Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no, starałem się dostosować, widzisz jak to fajnie

tak samo jak napisanie tezy z dupy i nie podparcie jej zupełnie niczym, co nie?

Lol. Jasno się wyraziłem. Nie rozumiesz (udajesz, że nie rozumiesz - bez znaczenia), trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kcp78 napisał:

Lol. Jasno się wyraziłem. Nie rozumiesz (udajesz, że nie rozumiesz - bez znaczenia), trudno...

Nie ma co się przejmować, LBS, od kilku lat, od momentu gdy poznał stronę B-R.com, zdanie o zawodnikach wyrabia sobie, po wcześniejszym sprawdzeniu wskazanych przez Ciebie statystyk, co by nie było wtopy. No poczuł się urażony.

😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pan A. napisał:

Nie ma co się przejmować, LBS, od kilku lat, od momentu gdy poznał stronę B-R.com, zdanie o zawodnikach wyrabia sobie, po wcześniejszym sprawdzeniu wskazanych przez Ciebie statystyk, co by nie było wtopy. No poczuł się urażony.

😁

Ja się nie przejmuję @Pan A. pewnie wyrabia sobie zdanie o kilkuset ludkach, oglądając wszystkie mecze, przewija też posiadania jeśli czegoś nie dostrzeże, żeby mieć pełen obraz

żadne statsy nie są idealne, ale nie mam pojęcia co złego w określaniu efektywności, skoro bardzo często zgadza się z eye testem

ale rozumiem, że chciałeś zabłysnąć w świetle kolegi, tak samo jak przed całym forum gdy kilka lat temu sugerowałeś mi abym stąd spierdalał

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no, tylko, że dalej ni c***a nie wiem o co masz ból

szklaną kulę wysłałem do polorowania akurat

to ty masz bol dupy tutaj. wymienilem pare zdan z kolega dannym, a ty, jak zwykle, poczules wewnetrzy zew/przymus, by wtracic swoje 3 bieda-grosze, przy czym, zwyczajowo, twoj wpis byl jeno prymitywna zaczepka. nie pisz do mnie wiecej, nie komentuj moich wpisow etc. z gory dziekuje!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

Yup, @cvbe ma rację. Podawałem już ten przykład, ale poniższe dobrze obrazuje jak ułomne potrafiły być defensywy z 90s na tamtych regułach, gdybyśmy zobaczyli coś takiego w regularze ad 2022 (guard jadący sobie 1v1 z rywalem, który nie potrafi zrobić żadnego adjustment), to uznalibyśmy to za badziewną defensywę (Lakers '22 style ;]), a to było g7 playoffów i przyszli mistrzowie NBA z ~GOAT-obrońcą w składzie. ;]

 

 

Swoją drogą tamten duet obrońców Houston to jakiś dramat byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kcp78 napisał:

to ty masz bol dupy tutaj. wymienilem pare zdan z kolega dannym, a ty, jak zwykle, poczules wewnetrzy zew/przymus, by wtracic swoje 3 bieda-grosze, przy czym, zwyczajowo, twoj wpis byl jeno prymitywna zaczepka. nie pisz do mnie wiecej, nie komentuj moich wpisow etc. z gory dziekuje!...

uszanuję Twoją wolę, spkojnie, tylko wytłumaczę swoje stanowisko, bo to trochę wygląda jakbym Ci rodzinę obraził

o to co napisałeś w tej niby "wymianie zdań"

20 godzin temu, kcp78 napisał:

to prawda. podnioslem kwestie ts i plus/minus, bo sa to statystyki chetnie przywolywane przez kibicow i zarazem takie, ktorych jakosc merytoryczna jest mocno watpliwa (gdy nie masz dostepu do narzedzi umozliwiajacych 'glebsza analize'), ergo, powolywanie sie na w/w statystyki jest, delikatnie piszac, niemadre... 

więc no tego, pocisnąłeś po statystykach pisząc na koniec, że używanie ich jest "niemądre delikatnie mówiąc" choć sam nie napisałeś nic coby mogło o tym świadczyć, TS to nie jest stat z kosmosu (pozdro @Qcin_69) pozwala określić efektywność ofensywną danego grajka i używanie go nie jest niczym nadzwyczajnym, dlatego go ludzie tak często używają, bo jest wiarygodny i pomaga łatwo zobaczyć różnice pomiędzy efektynością przykładowego Bricka a Curry. Ja nie wypierdalam z szabelką na ludzi, którzy statystyk nie używają nie próbuję ich dyskredytować, tak jak zrobiłeś to Ty. Na koniec ochoczo polubiłeś post Rodmana, który  błyskawicznie został wyjaśniony... statystykiami. Nie pitol o braku narzędzi, bo i tak byś ich nie użył, i spoko, Twoja wola, Twoja sprawa, tak jak moje prawo używać sobie  co chcę do oceny graczy, każdy może to ewentualnie tutaj podważyć, po to dyskutujemy.

