Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Reikai napisał:

Dokładnie to, jak rolesi niw graja cały sezon to maja w pizdzie FO i ich strategie. Na koniec to gracze wychodzą i graja.

Najpiękniej by było gdyby Mavs to wygrali, a Thunder jakimś cudem wdupili ostatni mecz, ale weszli do play-in bo Mavs wciąż graliby d-league rosterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dannygd napisał:

Oj tam, Cavs mają fajna ekipę, Celtis walczyć mają o mistrza, Nets... zostawię bez komentarza, bo za szybko, ale ogólnie po Irvingu nie jest źle!

T samo mialem pisac. Wszystkie ekipy z ktorych poszedl Irving kwitną. Nawet w Nets juz swiatelko w tunelu sie pojawilo. Gorzej jak Irving z Mavs podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kubbas napisał:

no dobra ale wtedy kladziesz sezon dostajac 20ma w pizde a nie walczysz w koncowce

Zawodnik jak widzi, że może wygrać to będzie chciał wygrać zawsze. To trener w porozumieniu z górą po prostu wystawia słabych graczy. Zawodnicy przecież nie tankują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubbas napisał:

@BMF i whoever tutaj pierdolil ze oni juz nie walcza o play iny

Ale o co chodzi. 

36 minut temu, Reikai napisał:

Jak sadzasz 4 starterow, 5 gosci z rotacji ktora juz jest bardzo waska(w tym rest np na przedostatni mecz sezonu), grasz Luka tylko 12 minut ze wzgledu na to ze to noc Slowenska, bo masz top10 pick protected to chyba nie ma dyskusji ze kladziesz sezon.

Nom, aczkolwiek oni chyba i tak wyślą ten pick do Knicks za rok, więc śmiesznie wyszło, że czegoś takiego chronili (wiadomo, lepiej dać 19 pick za rok niż 11 teraz, but still), ładny upadek.

15% szans na top4, znając szczęście Cubana to dobrze polosują. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dannygd napisał:

Oj tam, Cavs mają fajna ekipę, Celtis walczyć mają o mistrza, Nets... zostawię bez komentarza, bo za szybko, ale ogólnie po Irvingu nie jest źle!

Tylko że C to Irving nieźle porobił a są tam gdzie są tylko i wyłącznie dzięki sobie bo za plaskoziemca nie dostali nic a koniec końców też nie oddali nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubbas napisał:

Luka juz 3 albo 4 sezony zaczynal jako jeden z faworytow albo jako faworyt do MVP u bukow z calkiem niskim kursem

a kazdy sezon konczy sie tak ze nawet sie nie liczy w walce o statuetke

Mniej wiecej o to mi chodzi. Co roczne oczekiwania vs rzeczywistość. Do tego z roku na rok pojawia się coraz więcej znaków zapytania czy będzie w stanie wyeliminować mankamenty.

Godzinę temu, ignazz napisał:

Niech odejdzie za chipsy i tony 1rds i zobaczycie wtedy gdzie jest Dallas. 

Ale czego ma to dowodzić? Jeżeli wyjmiesz ze słabego zespołu gracza z poziomu top10 to będzie wyglądał katastrofalnie. To chyba oczywiste.

@karpik @BMF

Oczywiście zgadzam się z wami że za pozycje Dallas w całości odpowiada zarząd który ten skład skonstruował. Przy czym 6 miejsce w ataku mnie nie dziwi bo ten skład pomimo tego że jest słaby ma/miał zawodników dobrze rzucających za trzy którzy tworzą masę przestrzeni dla Doncica. Moim zdaniem taka konstrukcja podbija statystyki Doncica. 

I być może macie racje że krytyka nie powinna dotyczyć pozycje Dallas tylko że nie słabe strony Doncica też są jakąś składową tych wyników. Co gorsza moim zdaniem jego wady powodują że w normlanych latach skład z nim oparty dotrze maksymalnie do 2-3 rundy PO o ile nie bedzię miał dużej przewagi w graczach którzy bedą z nim w zespole.

