Skocz do zawartości

Nagrody 21/22 - dyskusja


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Kucharius1 napisał:

Podasz jakieś argumenty za Ja > Luka, czy dalej sam że sobą będę dyskutował? 

Nie wiem sprawdź sobie jaki rekord mają Miśki bez Ja, a jaki Dallas bez Luki. Poza tym właśnie asysty, zbiórki i dobra w tym roku defensywa Doncicia to impact którego Morant aż takiego nie ma.

ale czego TY oczekujesz? napisałeś tezę święcie przekonany o jej słuszności, ale prawda jest taka, że nie ma możliwości aby przy takiej konkurencji liczyć się w walce o MVP mając taki początek

asysty czy zbiórki to żaden wyznacznik, gdyby tak było to Trae nie kopałby się po czole cały sezon próbując dobić do .500 

morant-donek.png

tu masz porównanie najważniejszych adv stats (na lewo jest Ja), na tym tle Morant absolutnie nie jest jakiś gorszy, owszem Luka zaczął bronić, ale już po atakowanej stronie nie wygląda to tak imponująco, żeby nie powiedzieć przeciętnie, to jest pokłosie właśnie tego początku i  tego nie przeskoczy, wiadomo, że Mavs zmiienili przełożyli trochę wajchę w stronę D, ale overalowo te statsy nie są w żadnym wypadku wyjątkowe 

nie wiem też czemu mamy karać Moranta za to, że zbudowano mu tak dobry zespół, gra świetnie, bilans się zgadza bez niego jak i z nim, nie wiem co się chłopaka czepiasz, może Doncić jeszcze go przeskoczy, ale imo bez wsparcia KP może być o to bardzo ciężko

https://www.covers.com/nba/nba-mvp-odds

tutaj masz obecne oddsy na MVP, zwrróć uwagę jakie dawano szansę na nagrodę dla Moranta, to, że w ogóle jest w konwersacji. to jest jego niepodważalnym i zasłużonym sukcesem i należy to doceniać, jak pisał @BMF z docenianiem Donka nikt już nie ma problemu, bo każdy się do jego wielkiego talentu zdołał przyzwyczaić

ps.cholera te statsy sie resetuja jak wklejasz link zaraz dodam screena

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czytaniem z zrozumieniem. Moja teza to - Doncic jest lepszy w tym sezonie od Moranta overall. Nie ma obecnie podjazdu do pierwszej 4 zawodników, choć jako fan wierzę że jakby utrzymał obecną dyspozycję to nie wszystko jest stracone (pozostała 4 musiała by spuścić z tonu).

Nie mam nic do Moranta (za to Ty masz coś do Luki), uważam go za świetnego zawodnika, po prostu moim subiektywnym zdaniem niewielka przemawia za tym by stawiać go nad Donciciem. Tylko tyle i aż tyle. To chyba żadna obelga. Może ciężko to zrozumieć komuś kto poświęcił kilka lat życia by wykazywać że Jokic jest lepszy od Bidda (dla mnie też jest jak coś). To nic personalnego. Widzę mnóstwo argumentów by stawiać Jokicia, Derozana, Biida i Janka nad słoweńcem.

Ps.  Nie jestem za tym by karać kogokolwiek za lepszy skład, spytałeś się mnie jak mierze impact danego zawodnika, a to dla mnie jeden z najbardziej wymiernych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kucharius1 napisał:

Moja teza to - Doncic jest lepszy w tym sezonie od Moranta overall.

na przestrzeni całego sezonu jak już to minimalnie, Moranta broni bilans i stała forma, jak pisałem, gdyby Donek grał równo cały sezon to pewnie Mavs byliby teraz w top3 kosztem Grizz i nie byłoby dyskusji

 

3 minuty temu, Kucharius1 napisał:

Nie mam nic do Moranta (za to Ty masz coś do Luki)

ja Luką się jarałem jeszcze jak niszczył dzieciaki w U15, nic do niego mam, nigdy nie miałem

4 minuty temu, Kucharius1 napisał:

Ps.  Nie jestem za tym by karać kogokolwiek za lepszy skład, spytałeś się mnie jak mierze impact danego zawodnika, a to dla mnie jeden z najbardziej wymiernych argumentów.

przecież roster Mavs potrafił robić pierwszą obronę przez dłuższy okres czasu, nie wiem skąd ten argument, pewnie Grizz overalowo mają ciut lepszych graczy, ale nie przesadzajmy, oni w podobnym składzie grali jak równi z równym w PO dwa sezony pod rząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staje po stronie Doncica, ale @LeweBiodroSmoka chyba zapomniałeś o tym, że Morant miał praktycznie równie c***owy start sezonu co Luka. Przegrywali większość meczy, a ludzie zaczeli nawet gadać ze Morant wręcz przeszkadza bo gra zbyt samolubnie. Potem poszła seria zwycięstw Memphis bez Moranta i dopiero po powrocie Ja zaczął wymiatać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Nie staje po stronie Doncica, ale @LeweBiodroSmoka chyba zapomniałeś o tym, że Morant miał praktycznie równie c***owy start sezonu co Luka. Przegrywali większość meczy, a ludzie zaczeli nawet gadać ze Morant wręcz przeszkadza bo gra zbyt samolubnie. Potem poszła seria zwycięstw Memphis bez Moranta i dopiero po powrocie Ja zaczął wymiatać. 

