Skocz do zawartości

NCAA sezon 2009/2010


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Do sezonu już nie długo, bo zaczyna się 9 listopada, więc trzeba coś napisać. Wiem, że jest temat o drafcie, w którym można pogadać sobie o zawodnikach, ale tutaj bym chciał popisać o drużynach, szansach na mistrzostwo, przebiegu sezonu, meczach itd. I też zdaje sobie sprawę, że pewnie nikogo to nie obchodzi, ale co tam. W skrócie bardzo na dobry początek.

 

Tak naprawdę w tej chwili są 4 wyróżniające się zespoły, a potem trudno coś przewidzieć.

 

Kansas - z poprzedniego składu nikogo liczące się nie stracili, a przyszedł między innymi Xavier Henry (top10 freshmanów). Co prawda za dużo w zeszłym sezonie nie osiągnęli bo jeśli dobrze pamiętam odpadli w Sweet 16, ale dwóch liderów czyli Cole Aldrich i Sherron Collins są obecnie w top3 na swoich pozycjach, a będą coraz lepsi. Tak naprawdę na papierze najlepszy skład ma właśnie Kansas, bo jest jeszcze Tyshawn Taylor (który jako najlepszy strzelec swojej drużyny zdobył złoty medal na mistrzostwach świata U-19), bracia Morris, Mario Little czy brat Xaviera - C.J. Henry. Ten nadmiar bogactwa może jednak być sporym problem dla trenera Billa Selfa i jego najważniejszym zadaniem to nie doprowadzenie do konfliktów w drużynie i w kampusie (tylko przypomnę trzy bójki zawodników drużyny koszykarzy z footballistami, w której Taylor ucierpiał). Jeśli poza boiskiem będzie dobrze, to każdy inny wynik niż finał NCAA będzie dla mnie zaskoczeniem.

 

Michigan State - w poprzednim sezonie porażka z UNC dopiero w finale, skład pozostał praktycznie nie zmieniony i wszyscy najlepsi zostali (tylko Goran Suton odszedł z tych liczących). Kalin Lucas czyli top5 rozgrywających w NCAA oprócz tego Raymar Morgan, Delvon Roe, Durrell Summers, Chris Allen. To oni stanowili o sile zespołu w zeszłym sezonie, a więc w tym powinno być podobnie.

 

Texas - wprawdzie odszedł A.J. Abrams, ale w jego miejsce jest Avery Bradley i Jordan Hamilton czyli czołowi zawodnicy z HS oraz Jai Lucas, który przeszedł z Florida i prawdopodobnie od grudnia będzie już mógł grać. Trio Bradly, Hamilton i Lucas na obwodzie plus Damion James (średnio 15pkt i 9zb) pod koszem wspomagany przez Dextera Pittmana i Gary'ego Johnsona daje kolejny niesamowicie mocny team z bardzo dobrze obsadzoną każdą pozycją.

 

Kentucky - trochę nie wiadomo, bo jest trener John Calipari, jest Patrick Patterson, a teraz przyszli John Wall i DeMarcus Cousins. Jeśli to wszystko wypali to Final Four mają pewne. Przede wszystkim bardzo dużo zależy o Walla, który ma być liderem drużyny i jeśli potwierdzi jak dobrym jest koszykarzem całkiem prawdopodobne jest, że między innymi dzięki trenerowi Calipari nie tylko osiągnie podobny sukces w NCAA jak Derrick Rose, ale też już za rok zostanie wybrany z pierwszym pickiem. Oczywiście warto też obserwować Pattersona, który niebawem również zapuka do bram NBA.

 

Jest też grupa pościgowa, czyli trochę słabsze drużyny, które mogą namieszać:

 

Villanova - która wprawdzie straciła swojego najlepszego strzelca Cunninghama, ale pozostali zawodnicy z pierwszej piątki ciągle tu są. Tym bardziej należy ich brać pod uwagę, że w zeszłym sezonie odpadli dopiero w Final Four i jeśli uda im się załatać brak swojego strzelca, w tym roku może być podobnie.

