Skocz do zawartości

Random Shit 22/23


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

 

 Ten Bronny zaczyna wygladac coraz lepiej, po tym meczu dostal sporo milosci bo ponoc byl jednym z lepszych na boisku. Moze jednak nie bedzie bustem wepchnietym przez starego do ligi. Na konkursie wsadow tez zrobil paczki, ktorych nie moze sie wstydzic.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Bronny jest ~legit jako prospekt, to już wiadomo od tych rankingów za HS, tzn. mieliśmy wielu znanych synów, także Jordana, i żaden z nich nie dostawał tak dobrych recenzji. Wygląda na to, że ma atletyzm, mechanikę rzutu + podobno bardzo dobrze broni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze mlody pracuje nad soba jak dzik i sa efekty. Od poczatku mowia mu, ze nie ma dobrych warunkow fizycznych i takiego talentu jak ojciec.

Zawziął sie jebany i wszystkim udowodni, ze sie mylili. Trzeba mu kibicować.

 

Edytowane przez allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, allen napisał:

Mysle, ze mlody pracuje nad soba jak dzik i sa efekty. Od poczatku mowia mu, ze nie ma dobrych warunkow fizycznych i takiego talentu jak ojciec. Zawziął sie jebany i wszystkim udowodni, ze sie mylili. Trzeba mu kibicować.

Zależy o czym mówimy, pewnie pod względem coachingu, ogólnego wsparcia jakiegoś teamu i środków jakie może inwestować w siebie jest w mega uprzywilejowanej sytuacji. Gdzieś mi mignęło, że dostanie najlepszy kontrakt za prawa do wizerunku. Pewnie jakiś random-dobry prospekt z HS nie zatrudni sobie super-duper coacha od shootingu, a jakbym miał typować, to taki Bronny sobie pracuje z takimi ludźmi od dawna.

Za to mając ojca-miliardera to trzeba mieć rzeczywiście dużo ambicji i work ethic by robić karierę w koszykówce, tzn. nie spasować w pewnym momencie, tu się zgadzam, że kumatym typem musi być Bronny.

Ale wiadomo, też bez przesady w drugą stronę, na razie doszedł do poziomu fajnego prospekta z HS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, allen napisał:

Mysle, ze mlody pracuje nad soba jak dzik i sa efekty. Od poczatku mowia mu, ze nie ma dobrych warunkow fizycznych i takiego talentu jak ojciec.

Zawziął sie jebany i wszystkim udowodni, ze sie mylili. Trzeba mu kibicować.

 

Akurat Lebron ma jedną z alltime great work ethic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co miały być darmowe skrzydełka jak Blake Griffin rzucał wolne dzisiaj?

 

wieku temu słyszałem, że 'jak gospodarze wygrajo a przeciwnik nie przekorczy 100 pts' albo coś takiego to wtedy są jakieś darmowe chalupa i tego typu rzeczy, ale ostatnio widzę te free food chants przy wolnych przy z-dupy-wyniku więc pewnie teraz jest jakoś inaczej, ktoś ogarnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

za co miały być darmowe skrzydełka jak Blake Griffin rzucał wolne dzisiaj?

 

wieku temu słyszałem, że 'jak gospodarze wygrajo a przeciwnik nie przekorczy 100 pts' albo coś takiego to wtedy są jakieś darmowe chalupa i tego typu rzeczy, ale ostatnio widzę te free food chants przy wolnych przy z-dupy-wyniku więc pewnie teraz jest jakoś inaczej, ktoś ogarnia?

Przez wieksza pule talentu w lidze 100 pkt to juz za malo, w Lakers jest to teraz 111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rw30 napisał:

za co miały być darmowe skrzydełka jak Blake Griffin rzucał wolne dzisiaj?

A mogło chodzic o coś takiego? Ale w większości hal to jest darmowa kanapka za spudłowane oba wolne a nie skrzydełka

https://www.thebiglead.com/posts/kelly-olynyk-free-chicken-sandwich-fired-up-clippers-jazz-01gq570tjce9

 

12 minut temu, Reikai napisał:

Przez wieksza pule talentu w lidze 100 pkt to juz za malo, w Lakers jest to teraz 111.

