Skocz do zawartości

Oceniamy draft 2009


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

ok nie graja co drugi dzein ale mi chodzilo(moze niejasno sie jak zwykle wyrazilem) o to ze w NCAA maja ograniczony czas na cwiczenia

w Europie nie wiem jak dokladnie wygladaja studia czy takie europejskie NCAA ale z tego co czytalem to oni tam naprawde trenuja, sam Jennings w wywiadzie opowiadal ze mial osobistego trneera ktory ciwczyl z nim picknrolle, rzut itp itd + jak mowi gra w europie to brutalna gra co idealnie nawaizuje do tego jakie to pizdy mamy obecnie w NBA i jakich to mamy gwiazdorow - ciezko mi zrozumiec tylko czemu najwiekszym pieniaczem jest Pau neandertalczyk Gasol

 

a co do samego NBA to czytajac raporty czy wypowiedzi z ksiazek koszykarzy to mnie uderza to ze trening w NBA to 1,5 godziny bo jak trwa wiecej jak u Rileya to juz jest zazynanie sie + samo to ze jak grasz na wyjezdzie to nie ma trenenigow(o czym mowil Karl w wyiadzie na denverstiffs) + o ze treningi w sezonie NBA czy tez zwyklym miesiacu RS sa naprawde sporadyczne - jak to pisza o McGradym ktory chce wrocic 18 Listopada a na to Morey ze 23 czy 21 jest najblizszy trening

no to sorry ale oni w tej NBA graja prawie ze z miejsca bo ich oboz ogranicza sie do 2 tygodni w pazdzierniku bo jak juz sa sparinigi to tez za wiele nie cwicza

 

podsumowujac w NBA oni huja a nie cwicza- nie cwicza na road tripach, nie cwicza podczas back2backow czy tez 4in5 - jak ktos ma ochote albo insiderskie info niech policzy ile wypada dni kiedy moga sobie pocwiczyc czyli takjakby 2 dni wolne pomiedzy meczami bo tylko wteyd sa w stanie przeprowadzic pelny trening - odpadaja Xmas, Martin Luther, thanksgiving, NewYearsEve i zajaczek no i smigus dyngus(swoja droga dzieciaki juz tak weszly w komputerowe i wirtualne zycie ze juz nie ma smingusa dyngusa).

 

biorac pod uwage to ze malo maja pelnych treningow i malo czasu na ciwczenie i doskonalenie O czy D to zastanawiam sie jak mozna brac jakis projekt ktory bedzie lezal na lawce przez rok pokroju Donte Greena,

nie wiem jak ale NBA powinno zorganizowac cos co sprawi ze zawodnicy z NBDL przeniosa sie do NCAA i beda na pelnych prawach tam(NCAA) a nie beda mieli mozliwosci powrotu tu(NBA tzw redshirtowanie ale w NBA kosztem NCAA) - Bird byl chyba tak wybrany w 78 a w 79 przyszedl do NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO proszę, kto by się spodziewał tka fntastycznej gry Brandona Jenningsa? Ja szczerze powiem wierzyłęm w tego chłopaka, ale nie na tyle, żeby powiedzieć, że w swoim 7 meczu rzuci 55 punktów!! Naprawde prowadzi on Bucks, którzy mają niezły bilans, i chyba nike się tego nie spodziewał. Tym bardziej, że Jennings nie błyszczał w Europie.Takie miał tam wyczyny: In 27 games in the Italian Lega A 2008-09 season, Jennings averaged 5.5 points, 1.6 rebounds, 2.2 assists, and 1.5 steals in 17.0 minutes per game. He shot 35.1 percent from the field and 20.7 percent from 3 point range in Lega A play.[13] In 16 Euroleague games, Jennings averaged 7.6 points, 1.6 rebounds, 1.6 assists, and 1.2 steals in 19.6 minutes per game. In the Euroleague he shot 38.7 percent from the field and 26.8 percent from 3 point range. Już na lidze letniej można było zobaczyć wielki talent tego chłopaka, bo rzeczywiście błyszczał w LV. Ale przepraszam bardzo 10 numer draftu takim objawieniem?? ;]

 

ja jak usłyszałem o 55 BJ to pomyslałem....o zacznie sie na forum podniecanie kolesiem...

 

i sie zaczęło :wink:

 

trudno przy takim wydarzeniu przejść obojętnie ale nie przesadzajmy ze jest stealem draftu bedąc wyborem w top 10

 

oczywiście najwieksza krytyka spotyka NYK i ich przegrana z GSW z Currym i wybór nieprzydatnego dla nich Hilla...

ja takich goracych i podniecajacych się chwilą opinii nie lubię

 

co do statystyk w euro to numerki liczą w tak skąpy sposób ze spokojnie czasem mozna pododawać kazdemu graczowi i sporo asyst i zbiórek a czasem nawet bloków...

