Skocz do zawartości

Oceniamy draft 2009


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ignazz w wątku z zakładami podjął temat co się stanie z Blairem, czujny użytkownik karpik aby mu odpowiedzieć postanowił założyć ten topik. By żyło się lepiej.

jedyny sensowny konkurent dla Blair'a Hill w NY (Clarc Daye Claver raczej az tylu minut nie dostaną)

Nawet nie wiesz jak się mylisz 8) Hill w Knicks prawie nie powącha parkietu. Na razie wyprzedza go w rotacji Darko i to on dostawać póki co będzie te kilkanaście minut za D-Lee. Trzeba jeszcze pamiętać o najnowszym 3-point shooterze JJ. Także na razie jedyną szansą Hilla na coś więcej niż garbage time jest plaga kontuzji.

 

Aha, Claver na ten sezon pozostał w Europie, więc on faktycznie nie dostanie wielu minut w PTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hill zreszta ogolnie moze okazac sie mega bustem, nawet wiekszym niz thabeet, w ncaa nie bylo zle ale w preaseson i innych popierolkach preezentowal sie baardzo slabo, tak, zeby zalapac sie do rotacji musialaby nastapic jakas kontuzja na linni lee-darko-al-jeffries bo nawet ten ostatni na dzien dzisiejszy powinien byc wyzej w rotacji od rookasa, jeffries ma rzut a chyba w r'n'g na pozycji pf ten rzut liczy sie podwojnie, ale kto powiedzial ze nie bedzie gral za rok, gdzie jako nieliczny bedzie pewniakiem wogole do skladu knicks :D .

 

a tak na marginesie:

jakby byscie sie czuli gdyby podczas waszego wyboru w drafcie kibice gwizdali jak na psa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście lekko zapomniałem, ze kadrowo w NY nie jest az tak wesoło dla Hilla gdzie dodatkowo Galinarego beda forsować i ustawiać od 2 do 4

sytuacje moze poprawić jedynie ustawienie Ala na SF ale nie wiem czy D'Antos by sie zdecydował

wiadomo ze w drafcie chciał Currego shootera ale poszedł do GSW

 

mam propozycje abyśmy temat wrzucili do draft 2009 który założyłem w marcu..jezeli autor pozwoli to prosze modów o przesunięcie

 

btw

 

co do Hilla to rzeczywiście ujowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką reakcję te buce zasłuzyly sobie, zeby Hill był bustem ;] chociaz ja osobiscie myslalem, ze da radę załapać się do rotacji...

 

Dziwi mnie tylko stawianie nad nim jakiegos Jeffrisa, czy Milicicia, skoro to pionki, ktore sa w skladzie wyłącznie dla spadajacych kontraktow... Wolalbym zainwestować w młodego Hilla te 15-20mpg w zaleznosci od postawy. I tak PO w tym roku wydaje się byc sprawą baaardzo wątpliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje abyśmy temat wrzucili do draft 2009 który założyłem w marcu..jezeli autor pozwoli to prosze modów o przesunięcie

Śmiało przerzucajcie gdzie chcecie.

 

Jeszcze odnośnie Hilla. Ten gość ponoć nie tak dawno zaczął dopiero grać w kosza, w dodatku nie jest najbardziej lotny i trudno przyswaja schematy. To jest póki co projekt, ma spory potencjał i nie trafił dobrze z drużyną, bo Knicks to bardzo trudny zespół dla debiutantów.

Sam wybór Hilla nie wiem jak do końca ocenić. Możliwe, że to będzie zmarnowany pick, ale z drugiej strony nie bardzo widzę kogoś za nim, kto naprawdę by się Knicksom przydał i załapał się do rotacji.

Dziwi mnie tylko stawianie nad nim jakiegos Jeffrisa, czy Milicicia, skoro to pionki, ktore sa w skladzie wyłącznie dla spadajacych kontraktow...

