Skocz do zawartości

Oceniamy draft 2009


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Coś niesamowitego, zobaczcie jak wyglądają rzuty Jenningsa - praktycznie każdy trafiony to swoosh.Takiej serii jak w 3 kwarcie nie widziałem dawno :shock: BJ zapowiada się na coś więcej niż All-Stara ale... to dopiero początek sezonu i już niedługo drużyny zaczną go inaczej bronić.

 

55pts w 3 kwarty... zdaje się, że KB zrobił 60 przez 3q... mówimy o Kobe, w swoim prime, second-best SG ever...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pjona dla wszystkich jarających się NBA,myślę,że właśnie wasze forum zyskało kolejnego aktywnego dyskutanta.

 

Co do BJ-a,od początku sezonu sie wyróżniał,nie musiał rzucać 55pkt,żebym go trochę podrasował w 2k10.Wczorajszy występ fenomenalny,oczywiści to,że grali z GSW zrobiło swoje,bo chłopakom się bronić nie chce i będą przegrywać,żeby zwolnić Nelsona.Tak czy inaczej szacun.

 

Co do tegorocznych picków,z czasem rozbłyśnie Tyler Hansbrough chyba nr13 w Indianie,oglądałem troszkę jego meczy z collegu,jest rewelacyjnym shooterem i to jest project.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział Joseph, kiedy Kobe zdobył 81 pts "Raz do roku i kura pierdnie" z ochami i achami poczekałbym, pamietacie serie niejakiego Crawforda? 16/16 FG 50 pts.

 

Poczekamy zobaczymy jak to się rozwinie może po prostu miał dzień konia, jakoś nie wierzę w aż taki progres patrząc po statach z Euroligi etc w których to jego rzut jest na tragicznym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jestem zayebiście ciekaw jak to wpłynie na wybory przyszłych senirów HS odnośnie wyboru 'gdzie przepękać ten jeden rok???'

 

to, że poziom w Eurolidze jest o wiele wyższy niż w NCAA i że skills - wise NCAA jest mocno przereklamowana, to ogólnie wiadomo

 

natomiast - że kolo po roku bardzo przeciętnej gry w dobrym włoskim klubie jest wymiataczem w NBA - chyba mało kto się tego spodziewał

 

biorąc pod uwagę fakt, że ponoć dostał tam 1.65 mln usd netto + kontrakt za 2 mln usd od jakiejś firmy odzieżowej [sumy podaję za wikipedią; należy też pamiętać, że lato 2008 było dość wyjatkowe w europie jak chodzi o sumy na umowach, ale nawet połowa tej sumy - biorąc pod uwagę, że to suma netto - to olbrzymie pieniądze w stosunku do tego, co można zarobić w NCAA czyli nic] to okazuje się, że nie tylko skille swoje podniósł ale również zrobił zayebistą kasę [nawet biorąc pod uwagę 'lewe' pieniądze w NCAA nie sądzę, by ta lewizna była w stanie zbliżyć się do sum, o których piszę]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział Joseph, kiedy Kobe zdobył 81 pts "Raz do roku i kura pierdnie" z ochami i achami poczekałbym, pamietacie serie niejakiego Crawforda? 16/16 FG 50 pts.

 

Poczekamy zobaczymy jak to się rozwinie może po prostu miał dzień konia, jakoś nie wierzę w aż taki progres patrząc po statach z Euroligi etc w których to jego rzut jest na tragicznym poziomie.

w eurolidze grał mało, był nastolatkiem dopiero co po HS i na innym kontynencie, więc było wiele powodów ku temu, że był w pewien sposób ograniczony. swoją drogą ten wyjazd wskazuje na to, że nie jest głupi skoro coś takiego razem z agentem wykombinowali, a więc pewnie też jeśli chodzi o bb IQ nie jest u niego źle i to, co było do poprawy podczas gry we włoszech zapewne przepracował w wakacje i to teraz owocuje plus oczywiście ma ogromny talent, bo przecież przed wyjazdem do europy był jednym z czołowych młodych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kao_Chen chodzi mi oto, iż to, że wyszedł mu mecz nie znaczy, że będzie tak dalej, Te +20 pts naprawdę nie jest jakimś fenomenalnym wyczynem. Do J.C nic nie mam to był tylko przykład, iż jeden wybitny mecz nie świadczy o tym, że ktoś zaraz będzie superstarem, a Wy w swoich zachwytach to właśnie próbujecie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kao_Chen chodzi mi oto, iż to, że wyszedł mu mecz nie znaczy, że będzie tak dalej, Te +20 pts naprawdę nie jest jakimś fenomenalnym wyczynem. Do J.C nic nie mam to był tylko przykład, iż jeden wybitny mecz nie świadczy o tym, że ktoś zaraz będzie superstarem, a Wy w swoich zachwytach to właśnie próbujecie robić.