'Raczej przez gorzej organizowane obrony oraz dominacje rzutu za 3  Najlepsze w tym roku Memphis 10 lat byłoby Bottom 5 obroną w lidze

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

A mogło chodzic o coś takiego? Ale w większości hal to jest darmowa kanapka za spudłowane oba wolne a nie skrzydełka

https://www.thebiglead.com/posts/kelly-olynyk-free-chicken-sandwich-fired-up-clippers-jazz-01gq570tjce9

 

'Raczej przez gorzej organizowane obrony oraz dominacje rzutu za 3  Najlepsze w tym roku Memphis 10 lat byłoby Bottom 5 obroną w lidze

Inny pace, wiecej trojek. Obrony sa dobre w NBA nadal. 

Nie możesz tego w ten sposób przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Inny pace, wiecej trojek. Obrony sa dobre w NBA nadal. 

No raczej nie skoro 5 lat średnie drtg było 108,5 a teraz jest 115. Ba w tym roku najlepsze obroną jest poniżej średniej dla sezonu sprzed 4 lat. Dużo by wymeniać ale ogólnie liga poszła w ofensywę . 

Nie chce mi się teraz sprawdzać ale pewnie można o ile się np pogorszyła early defence. Subiektywnie mam wrażenie ,ze graczom wolniej wracają do obrony. Że teraz posiadanie Sabonisa na centrze nie jest takim dramatem bo rywale po prostu bombardują z obwodu i sami też bronia tak sobie. Takie Golden to te kilka lat świetnie broniło. rotowało a teraz to jest dużo radosnej strzelanki. .Trudniej się broni jak wszyscy stoją na obwodzie ale np skuteczność za 3 jest mniej więcej taka sama jak była te kilka lat temu

Za to np pod koszem teraz skutecznosć jest 70% a była np 18/19 65% a to pokazuje ,ze jednak w NBa coraz gorzej się broni pomalowane. . Ba teraz o wiele więcej jest open rzutów. Teraz 19 ekip ma powyżej 29% łatwych rzutów ( w sezonie 18-19 tylko 3, 17-18 jedenaście drużyn) 

Very tight to teraz wszystkie ekipy mają poniżej 10% takich rzutów. 5 lat temu tylko 3. Oczywiście to jest spłycona analiza ``niemniej widać ,że coraz rzadziej pod koszem się spotyka atakujący z obrońcą. 

 

5 minut temu, Reikai napisał:

Inny pace

A co ma pace do drtg bo nie za bardzo wiem czemu wspominasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ely3 napisał:

Trudniej się broni jak wszyscy stoją na obwodzie ale np skuteczność za 3 jest mniej więcej taka sama jak była te kilka lat temu

tylko że liczba trójek jest dużo wyższa. teraz to 34 na mecz, 10 lat temu 20, a dwie dekady 15. defensywy są bardzo dobre, ale ofensywy jeszcze lepsze i stąd takie ortg/drtg. generalnie koszykówka jest obecnie na lepszym poziomie niż kilka sezonów temu.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Raczej przez gorzej organizowane obrony

ta, a w 80s  czy ealry 90s to wszystkie obrony wyglądały na dobrze zorganizowane, bo 5 gości broniło painted area bo nikt nie umiał rzucać  a pnr grały 2 drużyny w lidze,więc zdawało się że wszyscy grali tough D i w ogóle są dobrze zorganizowani.

Podpowiedź: nie ma za bardzo czego organizować, jak 5 gości może stać niemalże ramie w ramię. 

Żeby nie było tak łatwo, liga odpowiedziała przepisem o nielegalnej obronie strefowej, którego ni c***a nikt nie rozumiał, ale co z tego. Za to można było rozciągać obronę nawet jeśli ktoś nie umiał rzucać.LOL z tego przepisu o illegal zone defense, choć to było notorycznie przez wiele drużyn olewane jako że sędziowie gwizdali to raz na jakiś czas.

 

4 godziny temu, ely3 napisał:

A mogło chodzic o coś takiego? Ale w większości hal to jest darmowa kanapka za spudłowane oba wolne a nie skrzydełka

no właśnie próbuję to ustalić, ale znowu dyskusja się rozmyła na 'kiedyś to była obrona', nie wiem czy jakaś sieć restauracji ma umowę z cało ligo czy może w poszczególnych miastach kluby majo umowy z lokalnymi branchami.   W BOS - Bucks jakaś babka miała jakiś transparent o skrzydełkach, to myślałem, że skrzydełka, whatever :)

Czyli 2 spudłowane FT w dowolnym momencie meczu i jest żarcie po prostu? no przecież chyba co mecz prawie coś takiego się zdarza (że ktoś pudłuje 2 fts w jednym podejściu), no nie?

