Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2023/24


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mar napisał(a):

😁😁😁

Bo k**** nic nie ma bez zmian a jeśli komish nie zna zasad to sorry winetou ale to albo celowe działanie albo nieumyślne jedno i drugie go dyskwalifikuje. Tak jak brak jakichkolwiek jaj by wprowadzić pod głos zmianę zasad w grze mimo wzrostu znaczenia ofensywy w grze i dlatego westbrooki lądują na fa. 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulek napisał(a):

Bo k**** nic nie ma bez zmian a jeśli komish nie zna zasad to sorry winetou ale to albo celowe działanie albo nieumyślne jedno i drugie go dyskwalifikuje. Tak jak brak jakichkolwiek jaj by wprowadzić pod głos zmianę zasad w grze mimo wzrostu znaczenia ofensywy w grze i dlatego westbrooki lądują na fa. 

V.2. Odejście komisarza ligi może nastąpić tylko gdy on sam zrezygnuje z tej funkcji lub gdy minimum 13 GMow wyrazi poprzez głosowanie swój brak zaufania do niego lub jego sposobu komiszowania.

V.11. Propozycje mające na celu urozmaicenie ligi i pytania odnośnie zasad można zgłaszać w wątku na forum ligowym, w którym znajduje się ten regulamin.

Masz dwa punkty w regulaminie, których możesz użyć na swoje gorzkie żale. Nigdzie nie jest napisane, że to ja muszę coś poddać pod głosowanie, załóż odpowiedni wątek z propozycją zmiany i będzie można głosować.

Dodatkowo napisałem wczoraj, że Hornets też obowiązuje 48h deadline na zejście z graczy i salary, więc "spóźniony" wybór @Lu-w drafcie nie ma żadnego wpływu na ten fakt.

btw. wycieczki osobiste w moim kierunku świadczą tylko o Tobie. Może po prostu zrezygnuj z tej ligi, bo widać że się tu męczysz, bo już wtóry raz masz jakiś problem, w sumie jako jedyny z całej stawki🤷‍♂️

 

U mnie out: Hayes, Nesmith, Okogie, Mykhailuk i Knox.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roger napisał(a):

V.2. Odejście komisarza ligi może nastąpić tylko gdy on sam zrezygnuje z tej funkcji lub gdy minimum 13 GMow wyrazi poprzez głosowanie swój brak zaufania do niego lub jego sposobu komiszowania.

V.11. Propozycje mające na celu urozmaicenie ligi i pytania odnośnie zasad można zgłaszać w wątku na forum ligowym, w którym znajduje się ten regulamin.

Masz dwa punkty w regulaminie, których możesz użyć na swoje gorzkie żale. Nigdzie nie jest napisane, że to ja muszę coś poddać pod głosowanie, załóż odpowiedni wątek z propozycją zmiany i będzie można głosować.

Dodatkowo napisałem wczoraj, że Hornets też obowiązuje 48h deadline na zejście z graczy i salary, więc "spóźniony" wybór @Lu-w drafcie nie ma żadnego wpływu na ten fakt.

btw. wycieczki osobiste w moim kierunku świadczą tylko o Tobie. Może po prostu zrezygnuj z tej ligi, bo widać że się tu męczysz, bo już wtóry raz masz jakiś problem, w sumie jako jedyny z całej stawki🤷‍♂️

 

Za wycieczki osobiste przepraszam, to było niepotrzebne, napisałem na bazie emocji. Wybacz.

Co do merytorycznych argumentów zdania nie zmieniam, obowiązuje 48h po ostatnim wyborze, jeśli już lubisz przytaczać punkty z regulaminu. I to co napisałes,nie  może obowiązywać, bo jest sprzeczne z regulaminem.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyglądam się Waszemu tematowi z boku ale na wybór Micica również w pierwszej chwili zareagowałem, że jest błędny (bo był on wydraftowany w NBA w 2014) ale w regulaminie mamy:

 

Co roku 1 września w specjalnym wątku na forum ligowym założonym przez komisarza ligi startuje nabór graczy pierwszorocznych w NBA, których nie było w systemie Yahoo w poprzednim sezonie.