staty Moranta do czasu kontuzji (19gms)

morantadv.png

24/5/6

staty Donka z tego samego okresu (16gms)

donekbase.png

25/8/8

nie no @RonnieArtestics mogłeś to chociaż sprawdzić, jeśli to jest równie c***owy start, to nie wiem

Morant dostał po głowie najbardziej za to, że Grizz bez niego awansowali z najgorszej do topowej defensywy,a nie dlatego, że Ja grał c***owo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

staty Moranta do czasu kontuzji (19gms)

morantadv.png

24/5/6

staty Donka z tego samego okresu (16gms)

donekbase.png

25/8/8

nie no @RonnieArtestics mogłeś to chociaż sprawdzić, jeśli to jest równie c***owy start, to nie wiem

Morant dostał po głowie najbardziej za to, że Grizz bez niego awansowali z najgorszej do topowej defensywy,a nie dlatego, że Ja grał c***owo

 

Oj panie, no jak dla mnie te statystyki co wrzuciłeś nie świadczą o przewadze jednego nad drugim, raczej minimalne różnice to są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Oj panie, no jak dla mnie te statystyki co wrzuciłeś nie świadczą o przewadze jednego nad drugim, raczej minimalne różnice to są. 

eee? co?

prównaj sobie ten okres Donka z tym co gra teraz, może zobaczysz różnicę, bo u Moranta jakiejś przepaści wcale ni ma

zwróc uwagę na %usg Donka, przecież to przy tych cyfrach to jest profonacja, Brick at his best

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kucharius1 napisał:

Umówmy się że MVP to nagroda overall za cały sezon, więc w przypadku gdy statystycznie zawodnicy rozgrywają podobny sezon ( choć moim zdaniem Luka lepszy), to postawmy wyżej zawodnika który ma większy impact na zespół. Dlatego stawiam Doncicia wyżej od Moranta.

tylko, że wiesz mówiny o gościu, który był zawodowcem długo przed tym gdy przyszedł do ligi vs młokos, który zaskoczył wszystkich, gdy wielu typowało go na największego busta draftu

to co Doncić powinien dawać już z klucza, blednie trochę przy wybuchu talentu Moranta, przynajmniej w tym sezonie, no i to moja opinia, choć fanów JM pewnie nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

eee? co?

prównaj sobie ten okres Donka z tym co gra teraz, może zobaczysz różnicę, bo u Moranta jakiejś przepaści wcale ni ma

zwróc uwagę na %usg Donka, przecież to przy tych cyfrach to jest profonacja, Brick at his best

No ale w porownaniu Morant vs Doncic wielkich różnic nie ma, gorsze ts% u Doncica, więcej strat, za to w c*** lepsze ast% i reb%. Mi chodziło o to ze obaj zaczeli sezon poniżej formy a ty piszesz ze Morant miał mniej więcej równą formę cały sezon. Nie miał.
 

Wygląda mi bardziej na to ze przyjął na klate krytykę po fali zwyciestw Memphis bez niego i wziął się mocno w garść. No i git, jesli tak było, bo takich graczy, którzy tak odpowiadają na krytykę się szanuje. Ale początek sezonu miał przeciętny mocno. To fakt, prawda ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

a ty piszesz ze Morant miał mniej więcej równą formę cały sezon. Nie miał.

no jak nie, statystycznie te 19 spotkań niewiele się różni od tego co gra cały rs, co Ty tworzysz? :D

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Wygląda mi bardziej na to ze przyjął na klate krytykę po fali zwyciestw Memphis bez niego i wziął się mocno w garść. 

na pewno wiele dało mu do myślenia, że drużyna radzi sobie nawet lepiej, to bez wątpienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Wszystko sprowadza się do tego że po Donciciu spodziewałeś się więcej a po Morantcie mniej? Czyli nie szukajmy obiektywnych argumentów jak statystki, czy wynik zespołu bez swojej gwiazdy. Ukarzmy Doncicia bo jest bardziej utalentowany. Do tego to 6 miesięcy starszy cap, nie to co młodzieniaszek Ja. Rozumiem też że wszystkim innym zabronili robić karierę wcześniej, bo Luca pociąga za sznurki w Eurobaskecie. 

W takim razie MVP dla Freda VanVleeta, tym bardziej że Nikola zalicza mniej o 0.5 pkt na mecz w stosunku do zeszłego sezonu(nie zrobił progresu), co innego ten undrafted guard. Bozia mu do tego poskąpiła wzrostu, nie to co Nikoli czy Biidowi. Piękna historia, prawie tak mocno XD jak Twoja.

