Więc był już w naszej lidze. Sabonis też kiedyś trafił do NBA do draftu w wieku 30 lat (nie pamiętam dokładnie). Nie trafiłby tam ponowie gdyby kilka lat wcześniej został wybrany w drafcie lub podpisał kontrakt z klubem NBA (nawet gdyby nie zagrał ani sekundy). Dla mnie sprawa jest zerojedynkowa. 

5 godzin temu, Lu- napisał(a):

Wygląda na to, że @GeDDozamknął temat, który zapewne dotyczył zawodnika trzeciorzędnego (jak Teodosic). Fajnie było ożywić temat, ale za ten 20 pick GeDDo mi zapłaci. Dokładnie 30$.

Potwierdzam deal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie odnośnie zmian. Fbx#2 i fbx#3 wprowadzili właśnie “zerówki". Nie chce znów siać fermentu ależ czy to nie jest dowód że tam łatwiej o zmiany? Nikt nie protestował zmiana przeszła komisarycznie.  Czy lepsza czy gorsza nie mnie przesądzac. Ale panowie myślę że te ligi tą wyprzedzaja szybkością dostosowania do współczesnej nba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bulek napisał(a):

Tak na marginesie odnośnie zmian. Fbx#2 i fbx#3 wprowadzili właśnie “zerówki". Nie chce znów siać fermentu ależ czy to nie jest dowód że tam łatwiej o zmiany? Nikt nie protestował zmiana przeszła komisarycznie.  Czy lepsza czy gorsza nie mnie przesądzac. Ale panowie myślę że te ligi tą wyprzedzaja szybkością dostosowania do współczesnej nba. 

Tzn miec na dyskusje o zasadach cale offseason i wprowadzic ja komisarycznie bez glosowania to ma byc poprawa sytuacji?
Zwlaszcza, ze konsekwencje tej zmiany beda grube - lepiej miec pustego slota niz kontuzjowanego/prospekta na lawce.

Godzinę temu, GeDDo napisał(a):

W naszej puli nie był. Lista zawodników w drafcie fbx ustalana jest na podstawie draftu NBA, a nie na podstawie zawodników którzy mogli tam trafić. Ewentualnie dodawani do draftu są są zawodnicy z europy, którzy podpisali ewentualne kontrakty. No i to jest lista graczy dostępnych w drafcie fbx. Jak sobie zobaczysz każdy topic drafowy to jest podana lista zawodników dostępnych. No i to jest pula do wyboru. A nie, że będziesz sobie wybierał jakiego Jasia Kabelenge z jakiegoś  Trydzistanu (czy jak to się tam pisze). 

Pierwsze slysze, ze w naszym drafcie nie mozna brac kogos kto nie zostal wydraftowany w NBA. Zwykle sie tego nie robi bo mozna go pobrac z FAsow.
Zawsze traktowalem ta liste graczy jako ulatwienie dla komisza, a nie liste wszystkich dostepnych graczy [bo tych byloby za duzo do ogarniecia].

Godzinę temu, GeDDo napisał(a):

Jaką losowość? Na koniec sezonu robiona jest lista zawodników z nowym salary z zawodników dostępnych na yahoo.

Losowosc polega na tym kto jest dostepny na Yahoo i kiedy.

Godzinę temu, GeDDo napisał(a):

A jaki to problem? Gościu był kiedyś w drafcie, nikt go nie wybrał. Był na FA, nikt go nie wybrał. Po latach przychodzi do ligi i mamy traktować go jak nowego i ponownie wrzucać do puli draftowej? Przecież to nonsens. Micic był dostępny za darmo na FA przez dwa sezony. Więc był już w naszej lidze. Sabonis też kiedyś trafił do NBA do draftu w wieku 30 lat (nie pamiętam dokładnie). Nie trafiłby tam ponowie gdyby kilka lat wcześniej został wybrany w drafcie lub podpisał kontrakt z klubem NBA (nawet gdyby nie zagrał ani sekundy). Dla mnie sprawa jest zerojedynkowa.

Mam wrazenie, ze skupiasz sie za bardzo na Miciciu gdy juz dawno udowodniles dlaczego nie powinien byc w tym drafcie.