 

tylko "w sumie" punkty podobnie liczą jak w NBA :wink:

reszta jest zaniżana wiec nie jest to miarodajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takich goracych i podniecajacych się chwilą opinii nie lubię

oo popatrz, a to nie Pan dostawał erekcji na wyczyny w preseasons Blaira? bodaj w każdym poscie był widziałeś blaira :wink:

 

wyczyn BJ jest wyczynem uwagi godnym, i walić że to GSW 55 to 55 a jeszcze dla kolesia który gra pierwsze mecze jest mega osiągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takich goracych i podniecajacych się chwilą opinii nie lubię

oo popatrz, a to nie Pan dostawał erekcji na wyczyny w preseasons Blaira? bodaj w każdym poscie był widziałeś blaira :wink:

 

wyczyn BJ jest wyczynem uwagi godnym, i walić że to GSW 55 to 55 a jeszcze dla kolesia który gra pierwsze mecze jest mega osiągnięciem.

nie miałem na mysli Nas forumowiczów ale opinie bardziej zwiazane bezposrednio z klubami i np. krytyką dziennikarzy NYK czemu to nie brano w drafcie BJ'a? ja jak najbardziej doceniam taki wyczyn jak i w miare dobre wpasowanie Blaira do słabo grajacych kontuzjogennych spurs...

 

bardziej chodziło o "opinię publiczna" masowa niz o nasze wypociny co do swoich ulubieńców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takich goracych i podniecajacych się chwilą opinii nie lubię

oo popatrz, a to nie Pan dostawał erekcji na wyczyny w preseasons Blaira? bodaj w każdym poscie był widziałeś blaira :wink:

 

wyczyn BJ jest wyczynem uwagi godnym, i walić że to GSW 55 to 55 a jeszcze dla kolesia który gra pierwsze mecze jest mega osiągnięciem.

nie miałem na mysli Nas forumowiczów ale opinie bardziej zwiazane bezposrednio z klubami i np. krytyką dziennikarzy NYK czemu to nie brano w drafcie BJ'a? ja jak najbardziej doceniam taki wyczyn jak i w miare dobre wpasowanie Blaira do słabo grajacych kontuzjogennych spurs...

 

bardziej chodziło o "opinię publiczna" masowa niz o nasze wypociny co do swoich ulubieńców...

 

[...]o zacznie sie na forum podniecanie kolesiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno drugiemu nie przeczy

 

pierwsza mysl była o forum ale mnie bardziej mierzi to co potem bylo w NYK

ale oczywiście tych takich "fanów" doceniajacych gracza dopiero po "superwidowiskowości" tak jak tych młodych fanów jak ktos nazwał 'podniecajacych sie byle paczką" wykluczyć nie mozna z całości wypowiedzi

 

o ile my sobie mozemy pisać co chcemy to juz dziennikarze powinni być bardziej powściągliwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęły już dwa miechy i już można sporo powiedziec o nowych rookasach. Draft jak na razie okazuje sie bardzo mocny, a jeszcze nie zdążył zagrać nawet niby najlepszy z nich #1 draftu Griffin, nie ma jeszcze Rubio też. Z Blakiem w składzie może Clipps powalczą o ten 8 seed, ale watpie bo to w koncu Clippersi. Nie wiem po co Minecie niechcący u nich grać Ricky, i to przy Flynnie jeszcze, ale moze jak w koncu zdecyduje sie grac w NBA to go wytranseruja.

 

Do rzeczy. Jest dwóch zawodników superstar caliber, czyli ,,ROY'' Evans i Jennings. Oboje z miejsca przejeli drużyny, wywindowali je troche w góre, sa clutch, sa z róznych konferencji, sa PG wiec w najblizszych latach ich rywalizacja bedzie na pewno ciekawa. Szczególnie nalezy zwrócic uwagę na Evansa, który jak na razie jest najkompletniejszym zawodnikiem tego draftu. Poza tym jesli chodzi o budowe ciała to jest potworem, a nie jak skinny Brandon. Jest jeszcze Flynn, ktory na pewno sie rozwinie ale ponad poziom Harissa watpie zeby sie wzbil. Rubio jak przyjdzie do NBA, z poprawionym jumperem moze sie jedynie rownac Tyrekowi czy Jenningsowi. Za rok pewnie dolączy do nich Wall, który zapowiada sie niesamowicie.

 

w drafcie jest masa solidnych PG, któzy w przyszłosci beda starterami:

- Lawson

- Curry

- Holiday

- Maynor

- Collison

Jest jeszcze combo Beaubois

 

Na SG dobrze w OKC gra Harden, który niedługo powinien sie pojawic w S5 kosztem Thabo, albo bedzie po prostu mocnym 6th manem. DeRozan, Williams i Henderson troche mnie rozczarowuja.

