Skocz do zawartości

NCAA sezon 2009/2010


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

I do tego się nie dopierdalaj, bo to moje zdanie i nikt nie musi go podzielać.

Pozwól że o tym do czego się będę dopierdalał to będę sam decydował. I to nie było żadne dopierdalanie ciekawiło mnie czy wyrabiasz sobie opinię o zawodniku na podstawie highlightsów i odpowiedź już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że o tym do czego się będę dopierdalał to będę sam decydował. I to nie było żadne dopierdalanie ciekawiło mnie czy wyrabiasz sobie opinię o zawodniku na podstawie highlightsów i odpowiedź już mam.

pozwolę sobie nadmienić, że kształtuję, i nie tylko ja, swoją wiedzę a raczej pogląd na dany temat empirycznie.

moja opinia na temat Walla pochodzi z takich źródeł do jakich do tej pory dotarłem. proszę użytkowników co wiedzą więcej ode mnie o ich odczucia, ażeby tej 'wiedzy' zdobyć więcej. Chociaż będzie to wiedza wybiórcza z subiektywnych poglądów, zawsze to coś.

 

Odpowiedź masz, mam nadzieję, że zdajesz sobie również sprawę, że ja także wiem o powierzchowności mojej opinii na ten właśnie temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś w akcji Trevor'a Booker z Clemson? Jeśli tak mógłby ktoś napisać parę zdań porównując do Blaira z SAS.

Blair to jest maszyna do zbiórek. Booker jest tylko posturą do niego podobny. Booker gra więcej na dystansie. Moim zdaniem inny typ gracza.

 

Texas jest overrated. Jako numer jeden to kompletna pomyłka. Oglądałem ich drugi mecz pod rząd i muszę przyznać , że są fatalni. Dali się roznieść Kansas St rzucają 40 % z wolnych i mają około 20 strat. Dziś to samo ze słabym UConnem, który w dodatku nie miał trenera. Koszykówki Texas nie da się oglądać. Bez władna bieganiny kupy talentu nad którą trener zupełnie nie panuje i nie ma koncepcji do ułożenia ich koszykówki.

 

Totalnie inna jest gra West Virginii. Świetne zwycięstwo wyciągnięte z -16 w 1 połowie. Kapitalna konsekwentna gra przeciwko strefie. Ohio gasło z minuty na minute.

 

Michigan State .... To nie jest ta sama drużyna co rok temu doszła. Nie wróżę im podobnego sukcesu, choć nadal świetnie bronią. Powrót i zwycięstwo zawdzięczają miernoctwu Minnesoty, i Kalinowi Lucasowi, który miał dziś marne wsparcie.

 

Syracuse znowu nie radzi sobie w końcówce. Cały mecz kontrola i w końcówce oddana inicjatywa. Nie wiem czy słabość czy przejawy minimalizmu u zbyt pewny swoich umiejętności i wyższości graczy Cuse, ale to może się zemścić.

 

Znowu nie obejrzałem Kentucky, ale tam chyba nie wiele było do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie Georgetown @ Syracuse. Mecz na szczycie Big East, Wes Johnson, Greg Monroe - szykował się fajny meczyk.

 

Niewiele z tego wyszło, ale po kolei.

Zaczęło się ciekawie, bo od 14-0 dla Hoyas. Teoretycznie niezły run, ale jak to oglądałem, to nie zobaczyłem nic niezwykłego. Georgetown nie potrafiło sobie poradzić ze strefą Orange i ciepało trójki przez ręce. A że trójki wpadały, to wynik był jaki był. Austin Freeman chyba ze trzy razy tak trafił. Po drugiej stronie parkietu nie wpadały nawet lay upy. Nie trzeba być wielkim myślycielem, żeby się domyślić, że kiedyś to się odwróci. Rzucając przez ręce nie wygrasz nawet w rozgrywkach o puchar wójta gminy Jejkowice.

Długo więc nie trzeba było czekać i Pomarańcze dogoniły Hoyas a potem i przegoniły.

Dzięki temu, że wynik w drugiej połowie był już mniej ważny, zacząłem szukać jakiegoś chłopaka, któremu bym mógł trochę pokibicować. Andy Rautins najwyraźniej czytał w moich myślach, bo już w następnej akcji przewrócił się o własne nogi i skręcił kostkę. Myślę sobie - fajny gość z czerwonym nosem, sam się przewraca, może być niezła zabawa. Okazało się jednak, że Rautins jako jedyny w Orange ma jakieś pojęcie o rozegraniu, fajnie rzuca i dodatkowo naprawdę nieźle broni. Taki poor man's Hinrich. Tzn bardzo poor man's, bo mówię o gościu, który do wyciągnięcia będzie gdzieś pod koniec drugiej rundy. Będę go oglądał w marcu.

