Skocz do zawartości

[Rd 1] Suns - Clippers


Chytruz

Wynik  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik

    • Suns w 4
      2
    • Suns w 5
      15
    • Suns w 6
      13
    • Suns w 7
      1
    • Clippers w 4
      0
    • Clippers w 5
      0
    • Clippers w 6
      2
    • Clippers w 7
      1

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 16.04.2023 o 19:37

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jestem jednym z nielicznych, który kibicuje i wierzy w zwycięstwo Clippers 😉

Z Georgem na pokładzie byłaby w miarę wyrównana seria, bez będzie bardzo ciężko, ale widzę tu możliwość upsetu, bo czymś takim byłoby pokonanie Duranta i świty. W Phoenix zebrało się kilku graczy, których nie darzę wielką sympatią, choć szanuję a w Clippers zespół zrobiony na zadaniowcach z Leonardem, któremu od mistrzostwa zupełnie nie szło wygrywanie i który jest na misji. Być albo nie być może być powrót George, ale może paradoksalnie pomóc temu zespołowi w byciu jednością z jasnym przywódcą, gtg itd.

Zobaczymy, zawsze większa jest satysfakcja jak wygrywa underdog, któremu się kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tecu napisał:

Chyba jestem jednym z nielicznych, który kibicuje i wierzy w zwycięstwo Clippers 😉

Z Georgem na pokładzie byłaby w miarę wyrównana seria, bez będzie bardzo ciężko, ale widzę tu możliwość upsetu, bo czymś takim byłoby pokonanie Duranta i świty. W Phoenix zebrało się kilku graczy, których nie darzę wielką sympatią, choć szanuję a w Clippers zespół zrobiony na zadaniowcach z Leonardem, któremu od mistrzostwa zupełnie nie szło wygrywanie i który jest na misji. Być albo nie być może być powrót George, ale może paradoksalnie pomóc temu zespołowi w byciu jednością z jasnym przywódcą, gtg itd.

Ostatnie lata to PG nie dawał rady w PO. Szczególnie seria przeciw Mavs w bańce utkwiła mi w pamięci. Ciężko stwierdzić jakby gra się ułożyła gdyby grał w tej serii. W ostatnim sezonie w SAS, KL doprowadził do finałów konferencji ( do momentu kontuzji mieli dużą przewagę nad GSW). W Raptors też miał samych zadaniowcow i wydaję mi się że w takim systemie najlepiej się odnajduje. 

Edytowane przez MA23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MA23 napisał:

Ostatnie lata to PG nie dawał rady w PO. Szczególnie seria przeciw Mavs w bańce utkwiła mi w pamięci. Ciężko stwierdzić jakby gra się ułożyła gdyby grał w tej serii. W ostatnim sezonie w SAS, KL doprowadził do finałów konferencji ( do momentu kontuzji mieli dużą przewagę nad GSW). W Raptors też miał samych zadaniowcow i wydaję mi się że w takim systemie najlepiej się odnajduje. 

Z tego co pamiętam, to Paul George a nie Kawhi Leonard ostatnio wprowadził zespół (i to Clippers!) do finałów konferencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

Booker ogólnie był w tym meczu fenomenalny zwłaszcza w obronie

To samo KD, jak brał Kawhia i odcinał to nie było bata żeby ten dostał piłkę 

szkoda więc, że przez większość czasu pilnował go Craig. fajnie by było, gdyby Monty na stałe rzucił jednego z gwiazdorów na Leonarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zimny napisał:

Z tego co pamiętam, to Paul George a nie Kawhi Leonard ostatnio wprowadził zespół (i to Clippers!) do finałów konferencji 

Właściwie to T. Mann.  Bez KL nie przeszliby 1 rundy.

Edytowane przez MA23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

no ale przecież nie możesz challenge'ować no-calla, nawet jakby ciągle mieli ten challenge to tam nie było go jak użyć

racja, zapomniałem o tym

następny przepis nadający się do hall of shame, choć nie byłoby pewnie łatwe by go zmienić z powodów oczywistych, trzeba byłoby zmienić niejeden przepis by to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, Kubbas napisał:

 

To samo KD, jak brał Kawhia i odcinał to nie było bata żeby ten dostał piłkę 

 

 

13 godzin temu, LAF napisał:

Do tego KD w obronie wyglądał jak gówno, jak gówno. 

 

14 godzin temu, lorak napisał:

szkoda tylko KD, bo też zagrał super (w tym w obronie).

 

13 godzin temu, Reikai napisał:

Zdania ekspertów są podzielone.

 

 

wyjątkowo zgodzę się z LAFem, tzn Durant coś tam pobronił w 4 kwarcie, ale było to po tym jak w 1st H ileś razy zgubił / zgubili jako drużyna przy jego udziale rotację w obronie, ze 3 layupy poszły, do tego raz bodajże jakby olał Gordona w obronie a Gordon przyspieszył i wjechał pod dziurę, do tego jeszcze raz zgubił rotację z Kawahi, ale ten przestrzelił layupa (bodajże w 3rd Q). Ogólnie to ja uważam podobnie jak kolega:

9 godzin temu, karpik napisał:

Dalej Suns są tutaj faworytem i pewnie po 4 meczach będzie 2-2, ale w kontekście tego co dalej, to Phoenix kompletnie nie ma ławki, wiadomo, pierwszy mecz, więc nie ma co przereagowywać, ale bardzo średnio to wyglądało w kontekście tego, jaki cel ta drużyna ma w tym sezonie.

