Skocz do zawartości

Jeremiasz Sochan - życie i twórczość


rw30

jakiej narodowości jest Jeremiasz Sochan?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jakiej narodowości jest Jeremiasz Sochan?



Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LAF napisał:

Po prostu San Antonio Spurs pod tym względem jest mocno rygorystyczne. 
 

Swoją droga Francuzi też maja przejebane bo nie zobaczą VW długo u siebie w kadrze tak jak my Jeremiasza chyba, że Pop odejdzie

tak samo, jak latami nie widzieli Diawa czy Parkera, a Argentyńczycy Manu....??? oh, wait....

 

coś Jeremiemu chyba nie po drodze z kadro póki co, te mecze w to lato chyba drugiej kategorii więc nie ma co robić z tego afery, zresztą moim zdaniem jakby w kolejnych latach się wypiął na kadrę to też nie, choć oczywiście wolałbym, żeby zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek napisał:

Trafią na nas po grupie i znowu Ponitka wyjaśni gwiazdę

Albo znowu Francuzi brutalnie wyjaśnią naszych i to niestety wydaje się dużo bardziej realny scenariusz... 😅

Z kolei w to, że sam Wemby wystąpi na Olimpiadzie - rozgrywanej dodatkowo we własnym kraju - to nie mam żadnych wątpliwości. Już nie róbcie sobie niektórzy jaj z tym load managmentem Spurs, turniej olimpijski to za gruba rzecz będzie, w dodatku dla gościa z tak ogromny hypem. No i to też jest żadne porównanie do obecnej sytuacji Sochana i jego braku wyjazdu na najbliższy kwalifikacyjny turniej pre-olimpijski z przeciwnikami 2 kategorii. Nie mówiąc już o tym, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że to wszystko wynika głównie z niechęci Spurs a nie woli samego zawodnika. 

Zresztą jak dla mnie jego brak to nic strasznego bo przeciwnicy zdecydowanie są do pokonania nawet grając bez pełnego składu a jak chcemy na Turniejach się liczyć w walce o coś więcej to musimy takich ogrywać bez żadnego problemu. Zresztą totalnie podzielam zdanie @ignazz , że Jeremy długoterminowo rzeczywiście powinien dużo więcej zyskać a później dzięki temu dać też więcej naszej kadrze spokojnie pracując nad swoją grą i przyszłą pozycją w drużynie Spurs niż przygotowując się do ogrywania Portugalczyków pod okiem naszych trenerów-znawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LAF napisał:

Nie No nie bardzo rozumiem. 
 

Jeremiasz miał uczestniczyć w SL oraz jechać na kadrę. Po prostu San Antonio Spurs pod tym względem jest mocno rygorystyczne. 
 

Swoją droga Francuzi też maja przejebane bo nie zobaczą VW długo u siebie w kadrze tak jak my Jeremiasza chyba, że Pop odejdzie

Pisałem to na poprzedniej stronie, pisał teraz też @rw30, nie wiem skąd się nagle wzięło przeświadczenie, że Spurs jest jakieś rygorystyczne pod względem grania w kadrach skoro dotychczas nigdy nie robili nikomu problemów z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś przez chwilę, że może sam Sochan nie bardzo chciał wziąć udział w pre-kwali (choć by się przydał) ale pr-owo lepiej mu to zrzucić na karb drużyny?

1 godzinę temu, LAF napisał:

Może dlatego , że na EuroBasket nie bo dopiero co będzie debiutował

 

Tu akurat nie ma nic takiego dziwnego, bo wielu Rookie odpuszcza kadry jeśli w nich gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mu się kolano z którym miał problem w trakcie sezonu odzywa ponownie i nikt nie chce ryzykować pogłębienia urazu.

Historia jak już tu było mówione, nie wskazuje aby Spurs czy Pop (który sam przecież trenował kadrę) robili problemy komukolwiek kto chciał grać dla reprezentacji a Wemba jeśli będzie zdrowy to bankowo za rok zagra na IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestem zbyt naiwny, zapatrzony w Fibowską koszykówkę, ale nie czaję argumentu, że gramy z ekipami drugiego sortu. W finale tych preeliminacji trzeba będzie pokonać Czechy, Izrael lub Estonię, gdzie z tymi ostatnimi przegraliśmy niedawno dwumecz w eliminacjach MŚ (w sensie grupa 4-zespołowa, ale małe punkty właśnie z nimi zadecydowały o naszym niepowodzeniu + styl nie powalał), z Izraelem wygrywamy 2 razy na 35 lat a Czesi to zespół na naszym poziomie. Może sobie poradzimy bez Sochana, może nie, ale co to za gra w reprezentacji, że przyjeżdżasz jak Ci pasuje?

Jeżeli o jego występach w kadrze decyduje kontrakt lub zdrowie się odezwało to oczywista sprawa.

Edytowane przez TAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 14:40, TAA napisał(a):

Pewnie jestem zbyt naiwny, zapatrzony w Fibowską koszykówkę, ale nie czaję argumentu, że gramy z ekipami drugiego sortu.

Ja też się obawiam, że nie przejdziemy tych prekwalifikacji i Jeremiego zobaczymy w kadrze dopiero na euro w 2025 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 14:40, TAA napisał(a):

Pewnie jestem zbyt naiwny, zapatrzony w Fibowską koszykówkę

Nie jesteś. Teoretycznie naszą grupę powinniśmy przejść bez większych problemów zarówno z jak i bez Jeremiasza, ale tak jak napisałeś dalej Czesi to nie są leszcze, Stefan a Izarel czy to w 5x5 czy w 3x3 ma na nas patenty. Z Estonią natomiast to myśmy bardziej dupska dali w tym pierwszym meczu (w ogólnym rozrachunku bilans punktów zdobytych jak i straconych mieliśmy od nich dużo lepszy ale zaważył wynik dwumeczu) i wydaje mi się iż teroertycznie takich błędów już nie powinniśmy popełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Nie jesteś. Teoretycznie naszą grupę powinniśmy przejść bez większych problemów zarówno z jak i bez Jeremiasza, ale tak jak napisałeś dalej Czesi to nie są leszcze, Stefan a Izarel czy to w 5x5 czy w 3x3 ma na nas patenty.

