Skocz do zawartości

NCAA sezon 2009/2010


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z czystej ciekawości (bo sam raczej mam małe pojęcia na temat NCAA) - jak widzicie potencjał czy tam ewentualne szanse na osiągnięcia dobrego wyniku University of Central Florida? Ok, przyznaje, że pytam z powodu faktu, iż na tej uczelni będzie grać Marcus Jordan :)

To zależy co rozumiesz przez "osiągnięcie dobrego wyniku" ?

W każdym razie ani do Turnieju głównego w marcu, ani też do NIT się nie dostaną. Od taka sobie drużyna, w składzie której nie ma ani jednego seniora i prawdopodobne, że będą mieli najmłodszy team w całej lidze. Do tego stracili swojego najlepszego zawodnika - Jermaine Taylor, który rzucał średnio ponad 26pkt na mecz. To tak w skrócie.

W zeszłym sezonie skończyli z wynikiem 17-14 (7-9 w konferencji), jeśli w tym roku uda im się mieć ponad 50% wygranych będzie to można uznać za dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości (bo sam raczej mam małe pojęcia na temat NCAA) - jak widzicie potencjał czy tam ewentualne szanse na osiągnięcia dobrego wyniku University of Central Florida? Ok, przyznaje, że pytam z powodu faktu, iż na tej uczelni będzie grać Marcus Jordan :)

To zależy co rozumiesz przez "osiągnięcie dobrego wyniku" ?

W każdym razie ani do Turnieju głównego w marcu, ani też do NIT się nie dostaną. Od taka sobie drużyna, w składzie której nie ma ani jednego seniora i prawdopodobne, że będą mieli najmłodszy team w całej lidze. Do tego stracili swojego najlepszego zawodnika - Jermaine Taylor, który rzucał średnio ponad 26pkt na mecz. To tak w skrócie.

W zeszłym sezonie skończyli z wynikiem 17-14 (7-9 w konferencji), jeśli w tym roku uda im się mieć ponad 50% wygranych będzie to można uznać za dobry wynik.

W sumie to Kosi odpowiedziałaś na postawione pytanie :). W tym momencie poprzez osiągnięcia dobrego wyniku rozumiem +50% :).

A idąc dalej tym tropem może, bo tak jak mówię mam małe pojęcia - Kosi, czy widzisz jakieś ewentualne szanse młodego Jordana na NBA? ofc przez pryzmat tego co pokazywał (lub czego nie pokazywał) w HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam takowej wiedzy i nie wiem jak grał Marcus w HS. Jednak z tego co kojarzę nie był on nawet w pierwszej 200 najlepszych zawodników przychodzących ze szkół średnich w klasie 2009, więc jego szanse na zaistnienie w NCAA są małe, to w NBA tym bardziej.

Wszystko zależy od niego i trenera czy i jaki zrobi postęp przez 4 lata w NCAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda w sumie, bo bardzo chciałbym zobaczyć kolejnego Jordana na parkietach, ale jak widać Marcus aż takiego talentu jak MJ nie ma. Więc pozostaje mu chyba tylko mega ciężka praca i zobaczymy co będzie. Na razie z tego co czytałem to ma problem z obuwiem :P UCF ma podpisaną umowę z Adidasem, a on chce grać w AJ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mnie interesuje, ale wiedziałem własnie tylko tyle, że zrezygnował...o powrocie pierwsze słysze, ale skoro tak, to na pewno będę się starał na bieżąco śledzić również jego poczynania :)

mnie tam śmieszy zawsze to zamieszanie w stosunku do synów tych wielkich...

 

gdy sędzia Laguna :lol: kończył karierę nastepowała zmiana pokoleniowa u Platiniego i mały kopnał piłka do Bońka

kariery nie zrobił i tak samo jest z młodymi Ewingami Jordanami itp.

 

wyjatki pokoleniowe ( córka Melona) to bardzo bardzo rzadki przypadek

 

a z fimu? jedyne co tam aktualne to nasz PZPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Duke rozegrało pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2009/10. Z powodu kontuzji młodszego z braci Plumlee i zawieszenia Smitha w pierwszej piątce wyszedł... Olek Czyż! Polak zagrał 24 minuty i miał 6 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. Oficjalna strona Duke napisała o nim obszerny artykuł, a same ciepłe słowa mówił o nim Mike Krzyżewski. Czyż w swoim stylu - już pierwsze punkty zdobył po niezwykle efektownym wsadzie.

 

Więcej - http://collegehoops.pl/index.php?co=news&news=2611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top5 z meczu Duke. W tym wsad Czyża -

 

Poza tym:

- Varnado idzie na rekord all time w blokach, wczoraj 7. (w tej chwili brakuje mu 134 bloków do rekordu)

- Xavier Henry 27pkt (9/12 z gry, 5/8 za trzy) i 5 zbiórek, czyli aż takiego dobrego debiutu się nie spodziewałem. Oj mocne to Kansas w tym roku i to bardzo.

- Wall z powodu zawieszenia w pierwszym meczu nie zagrał, w jego miejsce w s5 wyszedł Bledsoe i... 24pkt, 7zb, 4as, 2bl (7strat). Komentarz trenera drużyny przeciwnej: "If John Wall is better than him, wow,"

- Rotnei Clarke z Arkansas zdobył 51 pkt. (13/17 za trzy) i do tego znalazł czas na 5 asyst.

poza tym Patterson 20-12; Isaiah Thomas 30pkt; Monroe 18-11-2; S.Collins 23pkt czyli tak jak powinno być.

 

Aha, tylko pamiętajcie przeciwnicy nie byli zbytnio wymagający.

 

EDIT:

Bo zapomniałem o najważniejszym chyba. Rotnei Clarke z Arkansas zdobył 51pkt w meczu w tym 13/17 za trzy, ale to nie wszystko.

- Arkansas ma tylko 7 zawodników ze stypendiami sportowymi, reszta jest kontuzjowana albo zawieszona

- pobił rekord Arkansas w liczbie zdobytych pkt w jednym meczu

- pobił rekord swojej konferencji SEC w liczbie trafionych trójek w jednym meczu

- czy on wygląda na kolesia, który może zdobyć tyle pkt? - http://bit.ly/35hqK8 :D

Więcej - http://bit.ly/jo22s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

John Wall ten koszykarz naprawde mi zadziwia, jego styl gry jest po prostu świetny przy zwroscie ponad 190cm ma niesamowity ball handling oraz świetne podanie co czyni go jakże świetnym PG. Ale trzeba mu przyznać, że jest również niesamowitym atletą jego szybkość i wyskok naprawde mi zadziwiają. Psychicznie póki co wszystko świetnie gra i wie kiedy podejmować jakie decyzje. Oglądałem jego mixy z HS, i highlighsts z collegu, ale pragnąłbym obejrzyc cały mecz czy wie ktoś czy na SPORT KLUBIE czy ESNP America w najbliższym czasie będzie jakiś mecz Kentucky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychicznie póki co wszystko świetnie gra i wie kiedy podejmować jakie decyzje.

hmm, chyba nie do końca. Ponad 4 straty na mecz przy niecałych 7 asystach to chyba nie jest najlepszy wskaźnik. Potencjał i talent ma, ale jeszcze sporo pracy przed nim.

 

A tak poza tym:

Olek Czyz Transferring from Duke

http://thehoopsreport.com/article.aspx?id=394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.