Jeffriesa kontrakt nie jest taki znowu spadający :wink: Sam JJ to naprawdę solidny role player, ocenia się go tylko w ten sposób, ponieważ zarabia za dużo. Ale czy to jego wina? Czy jeśli szef zaproponowałby Ci podwyżkę, to byś nie skorzystał mimo, że czułbyś że na nią nie zasłużyłeś?

W tym sezonie zobaczymy JJ rzucającego chętniej z dystansu co na pewno poprawi spacing Knicksów, a samemu Jaredowi statsy (co jest w sumie najważniejsze).

Z kolei Darko ma więcej masy o Hilla, nie próbuje robić z siebie bohatera w ataku, lepiej podaje. Jest na dzisiaj po prostu lepszy. Dopóki Knicks mają szansę na PO - będą grać najlepsi, potem pewnie Hill otrzyma więcej okazji do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadka bedzie Griffin, no1, a juz przed rozpoczeciem sezonu kontuzja, szkoda bo w PRE prezentowal sie zajebiscie, Clippers zaczeli jakos wygladac a tu zonk, zeby nie bylo powtorki z Odenem, ale az tak zle to chyba nie bedzie

 

co do Hilla to jestes lekko zdenerwowany bo go wzialem w fbx, myslalem ze cos pogra, a narazie to mi -1fp zrobil :roll: zycze kontuzji Lee, naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał ostatnio Bucks i mi powie o co chodzi z Jenningsem?

On aż tak sobie dobrze radzi? Tak dużo się nauczył w Europie?

 

Bo widziałem jego kilka meczy w HS i mimo, że potencjał był, często podejmował złe decyzje i rzucał dużo na siłę, a już w ogóle kiedy mu nie wpadało to próbował tak długo aż się przełamie, co wiadomo jak skutkowało.

Później w Europie go nie widziałem, ale obserwując statystyki to nic specjalnego, więc ktoś zna odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał ostatnio Bucks i mi powie o co chodzi z Jenningsem?

On aż tak sobie dobrze radzi? Tak dużo się nauczył w Europie?

 

Bo widziałem jego kilka meczy w HS i mimo, że potencjał był, często podejmował złe decyzje i rzucał dużo na siłę, a już w ogóle kiedy mu nie wpadało to próbował tak długo aż się przełamie, co wiadomo jak skutkowało.

Później w Europie go nie widziałem, ale obserwując statystyki to nic specjalnego, więc ktoś zna odpowiedź?

Według mnie gra w Europie napewno uczy dużo ułożonej i spokojnej gry. Więc "szalony" Jennings został nauczony podejmowania rozsądnych decyzji, a i przez te lato napewno zrobił duży postęp z umiejętnościami ćwicząć pod okiem już trenerów z NBA. Ale z drugiej strony sam napisałeś zacytuję: "rzucał dużo na siłę, a już w ogóle kiedy mu nie wpadało to próbował tak długo aż się przełamie" możliwe, że jest tak nadal, a po prostu podczas ostatniego meczu miał swój dzień i mu wpadało. Zobaczymy jak się zachowa kiedy w meczu nie będzie już mu "siedział" rzut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie analizujac Jenningsa przed draftem w FBX bylem zaniepokojony jego rzutem za 3. pamietam, ze mial bardzo dobra skutecznosc w rzutach za 2, ale w ogole nie wpadaly mu trojki. teraz widze, ze wszystko mu wpada za 3, wiec co nauczyl sie rzucac w offseason ? jak dla mnie to mial po prostu pare dobrych dni, bo watpie, zeby ktos dodal 3 pt range w jeden offseason... pewnie wkrotce zacznie ostro ceglic.

