Skocz do zawartości

Oceniamy draft 2009


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

zeby bylo porownanie to dodalem inne gwiazdy, mamy do czynienia z jednym z najlepszych rookie seasons ever, no doubt about it

taa

w listopadzie Jennings był wspaniały.

w grudniu jest Evans, który po rozegraniu 20 (dwudziestu! śmiesznie mała próbka) meczów jest określany jako jeden z najlepszych rookie ever. to się nazywa bycie pod wpływem chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad nei ma Kev-Marta:

               PPG   RPG   APG   SPG   BPG   FG%  3pt%   TS%   TOV

rook Magic 18.0 7.7 7.3 2.4 0.5 53.0 22.6 60.2 4.0

rook Bird 21.3 10.4 4.5 1.7 0.6 47.4 40.6 53.8 3.2

rookie MJ 28.2 6.5 5.9 2.4 0.8 51.5 17.3 59.2 3.5

rook Hakeem 20.6 11.9 1.4 1.2 2.7 53.8 56.4 2.9

rook JKidd 11.7 5.4 7.7 1.9 0.3 38.5 27.2 47.1 3.2

rookie Shaq 23.4 13.9 1.9 0.7 3.5 56.2 58.4 3.8

rookie LBJ 20.9 5.5 5.9 1.6 0.7 41.7 29 48.8 3.5

rookie cP3 16.1 5.1 7.8 2.2 0.1 43.0 28.2 54.6 2.3

Tyreke Evans 22.2 5.7 5.5 1.5 0.5 49 28 57 3.25

 

to pokazuje jakim dojrzałym szczeniakiem był Bird ( zbiórki,przechwyty nawet jakis blok) a jakim zjawiskiem MJ i Hakeem i shaq

 

najlepsze jest to, ze tyreke musi te cyfry utrzymać i to będą uwaznie śledził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to pokazuje jakim dojrzałym szczeniakiem był Bird ( zbiórki,przechwyty nawet jakis blok) a jakim zjawiskiem MJ i Hakeem i shaq

 

o co ci chodzi? bo nie wiem, czy stawiasz rookie Birda ponad nimi trzema, czy odwrotnie? jeśli to drugie, to proszę o rozwinięcie.

proszę bardzo

 

Bird uważany za niesamowitego cwaniaka, z nosem do końcówek, o wysokim IQ ale słabszej motoryce pokazał coś innego ( co mnie zaskoczyło) w rookie season

 

nie majac jeszcze doświadczenia którym nadrabiał braki fizyczne zagrał sezon ( patrząc statystycznie) rookasa jakby tym rookasem nie był własnie!

 

liczba zbiórek ( ustawienie przychodzi z czasem gdy nabywasz doswiadczenie), nawet jakiśtam wskaznik bloków ( Larrego za młodu o to nie podejrzewałem) przechwytów pokazuje że był dobrym obrońcą w tym pierwszym sezonie

 

nie stawiam go wyżej ale cyferki które ujrzałem wykazały inny obraz niż mam w pamieci birda "całościowo"

on tego czegos nie nabył w lidze z wiekiem lat i rozwojem IQ

 

on to miał od poczatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

on to miał od poczatku...

o tak, ale statystycznie to jego rookie sezon jest ponad Hakeemem czy Shaqiem. a jeśli dodamy do tego wpływ na wyniki drużyny to być może mamy do czynienia z najlepszym debiutem w historii.

żeby sie nie sprzeczać wole wybrac opcje: równa półka

choć cos w tym jest co piszesz

 

Jennings w lisopadzie

Tyreke w grudniu

zobaczycie Blaira w styczniu :wink: (bonner na miech wypada i te brakujace 10-12 minut dostanie właśnie on)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taaa przyzwoity ... bust jak ch*j i tyle z jego przyzwoitości, gdyby się do czegoś nadawał to już by coś pokazał, a w tej chwili zademonstrował nam przyzwoitość na poziomie z całym szacunkiem Czarka Trybańskiego ...

Nie twierdze, że nie jest bustem. Ja się do tej pory nie mogę się nadziwić, jak można było wziąć gościa ,którego o głowe mniejszy PF (Blair) jechał jak burą sukę w march mandness, z drugim numerem w jakimkolwiek drafcie. Wzięcie Blaira byłoby imo mniej kontrowersyjne. Ale przyzwoity będzie. Ogra się trochę, nie będzie grał na foul trouble to się przyda. Flynn, Jennings z miejsca by z nich zrobili kandydatów do 6,7 spota już w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to Tyreke najmniej do Grizzles pasuje, owszem jest wykurwisty, clutch i stuff ale co by nie mowic to Conley mega do Memphis pasuje. On tam jest a zarazem go nie ma co jest idealne w przypadku ich skladu.