Ale moim zdaniem trzeba ustalic co sie dzieje z zawodnikami, ktorzy wg naszych przepisow sa FAsami, ale na Yahoo ich nie ma do pobrania i co z tego wynika.
Dlatego ponawiam pytanie czy wg Ciebie moglem pobrac Micicia w kwietniu 2023 chociaz nie bylo go na Yahoo?

Ja osobiscie nie widze nic zlego w ponownym wrzucaniu na draft zawodnika, ktory nigdy nie gral w NBA i nigdy nie zostal pobrany do skladu by nieco uatrakcyjnic ta czesc gry.
Nasz draft wzoruje sie na NBA, ale nie musi dzialac tak samo co chyba widac po braku drugiej rundy czy slotow 2-way i dlatego wrzucilem ankiete z taka propozycja.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiLQ napisał(a):

Pierwsze slysze, ze w naszym drafcie nie mozna brac kogos kto nie zostal wydraftowany w NBA. Zwykle sie tego nie robi bo mozna go pobrac z FAsow.
Zawsze traktowalem ta liste graczy jako ulatwienie dla komisza, a nie liste wszystkich dostepnych graczy [bo tych byloby za duzo do ogarniecia].

Na cholerę wrzucać do draftu jakiś śmieci, których i tak nikt nie wybierze? Jak uznawaliśmy, że dany zawodnik trafił do NBA i jest to pierwszoroczniakiem w fbx i był warty uwagi, to dodawaliśmy go do listy na końcu, tak aby każdy wiedział, że jest on dostępny w drafcie. Wtedy nikt nikomu nie mógł zarzucić, że nie wiedział. Zawodnik był widoczny na liście i każdy mógł go wybrać.

2 godziny temu, wiLQ napisał(a):

Losowosc polega na tym kto jest dostepny na Yahoo i kiedy.

Jeśli zawodnik X podpisuje kontrakt w off-season to jest dostępny na yahoo do końca nadchodzącego sezonu. Jeśli zawodnik Y podpisze kontrakt w trakcie sezonu, to jest dostępny na yahoo do końca sezonu. Nawet jak umowy zostają rozwiązane, to przy zawodniku widnieje opis NA. Nowe salary graczy jest zawsze robione po RS, więc nie ma możliwości aby kogoś pominąć. Więc jeśli ktoś się przewinął przez ligę w trakcie sezonu, to przewija się również w fbx i wiemy czy debiutował czy nie.

 

2 godziny temu, wiLQ napisał(a):

Ale moim zdaniem trzeba ustalic co sie dzieje z zawodnikami, ktorzy wg naszych przepisow sa FAsami, ale na Yahoo ich nie ma do pobrania i co z tego wynika.
Dlatego ponawiam pytanie czy wg Ciebie moglem pobrac Micicia w kwietniu 2023 chociaz nie bylo go na Yahoo?

Zawodników z FA pobieramy tylko z yahoo. Jeśli zawodnik Micic nie był dostępny w kwietniu 2023 to nie możesz go pobrać. Mogłeś go pobrać gdy był tam dostępny. Później liga uznała, że gość nie jest wart miejsca na liście NBA i go skasowali. Więc i u nas jest niedostępny. Teraz wraca i wszyscy mają takie same szanse go pobrać na waiverach. Gdyby yahoo dodało go w trakcie sezonu, to też toczyłaby się o niego walka na waiverach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiLQ napisał(a):

Tzn miec na dyskusje o zasadach cale offseason i wprowadzic ja komisarycznie bez glosowania to ma byc poprawa sytuacji?

Muszę się odnieść. Nie do końca prawdą jest, że zostało to komisarycznie wrzucone, bo było jasno napisane, że jeżeli będzie choć jeden głos sprzeciwu to nie będzie tej zmiany. Nie było, więc nie było potrzeby głosowania.

3 godziny temu, wiLQ napisał(a):

Zwlaszcza, ze konsekwencje tej zmiany beda grube - lepiej miec pustego slota niz kontuzjowanego/prospekta na lawce.