 

Wesley Johnson jest ok i pójdzie gdzieś pod koniec top 10. Fajny swingman, trochę gejowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texas jest overrated. Jako numer jeden to kompletna pomyłka. Oglądałem ich drugi mecz pod rząd i muszę przyznać , że są fatalni. Dali się roznieść Kansas St rzucają 40 % z wolnych i mają około 20 strat. Dziś to samo ze słabym UConnem, który w dodatku nie miał trenera. Koszykówki Texas nie da się oglądać. Bez władna bieganiny kupy talentu nad którą trener zupełnie nie panuje i nie ma koncepcji do ułożenia ich koszykówki.

Nie ma to jak oceniać zespół po dwóch porażkach i zarazem dwóch najsłabszych meczach w sezonie :)

Ale w jednym masz racje, trener jeszcze nie do końca rozgryzł jak wykorzystać ten talent i potencjał. Dlatego jednego dnia grają świetnie, a następnego fatalnie.

 

UConn nie jest słabe, jak wskazuję na to ich bilans, tylko oni jeszcze nie potrafią wygrywać wyrównanych końcówek.

 

 

Totalnie inna jest gra West Virginii. Świetne zwycięstwo wyciągnięte z -16 w 1 połowie. Kapitalna konsekwentna gra przeciwko strefie. Ohio gasło z minuty na minute.

Masz na myśli Ohio State? Jeśli tak to oni zawsze gasną z minuty na minutę, bo nie ma innej opcji jeśli 3 najważniejszych zawodników grają często po 40 minut w meczu, a rotacja się ogranicza do 7 ewentualnie 9 zawodników.

 

 

Andy Rautins najwyraźniej czytał w moich myślach, bo już w następnej akcji przewrócił się o własne nogi i skręcił kostkę. Myślę sobie - fajny gość z czerwonym nosem, sam się przewraca, może być niezła zabawa. Okazało się jednak, że Rautins jako jedyny w Orange ma jakieś pojęcie o rozegraniu, fajnie rzuca i dodatkowo naprawdę nieźle broni. Taki poor man's Hinrich. Tzn bardzo poor man's, bo mówię o gościu, który do wyciągnięcia będzie gdzieś pod koniec drugiej rundy.

Andy Rautins to jeden z ciekawszych zawodników, który może w ogóle do NBA nie zawitać. Oddaje chyba średnio dwa albo trzy razy więcej rzutów za trzy niż za dwa :)

 

btw. w Orange nie potrzeba aż tak bardzo rozgrywającego, tzn. takiego typowego, bo dzielą się piłką jak żaden inny zespół, a ich gra to głównie kontry.

 

Wesley Johnson jest ok i pójdzie gdzieś pod koniec top 10. Fajny swingman, trochę gejowaty.

Nie zdziw się jak będzie w top5, tym bardziej jeśli Syracuse awansują do Final Four.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na marginesie.

Znacie może jakieś strony na których można oglądać albo ściągnąć te mecze? Kilka z nich mam z Davka.info ale to mało. A mecze które w miarę szybko puszczają bym oglądnął, no i oczywiście kilka nawet ściągnąłbym na twardziela. A więc jak z tymi meczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.

Znacie może jakieś strony na których można oglądać albo ściągnąć te mecze? Kilka z nich mam z Davka.info ale to mało. A mecze które w miarę szybko puszczają bym oglądnął, no i oczywiście kilka nawet ściągnąłbym na twardziela. A więc jak z tymi meczami?

jo najwięcej meczy jest na sport-scene albo mixmakers.

 

Oglądać to linki albo bier stąd: http://www.myp2p.eu/competition.php?com ... basketball albo http://www.atdhe.net/

 

w razie co pisz pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie wczoraj Rio Grande @ Marshall - chodziło mi oczywiście o tego Whiteside'a co to niby taki dobry jest.

 

Sama transmisja wyglądała tak, jakby ktoś mecz telefonem kręcił - nie widać było nawet numerów na koszulkach. Whiteside'a jakoś jeszcze szło rozpoznać, bo jego głowa wystwała znad innych głów. Z resztą było trudniej - wszyscy tak samo czarni i tego samego wzrostu, więc nie dało się specjalnie dojść kto jest kto. Dźwięku nie było, nie pokazywali też tablicy wyników, więc jak ktoś nie zaczął liczyć punktów na początku, to wcale nie musiał być pewien kto wygrał. Ja nie liczyłem, więc wynik sprawdziłem dopiero przed chwilą na ESPN.

 

No dobra - co z tym Whitesidem, bo jak się coś tam słyszy ostatnio, że on taki fajny, to i sprawdzić wypada. W sumie raczej jest fajny. Jak na 7-footera bardzo atletyczny, dobrze biega, skacze na alleye, z rzadka też podaje. Z odległości 4 metrów od kosza Hassan ma wprawdzie jeszcze problemy z trafieniem choćby w obręcz, ale może będzie kiedyś lepiej. Z tego drewna da się coś wystrugać.

O jego obronie raczej ciężko po tym meczu coś powiedzieć. Chłopaki z Rio Grande to takie leszcze, że Whiteside nie musiał nawet wyskakiwać do bloku, żeby ich czapować. Wystarczyło tylko podnosić ręce. Ze 3 bloki zaliczył w pierwszych 2 minutach i od tego momentu Redmeni postawili na rzuty za 3. Szkoda trochę, bo Hassan mógłby sobie nabić z 10 blk, a efekt tych trójek wcale nie był lepszy niż rzutów spod kosza - nie wpadały.

