Skocz do zawartości

ATF GOAT SPORTOWCY


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ely3 napisał:

Raz byłem od Wielkanocy na Krecie z rodziną

Dwa moja córka złapała niestety infekcję tam. Byłem z nią u lekarza greckiego potem jeszcze w Polsce. Po raz pierwszy od dwóch lat musi brać antybiotyk. Dopiero dziś nad ranem pierwszy raz nie ma gorączki. Ogólnie przez ostatni tydzień to był czas dla rodziny i dzieci. Nawet nie zaglądałem do kompa od Wielkiego Piątku

Choć nie ukrywam ,że nie mam bladego pojęcia o sportach walki a w motorozycyjnych miałbym trójkę 1 . Schumi 2 Hamilton 3 Vettel a potem to już byłoby losowe poza 17-18 kolesie z WRC.Nie znałem żadnego nazwiska z MMA.. Choc wstępnie szykowałem się do głosowania i zacząłem jakoś ważyć. Ale wiem ,że jako totalny laik w tych dwóch kategoriach moje wyniki byłyby bardziej oparte na tym kto jest znany a nie kto rzeczywiście był w czymś dobry.

Rydwaniarz byłby wysoko jako protoplasta żużla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga, tylko nie mam pomysłu na to jak można by było to poprawić. Są sportowcy, którzy powinni być wybrani w drafcie ATF i to wysoko, ale nie pasują do żadnej kategorii.

Najlepszym przykładem jest chyba Bob Hayes. Gość był najszybszym człowiekiem na ziemi, pobił sprinterskie rekordy świata, zdobył podwójne złoto na IO w Tokio, po czym stwierdził, że na bieżni udowodnił wszystko co było do udowodnienia, a od tej pory zajmie się karierą futbolową. No i w NFL z miejsca już jako rookie stał się liderem złapanych TD, a później został mistrzem i w końcu Hall of Famerem. Rozpatrując osobnę lekką i sporty drużynowe to trochę mało, ale jak się to zbierze do kupy to robi cholernie duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Dworzec główny w Toruniu leży na Kujawach.

Z jakiegoś powodu w Toruniu mają dworzec Toruń Miasto a po drugiej stronie Wisły Dworzec Główny. Powiedzmy ,że 10% miasta leży na Kujawach ale to nadal nie oznacza ,że mecze z Trouniem sa derbami Kujaw

Toruń jest tak samo na Kujawach jak Włocławek częścią ziemi Dobrzyńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Z jakiegoś powodu w Toruniu mają dworzec Toruń Miasto a po drugiej stronie Wisły Dworzec Główny. Powiedzmy ,że 10% miasta leży na Kujawach ale to nadal nie oznacza ,że mecze z Trouniem sa derbami Kujaw

Obie strony używają wymiennie nazwy derby Kujaw lub derby Kujaw i Pomorza. Nawet jeśli @LAF użył skróty myślowego to jest jak najbardziej akceptowalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ely3 napisał:

Z jakiegoś powodu w Toruniu mają dworzec Toruń Miasto a po drugiej stronie Wisły Dworzec Główny. Powiedzmy ,że 10% miasta leży na Kujawach ale to nadal nie oznacza ,że mecze z Trouniem sa derbami Kujaw

Toruń jest tak samo na Kujawach jak Włocławek częścią ziemi Dobrzyńskiej

Ten dworzec w Toruniu glowny jest dla mnie zagadka straszna, totalnie nie czaje umiejscowienia go tam gdzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Ten dworzec w Toruniu glowny jest dla mnie zagadka straszna, totalnie nie czaje umiejscowienia go tam gdzie jest.

To to tam pikuś, ale technicznie to jest bubel. Ciagle coś nie działa a przecież nie tak dawno był remontowany. 
 

Swoją drogą jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten Włocławski bo w końcu się za niego wzięli bo tej pory było czuć PRLem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumowując swój draft, miałem 5 wyborów w top 6, gdzie Giba poszedł jak widać za szybko i mogłem brać jakiegoś hokeistę, nie sądziłem, że tutaj na forum będzie aż tylu fanów tej dyscypliny, szczególnie że patrząc obiektywnie siatkówka to większy sport niż hokej. Dodatkowo jakbym pewnie wziął Bernarda Hopkinsa (kogokolwiek z boksu), zamiast Rinera to mogłem śmiało walczyć o wygraną + może mogłem zmienić babeczkę na Tanith Belbin White lub Blair O'Neal, które też w wielu rankingach były z przodu, choć mi osobiście się słabo podobają.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

nie sądziłem, że tutaj na forum będzie aż tylu fanów tej dyscypliny, szczególnie że patrząc obiektywnie siatkówka to większy sport niż hokej.

Nie sądziłeś, że hokej mający swój osobny dział na forum będzie miał na forum więcej fanów niż siatkówka? 