+20 pkt jako rookie to nic fenomenalnego??ostatnio takie staty mieli tylko LBJ i MELO...i co wtedy tez twierdziles ze to o niczym nie swiadczy i ze nie ma co robić z nich superstarów?Oni mieli staty podobne tylko ze przychodząc do NBA byli już wylansowani jako przyszle gwiazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jennings za bardzo nie miał wyboru. Tzn. bo nie zdał egzaminów i nie mógł grać w college'u. pozostało mu jedynie kontrakt profesjonalny czyli Europa albo jakiś inny kontynent albo podrzędne ligi w USA.

 

2) Jeremy Tyler wybrał Maccabi Haifa zamiast NCAA i jak na razie bardzo kiepsko mu to wychodzi http://bit.ly/2MbIQW

 

3) Latavious Williams został pierwszym graczem po HS w NBDL.

 

Jak potoczy się kariera tych 3 panów wpłynie na przeszłe decyzje młodych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to piszecie o tych zawodnikach, że nie poszli do NCAA tylko do Europy. Ale kilka lat temu dosyć częstym można powiedzieć było zjawisko, prosto z HS do NBA. NIe trzeba daleko szukać przykładu - LeBron James. Czy to oznacza, że tym prędzej idziesz na zawodostwo to będziesz lepszy?I ile daje koszyakrsko NCAA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to piszecie o tych zawodnikach, że nie poszli do NCAA tylko do Europy. Ale kilka lat temu dosyć częstym można powiedzieć było zjawisko, prosto z HS do NBA. NIe trzeba daleko szukać przykładu - LeBron James. Czy to oznacza, że tym prędzej idziesz na zawodostwo to będziesz lepszy?I ile daje koszyakrsko NCAA?

możesz rozwinąć swą myśl, sympatyczny kolego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, Maciek jest dopiero początek sezonu...

Ja rozumiem, że fajnie 55 pts Rookie i w ogóle, ale bez przesadyzmu, żeby tak od razu go pod niebiosa wychwalać, forma może minąć i tyle.Jak będzie tak grał cały sezon to wtedy można powiedzieć, że jest świetny i w ogóle ochy i achy stroić nad nim, ale teraz wolę po prostu poczekać na dalszy jego rozwój i rozwój wydarzeń.Co do LBJ i Melo, Maciek, otóż staram się zweryfikować dany poziom po jakiejś większej ilości danych a nie pojedynczych meczy etc...

EoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial wybor czy go nie mial jego wplyw na reszte bedzie olbrzymi i nie wiem czy w pozytywnym tego slowa znaczeniu

po komentarzach Jenningsa jak i Cobyego Karla ewidentnie widac ze w europie sie cwiczy , zyje je spi z koszykowka a w USA jak czytam o tym ze maja jeden 1,5 godiznny trening dziennie to mnie ogarnia pusty smiech i wielkie zastanowienie jak te zawodowe druzyny cos osiagaja

wnioski sa raczej oczywiste , poziom szkolnictwa w Europie zaczal mocno przewyzszac to co sie dzieje w USA i widac to na kazdym szczeblu, USA moze i ma zasoby, ma ''murzynow'' ale Europa ma mozgi

jakby to polaczyc to mysle ze nikomu by sie krzywda nie stala

ciekaw jestem pierwszego europejskiego trenera - wiadomo ze zderzenie kulturowe jest i bedzie olbrzymie ale ciekaw jestem mysli taktycznej i tego kto okaze swoja wyzszosc bo jak pokazaly olimpiady czy MS to mozna by powiedziec ze to USA wypadla dosc blado

 

co do efektu Jenningsa na innych zawodnikow to trzeba zwrocic uwage ze Jennings byl mega talentem i mega potencjalem i wszedzie byl skazany na sukces czy to w europie czy to w NCAA, tymczasem do europy za rok beda chcieli pojechac nie tylko tacy pokroju Jenningsa ale o wiele gorsi dla ktorych rok w europie moze przedluzyc sie do 2-3 lat szczegolnie jak sie nie popisza i nie beda nic grac bo beda za slabi by sie pokazac, czy tez mocno spadna w drafcie jak to juz mialo miejsce z Jenningsem

 

najwiekszy problem to to ze scouci z USA i GMowie nie maja bladego pojecia nt gry w europie, sucho patrza na statystyki i minuty, poza paroma osobami - Spurs, Raptors - to NBA zdaje sie jeszcze nie chwycilo ocb i z czym to sie je

 

jak dla mnie drenaz mozgow do europy to bedzie podwojna korzysc dla wszystkich, zawsze bedzie szansa obejrzec kogos na eurpejskich parkietach na zywo - o to chyba zdecydowanie latwiej niz zobaczyc kogos w USA

wzrasta poziom wyszkolenia zawodnikow, ich fundamnetalnosc i koszykarskosc a takze wymusza na NCAA niezbedne zmiany dotyczace wynagrodzen, rekrutacji czy samego szkolenia ktore jest daleko w dupie za murzynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sobie co niektórzy tu piszą, że z tym Jenningsem to na razie czilałt i nie ma się czym podniecać, bo w ogóle to Jamal Crawford też kiedyś walnął 50 pkt i trzeba wszystko weryfikować po większej ilości meczów, a nie po jednym udanym spotkaniu.

