Skocz do zawartości

Inwestowanie 2022


Sewer

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że fundusze shortujace na Cdprojekcie mają problem, od ostatniego posta akcje urosły o ponad 10%.

W cyfrowym polsacie tomasz szelag czyli członek rady nadzorczej kupił 25000 akcji po 10,68 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
36 minut temu, P_M napisał(a):

Mały update dla zainteresowanych. Cyfrowy Polsat urósł od ostatniego posta+15% także jak pisałem wcześniej zakup członka rady nadzorczej zdaje się że wyznaczył krotkiterminowy dołek. @ignazz kupowałeś coś?

Ja się załapałem po 10,80 :)

Cyfrowy Polsat wypada z indseksu MSCI z koncem lutego. Jutro pojawi się spora podaż. Ciekawe czy zbiją kurs, czy to co widzimy teraz to wyciskanie shortów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orus92 napisał(a):

Cyfrowy Polsat wypada z indseksu MSCI z koncem lutego. Jutro pojawi się spora podaż. Ciekawe czy zbiją kurs, czy to co widzimy teraz to wyciskanie shortów :D

Czytałem o tym:

Cytat

Cyfrowy Polsat zostanie usunięty z MSCI Global Standard Index – MSCI Poland, a włączony do indeksu spółek o małej kapitalizacji: MSCI Small Caps Index – MSCI Poland.

Nie wiem na ile to prawda, ale historycznie podobno spółki które opuszczały MSCI Global Standard mocno rosły. Niemniej CP jak pisałem wcześniej nigdy nie był tak tani, a dochodzą kolejne dobre info wynikowe z ich spólek Netia, Interia, czy kolejne zainteresowanie zakupem NesoBusów przez kolejne miasta. Longterm uważam, że pewnie będzie można zrobić 300% na przestrzeni 3-5 lat, jeżeli ktoś wszedł na poziomie 10-12 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam analizy co sie dzieje po opuszczeniu MSCI, ale gdyby mocno rosły, to pewnie powinny trafić tam ponownie. Na pewno skreślenie z indeksu oznacza pojawienie się dużej podaży wynikającej z obowiązku dostosowania się ETF śledzących poszczególne indeksy. W teorii duża podaż raczej wiąże się ze spadkiem ceny, ale na rynku dzieją się różne rzeczy i często działa podejście kontrarianskie ;) 

Nie śledze zbytnio polskiej giełdy, bo na niej nie inwestuje, ale czy w przypadku Cyfrowego Polsatu nie ma jakiegoś podejrzenia, że Solorz chce przejąć cały podmiot i zdjąć z giełdy (wtedy zbicie ceny w doł i wykup brakujących akcji do wezwania jest dla własciciela idealne :) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orus92 napisał(a):

Nie mam analizy co sie dzieje po opuszczeniu MSCI, ale gdyby mocno rosły, to pewnie powinny trafić tam ponownie. Na pewno skreślenie z indeksu oznacza pojawienie się dużej podaży wynikającej z obowiązku dostosowania się ETF śledzących poszczególne indeksy. W teorii duża podaż raczej wiąże się ze spadkiem ceny, ale na rynku dzieją się różne rzeczy i często działa podejście kontrarianskie ;) 

Tylko znowuż ETF'y, które mają obowiązek dostosowania się do śledzenia indeksu MSCI Poland też będą musiały uzupełnić pozycję na CP, myślę, że zważywszy na fakt, że mowa o spółce z WIG20 to popytu może być więcej niż podaży ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.03.2024 o 06:10, RappaR napisał(a):

Dałem jakieś 20k na dzwigni wedle pm, na razie dalej na plusie, więc nie i tak luz 

Zdażyłeś wyjść i na dźwigni z plusem? CPS 10,10 . Ostatnio tak tani był nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orus92 napisał(a):

Zdażyłeś wyjść i na dźwigni z plusem? CPS 10,10 . Ostatnio tak tani był nigdy

Z CDP dałem, więc jestem na 0, byłem 5k+ Zakładałem, ze i tak P_M mówił, że to długoterminowo, to zostawiam na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Orus92 napisał(a):

no to tylko uważaj na koszt utrzymania lewara -> przy zwykłych akcjach jest to 0 zł i mozna trzymać do odbicia, przy cfd koszt utrzymania pozycji moze byc znaczący

 

No właśnie powoli trąbią o kryzysie więc chyba kilka dni i wszystko wyciągnę, przynajmniej nei straciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Z CDP dałem, więc jestem na 0, byłem 5k+ Zakładałem, ze i tak P_M mówił, że to długoterminowo, to zostawiam na razie. 

Yup, ja liczę na 1-3 lata cps. Jak zejdzie poniżej 10 PLN dobieram pakiet za parę k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rosnącym koszcie kapitału i dalej wysokich odsetkach wręcz podziwiam. 

To zabawa aby utrzymać wszystkich doradców. 

Mechanizmów nie da się okiełznać i moim zdaniem to loteria. 

Można bawić się dla rozrywki jeżeli jesteśmy na normalnym poziomie wiedzy. 

Obawiam się że jeżeli ktoś jest ponad to to nie będzie pisał na forum koszykarskim o co na prawdę chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ignazz napisał(a):

Przy rosnącym koszcie kapitału i dalej wysokich odsetkach wręcz podziwiam. 

To zabawa aby utrzymać wszystkich doradców. 

Mechanizmów nie da się okiełznać i moim zdaniem to loteria. 

Można bawić się dla rozrywki jeżeli jesteśmy na normalnym poziomie wiedzy. 

Obawiam się że jeżeli ktoś jest ponad to to nie będzie pisał na forum koszykarskim o co na prawdę chodzi. 

Szczyt kosztów kapitału już za nami. CPS na ten moment dalej przynosi zyski, ot mniejsze. Natomiast kolejne Nesobusy będą zamawiane :) Patrząc po planach unii koszty energii będą rosły, a Solorz w OZE wszedł potężnie.

40 minut temu, Orus92 napisał(a):

Podziwiam optymizm inwestujących w Polsce i polska giełdę :D

Da się. Na ZUE mam np. 270% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że się nie da, bo skrajnie optymistyczne i pesymistyczne przypadki można pokazać dla większości rynków. Chodzi mi bardziej o inne kwestie - ryzyko geopotoliczne wojny, historie jak Kernel, teraz LPP, jakieś elektrownie Będzin itd. 

Wychodzę z założenia, że skoro jestem w stanie generować nadwyzki finansowe i chciałbym je inwestowac na rynku kapitałowym, to zdecydowanie bezpieczniej czuję się posiadać np. akcje z USA niż WIG20 i zastanawiać się kiedy Sasin czy Budka zaczną mieszać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.