 

North Carolina - wprawdzie stracili swoich 4 najlepszych zawodników z mistrzowskiego składu jednak jest kilka nazwisko, które dzięki temu dostana szansę pokazania w pełni swoich umiejętności, a wśród nich Deon Thompson czy Ed Davis. Przyszło też aż 5 nowych zawodników z Johnem Hensonem na czele. Jeśli tylko trener Roy Williams to poukłada UNC znowu będzie silne.

 

West Virginia - w którą osobiście nie wierze, ale prowadzona prze Da'Sean Butlera i Devina Ebanksa wzmocniona centymetrami pod koszem może sporo namieszać.

 

 

Oprócz tego oglądamy inne zespoły, ze względu na różnych zawodników, jak oczywiście Olek Czyż w Duke, ale o tym może kiedy indziej.

 

Zapraszam do dyskusji ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2009/10 zbliża się wielkimi krokami, tutaj kilka przydatnych linków:

 

opis najlepszych freshmanów - http://collegehoops.pl/index.php?co=artykul&news=2571

 

wywiad z Gracjanem Szubą - http://collegehoops.pl/index.php?co=wywiad&news=2568

 

aktualna baza Polaków w NCAA - http://collegehoops.pl/zawodnicy.php?kto=polacy

 

artykuł o pracowitym lecie Jakuba Kuśmieruka - http://collegehoops.pl/index.php?co=news&news=2559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy meczu przedsezonowym Duke pewnie wygrało, a co dla nas ważniejsze to, że Czyż rozegrał dobry mecz.Olek Czyż grał przez 17 minut, i zdobył 11 punktów, przy świetnej skuteczności z gry (5/5 za 2 oraz 0/1 za 3).

tylko pamiętaj, że była do drużyna z 2 dywizji NCAA czyli hmm jak u nas 3 liga albo i gorzej, więc ja tu bym się za bardzo tym faktem nie ekscytował. Jeśli Olek będzie dostawał w sezonie 10-15min na mecz to będzie dobrze i max tego na co w tym roku może liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku liczy się kilka drużyn, są to dobre programy, które od lat dostarczają graczy do nba i rekrutują najlepszych po hs + niespodzianki. w ostatnich latach tych niespodzianek wiele nie mieliśmy, mam nadzieje że teraz będzie więcej.

jak zawsze trzeba zwracać uwage na UNC, duke, kansas , michigan, ucla i nie wiem kto tam jeszcze.

ale w ostatnich latach trend się zmienił i największe gwiazdy z hs idą do drużyn w których mogą błyszczeć a nie grać w równych zespołach tracąc przy tym na statystykach i później śmignąć szybko do nba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku liczy się kilka drużyn,jak zawsze trzeba zwracać uwage na UNC, duke, kansas , michigan, ucla i nie wiem kto tam jeszcze.

 

ale w ostatnich latach trend się zmienił i największe gwiazdy z hs idą do drużyn w których mogą błyszczeć a nie grać w równych zespołach tracąc przy tym na statystykach i później śmignąć szybko do nba

trochę ominąłeś w tym niedawnych finalistów lub ekipy które wyprodukowały Melo, Duncana, CP3, Shaqa, Odena

kolejne to:

 

Arizona

Floryda

UConn

Texas

Kentucky

Wake Forest

LSU

GeorgeTech

memphis

Syracuse

Ohio St

Villanova

Georgetown ( obecnie regres a to kużnia Ewinga i Zo)

 

a oto pełna lista "producentów"graczy NBA obecnie:

 

UCLA—12

 

Duke—10

 

Arizona—9

 

UConn—9

 

Kansas—9

 

Florida—9

 

UNC—8

 

Texas—7

 

Kentucky—7

 

Georgia Tech—6

 

LSU—6

 

Michigan State—5

 

Memphis—5

 

Syracuse—4

 

Wake Forest—4

 

Ohio State—4

 

California—4

 

Maryland—4

 

Villanova—4

 

DePaul—4

 

Stanford—4

 

Georgetown—3

 

Arkansas—3

 

Illinois—3

 

Washington—3

 

Marquette—3

 

Alabama—3

 

Iowa—3

 

Purdue—3

 

Notre Dame—3

 

Boston College—3

 

Oklahoma State—3

 

Minnesota—3

 

Oregon—3

 

Gonzaga—3

 

Texas A&M—3

 

Indiana—3

 

Nevada—3

 

co do gwiazd liczy się geografia i podejście trenera a nie szyld uniwerku

do tego twojego trendu na zauważyłem :wink:

 

najlepsze w NCAA jest to ze masa druzyn nawala sie ale przeważnie w Final 4 są właśnie tylko te ekipy wymienione

 

kolejna prawidłowość gracze szybciej przechodzą do NBA okradają NCAA z najlepszych a kryzysu rozgrywek nie widać!!!