 

4 godziny temu, ely3 napisał:

Za to np pod koszem teraz skutecznosć jest 70% a była np 18/19 65% a to pokazuje ,ze jednak w NBa coraz gorzej się broni pomalowane. . Ba teraz o wiele więcej jest open rzutów. Teraz 19 ekip ma powyżej 29% łatwych rzutów ( w sezonie 18-19 tylko 3, 17-18 jedenaście drużyn) 

poczytaj sobie trochę o koszykówce ogólnie, nie wchodź od razu w zaawansowane statsy, to wtedy może trochę więcej zrozumiesz & wyciągniesz prawidłowe wnioski. 

W skrócie: obrona jest odpowiedzią na atak, strzelę, że skuteczność pod koszem była jescze niższa w 80s czy 90s, gdzie notabene rzutów spod kosza było więcej, tylko samo to nie świadczy o jakości obrony ale może też świadczyć o niskiej jakości ataku, bo wiadomo, że przy braku rzutu z dystansu  / kiepskim rzucie z dystansu (co było faktem od zawsze gdzieś do 2010)  piłkę pcha się pod kosz a drużyna broniąca może to przewidzieć. 

Dzisiaj, gdy więcej rzutów spod kosza jest po penetracji niż statycznych / po post upie, a w paint area i jego okolicy mało kto (a przynajmniej sporo rzadziej niż kiedyś, gdy było to normą)  z obroncow campuje (bo często gęsto musi bronić swojego zawodnika na łuku), skuteczność oczywiście że mogła pójśc w górę.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio grałem w kosza, to myślałem, że c***owa skuteczność pod koszem wynika z tego, że no jesteśmy słabi.
A tutaj się dowiadujemy, że po prostu to było elite D, niech no jeden z drugim z NBA wpadną na orliki to się czegoś nauczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rw30 napisał:

Czyli 2 spudłowane FT w dowolnym momencie meczu i jest żarcie po prostu? no przecież chyba co mecz prawie coś takiego się zdarza (że ktoś pudłuje 2 fts w jednym podejściu), no nie?

Kiedyś to chyba chodziło dokładnie o 4 kwartę a nawet ostatnie 5 minut meczu ale pewny nie jestem

5 godzin temu, rw30 napisał:

ta, a w 80s  czy ealry 90s to wszystkie obrony wyglądały na dobrze zorganizowane,

A czy ja w ogóle coś pisałem o latach 90 tych czy 80? Ja się odnosiłem do tego ,że na przestrzenii ostatnich kilku lat zwiększyła się ilość rzutów oddawanych bez obrońcy w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

A czy ja w ogóle coś pisałem o latach 90 tych czy 80? Ja się odnosiłem do tego ,że na przestrzenii ostatnich kilku lat zwiększyła się ilość rzutów oddawanych bez obrońcy w pobliżu.

Coś w tym nadzwyczaj dziwnego? Wciąż coraz więcej i więcej grajków grozi rzutem dystansowym, przez co obrona ma stale powiększający się obszar do obrony a w ataku w takich warunkach prościej jest wypracować komuś tą czystą pozycję, nie? Do tego mamy też trochę oddawanych szybkich bądź wręcz nieprzemyślanych rzutów, nieraz w kontrach jakieś odpały za 3pts - nawet kosztem wjazdów - co nieco nabija tą statystykę rzutów bez obrońcy. Dodaj do tego wciąż stale poprawiający się ballhandling - zwłaszcza u przeciętnego wysokiego, co ułatwia prowadzenie jeszcze płynniejszego ataku. Czasami też może to być kwestia odpuszczenia tego potencjalnie najmniej groźnego schootera przeciwników bo zwyczajnie innych trzeba ściślej pilnować. Także nie każdy rzut bez obrońcy musi być jednak od razu uznawany za mega jakościowy i świadczyć o złej obronie, czasami to raczej wątpliwej jakości decyzja atakującego albo kalkulacja obrony i wybór najmniejszego zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.