 

Jennings mowil przede wszystkim, ze nauczyl sie duzo w Europie na pickach. tam majac duzo mniej miejsca trzeba bardziej polegac na glowie, a mniej na atletyzmie, wiec graczowi takiemu jak Jennings na pewno to pomoglo, chociaz decision-making nauczylby sie pewnie rowniez w NCAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie mowie o tym jak bardzo byłem zajarany Jenningsem jakieś pół roku temu, kiedy widac było że chłopak ma świetne court vision, jest świetny w transition i jest ogólnie project na/za 4 lata.

teraz widzę, co nie do końca było widoczne w EL ze względu na przepisy, boisko etc - jest absolutnie jednym z najszybszych zawodników w lidze, zdecydowanie szybszy z piłką niż Ellis, Parker i TJ, w sumie to tylko Brooks sprawia wrażenie większej błyskawicy.

rzut jak na mańkuta wygląda jak wygląda, ale spodziewałem się znacznie gorszej skuteczności, szczególnie że niewiele rzutów jak do tej pory oddał będąc wide open.

największe zaskoczenie to jednak czytanie obrony na obwodzie bez piłki co przypomina mi w tym względzie bardziej Mario Szybką Rączkę Chalmersa niż Rondo, bo 1on1 jeszcze są spore braki, spowodowane pewnie warunkami fizycznymi, które raczej nie pozwolą mu nadrobic za dużo, ale za to czyta kiedy wyjąć piłe z podania i ma strasznie szybkie ręce. duży plus, szczegolnie patrzac w kontekscie jego zmiennika ridnoura, który jeśli chodzi o defensywę, to nie wie nawet na jaką literę zaczyna się słowo obrona :wink: .

żeby nie było tak słodko, to Brandon to JUŻ niezły ballhog, zdominował kompletnie Bux, zdominował im ofensywę i czasami w transition jest jeźdźcem bez głowy. gratulacje Skiles ! I like it.

fajnie, ze jest jeszcze surowy, a już tak świetnie rokuje na przyszłość no i ta oldskulowa fryzura, niewyparzona gęba i eneeeeergia. zdecydowanie jest i na pewno będzie to mój ulubiony PG na lata, żegnaj Stuckey, Parker - masz rywala.

 

Dyzio Blair jak ktoś słusznie kiedyś zauważył to Malik Rose reloaded, tyle ze jak dla mnie z jeszcze lepszym nochalem do zbióry i z większym impactem na ofensywę, bo oprócz bycia solidnym finisherem, potrafi też podać, co jest ostatnio niezwykłą rzadkościa (dinozaurze Bradzie Millerze, pozdrawiamy). Pop ma bangiera jakiego nie miał baaardzo dawno albo nawet nigdy, megafajnie.

 

Stephen Curry poza tym, że wygląda jak żółw bez skorupy to w sumie mnie zaskoczył, bo gra strasznie mądrze, co w Warriors widać potrójnie i BRONI, co po spojrzeniu na niego mogłoby sie wydawac zabawne. fajnie ma że trafił do GSW, bo jest wesoło, szybko i milion rzutów, ale źle że do Nelliego, bo on rozkłada te milion rzutów na milion osób. Poza tym za kilka lat NIKT nie będzie chciał faulowac Curryego, bo trafi każdego osobowego, mówie wam :wink:

 

jakby zaliczyc Galinariego do rookasów, a w sumie chyba można za względu na jego plecowe historie, to myślę, że mamy w lidze nową wersje Glena Rice'a tylko bardziej w wydaniu spot up (rekord 3PT Donia zagrożony ?) . A w sumie szkoda bo włoch jak decyduje się na low post to jest miażdzycielem, zdecydowanie najlepszym w tym wzgledzie w Nix, taka baaaaardzo dobra szkoła europejska i szczerze mówiąc, to Bargnani przy nim wygląda na leszcza. Chytruz miałeś racje, że z tej mąki będzie chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chetnie poczekam na zachwyty nad Jennem Blairem I Currym gdy spotkaja rywali z gornej polki bo jak na razie rywale spurs bax I gsw tacy sobie I nie jest to miarodajne jak maluchy ( jak na swoja pozycje) robia zbyt wysoki procent...