Edytowane przez Kucharius1
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kucharius1 napisał:

Czyli co? Wszystko sprowadza się do tego że po Donciciu spodziewałeś się więcej a po Morantcie mniej? Czyli nie szukajmy obiektywnych argumentów jak statystki, czy wynik zespołu bez swojej gwiazdy. Ukarzmy Doncicia bo jest bardziej utalentowany. Do tego to 6 miesięcy starszy cap, nie to co młodzieniaszek Ja. Rozumiem też że wszystkim innym zabronili robić karierę wcześniej, bo Luca pociąga za sznurki w Eurobaskecie. 

W takim razie MVP dla Freda VanVleeta, tym bardziej że Nikola zalicza mniej o 0.5 pkt na mecz w stosunku do zeszłego sezonu(nie zrobił progresu), co innego ten undrafted guard. Bozia mu do tego poskąpiła wzrostu, nie to co Nikoli czy Biidowi. Próba historia, prawie tak mocno XD jak Twoja.

a to Ci już puścił wentyl, po co to wszystko?

ja wyrażam tylko swoją opinię, staram się to jakoś udowodnić, min.statystykami mimo to sugerujesz, że je ignoruje

nie będę umierał za Doncicia, jak Ty masz taki zamiar, to proszę bardzo, dla mnie on powinien być pewniakiem do top5 a nie być w orbicie dyskusji, tego od niego oczekuje, to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no jak nie, statystycznie te 19 spotkań niewiele się różni od tego co gra cały rs, co Ty tworzysz? :D

na pewno wiele dało mu do myślenia, że drużyna radzi sobie nawet lepiej, to bez wątpienia

Napisałeś ze Doncic nie ma podjazdu do Morranta w mvp race bo miał c***owy początku sezonu, po czym sam wrzuciłeś statsy z tamtego okresu gdzie porównanie Moranta do Doncica wyszło bardzo podobnie, jedynie efektywność rzutowa przemawia za Ja mocno w tych statsach, więc Ty też coś tu tworzysz :D

 

A wg mnie impact maja podobny, Morant ma lepsza prasę no bo nikt się nie spodziewał ze już w tym sezonie wskoczy do takiej dyskusji, a od Doncica ludzie wymagają już po mału 35/10/10 co noc :)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Napisałeś ze Doncic nie ma podjazdu do Morranta w mvp race bo miał c***owy początku sezonu, po czym wrzuciłeś statsy z tamtego okresu gdzie porównanie Moranta do Doncica wyszło bardzo podobnie, jedynie efektywność rzutowa przemawia za Ja mocno w tych statsach, więc Ty też coś tu tworzysz :D

nie wiem gdzie Ty widzisz podobieńatwa Ronnie, skoro Morant ma praktycznie identyczne te ststyatyki względem całego sezonu (poprawił ppg i trochę skuteczność)

bez jajec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, po prostu mnie rozbawiłeś tym porównaniem Luka Doncić vs młokos xD Amerykanie mają po prostu inne struktury. Jakoś od Dekad tworzą najlepszych koszykarzy, a retoryka się zmienia - bo jeden Doncić się znalazł. Wielu zawodników przychodziło do NBA po zawodowej karierze, też MVP Euroligi, a te wymagania są jedynie co do Luki (w odniesieniu do amerykańskich równolatków).

Największym problemem Luki mogą być właśnie te oczekiwania, wiemy jak potrafi grać w PO, więc jak ma jedynie dobry/przeciętny okres jak na siebie to ludzie mu umniejszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie wiem gdzie Ty widzisz podobieńatwa Ronnie, skoro Morant ma praktycznie identyczne te ststyatyki względem całego sezonu (poprawił ppg i trochę skuteczność)

bez jajec

Ja o jednym a ty o drugim.

 

Napisales ze Ja Morant wg ciebie bardziej zasłużył by być w dyskusji o MVP, bo Doncic grał słabo  na początku sezonu. Rozumiem ze chodziło ci o „słabo jak na Doncica” ? Bo wrzuciłeś później statystyki które stanowią, że te „słabo Jak na Doncica” to był i tak mniej więcej poziom Moranta z tego samego okresu. Wiec to ze grał słabo jak na siebie, z tym się zgadzam, ale nie zgadzam się żeby był niżej w dyskusji o MVP akurat z tego powodu, bo sam udowodniłeś że i tak był to mniej więcej poziom Moranta. 
 

rozumiesz już teraz czy jeszcze bardziej to rozebrać na czynniki pierwsze muszę ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kucharius1 napisał:

Największym problemem Luki mogą być właśnie te oczekiwania, wiemy jak potrafi grać w PO, więc jak ma jedynie dobry/przeciętny okres jak na siebie to ludzie mu umniejszają.

no oczekiwania są wobec niego są od początku ogromne, taki @ely3 już mianował go na nowego GOATa, to może deprymować :)

Luka to największy europejski talent w historii, to znaczy ludzie tak do niedawna uważali, ale z tego powodu nie ma co go usprawiedliwiać, presja to element tej gry

ja pi****le @RonnieArtestics jeszcze raz

donekbase.png

Doncic w tamtym okresie

donek-2.png

Doncić przez resztę sezonu

masz wolny piątek czy co?

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.