Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2022 o 11:33, josephnba napisał:

Już któryś kolejny sezon Brick zaczyna grać w koszykówkę w polowie sezonu.

 

W dniu 31.01.2022 o 08:49, fluber napisał:

Możliwe, że coś to pomogło, bo kolejne 6 meczów po Indianie, to w najgorszym miał 47,1% FG a ogólnie Westbrook od tego czasu robi 22ppg na 60TS%. 

Zależy czym dla kogo jest efektywna gra w kosza. Bo jeśli box, to spoko, jak wpływ na ekipę to z nim są -3,2 a bez niego +3,6... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Ale czemu to napisałeś?. Podałem przykład na to że suma nazwisk nie zawsze znaczy o sile drużyny, podobnie jak sam bilans - ważne są okoliczności i warunki brzegowe.

 

 

Bo, jeśli mowa o samym bilansie RS to zgodziłbym się w 100%, ale wynik 3-4 z NYK jaki dali Bulls wydusić w playoff 1994 bez MJ jest bardzo zaskakujący wiedząc jak trudny to rywal i jak męczyli się przeciw tej drużynie nawet, gdy mieli najlepszego koszykarza, gdzie też było siedem gier w 1992, a później dość szczęśliwie sześć w 1993. Wychodziłoby, że MJ zrobił różnicę jednego wygranego meczu w 1992 na korzyść drużyny, a w 1993 rzutem na taśmę dwóch meczy porównując na sucho do tego co działo się w serii z 1994. Zaskoczyło mnie, że nawet najlepszy koszykarz całej dekady robi tylko taką różnicę w sporcie zespołowym. Przykładowo brak Magica sądzę byłby bardziej odczuwalny dla Lakers, gdyby musieli bez niego zagrać jedną serię z Celtics, gdy grali z nimi w 1984, 1985, 1987.  

Sorki za offtop.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dannygd napisał:

Bez oglądania i głębszej analizy, to większość jest głupia, ale każda coś mówi...

to prawda. podnioslem kwestie ts i plus/minus, bo sa to statystyki chetnie przywolywane przez kibicow i zarazem takie, ktorych jakosc merytoryczna jest mocno watpliwa (gdy nie masz dostepu do narzedzi umozliwiajacych 'glebsza analize'), ergo, powolywanie sie na w/w statystyki jest, delikatnie piszac, niemadre... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kcp78 napisał:

to prawda. podnioslem kwestie ts i plus/minus, bo sa to statystyki chetnie przywolywane przez kibicow i zarazem takie, ktorych jakosc merytoryczna jest mocno watpliwa (gdy nie masz dostepu do narzedzi umozliwiajacych 'glebsza analize'), ergo, powolywanie sie na w/w statystyki jest, delikatnie piszac, niemadre... 

Największą bekę mam, gdy ktoś porównuje statsy koszykarzy grających w innych epokach. To dopiero jest niemiarodajne i głupie. Choćby Jordana z czasów z hand checking i fizycznej gry, która zabierała dużo sił do czasów Jamesa, gdy koszykówka jest nastawiona na ofensywę, a obrońcy nie mogą nawet nikogo dotknąć i koszykówka jest bezkontaktowa.

Wszystko wskazuje więc, że kiedyś było łatwiej o zbiórki, a teraz o punkty.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rodman91 napisał:

Największą bekę mam, gdy ktoś porównuje statsy koszykarzy grających w innych epokach. To dopiero jest niemiarodajne i głupie. Choćby Jordana z czasów z hand checking i fizycznej gry, która zabierała dużo sił do czasów Jamesa, gdy koszykówka jest nastawiona na ofensywę, a obrońcy nie mogą nawet nikogo dotknąć i koszykówka jest bezkontaktowa.

Wszystko wskazuje więc, że kiedyś było łatwiej o zbiórki, a teraz o punkty.