 

Jest sporo stealow: Blair, Jerebko, Casspi, Budinger, Thornton, Douglas. Pod koszem tylko cienizna, ale jeszcze Griffin nie grał w tej sferze moze cos sie odmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Evans po niemrawym początku sie rozkrecił madafakersko. Na tą chwile 20/5/5, czym w lidze moze sie pochwalic... nie wiem? Kobe, LeBron, ktos tam jeszcze ? Wade pewnie. Ostatnio tak masakryczne staty mał własnie LBJ w Cavsach, tyle ze Evans gra na niesamowitym fg% jak na ten wiek no i bilans zespolu niewiele poniżej 50%. WOW. PG in SG body, wlasciwie PG/SG, co daje tez duze mozlwosci defensywne i ofensywne, ale przede wszystkim GTG - juz na ta chwile swietny w koncowkach.

 

Griffin też swietnie sie zapowiada, mam nadzieje, ze go tam doleczą i jeszcze w tym sezonie swoje pokaze... Nie mozna tez zapominac o Thabeecie - moze juz nie w kontekscie top 2 draftu, ale to nadal materiał solidnego na starting C.

 

Holiday mimo fatalnego początku, gdzie wygladal na zagubionego zdążył juz zagrac kilka dobrych spotkań, a nie mozna zapominac, ze to przeciez najmłodszy grajek w NBA, wiec czasu na rozwój ma duuuzo. Swietne court vision, passing skills, doskonale warunki jak na PG, długie łapy i do tego przyjacielski charakter, co powoduje, ze to swietny material na klasowego PG, szkoda tylko ze niektore instynkty zabijane sa w 'pol-princeton' EJ'a. Mam nadzieje, ze to cos wiecej niz solidny PG, w koncu byl przez niektorych rozwazany jako wybor w top 5 nawet...

 

Jennings wiadomo - swietny scorrer, chyba gtg, ale czy cos wiecej to dopiero czas pokaze, bo jednak warunkow ne ma najlepszych, ma jednak bezczelny, bezkompromisowy charakter i to na pewno jest jego mocną stroną.

 

Swoje tez z czasem pewnie zacznie grać Flynn, DeRozan, Lawson juz dzis jest fajny, nie wiem czy to material na starting PG, ale za Billupsem jest to idealny backup, do tego Harden i Curry, takze draft na ta chwile wydaje sie baaardzo mocny, zobaczymy jak czas to wszystko zweryfkuje, ale od draftu z Lebronem chyba nie zapowiadalo sie tak szybko tylu potential allstarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad nei ma Kev-Marta:

               PPG   RPG   APG   SPG   BPG   FG%  3pt%   TS%   TOV

rook Magic 18.0 7.7 7.3 2.4 0.5 53.0 22.6 60.2 4.0

rook Bird 21.3 10.4 4.5 1.7 0.6 47.4 40.6 53.8 3.2

rookie MJ 28.2 6.5 5.9 2.4 0.8 51.5 17.3 59.2 3.5

rook Hakeem 20.6 11.9 1.4 1.2 2.7 53.8 56.4 2.9

rook JKidd 11.7 5.4 7.7 1.9 0.3 38.5 27.2 47.1 3.2

rookie Shaq 23.4 13.9 1.9 0.7 3.5 56.2 58.4 3.8

rookie LBJ 20.9 5.5 5.9 1.6 0.7 41.7 29 48.8 3.5

rookie cP3 16.1 5.1 7.8 2.2 0.1 43.0 28.2 54.6 2.3

Tyreke Evans 22.2 5.7 5.5 1.5 0.5 49 28 57 3.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrie za ten draft powinien dostac Executive of the Year. Wyciagniecie jednego, potencjalnego superstara z 4 pickiem, to z jednej strony moze nie jest wielkie osiagniecie (CP3 pozdrawia), ale biorac pod uwage jaka presja byla, na to by wziac Rubio, szacun sie nalezy, dodatkowo draft byl szacowany na mocno przecietny, a sam Evans, to mial byc ballhog, ktory o rozgrywaniu pojecia nie mial. Z drugiej strony wyciagniecie dwoch ludzi do rotacji od zaraz z draftu, ktorzy slaby zespol pociagneli do dobrego bilansu jak do tej pory, to jest juz zajebisty wyczyn. Casspi jest fenomenalny tak w ogole.

 

Sacto w dwa lata z draftu wyciagnela trzech ludzi do s5 majac 4, 12 i 23 pick. Dawno sobie nie przypominam takich dwoch draftow z rzedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jeszcze nie to.

Ale nie zapominaj że "to" choć wydaje się być w lidze od lat jest 2 lata młodsze od Thompsona i gra na pozycji gdzie chyba najdłużej zajmuje młodym graczom przystosowanie się do NBA. No i ze swoją grą na półdystansie świetnie imho pasuje do drive'ów Evansa i podkoszowego Thompsona - na e-b wszyscy nauczyliśmy się co oznacza spacing ;). Gdyby jeszcze "to" chciało blokowac jak rok temu i zbierać w obronie jak nigdy to byłoby miodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.