Micic był wybrany wcześniej ale jest graczem pierwszorocznym, w poprzednim sezonie (ani żadnym wcześniej) na yahoo nie było - więc wydaje się, że @Lu- nie zrobił niczego niedozwolonego przez regulamin

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, goozman napisał(a):

Panowie przyglądam się Waszemu tematowi z boku ale na wybór Micica również w pierwszej chwili zareagowałem, że jest błędny (bo był on wydraftowany w NBA w 2014) ale w regulaminie mamy:

Co roku 1 września w specjalnym wątku na forum ligowym założonym przez komisarza ligi startuje nabór graczy pierwszorocznych w NBA, których nie było w systemie Yahoo w poprzednim sezonie.

Micic był wybrany wcześniej ale jest graczem pierwszorocznym, w poprzednim sezonie (ani żadnym wcześniej) na yahoo nie było - więc wydaje się, że @Lu- nie zrobił niczego niedozwolonego przez regulamin

Regulamin nie jest doskonały, bo zapis o którym mówisz kłóci się z tym:

IV.5. Dozwolone jest wydraftowanie rookiego, którzy nie podpisał kontraktu z drużyną NBA i spędzi następny sezon poza nią [np w Europie]. W takim przypadku GM zachowuje do niego prawa bez utraty slota dopóki nie podpisze on kontraktu z drużyną NBA. Pensja takiego zawodnika będzie taka jaka była w dniu draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia nieuregulowana, ale skoro kiedyś mogłem wybrać Navarro, który był wybierany w drafcie w 2002 roku (wiem, nie było wówczas fbx1).

Nadto:

-Micić'a nie było w zeszłym sezonie na liście graczy yahoo,

-Micić to rookie,

to mój pick nie był nieprawidłowy.

Inaczej było kiedyś np. z Claverem i Bolmaro, którzy grali w Europie, ale byli dostępni na yahoo.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat o zasadach, wiec dorzuce od siebie, ze w 2017 lorak wydraftowal Milosa Teodosica pomimo iz ten w NBA przeszedl przez draft w 2009.

Takze mamy precedens na taka sytuacje i chyba faktycznie trzeba to doprecyzowac w regulaminie czy wazniejsza jest dostepnosc na Yahoo czy kontrakt w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ze względu na punkt regulaminu mówiący o możliwości stashu, powinniśmy się trzymać zasady, że jak dany zawodnik jest w drafcie, to jak nie zostanie wybrany i stashowany, trafia na waivera w momencie gdy podpiszę kontrakt.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku nie grałem, więc tego nie wiedziałem. A skoro case Teodosica nastąpił w takim samym stanie faktycznym, to jednak powinien pójść i Micić. 

PS. Teodosic poszedł też w drafcie w fbx2 i fbx3. A zatem nie zgadzam się na anulowanie mi tego picku.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teodosić poszedł w drafcie wcześniejszym, został wybrany u nas w późniejszym, nie było go również na liście dostępnych zawodników do wyboru, a pierwszym który pytał czy Teodosić zrobi 15/7/2/1 (lol), był ten który teraz zaczął temat Micića :)

W dniu 3.09.2017 o 17:16, ai3 napisał(a):

Tez sie czailem na Teodosica, szkoda, 15-7-2-1 zrobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulek napisał(a):

Teodosic nie był nigdy wybrany w drafcie, Micic tak więc to inny case, Lu. 

Akurat to mnie ma znaczenia bo wszyscy undrafted tez trafiaja na waivery.

Wg mnie wazne pytanie, czy Micic byl dostepny do pobrania z Yahoo w kwietniu 2023?

Godny uwagi fakt: kilku gosci z drugiej rundy draftu 2022 nie ma na Yahoo bo graja w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roger napisał(a):

Moim zdaniem, ze względu na punkt regulaminu mówiący o możliwości stashu, powinniśmy się trzymać zasady, że jak dany zawodnik jest w drafcie, to jak nie zostanie wybrany i stashowany, trafia na waivera w momencie gdy podpiszę kontrakt.

ja bym się tego trzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.