Skocz do zawartości

Offseason 2009


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem oni powinni sie zastanowic gdzie poszukac wzmocnien pod koszem a mianowicie na PF, nawet kosztem Hedo dla którego znaleźli naprawde świetne zastepstwo I własnie w s'n't szukałbym okazji do złowienia jakiegoś solidnego PF, który mógłby z powodzeniem robic dobrą robote na półdystansie obok blokującego wszystko i zbierającego jeszcze wiecej DH12. Owszem backup dla Howarda istotny, ale nie mozna wygrac Ligi grając przeciw Shaqowi/Varehehe, Perkowi/KG, Bynumowi/Gasiolewi Lewisem na PF. Owszem fajnie to wyglada jak 4 kolesi sieka zza łuku a Howard dobija co wypadnie, ale to jak pokazały Finały przeciwko kompletnie ustawionemu zespołowi nie daje rezultatu, a wszystkie najgroźniejsze 3 ekipy w tym momencie mają dużą siłę pod koszem, której Magicy nie są w stanie sie przeciwstawić i nawet taki perkins bedzie zagrozeniem nie wspominając o nie skaczacym, ale jednak wybitnym Shaqu

I tak biorę pod uwage matchup w ataku, gedzie mało który PF jest w stanie biegac za RL...tylko kłopot w tym, ze zawsze można rzucic na nich nizszy skład i ich zagiąć, a oni nie ssą w stanie rzucić wyższego kiedy trzeba i to ich zgubi jak Shaq zajmie całe pomalowane i Howard nie będzie w stanie podejśc bliżej niz na 4m do kosza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga dejuan blair dopiero z 37 poszedl do spurs. szykuje sie wielki steal. jak mozna odpuscic takiego zwierzaka?!

ladny draft sie zapowiada. ale i tak dzis wygranymi sa magic i... clippers.

widzę że czujny jestes! o drafcie napisałem w innym topie ale potwierdzę że cieszy mnie ten steal

po prostu na workoutach mali szybcy mieli łatwiej o dobre noty niz niedorośnieci chłopcy non NBA body

 

w notowaniach wielu muesiaków było wyzej niż w drafcie (Hill)

 

jestem ciekawy czy Hedo zostanie podpisany bo zamiana na VC nic w salary nie zmieniła bo i Lee by trzeba było niedlugo przedłuzać a poziom i tak nie nadawał sie na plan 2010 a wzmocniła obwód jeszcze bardziej

moze nawet to pokorowe zagranie z Hedo aby zostawił na stole PO z 7 bankami?

oby go podpisali bo wtedy zabraknie kasy na Gortata i powalczymy....

 

tak licze salary i wiem ze Otis potwierdził że pójdą na luxtax 71,15mio ale nie zgadza mi się bo:

 

jeżeli podpiszą Hedo z poziomu PO (7,300000) to są na poziomie 75 baniek z 9 graczami w roosterze ( juz 4 banie taxu)

każdy wyzszy kontrakt dla Turka liczymy podwójnie więc np. 9.000.000 to 77.000.000 (i 6mio taxu) ale nadal brakuje 4-6 podpisów wiec chyba sobie dadzą spokój

 

mają 68.000.000 3-4mio dla Gortata, gracz typu Lue 2.000.000 jako 2 backup PG, pewnie gracz typu Foyle (0,5mio)

co ustawia ich na 75.000.000

 

nie widzę tego pytanie czy widzi to Hedo który nie ma zbyt wielu opcji ekip z wolnym salary