 

dla mnie to jest niewytłumaczalnym FENOMENEM!!!!!!

 

co rok odchodzą najlepsi a wielu juz po roku grania!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się wtrącę, ale mało mnie to interesuje, czy jakaś druzyna wyprodukowała 5 czy 10 zawodników do NBA, o takich rzeczach proszę sobie rozmawiać w temacie o drafcie... a tu się skupmy na obecnym sezonie.

a ja sie wtracę, ze mało mnie obchodzi że Ciebie nie obchodzi...

 

czytaja takze ludzie w ogóle nie interesujacy się NCAA więc takie zestawienie moze ich zachęcić a że jeszcze sezon ogórkowy to nie ma sie co napinać bo meczy obecnie brak ( nie licząc Pre)

 

postarałem sie równo grzecznie odpisać

 

edit; mimo, ze nie na temat zapytam: skąd takim idolem dla ciebie jest: Nick Calathes?

pytam z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny panie ignazz jako autor tematu mam prawo chyba oczekiwać (może wymagać), żeby trzymano się myśli przewodniej, tak?

Skoro nazwa tematu mówi sezon 2009/2010, więc proszę o pisanie właśnie o tym.

Załóż sobie pan temat ogólny, o drafcie o ciekawostkach, tam podziel się informacjami i wszyscy będą happy, tak?

I nie odbieraj tego jako jakiś atak na Ciebie, bo nie o to chodzi.

 

edit; mimo, ze nie na temat zapytam: skąd takim idolem dla ciebie jest: Nick Calathes?

Idol to za mocne słowo. Idolem był dla mnie tylko J-Will jak grałem. A teraz tam na dole widnieją zawodnicy, których lubię bądź uwielbiam. A czemu oni? chodzi o przegląd pola i podania.

 

i bo zapomniałem

jak zawsze trzeba zwracać uwage na UNC, duke, kansas , michigan, ucla i nie wiem kto tam jeszcze.

akurat na duke i michigan ostatnio nie trzeba zwracać uwagi (chyba, że miałeś na myśli michigan state)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencje zakumalem ale nie kazdy jest w stanie merytorycznie wypowiadac sie na temat sezonu NCAA w tak ograniczony sposob. Chcialem patrzac na liste zespolow ktore warto ogladac podpowiedziec Buli co I jak robiac proste zestawienie.

 

Jezeli nie ma byc szerszego ale I luznego wprowadzenia w NCAA ogolnie ( uwazam ze warto nawet temat rozgrywek, zasad I ich regulaminu itp.rozwinac wlasnie tu przed sezonem dla szerszego odbiorcy) to przerzuce swoj post I PO KLOPOCIE

 

Wybor nalezy do Ciebie!

 

Robimy pelnokrwisty sezon NCAA I dyskutujemy w 3 osoby czy zrobimy ciekawe ale I szersze wprowadzenie pozniej skupiajac sie na meritum ( moze zlowi sie paru chetnych a nowych kibicow NCAA bo tych jak na lekarstwo)

;-(

 

Decyduj bo nie mam probkemu wrzucic to w draft 2010

Dopisujac watek kuznia talentow pod NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, żeby ten temat za bardzo nie skręcił w tą ogólna rozmowę o NCAA tylko trzymać się tematu przewodniego plus jakieś dodatki. A dokładniej by o zawodnikach w kontekście NBA rozmawiać właśnie w temacie o drafcie a tu się skupić na sezonie. Tyle.