Natomiast zatagowałem Was bo mam do was pytanie (bo myślę ze mamy podobne zdanie tylko ja miałem większe oczekiwania) . Ilu graczy z tego sezonu na miejscu Doncica (wymiana 1 do 1) wprowadziło by ten zespół do PO? Dla mnie na pewno Embiid ,Jokic, Durant(jeśli zdrowy),Davies (jeżeli zdrowy czyli można go wyrzucić z zestawienia) i Giannis.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał:

Natomiast zatagowałem Was bo mam do was pytanie (bo myślę ze mamy podobne zdanie tylko ja miałem większe oczekiwania) . Ilu graczy z tego sezonu na miejscu Doncica (wymiana 1 do 1) wprowadziło by ten zespół do PO? Dla mnie na pewno Embiid ,Jokic, Durant(jeśli zdrowy),Davies (jeżeli zdrowy czyli można go wyrzucić z zestawienia) i Giannis.  

 

Wydaje mi się że trochę złych graczy podmieniasz za Donica, bierz ktoś z jego pozycji a nie tam gdzie Dallas mają największe problemy. Jak już ktoś wyżej napisał Dallas ma problem na Centrze a ma dużo graczy z pozycji 1-2. Więc wiadomo że taki Embiid, Jokic czy Giannis mogą wykręcić lepsze wyniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LAF napisał:

No ciekawe kto jest winny tego stanu rzeczy. Kyrie ? Cuban ? Woods ? a może ... nie to niemożliwe...ale może jednak Doncić

Ryba psuje się od głowy, a w Dallas widać od lat pewien schemat pakowania się w znane nazwiska, która są na rynku za okazyjną cenę, przy jednoczesnym braku refleksji, dlaczego ta cena taka jest (Odom, Rondo, Porzingis, Irving). Poza tym kiepski asset management, odpuszczanie wartościowych graczy za nic, praktycznie brak dopływu młodego talentu. Jak już trafili Brunsona, to popisowo zawalili sprawę (zaczynając od tego, że nie dali mu team option po trzecim sezonie debiutanckiej umowy, co jest standardem).

Ja od początku uważałem pozyskanie Irvinga za błąd i przestrzegałem przed skutkami uszczuplenia głębi składu, ale w tym przypadku przyjmę rolę adwokata diabła, bo szanse na play-in Mavs mieli już niewielkie, a i walka o play-off z dziesiątego miejsca to niezbyt ciekawa perspektywa, więc długofalowo dobrze się to dla nich skończyło. Pick, o ile ostatecznie go zachowają, będzie im bardzo potrzebny, bo tutaj trzeba dodać co najmniej 2-3 dobrych obrońców do rotacji, a z assetami krucho. MLE, 10 pick, ewentualnie jakiś przyszły wybór - coś z tego można już wyrzeźbić.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

Co gorsza moim zdaniem jego wady powodują że w normlanych latach skład z nim oparty dotrze maksymalnie do 2-3 rundy PO o ile nie bedzię miał dużej przewagi w graczach którzy bedą z nim w zespole.

Doncic do tej pory miał epic resilience w playoffach jak na 23-latka, właściwie rokrocznie Dallas grali powyżej oczekiwań względem tego jak wyglądały te kolejne serie. 

Godzinę temu, Gregorius napisał:

Dla mnie na pewno Embiid ,Jokic, Durant(jeśli zdrowy),Davies (jeżeli zdrowy czyli można go wyrzucić z zestawienia) i Giannis.  

Overall lepsi od Doncicia są Embiid, Jokic i Giannis, ew. Curry, ale on zawsze sobie wyleci na te +20 meczów, i w sumie tyle. 

Doncic rozczarował nie dlatego, że Cuban marnuje mu karierę, a dlatego, że LeBron (sezon 08/09) i Giannis (sezon 18/19) w jego wieku robili leap na alltimerski poziom, a on nie, ale to top10 alltime wzwyż treatment.

 

Ale nie trzeba wielkiej wiedzy historycznej by wiedzieć, że niekiedy wymiatacze w NBA nie robią playoffów, każdemu się za to dostaje - i za każdym razem wina jest gdzie indziej. 

