Skocz do zawartości

Inwestowanie 2022


Sewer

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fluber napisał(a):

Smieszkowanie smieszkowaniem, ale ten masaż to są serio świetnie wydane pieniądze. To żadne trollowanie z mojej strony. Szczególnie dla mnie, kiedy startuje 20-30 razy w roku w wymagających zawodach biegowych. Czuc różnice 

Podejrzewam że @Szulim inwestuje w korporacyjne

no korporacyjne to trochę inna para kaloszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - siedzę w tym od ponad 10lat

troche statystyki:

- rocznie dostajemy Ok 400-500 propozycji związanych z przedstawieniem propozycji naszym klientom - żeby zainwestowali kase

- w ciągu ostatnich 3 lat wybraliśmy 4 propozycje w które faktycznie inwestowaliśmy 

miłość due dilligence, weryfikacji, zabezpieczeń, umow i kwestii bezpieczeństwa naszych klientów powoduje ze 99% propozycji odrzucamy 

Nie mieliśmy jeszcze ani razu sytuacji ze ktoś nie otrzymał odsetek czy swojego wkładu - a mogę tylko zdradzić ze zarządzamy kapitałem większym niż 7 zer ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 12:25, Szulim napisał(a):

 

 wiem coś o tym, bo pisałem pracę dyplomową o wpływie inwestycji regularnych w giełdę i fundusze inwestycyjne w okresie 5-10-15 lat od zakończenia II WŚ do czasów współczesnych i dowiodłem, że niezależnie jaki wycinek czasu weźmiesz z historii, w skali 10letniej regularna inwestycja przynosi zysk.
 

 

 


 

 

Mógłbyś podesłać na pw do przeczytania? Zaciekawiło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Aaaa, to ja po prostu jestem dużo bardziej asekuracyjny bo najpierw z żoną wypełniamy limity ikze i ike, a resztę to wolę w zwiększanie wartości domu wrzucić albo wydać jak @ignazz 

Z tym zwiekszaniem wartosci domu, to az taka dobra inwestycja? W US to mam wrazenie ze takie upgrade’y lazienka/kuchnia/ogrod/patio/basen ($20-50k) to w najlepszym wypadku moze na 0? To jest kupa sosu gdzie byle idiota przez ostatnie 5lat by prawie podwoil taka sama kwote na indexach? Najlepsza inwestycja w ostatnich 5-10 latach to prawie jakakolwiek nieruchomosc na najwieksza dzwignie jaka sie dalo wziac -> dwie nieruchomosci po ~$500k, 5% wkladu wlasnego ($25k) w kazda, stale gwarantowane oprocentowanie ~3.0%, ubezpieczenie ~$2k/rok/kazda, ubezpieczenie subprime (maly wklad) $300/miesiac/kazda, kataster $6k/rok/kazda, naprawy $20-25k/5lat.

~5lat, zadnych remontow, lekko 2x wartosc, mieszkales za friko (smieszny principal payoff i odestki) w jednej, w drugiej sporadyczne airbnb ($12k/rok) albo 1/2letnie wynajmy po $30-35k/rok, na zero z odestkami ($10k/rok) ktore odpisujesz z amortyzacja (~1/30 wartosci domu co rok -> $16000). Podckoniec Podatek na jednej nieruchomosci 0% (zamieszkala) i 20% na drugiej.

najprostsza recepta na zostanie milionerem - tylko wiadomo, opcja byla limitowana do tych co maja korporacyjny HHI $400k+.

ten sam schemat mozna bylo powtorzyc z mniejszym wkladem w biedniejszym regionie ($30k i hhi $200k, dom za 200-250k).

te niskie oprocentowanie i monopoly money to sie gotowalo w US od dobrej dekady.

 

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu inwestowałem w klocki lego ale to cholerstwo wymaga dobrych warunków przechowywania ( i co najgorsze sporo bezpiecznego miejsca. Wzrosty o 100% wartości na zestawie to norma osiągalna na samych wzrostach cen producenta. Spokojnie 300% wzrostu można osiągać. Wyższe to rzadko i raczej trzeba korzystać jak ceny wariują i sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jack napisał(a):

Ja swego czasu inwestowałem w klocki lego ale to cholerstwo wymaga dobrych warunków przechowywania ( i co najgorsze sporo bezpiecznego miejsca. Wzrosty o 100% wartości na zestawie to norma osiągalna na samych wzrostach cen producenta. Spokojnie 300% wzrostu można osiągać. Wyższe to rzadko i raczej trzeba korzystać jak ceny wariują i sprzedawać. 

MASZ JAKIEŚ FAJNE ZESTAWY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał(a):

Porsche to inwestycyjny pewniak bo trafia do grupy docelowej, która ma pieniądze. Z zamkami trafiasz właściwie tylko do fanów lego.

no to porsche to jakiś wyjątek

tu masz bugatti które 8 miesięcy od wyjścia ze sprzedaży ciągle jest poniżej ceny katalogowej: https://promoklocki.pl/lego-technic-42083-bugatti-chiron-p8502 (gdzie tacy piraci z zatoki barrakud po takim czasie byli już 50% do przodu)

HWDLT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał(a):

no to porsche to jakiś wyjątek

tu masz bugatti które 8 miesięcy od wyjścia ze sprzedaży ciągle jest poniżej ceny katalogowej: https://promoklocki.pl/lego-technic-42083-bugatti-chiron-p8502 (gdzie tacy piraci z zatoki barrakud po takim czasie byli już 50% do przodu)

HWDLT!

Porsche jest pierwszym z całej serii stad wyższa cena. Ponadto dłuższy czas minął od zakończenia oficjalnej sprzedaży. Cena wyjściowa Bugatti była zawyżona ze względu na sukces Porsche. Ale i tak można był je kupić za 800 na promocji i sprzedać za 2x więcej. Z czasem będzie zyskiwać ale nie tak jak Porsche. 

Piraci to bardzo popularny motyw w lego. 

Mam taki zestaw i kupiłem go za 90 zł

https://promoklocki.pl/lego-pirates-40158-szachy-p4970

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jack napisał(a):

Mam taki zestaw i kupiłem go za 90 zł

https://promoklocki.pl/lego-pirates-40158-szachy-p4970

łooo zajebiście (w sensie zestaw c***owy, ale 20 minifigów z popularnego 'theme' za 90 zeta to sztos)

25 minut temu, jack napisał(a):

Piraci to bardzo popularny motyw w lego. 

castle jest jeszcze bardziej popularny :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.