okropne jest ze nie ma Magic ani jednego picku czyli tanich wypełniaczy skladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem oni powinni sie zastanowic gdzie poszukac wzmocnien pod koszem a mianowicie na PF, nawet kosztem Hedo dla którego znaleźli naprawde świetne zastepstwo I własnie w s'n't szukałbym okazji do złowienia jakiegoś solidnego PF, który mógłby z powodzeniem robic dobrą robote na półdystansie obok blokującego wszystko i zbierającego jeszcze wiecej DH12. Owszem backup dla Howarda istotny, ale nie mozna wygrac Ligi grając przeciw Shaqowi/Varehehe, Perkowi/KG, Bynumowi/Gasiolewi Lewisem na PF. Owszem fajnie to wyglada jak 4 kolesi sieka zza łuku a Howard dobija co wypadnie, ale to jak pokazały Finały przeciwko kompletnie ustawionemu zespołowi nie daje rezultatu, a wszystkie najgroźniejsze 3 ekipy w tym momencie mają dużą siłę pod koszem, której Magicy nie są w stanie sie przeciwstawić i nawet taki perkins bedzie zagrozeniem nie wspominając o nie skaczacym, ale jednak wybitnym ShaquI tak biorę pod uwage matchup w ataku, gedzie mało który PF jest w stanie biegac za RL...tylko kłopot w tym, ze zawsze można rzucic na nich nizszy skład i ich zagiąć, a oni nie ssą w stanie rzucić wyższego kiedy trzeba i to ich zgubi jak Shaq zajmie całe pomalowane i Howard nie będzie w stanie podejśc bliżej niz na 4m do kosza

Tylko weź pod uwagę to że w PO Orlando brakowało najbardziej 2 rzeczy:

- Trochę talentu ofensywnego Howarda (ale na to już nie ma rady)

- Wejść pod kosz, co zapewniał Nelson. W tym sezonie jeżeli będzie Nelson i Vince to ten problem powinien się sam rozwiązać. Wtedy gra będzie wyglądać inaczej. Wyobraź sobie gdyby ktoś sieczył tak jak Alston w g3 finalu a Nelson na pewno jest do tego zdolny i to w 75% meczów (oczywiście zdrowy i w formie). Moim zdaniem Nelson zrobiłby jesień średniowiecza z twojej teorii :D ale tego się już nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master chyba, ze Dumars wie cos czego my nie wiemy :) W stylu "wie" ze Dice'a ktory kocha Detroit przedluzy umowe, ze podpisza Maxiella i do tego majac tyle pieniedzy w to lato podpisza kogos w stylu Boozera badz Lee (nie zeby to byla glowna postac pod koszem ale wiesz o co chodzi).

W porządku, pewnie i tak będzie (choć nie wiem, czy Maxiell nie myśli, żeby mierzyć gdzieś do S5), ale pozbycie się Amira jest dla mnie błędem, bo nawet z nim raczej byliby w stanie podpisać Boozera. Zakładając, że podpisują swoich wolnych agentów, mają piątkę podkoszowców: Boozer, Dice, Maxiell, Amir, Kwame, co jest na warunki ligi bardzo fajną sprawą. Na chwile obecną mają samego Kwame, jak się nie uda ściągnąć Boozera, to ja nie byłbym taki pewny, czy Dice zechce tam być Maxiell prędzej, bo wskoczy do S5, ale podstawa Kwame - Maxiell to wypad z PO, tym bardziej, ze Wschód się dość poważnie zbroi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Billups poszedł do Denver to myślałem że Denver wtopiło na ty tradzie a tu zupełnie odwrotnie.

:shock:

Brawo, co za ekspert! Wiadomo, że po fakcie łatwiej się mądrzyć, ale przecież to był trade, w którym zyskać mogli tylko Nuggets. Nie znasz Billupsa? Nie domyślałeś się, ile może dać jego doświadczenie w Denver i jak bardzo stracili Pistons, decydując się na przekazanie sterów Stuckeyowi???? 95% ludzi ogarniających jako tako koszykówkę miało o tym pojęcie i pukało się w głowę, patrząc na Dumarsa. Ale whatever.

 

Co do Cartera, to ja się wstrzymuję z opinią. Turek raczej na pewno nie wróci. Ale Magic mają wiele opcji. S&T z Turkiem (Sacto? Portland?), MLE (Dyess? Sheed?), może nowy kontrakt dla Gortata. Na razie jest 8 z kontraktami, potrzeba jeszcze 2-3 ludzi do rotacji.

 

Nelson/Johnson

Carter/ Redick

Pietrus

Lewis/ Anderson

Howard

 

Dołożywszy do tego McDyessa, Gortata, Granta Hilla (10 milionów na tę trójkę powinno wystarczyć), żula spod monopolowego i moją babcię, mamy team na mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, co za ekspert! Wiadomo, że po fakcie łatwiej się mądrzyć, ale przecież to był trade, w którym zyskać mogli tylko Nuggets. Nie znasz Billupsa? Nie domyślałeś się, ile może dać jego doświadczenie w Denver i jak bardzo stracili Pistons, decydując się na przekazanie sterów Stuckeyowi???? 95% ludzi ogarniających jako tako koszykówkę miało o tym pojęcie i pukało się w głowę, patrząc na Dumarsa. Ale whatever.