 
Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

Natomiast zatagowałem Was bo mam do was pytanie (bo myślę ze mamy podobne zdanie tylko ja miałem większe oczekiwania) . Ilu graczy z tego sezonu na miejscu Doncica (wymiana 1 do 1) wprowadziło by ten zespół do PO? Dla mnie na pewno Embiid ,Jokic, Durant(jeśli zdrowy),Davies (jeżeli zdrowy czyli można go wyrzucić z zestawienia) i Giannis

Pewnie właśnie ci, których wymieniłeś, przy czym wywal jeszcze KD, bo ten rozegrał jeszcze mniej meczów od Davisa :)

28 minut temu, Jendras napisał:

Jak już trafili Brunsona, to popisowo zawalili sprawę (zaczynając od tego, że nie dali mu team option po trzecim sezonie debiutanckiej umowy, co jest standardem).

Oni mu dali 4-letni kontrakt z TO po trzecim roku. Mogli tej opcji nie podjąć i w pełni kontrolowaliby jego przyszłość, bo wtedy Brunson byłby RFA, ale woleli przyoszczędzić i trzymać go jeszcze jeden rok za minimum. No i się przeliczyli.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

przy czym wywal jeszcze KD

tak. Tylko może nie na temat ale KD jak gra to gra dobrze. AD mimo że rozegrał więcej meczy to w wielu z nich wyglądał koszmarnie fizycznie i grał bardzo słabo.

5 minut temu, BMF napisał:

Doncic rozczarował nie dlatego, że Cuban marnuje mu karierę, a dlatego, że LeBron (sezon 08/09) i Giannis (sezon 18/19) w jego wieku robili leap na alltimerski poziom, a on nie, ale to top10 alltime wzwyż treatment.

W sumie z tym się prawie zgadzam. Choć chyba powiedziałbym top20 all time ale to szczegół.  Z Currym mam problem że nie umiem go ocenić przez to że jest jednym z najmniej lubianych graczy obecnie w NBA. Inna sprawa że Doncic ktorego byłem wielkim fanem jeszcze przed NBA z roku na rok traci coraz więcej mojej sympatii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, karpik napisał:

Oni mu dali 4-letni kontrakt z TO po trzecim roku. Mogli tej opcji nie podjąć i w pełni kontrolowaliby jego przyszłość, bo wtedy Brunson byłby RFA, ale woleli przyoszczędzić i trzymać go jeszcze jeden rok za minimum. No i się przeliczyli.

Jesteś pewien? Czytałem w kilku miejscach, że to był 4-letni kontrakt bez opcji.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jendras napisał:

Jesteś pewien? Czytałem w kilku miejscach, że to był 4-letni kontrakt bez opcji.

Teraz widzę, że to był 4-letni z trzema latami gwarantowanymi :)

https://www.mavsmoneyball.com/platform/amp/2018/7/16/17578714/dallas-mavericks-sign-jalen-brunson-contract

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Pewnie właśnie ci, których wymieniłeś, przy czym wywal jeszcze KD, bo ten rozegrał jeszcze mniej meczów od Davisa :)

Oni mu dali 4-letni kontrakt z TO po trzecim roku. Mogli tej opcji nie podjąć i w pełni kontrolowaliby jego przyszłość, bo wtedy Brunson byłby RFA, ale woleli przyoszczędzić i trzymać go jeszcze jeden rok za minimum. No i się przeliczyli.

Tylko jak podejmowano decyzje to Brunson grał jak pet jeszcze. Tam była niewiadoma co z niego wyrośnie. I nie jestem wcale taki pewny ze to bylo oczywiste. Na większości średniej jakości graczy gdy ma się kontrakt Doncica klub szuka oddechu. Wydawało się ze właśnie na nim można przyzydzic. A ze gracz szybko się obraził i pojawiła się opcja rodziny w NYC to relacji się nie odbudowało. No i gracz zrobił do tego jeszcze kolejny postęp. 
 

teraz to oczywiste ale 1,5 roku temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.