 

Tyczy sie to oczywiscie przede wszystkim guardow bo do Blaira to nic nie mam ;-) ale ww mlokosow dziwnie nie cierpie

 

Dodatkowo prawdziwe problemy rookasow ( ale I prawdziwych twardzieli) poznajemy jak koncza swoj normalny sezon ( przyzwyczajeni do 32 gier) I wchodza w gry w NBA nr 60-70-80 !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zauważyć jedną rzecz. Pomimo, że kliku chłopaczków można generalnie za pierwsze mecze pochwalić, to wstępnie ten draft wygląda dokładnie tak jak się zapowiadał, czyli bez fajerwerków.

 

#1 jest kontuzjowany i nie gra

#2 fauluje średnio co 3 minuty

#3 średnio gra niecałe 16 minut

#4 prezentuje się nieźle mimo fatalnego shot selection

#5 podbija Europę

#6 na razie wygląda fajnie, choć trochę mało asyst

#7 aż nie pasuje do wesołych GSW, spory +

#8 na razie 2 minuty na parkiecie

#9 pozytywnie mnie zaskoczył

#10 pewnie się jeszcze nacegli, ale na razie WOW!

 

Wiadomo, że którzy to prawdziwi twardziele i najlepsi rookasi na razie nie wiadomo, ale rzuca się w oczy parę spraw na dzień dobry.

 

Czołowa trójka draftu rozegrała na razie 60 minut na 480 możliwych.

 

Dwójka potencjalnych bustów - Thabeet i Hill. O Hillu już było w temacie, te dwie minuty na parkiecie nie zmieniły zbyt wiele.

Thabeet będzie miał w tym sezonie notoryczne problemy z faulami i z tego powodu dużo się pewnie nie nagra, poza tym ma jeszcze tego Irańczyka do przeskoczenia w rotacji. Tak, ciągle mówimy o drugim numerze draftu.

 

Harden pewnie jeszcze dostanie swoje minuty, ale na razie szału nie robi. Myślę jednak, że będzie z nim podobnie jak z Westbrookiem i w OKC chcą go powoli wprwadzić do gry.

 

Problemem Flynna jest obecność Sessionsa, który nie pozwoli sobie na jakieś ochłapy w garbage time.

 

Griffin nawet jak wyzdrowieje to dalej będzie w Clippers.

 

Rubio nie ma.

 

Tak właśnie na razie wygląda ten draft i Jennings, Curry czy Flynn to trochę mało, żeby powiedzieć o nim coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie co do top10

 

Wyjatkowo slabo to wyglada a wiadomo ze najgorzej sprawa z rookasami wyglada po 40 meczu gdy organizm mowi ( zwolnij koniec sezonu przeciez 30-40 meczy grales w NCAA)

 

Sile draftu minimalnie ratuja dalsze picki - Kings Casspi I Blair facet na razie 8,5/8,5 lider zbiorkowiczow a bedacy w top10 w punktach I sumie P/R/A majac zaskakujaco wysoki wskaznik asyst a za to minimalny poziom strat...

 

Liczylem na dalsze piki typu Pistons chociazby ale poczekajmy te 10 spotkan bo moze rookasy sa w szoku jezeli idzie o silownie w dniu meczu I lekko sa rozbici fizycznie

 

Niech dopompuja I sie zobaczy......

 

Harden moj ulubieniec mnie niestety smuci ale Griff po powrocie raczej prezentowac sie bedzie duzo lepiej niz przyzwoicie...oby za bardzo nie przyspieszyli tego powrotu! Bo mozna przedobrzyc I zmarnowac taki talent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moglby mi ktos przyblizyc sytuacje z Griffinem ? o co tam chodzi, jak to wyglada, jakas ciezka rehabilitacja bedzie albo cos takiego ? bo w PRE wygladal zajebiscie, zreszta pewnie pare osob go widzialo, imo w swoim rookie season moglby robic 15-10 spokojnie, moze nawet 17-12 by zaatakowal. jesli wroci, i bedzie gral tak jak gral to ROTY ma w kieszeni. z nim nawet Clippers zaczeli jakos wygladac ( moze jeszcze z Gordonem ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie moglby mi ktos przyblizyc sytuacje z Griffinem ? o co tam chodzi, jak to wyglada, jakas ciezka rehabilitacja bedzie albo cos takiego ? bo w PRE wygladal zajebiscie, zreszta pewnie pare osob go widzialo, imo w swoim rookie season moglby robic 15-10 spokojnie, moze nawet 17-12 by zaatakowal. jesli wroci, i bedzie gral tak jak gral to ROTY ma w kieszeni. z nim nawet Clippers zaczeli jakos wygladac ( moze jeszcze z Gordonem ) ;)

czytałem, że najpierw była wielka ściema i lamenty, ze tak na prawdę był to mega przypadkowy uraz...