Na koniec - nie unoś się tak za każdym razem jak ktoś da Ci pocisk w stronę Pistons, gdybym ja się oburzał za każdy pocisk na Nuggets (a nie tylko na połowę z nich) to bym dawno w kaftanie siedział.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

uszanuję Twoją wolę, spkojnie, tylko wytłumaczę swoje stanowisko, bo to trochę wygląda jakbym Ci rodzinę obraził

o to co napisałeś w tej niby "wymianie zdań"

więc no tego, pocisnąłeś po statystykach pisząc na koniec, że używanie ich jest "niemądre delikatnie mówiąc" choć sam nie napisałeś nic coby mogło o tym świadczyć, TS to nie jest stat z kosmosu (pozdro @Qcin_69) pozwala określić efektywność ofensywną danego grajka i używanie go nie jest niczym nadzwyczajnym, dlatego go ludzie tak często używają, bo jest wiarygodny i pomaga łatwo zobaczyć różnice pomiędzy efektynością przykładowego Bricka a Curry. Ja nie wypierdalam z szabelką na ludzi, którzy statystyk nie używają nie próbuję ich dyskredytować, tak jak zrobiłeś to Ty. Na koniec ochoczo polubiłeś post Rodmana, który  błyskawicznie został wyjaśniony... statystykiami. Nie pitol o braku narzędzi, bo i tak byś ich nie użył, i spoko, Twoja wola, Twoja sprawa, tak jak moje prawo używać sobie  co chcę do oceny graczy, każdy może to ewentualnie tutaj podważyć, po to dyskutujemy.

Na koniec - nie unoś się tak za każdym razem jak ktoś da Ci pocisk w stronę Pistons, gdybym ja się oburzał za każdy pocisk na Nuggets (a nie tylko na połowę z nich) to bym dawno w kaftanie siedział.

pozdrawiam

badz laskaw nie mierzyc innych wlana miara. - nie jestem tepym lewakiem i nie wyznaje zasady prawdy etrapu, ergo - aktualna forma pistons nie ma tu nic do rzeczy. pewne statystyki uwazam za nic niewarte gowno, a juz argument w postaci 'ludzie tego uzywaja', wybacz, wzbudza u mnie jeno usmiech politowania (ludzie uzywaja wszystkiego, do czego maja dostep. kazde narzedzie znajduje swoich amatorow. tak dziala swiat). nalezy sobie postawic podstawowe pytanie - czemu sluza zaawansowane statystyki typu ts czy efg, wszak mierza to samo (jeno inaczej, bo przeciez nie 'dokladniej'), co narzedzia 'proste'?! abstrahujac od efektu psychologicznego u odbiorcow (entuzjasta zaawansowanych statystyk z automatu moze wpisac sie w poczet 'znawcow'), zaawansowane statsy sa niczym 'odkrywanie ameryki na nowo' - ot, kolejne 'zabawki' w rekach ludzi, ktorzy potrzebuja raz na jakis czas nadac wiekszej powagi swojej pracy (ego to podstawa!). za jakis czas pewnikiem pojawia sie nowe (z definicji - lepsze!) narzedzia, bo przeciez 'nieuchronny postep' etc. i masz racje, pewnych statystyk nigdy bym nie uzl w dyskusji (np plus/minus czy statystyki dot. rzutow kontestowanych), i chyba nie musze tlumaczyc 'dlaczego'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kcp78

generalnie swoje stanowisko wyjaśniłem, z tym co napisałeś się w większej mierzę nie zgadzam, nie będę Ciebie próbował nawracać,tak jak pisałem, każdy ma prawo by swoje zainteresowania rozwijać na własnych warunkach

niemniej gdybyś to napisał wcześniej, pewnie nie doszłoby do spięcia, tak czy inaczej, dobrze, że sobie "wyjaśniliśmy"

dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz w wykonaniu Melo!

Będąc z wami szczery kiedyś mocno nie doceniałem tego zawodnika ale odkąd mam okazje go obserwować „na co dzień” znacząco zmieniłem jego postrzeganie.