Miales ofc na mysli czasy Jordana gdzie nie mozna bylo podwajac kiedy sie chcialo i grac strefa, wiec wszyscy atletyczni superstarzy mieli easy-mode grajac 1 na 1 kiedy tylko chcieli?

Tak dopytuje bo zabrzmialo jakbys sugerowal ze kiedys bylo ciezej gwiazdom o co tak wytrawnwego znawcy NBA bym nie podejrzewal!

Z tym ze kiedys 'latwiej bylo o zbiorki' to rozumiem miales na mysli ze w dzisiejszych czasach czesciej odpuszcza sie zbiorki ofensywne zeby nie psuc transition defense? (zakładam że chodzi o porównanie z 80's-90's, gdzie liczba zbiórek na mecz jest z grubsza ta sama, a nie z prehistorią, gdzie ludzie rzucali na 30% fg :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, josephnba napisał:

Lubię ten argument że nie wolno było podwajać 

fajnie, tylko że ja napisałem "podawajać kiedy się chciało'

nie można było podawajać np gracza bez piłki (patrz co dziś obrony robią vs Curry)

The CelticsHub Whiteboard: Illegal Defense and How It Shapes the NBA -  CelticsHub

LeBron, Curry czy Durant robili by w takich warunkach po 70 ppg

 

i dla porównania krycie gwiazd dzisiaj :) 

Stephen Curry Getting Double Teamed in the Backcourt Without the Ball... -  YouTube

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rodman91 napisał:

Bulls 92/93 byli pewnie nieco zmęczeni po 2 mistrzach z rzędu i grali bardziej lajtowo przez regularny więc przegrali wiele wyrównanych spotkań, a sezon później 93/94 zmuszeni byli mocniej stawiać się nie mając Jordana w składzie więc cisnęli mocniej w regularnym. Dzięki temu wygrywali więcej spotkań tych na styku.

Z MJ-em wygrywali mniej spotkań na styku niż bez MJ-a dziwne trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rodman91 napisał:

Największą bekę mam, gdy ktoś porównuje statsy koszykarzy grających w innych epokach. To dopiero jest niemiarodajne i głupie. Choćby Jordana z czasów z hand checking i fizycznej gry, która zabierała dużo sił do czasów Jamesa, gdy koszykówka jest nastawiona na ofensywę, a obrońcy nie mogą nawet nikogo dotknąć i koszykówka jest bezkontaktowa.

Wszystko wskazuje więc, że kiedyś było łatwiej o zbiórki, a teraz o punkty.

Tzn. ja nie wiem jakie lata porównujesz, bo teraz jest łatwiej o punkty, ale w początkowych latach kariery Jamesa gwiazdom było znacznie trudniej o punkty. Przecież jak James zaczynał to Pistons wygrywali ligę.

W tym rekordowym, trzecim sezonie Jordana (86/87) 27 strzelec ligi zdobywał 20,3 ppg.  27.

Dla porównania graczy, którzy rzucali minimum 20ppg w sezonie 08/09 było 20

W sezonie 09/10 16

W sezonie 10/11 19

W sezonie 11/12 12!!! ( Blake Griffin robił 20,7ppg i był TOP 10 strzelcem ligi) 

W sezonie 12/13 9!!!!!! ( Brook Lopez robił 19,4ppg i był TOP 10 strzelcem ligi)

W sezonie 13/14 19

W sezonie 14/15 15

Dopiero w sezonie 16/17 graczy na 20ppg było więcej niż w tym rekordowym sezonie Jordana i te ostatnie 5 lat ( będąc w wieku 33+) James gra w bardziej ofensywnej lidze niż Jordan, ale wcześniej przez kolejne 13 sezonów James miał trudniej.