Będą spore, ale liczymy na to, że podniesie to fun z gry, uelastyczni ją i wprowadzi możliwość większej ilości możliwych rozwiązań. Wg mnie zwiększy atrakcyjność pobrań i leżących graczy na FA, ale także zmniejszy kiszenie prospektów wśród tych co grają o coś.

Eksperymentujemy, zgadza się.

Jak będziecie chcieli coś takiego wprowadzić to chociaż podziękujcie za pomysł i za to, że go dla Was sprawdzimy.

A i jeszcze przed osądem, sprawdźcie o co chodzi w tych zmianach, bo ostatnio @wiLQ pisałeś o jakichś gościach ważących 0 a robiących 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne , efekt koncowy to bedzie strzal w kolano i niewyrobione sloty, pelno banow i podobna srednia do naszej 

pisanie o tym przez @bulek ze westbrook lezy na FA to obled 

gosc gral i jest podpisany za minimum i byl po Wallu najbardziej nie trejdowalnym ludkiem w real lidze 

jezeli cecha prowadzenia jakiejkolwiek firmy ma byc wydajnosc i inniwacyjnosc to na pewno ten wasz pomysl tym nie jest bo wiem jakie macie execution 

Zwyczajnie liga ktora jest keeperem stanie sie roczna liga jesli chodzi o dynamike zmian - to jest ten wasz ruch 

najpierw temu orzyklasnalem ale potem przeprowadzilem sobie symulacje w glowie Russel Crowe piekny umysl style i doszedlem do wniosku ze to do niczego lepszego nie prowadzi 

dynamika ilosc zmian up

sloty i total down 

na pewno bedzie jeden psychol co mu to wyjdzie ale czy mi sie chce dokladac dodatkowy jeszcze szybszy element do tego typu gry gdzie ostatecznie to jest sklad na lata bez resetu ?! Na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Tecu napisał(a):

@ai3 ale to Wy dzwonicie 😀

Nikt Wam niczego nie narzuca, zobaczymy co z tego będzie. Robimy to u siebie i dla swojego funu. Wy macie swój fun, ale ja w przeciwieństwie od Was, nie piszę, że nasz fun jest lepszy od Waszego.

musze konczyc zona robi mi loda...cytujac swojego klasyka

rozumiem ale tez mentalnie nie potrafie znalezc racjonalnych argumentow za tym ze bedzie lepiej , zreszta to jest dyskusja ktora trwa latami i strona 'za' zmianami nie potrafi znalezc jak dla mnie argumentu - poza tym ze jakis zebrak 35 sc robiacy 34fp lezy na FA a grajek 15 sc robiacy wyskoki po 45 fp z powodu load management nie jest w smietniku a finalny efekt jest taki sam jak u was w 2/3 

to nie jest dla mnie glupie czy amatorskie i chyba nikt tu z tego sie nie nasmiewa - ja tylko mowie ze to nic nie da w kwietniu 14 roku 2024 jak spojrzymy na tabele top3/5 

nasz Buła - tzn Lorak nie jest takim spoilerem jak wasz a to tez wpływa te wasza nadwyzke nad nasza w top3  

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ai3 napisał(a):

Zwyczajnie liga ktora jest keeperem stanie sie roczna liga jesli chodzi o dynamike zmian - to jest ten wasz ruch

Mhm a Jakim keeperem jest ta wasza liga jak nawet Anthony Edwards poszedł u was za kilo gruszek ( Tre Jones ledwo starter + pick który chodzi później po 20-30$ waivers )  ? Fbx1 od dawna nie jest keeperem i to tylko i wyłącznie przez limit 460 imo. 
 

jak dla mnie masz racje ze nie wpływają zmiany salary na końcowe średnie i to udowodniłeś ale nie pierdol kocopołów o jakims keeperze w momencie gdy każdy z walczacych od x lat musi pozbywać się 12 z 13 graczy w przeciągu trwania sezonu, aby dalej się liczyć w stawce o podium. 
 

nawet u nas w fbx3 przy limicie 480 dostałem w trakcie sezonu duranta za nurkica i bieda pick, bo durant się akurat połamał na trzy tygodnie. I zgadnij co się stało dalej, dwa tygodnie po tym dealu Nurkic też się połamał:) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.