W jego grze widać ogromne doświadczenie i sportowe ułożenie. Wie co robi na parkiecie i jakie jest jego zadanie w drużynie. Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Dodatkowo dostrzegam w nim oraz ogólnym zachowaniu jakąś nutę skromności co przy graczu o jego stażu nie jest czymś oczywistym.

Wszystko to łączy się z naprawdę fajną linijką i zaskakującą skutecznością.

Kurczę serio nie sądziłem, że kiedyś to napisze ale nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że mamy go w Lakers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raven2156 napisał:

Świetny mecz w wykonaniu Melo!

Będąc z wami szczery kiedyś mocno nie doceniałem tego zawodnika ale odkąd mam okazje go obserwować „na co dzień” znacząco zmieniłem jego postrzeganie.

W jego grze widać ogromne doświadczenie i sportowe ułożenie. Wie co robi na parkiecie i jakie jest jego zadanie w drużynie. Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Dodatkowo dostrzegam w nim oraz ogólnym zachowaniu jakąś nutę skromności co przy graczu o jego stażu nie jest czymś oczywistym.

Wszystko to łączy się z naprawdę fajną linijką i zaskakującą skutecznością.

Kurczę serio nie sądziłem, że kiedyś to napisze ale nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że mamy go w Lakers!

Po "przygodzie" w Houston, Melo nie miał wyboru, albo chowa swoje ego (pożal się Boże) superstara do kieszeni albo emerytura/Chiny. Już w PTB dało się na niego patrzeć. Tylko szkoda, że ogarnął się tak z 10 lat za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 11:10, julekstep napisał:

Miales ofc na mysli czasy Jordana gdzie nie mozna bylo podwajac kiedy sie chcialo i grac strefa, wiec wszyscy atletyczni superstarzy mieli easy-mode grajac 1 na 1 kiedy tylko chcieli?

Tak dopytuje bo zabrzmialo jakbys sugerowal ze kiedys bylo ciezej gwiazdom o co tak wytrawnwego znawcy NBA bym nie podejrzewal!

Z tym ze kiedys 'latwiej bylo o zbiorki' to rozumiem miales na mysli ze w dzisiejszych czasach czesciej odpuszcza sie zbiorki ofensywne zeby nie psuc transition defense? (zakładam że chodzi o porównanie z 80's-90's, gdzie liczba zbiórek na mecz jest z grubsza ta sama, a nie z prehistorią, gdzie ludzie rzucali na 30% fg :) )

Wiesz, że szanuje twoje zdanie, bo inaczej bym tyle z tobą nie rozmawiał i powinieneś domyślić się, że mam cię też za kogoś jak wielu tutaj kto ma dużą wiedzę o koszykówce, dlatego jest to dla mnie zaskakujące, że bagatelizujesz często to, że gra fizyczna odbiera mnóstwo energii. Piszesz, że Curry, Lebron, Durant robiliby w warunkach lat 90' po 70 punktów, gdy to bzdura i jest to niemożliwe przy tak fizycznej grze. Większość uważa zupełnie inaczej, że to w obecnej lidzie Jordan pykałby jeszcze więcej punktów. A taki Lebron poradziłby sobie w latach 90' bardzo dobrze, ale te jego przewidywalne proste wjazdy to za mało i byłby za to karcony mocniej niż przez Celtics 2008 i 2010, którzy już nie mogli tak bronić jak za czasów z hand checking Pistons, NYK czy Bulls z Rodmanem. Koszykówka zmieniła się. Jedni preferowali bardziej to co grało się w latach 90' i początku XXI wieku, a inni wolą to co teraz. W hokeju czy piłce nożnej tak jak grało się twardo tak gra do teraz. W koszykówce NBA nie. Te zmiany drastyczne spowodowały, że nie idzie brać serio porównań między tymi epokami w kwestii skuteczności z gry, a tym samym też punktów. Zawodnicy teraz lepiej rzucają, ale jest im łatwiej oddać celny rzut bez kontaktowej gry i tracą mniej sił, bo nie ma masowania. Jedynie łatwo porównywać skalę dominacji nad ligą gwiazd z danej epoki. Zresztą co zdanie to inne. Wysoko stawiamy w hierarchii Jabbara, a wielu fachowców  twierdzi, że jedynymi zawodnikami historycznie, którzy byli w swych czasach GOAT to Russell, Magic, Jordan i teraz powiedzmy Lebron, a nie żaden Jabbar. 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.