Prime LeBron miał w kwestii punktów znacznie, znacznie trudniej niż prime Jordan.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

fajnie, tylko że ja napisałem "podawajać kiedy się chciało'

nie można było podawajać np gracza bez piłki (patrz co dziś obrony robią vs Curry)

The CelticsHub Whiteboard: Illegal Defense and How It Shapes the NBA -  CelticsHub

LeBron, Curry czy Durant robili by w takich warunkach po 70 ppg

 

i dla porównania krycie gwiazd dzisiaj :) 

Stephen Curry Getting Double Teamed in the Backcourt Without the Ball... -  YouTube

A dlaczego nie milion PPG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan spędził większość kariery w ofensywnej lidze (w latach 84-93 średnie pace w RS to było 99,4, średnie ORTG: 108, a największe sukcesy zespołowo święcili Lakers, czyli znośny defensywnie i allitmerski ofensywnie team), a defensywną ligę dostał w okresie drugiego 3peatu (dużo niższe pace, koniec skróconej linii, lepiej rozwinięte defensywy, niższe ORTG). LeBron większość kariery spędził w bardziej ,,defensywnej" lidze (91-92 pace, ~106 ORTG w RS do 2015r.), a ,,ofensywną'' ligę dostał w ostatnim etapie swojej kariery (mniej więcej od 2015 albo 2016, gdzie faktycznie pace czy ORTG poleciało wyraźnie w górę). 

Średnie ORTG w playoffach

1985 110,2
1986 110,6
1987 112,1
1988 110,4
1989 110,2
1990 109,4
1991 110,9
1992 111,4
1993 107,9
1995 110,6
1996 106,8
1997 107,4
1998 105,6
2005 107,8
2006 108,2
2007 104,9
2008 107,4
2009 107,7
2010 108,6
2011 106,0
2012 103,6
2013 104,8
2014 108,7
2015 105,3
2016 106,7
2017 111,3
2018 108,9
2019 109,4
2020 111,3
2021 114,3

Tzn. wiem, że Rodman pojutrze dalej będzie pisał o handcheckinu, tak podaję jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

i dla porównania krycie gwiazd dzisiaj :) 

Stephen Curry Getting Double Teamed in the Backcourt Without the Ball... -  YouTube

Haha ogólnie się z Tobą zgadzam, ale podawanie jako przykład screena z obroną przy wyrzucie z autu to strzał w kolano xd tak się broni nawet jakichś gamoni w 2 lidze polskiej, to zresztą właśnie nie działa przy inteligentniejszych graczach bo już nawet na screenie widzę, że Green szybko wyrzuca do kogoś innego i leci grać przewagę po jakimś handoffie :) Dobra teza, c***owy screen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, @cvbe ma rację. Podawałem już ten przykład, ale poniższe dobrze obrazuje jak ułomne potrafiły być defensywy z 90s na tamtych regułach, gdybyśmy zobaczyli coś takiego w regularze ad 2022 (guard jadący sobie 1v1 z rywalem, który nie potrafi zrobić żadnego adjustment), to uznalibyśmy to za badziewną defensywę (Lakers '22 style ;]), a to było g7 playoffów i przyszli mistrzowie NBA z ~GOAT-obrońcą w składzie. ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cvbe napisał:

Haha ogólnie się z Tobą zgadzam, ale podawanie jako przykład screena z obroną przy wyrzucie z autu to strzał w kolano xd tak się broni nawet jakichś gamoni w 2 lidze polskiej, to zresztą właśnie nie działa przy inteligentniejszych graczach bo już nawet na screenie widzę, że Green szybko wyrzuca do kogoś innego i leci grać przewagę po jakimś handoffie :) Dobra teza, c***owy screen :P

no to masz inny screen na obronę gwiazd w dzisiejszej lidze :P

For a split second in time, the entire Celtics team was guarding Stephen  Curry - SBNation.com

19 minut temu, BMF napisał:

Tzn. wiem, że Rodman pojutrze dalej będzie pisał o handcheckinu, tak podaję jako ciekawostkę.

który swoją drogą w 90's był już mocno ograniczony względem 80's co wcale nie przeszkodziło wyraźnej poprawie defensyw (Knicks Rileya ❤️ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.