 

Wszystko fajnie przyjacielu. Masz oczywiście rację mentorze, ale warto czasem obejrzeć takiego gościa w akcji nie tylko w recapach, a sądząc po tym co wypisujesz tyle właśnie go widziałeś.

 

Pamięta ktoś jeszcze pierwszy sezon Iversona?

Ta jego bezczelność, łamanie kostek każdemu, kto się tylko nawinął, okres kiedy nie schodził w kilku meczach z rzędu poniżej 40 pkt. Philadelphia zaczynała się i kończyła na swoim rookie.

Teraz dokładnie tak samo jest z Jenningsem. Kiedy któryś z Bucks nie wie co zrobić z piłką (a tak jest bardzo często), podanie idzie do Jenningsa, ten dostaje izolację, kreuje sobie pozycję i zdobywa pkt. Jasne, że to 7 meczy i będzie jeszcze kryzys, ale jak ktoś przychodzi i z miejsca robi taki burdel w tej lidze, to znaczy że nie mamy do czynienia z pierwszym z brzegu wytatuowanym murzynkiem z ulicy, tylko z kimś kto przychodzi tutaj rządzić.

 

Jennings miażdży szybkością, zdecydowaniem w ataku, trafia rzuty off the dribble, jak trzeba wjeżdża pod kosz. Na mecz wychodzi jak po swoje, nie ma respektu przed gośćmi, których dotąd oglądał tylko w tv. Teraz zacznie się pewnie prawdziwa spinka na Brandona i niejeden pewnie będzie mu chciał parę rzeczy udowodnić. Jennings wygląda jednak, że ma na tyle charakteru, że nie pęknie, tak jak wtedy nie pękł Allen.

 

Po tym co na razie zobaczyłem powiem krótko: Brandon zrobi tutaj niejeden dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jennings miażdży szybkością, zdecydowaniem w ataku, trafia rzuty off the dribble, jak trzeba wjeżdża pod kosz. Na mecz wychodzi jak po swoje, nie ma respektu przed gośćmi, których dotąd oglądał tylko w tv. Teraz zacznie się pewnie prawdziwa spinka na Brandona i niejeden pewnie będzie mu chciał parę rzeczy udowodnić. Jennings wygląda jednak, że ma na tyle charakteru, że nie pęknie, tak jak wtedy nie pękł Allen.

 

Po tym co na razie zobaczyłem powiem krótko: Brandon zrobi tutaj niejeden dym.

dokładnie

obaczyłem typa w preseasons, myślę szybki kolo ale z rzutem na bakier fest, nie pomylili sie w europie, potem meczy z Bulls facet zostawia cały backcourt Bulls w lesie kiedy chce i jak chce, był bliski wygrania meczu naparza jumperami jak automat i to są ładne dobre rzuty potem lukam w wszystkich liga FB w jakich gram czy jest dostępny- bujaj się leszczu.

I od tej pory lukam kwarty czy całosci Bucks ze wzgledu na niego. Jest niebotycznie szybki świetne panowanie nad piłką i ten rzut, qrwa albo facet nie wychodził z hali całe wakacje albo ktoś go podmienił. Wyglada, że Bucks po 100 wyborach pierdół w drafcie w końcu przystealowali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po komentarzach Jenningsa jak i Cobyego Karla ewidentnie widac ze w europie sie cwiczy , zyje je spi z koszykowka a w USA jak czytam o tym ze maja jeden 1,5 godiznny trening dziennie to mnie ogarnia pusty smiech i wielkie zastanowienie jak te zawodowe druzyny cos osiagaja

 

Tylko że w Europie nie grają meczu średnio co drugi dzień.

 

 

Co do Jenningsa, to trzecia kwarta w jego wykonaniu przypominała mi trochę 81-punktowy występ Bryanta. Styl gry bardzo podobny do Nicka Van Exela, miejmy nadzieję, że chłopak ma dobrze poukładane w głowie. Tak czy inaczej, jego dotychczasowe dokonania robią wrażenie, zwłaszcza jeśli się spojrzy na bilans drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.