Hokej to większy sport niż siatkówka, dość powiedzieć, że w Polsce (słaby poziom hokeja) jest transmitowany w publicznej telewizji, a do niedawna było nawet NHL, a najlepsi hokeiści zarabiają jakieś 10 razy więcej niż najlepsi siatkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Nie sądziłeś, że hokej mający swój osobny dział na forum będzie miał na forum więcej fanów niż siatkówka? 

Hokej to większy sport niż siatkówka, dość powiedzieć, że w Polsce (słaby poziom hokeja) jest transmitowany w publicznej telewizji, a do niedawna było nawet NHL, a najlepsi hokeiści zarabiają jakieś 10 razy więcej niż najlepsi siatkarze.

We wszystkich rankingach sportów drużynowych jakie widziałem siatkówka była na trzecim miejscu po piłce nożnej i koszykówce.NHL po prostu zakrzywia perspektywę w kwestii pieniędzy. Inna sprawa, że na hokeju się nie znam, i znam z nazwiska jedynie Gretzky'ego..

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

We wszystkich rankingach sportów drużynowych jakie widziałem siatkówka była na trzecim miejscu po piłce nożnej i koszykówce.NHL po prostu zakrzywia perspektywę w kwestii pieniędzy.

Nope, pieniądze w KHL do inb Putina też były nieporównywalnie większe niż w jakiejkolwiek lidze siatkarskie, hokej to największy sport zimowy i ma ogromne tradycje w krajach, gdzie sport zimowy jest mocny. Za to w takich rankingach będzie wyglądać słabo, bo w Afryce/Azji/Ameryce Południowej się nie gra na poważnym poziomie/w ogóle się nie gra (sport zimowy), ale w męskiej siatkówce też nikt z Azji i Afryki nie wygrywa medali, a w futbolu nikt poza USA. W USA nawet nie ma profesjonalnej ligi siatkarskiej, a to siatkarska potęga, lol. 

Ale tak, powinieneś wziąć siatkarkę, bo siatkówka żeńska jest bardziej popularna od męskiej (USA, Azja) i stoi na bardziej wyrównanym poziomie dzięki temu, wtedy to miałoby jakiś sens, a tak Giba i tak poszedł wyżej niż powinien, bo u nas jest mocny prosiatkarski bias, a nie hokeiści. 

Aczkolwiek sam Lemieux pewnie deczko overrated za całą historię kariery, taki Lance Armstrong, tylko bez koksu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej to sport w czołówce popularności w wielu krajach Europy: Finlandia, Szwecja, Czechy, Słowacja, Białoruś, Szwajcaria (we wszystkich tych krajach najważniejsza dyscyplina) W Niemczech duże hale wypełnione są po brzegi, w Danii i Norwegii stoi bardzo mocno, oczywiście Rosja z wielkimi pieniędzmi (przynajmniej tak było do tej pory) popularność szybko zyskuje też w UK, Słowenia i przede wszystkim Węgry inwestują w tym momencie dużo w hokej.Nie ma w ogóle żadnego porównania z siatkówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sewer napisał:

Hokej to sport w czołówce popularności w wielu krajach Europy: Finlandia, Szwecja, Czechy, Słowacja, Białoruś, Szwajcaria (we wszystkich tych krajach najważniejsza dyscyplina) W Niemczech duże hale wypełnione są po brzegi, w Danii i Norwegii stoi bardzo mocno, oczywiście Rosja z wielkimi pieniędzmi (przynajmniej tak było do tej pory) popularność szybko zyskuje też w UK, Słowenia i przede wszystkim Węgry inwestują w tym momencie dużo w hokej.Nie ma w ogóle żadnego porównania z siatkówką.

Ale to wszystko to są półprawdy.

W samych Niemczech jest zarejestrowanych 400 tys siatkarzy i siatkarek na wszystkich poziomach klubowych ( nie do końca jestem pewien tych danych ale. . W Polsce jest ok 150 tys. W Rosji jest 100 tys hokeistów. IHHF ma 3 ray mniej zarejestrowanych członków państw niż federacja siatkówka. Siatkówka jest głobalna podczas gdy hokej nie istnieje w Afryce ani Ameryce Płd a i w Azji przestano rozgrywać mistrzostwa Azji w hokeju. Hokej to Ameryka płn i Europa. Oczywiście kraje post radzieckie jak Kazachstan Z punktu widzenie globalnego to siatkówka ponad hokejem

Oczwyiscie tu jest pewien myk bo w siatkówce kobiet jest praktycznie tyle samo co mężczyzn a w hokeju to jednak sa głównie mężczyźni

Nawet w USA więcej uczelni ma drużynę siatkarską niż hokejową . Więc na pewno hokej nie jest globalnie popularny 60 zarejestrowanych państw przy 220 w stakę. Z tych 60 są kraje jak Azerbejdżań które mają tylko działaczy bez jednego choć hokeisty czy Tajlandia z liczbą dorosłych hokeistów poniżej 100. Realnie w hokeja się gra w ok 35 krajach na świecie