...ale nie zmienia to faktu że 

a) jest 1-0 dla Clipps

b) playoff KAwahi to nie przelewki

c) Suns, poza oczywistościami (słaba ławka, CP3 bardzo taki sobie) wyglądali na niezorganizowanych w obronie (te zgubione rotacje o których mówiłem, kiepskie early defense), i jak tego nie poprawią to może być różnie

Clippers wręcz przeciwnie, byli zdecydowani, zorganizowani etc, cały rok ponoć Lue dawał ciała (nie wiem, mało Clipps oglądałem) ale za ten akurat mecz szacun mu / im się należy.

choć naprawdę sporo musiało pójść po myśli Clippersów żeby ostatecznie wyszarpali minimalne zwycięstwo

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

następny przepis nadający się do hall of shame, choć nie byłoby pewnie łatwe by go zmienić z powodów oczywistych, trzeba byłoby zmienić niejeden przepis by to ogarnąć

też o tym myślałem kiedyś, nic nie wymyśliłem, teraz ad hoc wymyśliłem że w oczywistych sytuacjach jakby drużyna miała np 3 sek na wzięcie timeout'u i wtedy mogła wziąć challenge.... ale znowu, musiałaby mieć posession, a przecież niekoniecznie ma bo mogła stracić piłkę. No ale choćby w sytuacjach out-of-bounds (jak tutaj) albo jakby utrzymali posession to by mogli. Także tak, ciężki temat.

12 godzin temu, airmax napisał:

ale co się ponapinal to bookera 🤡

zobacz jeszcze raz powtórkę z innej kamery. Chodzi o to, że Haylandowi zleciała piłka z ręki, i tak, ostatecznie dostał od Bookera strzała, ale było to już po tym, jak zupełnie stracił kontrolę nad piłko i poleciała ona w PiSdoo, może dlatego nie zagwizdali, nie wiem

13 godzin temu, LAF napisał:

Może trzeba było zaryzykować bo o ile Okogie w obronie dawał z reguły radę to jednak spryt Kawhi brał górę i punktował to nie lepiej było by dać na niego CP3 ?

nie, Clipps graliby ISO na midpoście, w czym Kawahi jest świetny, ma długie łapy a Paul jest za krótki, i za każdym razem byłby praktycznie uncontested jumper, pewnie z 70+% skuteczności

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rw30 napisał:

zobacz jeszcze raz powtórkę z innej kamery. Chodzi o to, że Haylandowi zleciała piłka z ręki, i tak, ostatecznie dostał od Bookera strzała, ale było to już po tym, jak zupełnie stracił kontrolę nad piłko i poleciała ona w PiSdoo, może dlatego nie zagwizdali, nie wiem

To mi bardziej chodziło o sama napinke Bookera niż o faul. A właśnie co do ewentualnego faulu, nie jest tak, ze nawet jeśli trafiasz piłkę ale przy okazji ustrzelisz przeciwnika w głowę to jest flagrant1 z automatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, airmax napisał:

A właśnie co do ewentualnego faulu, nie jest tak, ze nawet jeśli trafiasz piłkę ale przy okazji ustrzelisz przeciwnika w głowę to jest flagrant1 z automatu?

a to nie wiem, ale ogólnie wiadomo, że głowa jest, ogólnie rzecz biorąc, mocno chroniona.

Booker miał dobre verticality bardzo długo w tej akcji więc myślę, że dlatego sędzia nie zagwizdał / uznał to za negligible contact (bo już niejako po rzucie / akcji). A może nie zauważył,  kto go tam wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****** 

 

jeszze jedno: czy tylko ja widziałem, że Kawahi 2x zmienił pivot foot? ładnie to wyglądało,celne rzuty ale chyba 2x travel, no nie?

 

tu jakaś rozmowa na ten temat

 

nic nie ustalili, ale na moje to kroki

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

****** 

 

jeszze jedno: czy tylko ja widziałem, że Kawahi 2x zmienił pivot foot? ładnie to wyglądało,celne rzuty ale chyba 2x travel, no nie?

 

tu jakaś rozmowa na ten temat

 

nic nie ustalili, ale na moje to kroki

JJ to tłumaczył, że to niby zgodne z zasadami... ale nie wytłumaczył jakimi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

****** 

 

jeszze jedno: czy tylko ja widziałem, że Kawahi 2x zmienił pivot foot? ładnie to wyglądało,celne rzuty ale chyba 2x travel, no nie?

 

tu jakaś rozmowa na ten temat

 

nic nie ustalili, ale na moje to kroki

To nie są kroki w WNBA ten step through jest bardzo popularny i często robiony

Jak masz pivota i się obrócisz na nim to możesz oderwać na sam koniec nogę na której masz pivota jesli idziesz w górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.