Akurat buła wie kogo ma oglądać ;)

 

co do przepisów: http://www.collegehoops.pl/przepisy.php

 

Dobranoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę, że co jak co ale Buli mogło naprawdę pomóc to zestawienie :lol:

 

...tak wracając do sedna to da się gdzieś ten sezon 09/10 w TV obejrzeć? w tamtym sezonie na Sportklubie były powtarzane mecze ale ignorowanie bredni komentatorów jest w wypadku oglądania meczów na tym kanale konieczne.

 

moi ludzie do obserwowania w tym sezonie: Greg Monroe (Georgetown) i Ed Davis (NC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze Aminu no I moze tego dzieciaka Walla I mamy to na co ja takze czekam w nadchodzacym sezonie NCAA

 

Niestety dalej sportKlub plus tylko !!!

 

Dzis w nocy Connecticut vs Michigan (5.00)

 

Co do zdania ze Bula wie co ogladac zdziwilem sie ze nie docenil chociazby Florida Gators zespol ktory opuscil N. Calathes ;-) z coachem Donovanem! a I zrobil cos niezwyklego !!!

 

 

Obronil tytul NCAA ( ostatnie BtB Duke 91-92)

 

W wyliczance zapomnial?

Oczywiscie odeszla para Guardow (Hodge Calathes) ale jest szansa ze dziure zalata Walker (malutki ale szybki) a wracaja frontcourci (Werner - zawsze docenialem 4 latkow - czyli kolesiow grajacych cale 4 laty w NCAA, Parsons I Tyus ktorego warto podejrzec!)

 

Dodatkowo przyszly mlodde wilki!!!

 

Boynton G (33 PPG w HS) I Murphy F (22/10)

 

Nie znam waszych wczesniejszych dorobkow wiec moze nie wszytko kumam ale post byl wyjatkowo "niekompletny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak wracając do sedna to da się gdzieś ten sezon 09/10 w TV obejrzeć? w tamtym sezonie na Sportklubie były powtarzane mecze ale ignorowanie bredni komentatorów jest w wypadku oglądania meczów na tym kanale konieczne.

Sportklub jak mówisz i ESPN America, na którym będzie bardzo dużo meczy, czasem 3-4 dziennie. Przynajmniej tak było w zeszłym sezonie. A oprócz tego oczywiście różne streamy.

 

Co do zdania ze Bula wie co ogladac zdziwilem sie ze nie docenil chociazby Florida Gators zespol ktory opuscil N. Calathes ;-) z coachem Donovanem! a I zrobil cos niezwyklego !!!

Trochę, źle to ująłeś, bo teraz to wygląda jakby to za czasów Calathesa zrobili BtB :wink:

A to, że nie docenił to inna sprawa, bo on akurat się nie zna, ale NCAA śledzi ;]

 

A Florida w tym roku nie będzie specjalnie mocniejsza niż w zeszłym. Co prawda odkąd przyszedł Boynton za Calathesem specjalnie nikt nie płacze, ale odszedł też np. Jai Lucas, więc obecnie raczej nie ma co na nich zwracać uwagę ;)

 

Nie znam waszych wczesniejszych dorobkow wiec moze nie wszytko kumam ale post byl wyjatkowo "niekompletny"

Przyzwyczaisz się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

florida miala dobrą drużynę, mistrzowską drużyną przez 2 lata i wporzo. ale to nie jest dobry wieloletni program, który by im zapewniał miejsce co roku w jakiś chociaż sweet 16. a calathes jaki był dobry to widać po jego obcenym miejscu gry.

 

ignazz kolego ncaa śledze, oglądam co sezon z wielką chęcią ,czekam na march madness i się jaram ogólnie tymi freakami, którzy za darmo wylewają z siebie tyle potu na boisku, moczu w przerwie i spermy w akademiku i walczą o każdą piłkę itp itd, kto ogląda ten wie. kilka artykułów się napisało, kilka się przetłumaczyło. jak to mówią murzyni been there done that.

kosi jest pseudoekspertem w tej dziedzinie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości (bo sam raczej mam małe pojęcia na temat NCAA) - jak widzicie potencjał czy tam ewentualne szanse na osiągnięcia dobrego wyniku University of Central Florida? Ok, przyznaje, że pytam z powodu faktu, iż na tej uczelni będzie grać Marcus Jordan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.