Z hokejem czy baseballem jest też taki myk ,że rozgrywki ligowe rozgrywane w USA traktujemy na równi z poziomem MŚ. A przecież nikt np nie wrzucał tytułów MVP niemieckiej ligi w piłkę ręczną choć jej poziom jest porównywalny. Nikt nie szukłał nawet kto ma najwięcej MVP w Lidze Mistrzów piłki ręcznej czy siatkowej. To forum bardziej żyje sportami amerykańskimi ale w Polsce one nie sa popularne

Hokej w Europie ma państwa gdzie jest bardziej popularny niż siatkówka czy piłka ręczna ale z punktu widzenia całego kontynentu to jest na pewno poniżej tych dwóch sporótw a mówimy o najważniejszych dla hokeja kontynencie. A nie wspomniałem o rugby. Gdzie sama Anglia ma więcej zarejestrowanych rugbystów niż jest wszystkich hokeistów na świecie bo oni mają ok 4 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Więc na pewno hokej nie jest globalnie popularny 60 zarejestrowanych państw przy 220 w stakę.

Czyli nie grają jednak w hokeja w tej Afryce? 

Hokej to nr 1 w sporcie zimowym, tutaj właściwie nie ma realnej konkurencji, dlatego ma taką zajebistą pozycję. Pula talentu jest ważna, ale siatkówka to jest kazus szachów (w mniejszej skali): fajnie brzmi, że to popularny sport rekreacyjny, ale z samej gry w szachy to się utrzymuje 100-150 zawodników na świecie, bieda. W siatkówkę gra się pewnie na całym świecie, ja też grałem na WF-ie, a w hokeja nie, ale w USA, które ma kilka złotych medali olimpijskich, nawet nie ma męskiej profesjonalnej ligi, najlepsi Polacy zarabiają 300-400 tysięcy euro w polskiej lidze - no chyba jednak mocno ograniczone zainteresowanie to to generuje na tle innych sportów zespołowych. 

8 krajów zajawionych na hokej + NHL jako globalna marka >>> cały świat niby-grający w siatkówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

8 krajów zajawionych na hokej + NHL jako globalna marka >>> cały świat niby-grający w siatkówkę. 

Tu już bazujemy na opiniach, mnie osobiście hokej w ogóle nie kręci i postawiłbym <w stronę siatkówki, stąd też taki był mój wybór.
Niemniej argumenty @ely3  w tym wypadku mnie trochę bardziej mnie przekonują.
Z resztą umówmy się każdy sport zimowy ma od razu punkty ujemne, jeżeli chodzi o możliwość bycia globalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF Nie ustawiajmy zarobków jako poziomu popularności bo tu by zaraz dojdziemy do wniosku ,ze kosz jest nr 1 na świecie bo tam średnia zarobków koszykarzy to ok 7 mln .Potem jest baseball a futbol sporo poniżej.. Bo tam chyba średnia to 2 mln

Do takich absurdów może prowadzić patrzenie przez zarobki. Przede wszystkich liczy się oglądalnośc, popularność, ilośc klubów , ilość graczy .

Do tego chodzi mi o globalnosc bo tak to w ogóle krykiet i hokej na trawie by miażdżył bo Pakistan i Indie traktują te dyscypliny prestiżowo

Ale w przypadku siatkówki raczej problemem jest to ,ze ten sport jest dynamiczny i tam rzadko kto jest na szczycie przez 15 lat. Przez co cięzko mu zdominować. Popatrz na kadrę Polski co miała 2 tytuły MŚ i jedno srebro i praktycznie nie ma zawodnika , który byłby członkiem wszystkich 3 drużyn a rzadko kto był dwa razy

Dlatego możemy dyskutować czy Wlazły czy Kurek czy Gruszka ale każdy z nich w dorobku ma może dwa medale MŚ gdzie w takiej ręcznej sa multimedaliści i do tego kilkukrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów. . Siatka jako sport jest popularna globalnie ale nie wykształciło sobie globalnej ani nawet europejskiej ikony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

Ale piszesz o dwóch odrębnych rzeczach.Ja pisałem o popularności sportu a Ty piszesz głównie o zarejestrowanych zawodnikach.Hokej to w pewnym stopniu sport dla bogatych podobnie jak tenis, sprzęt hokejowy i treningi są bardzo kosztowne i nie każdego na to stać.W Szwecji mniej zamożni rodzice sami organizują treningi dla młodych, załatwiają często używany sprzęt tylko po to żeby ich dzieci mogły grać więc nie porównujmy tego do siatkówki w którą może grać każdy ale sama popularność sportu to zupełnie coś innego.

Hokej w Europie jest mega mocny i to jest fakt, siatkówką na poważnie interesuje się Polska i Włochy.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.