 

Ogólnie jak to oglądałem, to nie mogłem dojść do tego czemu Whiteside poszedł grać na takie zadupie. Nie chce mi się wierzyć, że żadna z przyzwoitych uczelni by go u siebie nie chciała. Jednak nie ma źle - nie każdy może się pochwalić tym, że jego drużyna nazywa się Thundering Herd (ogłuszające stado?). To być może najgłupsza nazwa jaką znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś napisać z nudów, bo miałem iść do sklepu ale mi się nie chce. Więc luźno, chaotycznie, bez najmniejszego sensu o ostatnich wydarzeniach, bo z dnia na dzień NCAA nbiera tempa.

 

  • Obecnie 4 najlepsze drużyny (bynajmniej na papierze) to: Kansas, Syracuse, Kentucky, Villanova, ale nie można skreślać ani West Virginia ani Purdue.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Texas zaczął od 17 zwycięstw bez porażki, ale po tym przegrał 5 z ostatnich 7 meczu i są w głębokiej d... :)

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Z North Caroliną wcale nie jest lepiej. Przegrali 7 z ostatnich 8 meczy, w tym w nocy z Duke. Co ciekawe ta fatalna seria zaczęła się po kontuzji Tylera Zellera. Bilans drużyny z nim w składzie 12-4, bez niego 1-7. Przypadek? Czy już oficjalnie można powiedzieć, że Tar Heels nie zobaczymy w MM? (pierwszy raz zresztą od kiedy Roy Williams jest trenerem).

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Coach K coraz bardziej zawęża rotacje, co zapewne da mu pierwsze miejsce w ACC, ale potem w turnieju może być już bardzo ciężko. Przykład z ostatniego meczu z UNC: Jon Scheyer 40min, Kyle Singler 40min, Nolan Smith 39min. Razem 53pkt na 64 drużyny.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Connecticut też średnio sobie radzi 7 porażek w ostatnich 10 meczach (chyba ostatnie 7 meczy bez swojego trenera Jima Calhouna, który ma problemy ze zdrowiem), ale zwycięstwo z Longhorns i ogólnie oni jeszcze mogą sporo namieszać.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Kalin Lucas ostatnio nabawił się drobnego urazu przeciwko Wisconsin, z Illinois nie grał, a z Purdue chyba jeszcze za wcześnie wrócił. Efekt? 3 porażki Michigan State.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Wiecie kto jest obecnie najbardziej clutch w NCAA? To nie John Wall, ani Scottie Reynolds, tylko Da'Sean z West Virginia.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Ed Davis od kilku meczu nie gra już tak agresywnie jak na początku sezonu (efekt kontuzji?), tak samo Derrick Favors, który nie zachwyca cały sezon (z wyjątkiem kilku meczy), ale i tak obaj są w top5 draftu. Dla mnie bez sensu, ale to nie ja tu jestem ekspertem.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Ohio State podobnie jak Duke, gra bardzo wąskim składem, nawet często 6-7 zawodnikami, co obecnie przynosi efekty ale jak będzie w MM? Tak poza tym Evan Turner zmierza po POY award.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Zwróćcie uwagę na Dominique'a Jonesa z South Florida. Ostatnie kilka meczy: 46pkt vs Providence, 28 vs Seton Hall, 37 vs Pittsburgh, 29 vs Georgetown i 4 zwycięstwa. Tylko ostatni mecz z Notre Dame mu nie wyszedł 10pkt (3/17 z gry) i porażka 3 punktami.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Marcus Jordan jakby powoli odnajduje się w zespole i w NCAA, bo zdarzają mu się takie mecze jak np. przeciwko Houston - 23pkt (9/9 z gry), ale i też takie jak przeciwko UTEP - 5pkt (0/9 z gry).

    [/*:m:2x2s7w27]

  • Jarvis Varnado jest o 26 bloków od rekordu all-time Wojcieach Myrda. Ale to Hassan Whiteside jest obecnie liderem NCAA w blokach i jeśli zostanie na 4 lata (co się pewnie nie stanie) ma szanse pokonać nowy rekord, który ustawi niedługo Varnado.

    [/*:m:2x2s7w27]

  • najgorszy rzut wolny w historii jakby kogoś ominęło - http://www.youtube.com/watch?v=Ij-YzrxzhVs[/*:m:2x2s7w27]

więcej mi się nie chce ;]

 

p.s. zgadnijcie co jest nie tak na tym zdjęciu http://johnclay.bloginky.com/files/2010 ... owup-2.jpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 4 najlepsze drużyny (bynajmniej na papierze)

!!!

 

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119

Marcus Jordan jakby powoli odnajduje się w zespole i w NCAA, bo zdarzają mu się takie mecze jak np. przeciwko Houston - 23pkt (9/9 z gry), ale i też takie jak przeciwko UTEP - 5pkt (0/9 z gry).

 

Ciekawe kto wygrywa 1 on 1, on czy ojciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.