W ogóle się z tym nie zgadzam. Serio Bośnia i Hercegowina z Nurkicem i Musa (Real Madryt jeden z topowych ich zawodników) bez większych problemów? Dla mnie oni będą faworytem meczu, jeśli obaj się zjawią, a wynika z informacji, że Nurkic ma być.

Dla reprezentacji brak Sochana to tragedia. Mecze będą w wielkiej, nowoczesnej hali w Gliwicach i Sochan na pewno napędzałby sprzedaż biletów i zainteresowanie, a co najważniejsze dawał ogromną jakość reprezentacji. Kadra rok temu miała czterech mocnych zawodników, którzy robili całą grę - Slaughter, Balcerowski, Ponitka i Sokołowski. 36-letni Slaughter również teraz nie zagra i nie mamy nagranego żadnego ogarniętego naturalizowanego, bo Groselle to parodysta. Występ Balcerowskiego również pod znakiem zapytania. Wypadł rezerwowy rozgrywający Schenk, odmówił gry Mazurczak. W zasadzie nie ma PG, którym zapewne będzie Ponitka. 

Ogólnie w rozgrywkach reprezentacyjnych FIBA jednostki robią mega różnicę i dla Słowenii Doncic czy dla Grecji Giannis są +50% wartością całej reprezentacji i bez nich obie ekipy są zdecydowanie słabsze. Dla Polski niestety jest podobnie i mamy tylko kilku mocnych zawodników i praktycznie wszyscy z nich muszą się zjawiać, żebyśmy mogli liczyć na sukcesy. Rok temu Kuminga z Warriors po rookie sezonie pojechał do Afryki grać w kadrze na tragicznej halach z tragicznymi kolegami z kadry i odbił się przy okazji od ściany z przeciwnikami, bo jego Kongo było lane. Najważniejsze, że jednak przyleciał i grać. Szkoda, że Sochan tego nie uczynił i na razie w przypadku reprezentacji tylko dużo gada, a mało robi. 

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakbym był gwiazda a ekipa nie miałaby rozgrywajacego to bym kalkulował czy odpuścić.  Przecież może i tsk być oklep. A bierność w kompletowaniu składu i te inne rezygnacje tylko utwierdzają Sochana aby się nie podkładał. Może tsm w związku dalej słabo i radosny Radzio chciałby na plecach Sochana poleciec a innych rozsądnych ruchów brsk. Sami piszecie o słabościach kadry. Ponitka rozgrywającym? To ja wysiadam myśli Sochan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

No ale jakbym był gwiazda a ekipa nie miałaby rozgrywajacego to bym kalkulował czy odpuścić.  Przecież może i tsk być oklep. A bierność w kompletowaniu składu i te inne rezygnacje tylko utwierdzają Sochana aby się nie podkładał. Może tsm w związku dalej słabo i radosny Radzio chciałby na plecach Sochana poleciec a innych rozsądnych ruchów brsk. Sami piszecie o słabościach kadry. Ponitka rozgrywającym? To ja wysiadam myśli Sochan. 

Lmao

Albo chcesz grac w kadrze, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Kosz w 5 to jednak trudniej zapchać 1 graczem wszystkie dziury. 

strzelam, że chciałeś napisać "latwiej", w koszykowce jeden zawodnik ma sporo większe znaczenie niż w nożnej . z prostej matematyki to wynika, 20% > 9%

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

No ale jakbym był gwiazda a ekipa nie miałaby rozgrywajacego to bym kalkulował czy odpuścić.  Przecież może i tsk być oklep. A bierność w kompletowaniu składu i te inne rezygnacje tylko utwierdzają Sochana aby się nie podkładał. Może tsm w związku dalej słabo i radosny Radzio chciałby na plecach Sochana poleciec a innych rozsądnych ruchów brsk. Sami piszecie o słabościach kadry. Ponitka rozgrywającym? To ja wysiadam myśli Sochan. 

Prawdę mówiąc Ignazz to Sochan nie gra bo nie chce mu się grać. Woli oszczędzać siły na ligę w której musi zbudować sobie pozycję aby zarobić dobre pieniądze. I ja go rozumiem. Koszykówka to jest w Polsce sport niszowy i poza kilkudziesięcioma fascynatami reszta ma wywalone na to czy Sochan jest w kadrze czy go nie ma. 

Nie widzę potrzeb do okłamywania samych siebie i zaklinania rzeczywistości. Nie widzę też potrzeb do szukania głupich usprawiedliwień a to Twoje jest właśnie takie. To wokół potencjalnych gwiazd buduje się kadrę a nie nimi kadrę uzupełnia. I dobrze o tym wiesz bo oglądasz NBA. Tymczasem proponujesz kadrze coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz przestań bronić harcerzyka ze Spurs, Reikai napisał dobrze albo chcesz grać albo nie chcesz. Powodów żeby zagrać jest mnóstwo, tak jak i żeby nie zagrać, ale to tylko wymówki.
 

btw Z tego co wiem nawet jeśli sztab Spurs ma jakieś ale co do jego występu, to nie mają prawa mu zabronić udziału w meczach reprezentacji, więc nawet gdyby to Pop mu odradzał to jest to ostatecznie chyba decyzja Sochana i tu akurat na Popa bym nie zwalał @LAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.