Zach i Gay potrzebuja pilki by istniec na boisku, Mayo troche kreuje troche trafia troche penetruje, Gasol tam ich w pelni komplementuje w ataku i w obronie, dodac tam takiego Tyreke'a i bylo by troche za malo pilek.

Sytuacja w Memphis wyglada tak ze Gay ma CY, Zach ma Extension Year/redeem year i byli by bardzo nie zadowoleni jakby do ich druzyny przyszedl koles nie majacy pojecia co kto lubi i jak lubi. Conley jest tu kluczowy z tego wzgledu ze to jest taki Shane Battier na PG, wie co umie zrobic i robi to dobrze, jak trzeba i zmusza go sytuacja to zrobi cos niekonwencjonalnego ale na pewno nie bedzie sie silil na zdobywanie 40 pkt w meczu z bycie bohaterem spotkania. Podobnie jak Battier, Conley jest tak dobry jak jego partnerzy, bez dobrych partenrow gosc jest bezuzyteczny, to jeden z tych typow ktory wyglada swietnie na +.500 team i wyglada tak samo beznadziejnie na lottery team.

Jak dla mnie Grizzles powinni zrobic to co zrobili Thunder wziac Hardena jako mocne skrzydlo z lawki ktore

a) wrazie czego zastapi Gaya

B) zajebiscie wzmocni chuda lawke (bo na dzien dzisiejszy Grizzles graja 5 zawodnikami)

c) maja Haddadiego ktory wyglada rownie ciekawie jako prospect jak Thabeet

 

to pierwszy scenariusz a drugi pt. ''co by bylo gdyby albo gdybysmy widzieli ich w akcji w NBA'' to najoczywistszym wyborem byl oczywiscie Jennings czyli mega ulepszona wersja Conleya

 

jak dla mnie jako ze ten Conley naprawde nie jest taki zly jak mi sie wydawal, no w sensie to Battier na PG w ataku i jako teammate, w obornie to ciezko cokolwiek powiedziec o jakimkolwiek PG gdyz przy tych zasadach nie da sie zatrzymac PG 1on1 to bardziej kwestia team defense

to Grizzles powinni wziac 1)Jennings 2) Harden 3) Lawson 4) Rubio

Tyreke jak dla mnie zbytnio zmienia oblicze zespolu a Hashem jest zwyczajnie zbedny majac Haddadiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwszy scenariusz a drugi pt. ''co by bylo gdyby albo gdybysmy widzieli ich w akcji w NBA'' to najoczywistszym wyborem byl oczywiscie Jennings czyli mega ulepszona wersja Conleya

 

jak dla mnie jako ze ten Conley naprawde nie jest taki zly jak mi sie wydawal, no w sensie to Battier na PG w ataku i jako teammate, w obornie to ciezko cokolwiek powiedziec o jakimkolwiek PG gdyz przy tych zasadach nie da sie zatrzymac PG 1on1 to bardziej kwestia team defense

to Grizzles powinni wziac 1)Jennings 2) Harden 3) Lawson 4) Rubio

Tyreke jak dla mnie zbytnio zmienia oblicze zespolu a Hashem jest zwyczajnie zbedny majac Haddadiego

Thabeet to bust, mówiłem o tym przed draftem. Co do Twojej kolejności, to przypominam, że Jennings tuż przed draftem spadał i spadał. To , że chłopak tak wyskoczył w Bucks oznacza, że jest poniekąd stealem. To nie był materiał na #2. Lawson nie był nawet na TOP10. Grizzlies powinni byli brać swingmena, ale zdecydowali się na wysokiego. W sumie to drugi najlepszy wysoki draftu Jordan Hill to też bust. Draft był słaby w wysokich. W 20 tce poszło z 8 PG. Błędna koncepcja wyboru zaowocowała błędnym pickiem. Memphis nie przemyślało sprawy tego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to drugi najlepszy wysoki draftu Jordan Hill to też bust. Draft był słaby w wysokich.

Nie należy tak szybko oceniać wysokich. Duże chłopaki potrzebują często znacznie więcej czasu, żeby wskoczyć na NBA level i pół sezonu w ich przypadku to za krótko, żeby powiedzieć o nich, który jest fajny, a który nie.

 

Co do samego Hilla - przebił się wreszcie do rotacji i na razie bardzo pozytywnie zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.