 

jednak im dalej w las tym wychodziły kwiatki co do "mikropęknięć mięśni dookoła stawu" które kontuzje nakierowała na taki uraz kolana jaki był "Fractured left patella" -

( planowany powrót srodek grudnia)

poszperam i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO proszę, kto by się spodziewał tka fntastycznej gry Brandona Jenningsa? Ja szczerze powiem wierzyłęm w tego chłopaka, ale nie na tyle, żeby powiedzieć, że w swoim 7 meczu rzuci 55 punktów!! Naprawde prowadzi on Bucks, którzy mają niezły bilans, i chyba nike się tego nie spodziewał. Tym bardziej, że Jennings nie błyszczał w Europie.Takie miał tam wyczyny: In 27 games in the Italian Lega A 2008-09 season, Jennings averaged 5.5 points, 1.6 rebounds, 2.2 assists, and 1.5 steals in 17.0 minutes per game. He shot 35.1 percent from the field and 20.7 percent from 3 point range in Lega A play.[13] In 16 Euroleague games, Jennings averaged 7.6 points, 1.6 rebounds, 1.6 assists, and 1.2 steals in 19.6 minutes per game. In the Euroleague he shot 38.7 percent from the field and 26.8 percent from 3 point range. Już na lidze letniej można było zobaczyć wielki talent tego chłopaka, bo rzeczywiście błyszczał w LV. Ale przepraszam bardzo 10 numer draftu takim objawieniem?? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie steal tego draftu ;) strasznie mnie ten chlopak zaskakuje, szczegolnie w kontekscie o ktorym pisales, czyli jego grze w Europie, przeciez nie byl jakims super wypierdalaka a tutaj prosze, jak narazie Jennings zaskakuje mnie swoja gra, a przede wszystkim szybkoscia, wydaje mi sie nawet ze jest troszke szybszy od Brooksa ;) po sezonie powinien byc spokojnie w pierwszej piatce rookich, jesli utrzyma przynajmniej zbliozny poziom do tego co ostatnio prezentuje, a jakby Bucks mieli lepszy bilans to imo spokojnie moglby walczyc o ROTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy6czyn Jenningsa to naprawdę coś, szczerze mówiąc kompletnie nie wierzyłem w tego kolesia, obstawiałem, że będzie to bust tego draftu zaraz obok Thabeeta ... a na dzień dzisiejszy B.J. jest kandydatem nr 1 do ROTY.

 

Tak btw.

 

Najlepsze strzeleckie wyniki debiutantów w historii

 

Koszykarz Punkty Rok

1. Wilt Chamberlain 58 1960

2. Wilt Chamberlain 58 1960

3. Rick Barry 57 1965

4. Earl Monroe 56 1968

5. Brandon Jennings 55 2009

6. Wilt Chamberlain 55 1959

7. Elgin Baylor 55 1959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sezonie powinien byc spokojnie w pierwszej piatce rookich, jesli utrzyma przynajmniej zbliozny poziom do tego co ostatnio prezentuje, a jakby Bucks mieli lepszy bilans to imo spokojnie moglby walczyc o ROTY

Bilans w przypadku ROTY nie jest zbyt istotny. W ostatnich latach w zasadzie tylko Rose, a wcześniej Amare z tego co pamiętam mieli przyzwoite bilanse swoich ekip. A nawet gdyby, to z który z kandydatów do ROTY będzie miał wyraźnie lepszy bilans ze swoją drużyną od Bucks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.