Popełniłem błąd i się do niego przyznałem więc nabijanie się ze mnie jest nie na miejcu :oops: Poza tym ja do Bilupsa zniechęciłem się jak grał jak partacz w Orlando dlatego go nie trawie. Myślałem że jedyne miejsce gdzie mu cokolwiek wychodzi to Detroit ale się myliłem. Poza tym nie wiem czy 95% ludzi wiedziało że ten transfer jest pomyślny tylko dla Denver. Jakoś w to wątpie.

 

Jakoś nie dało mi to spokoju i poczytałem forum jak nastąpiła wymiana AI vs Billups:

"Trade wyszedł na zero, obydwie drużyny dostały to, czego potrzebują (choć Denver nie do końca). Ale po kolei."

"Ocena wymiany, to IMO lekko na korzyść Nuggets. Mimo mogących się pojawić wątpliwości, Billups daje okazję na spróbowanie czegoś innego."

"Dlatego dla nich ten ruch był dobry, Bo Iverson ma jeszcze roczny kontrakt jak dobrze bezie grał to będą próbowali go przedłużyć, ale jak słabo to salary sobie troche wyczyszcza i mogą kogoś innego znależć za rok na rynku FA"

Mógłbym jeszcze troche wygrzebać ale po co. Okazało się że nie tylko ja ale i paru innych forumowiczów twierdzi że to nie był oczywisty trade na plus dla Denver.

 

Jiwol taką gadką obrażasz wszystkich forumowiczów. Raz się ma rację i przeczucie a raz nie. Ty pewnie jesteś nieomylny. Chociaż pewnie się mylę :lol::lol:

 

Co do Cartera, to ja się wstrzymuję z opinią.

- a za pół roku powiesz przecież to było wiadomo że Orlando się to opłacało/nie opłacało*

*-niepotrzenbe skreślić

Kto nie myśli nie popełnia błędów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc takie mały offtopic, to transfer AI-Billups jest dla Detroit korzystny po prostu ze względów finansowych. Spadł im z salary Iverson, spadł Sheed, 30 baniek jak się patrzy. Do tego Dyess, który i tak wrócił i to za grosze. Z Billupsem nawet nie byłoby dyskusji o Boozerze, a przebudowę prędzej czy później trzeba było zacząć. Fajnie się mówi, ze Detroit 5 razy w finale ECF itd, ale dla klubów tej ligi liczy się tylko jedno (czyt. mistrzostwo) i naprawdę sztuką jest w miarę bezboleśnie przejść przebudowę, co akurat Magic po duecie Shaq - Penny i latach posuchy powinni wiedzieć najlepiej. I Detroit ma taką szansę, ale czy ją wykorzysta to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cie pi****le Vince w Orlando ooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!! dopiero dorwalem sie do neta i taki trejd. hahahahahaa :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Dołożywszy do tego McDyessa, Gortata, Granta Hilla (10 milionów na tę trójkę powinno wystarczyć), żula spod monopolowego i moją babcię, mamy team na mistrza.

niech on sie lepiej nie zbliza do Orlando bo pecha przynosi. swoje "zagral", potem chcial mistrzostwa i poszedl do Pho wiec niech sie teraz goni w szmaty. zreszta za stary jest, nie robmy z orlando bandy emerytow

 

wow vince carter :lol::lol::lol::D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josephnba dobrze prawi. Magic potrzeba teraz prawdziwego PF. Wraz z przyjsciem Cartera do Magic oraz oczekiwaniami Turka wobec nowego kontraktu, Turkoglu mozna juz podziekowac za gre na Florydzie. Najwazniejsze teraz dobrze obstawic, odciazyc Howarda pod koszem. Gortat jako zmiennik PF oraz C a nie jako tylko C, do tego ktos z wolnych agentow. Jesli juz tak bardzo sie kwapia Magic do placenia podatku, to moga naprawde jeszcze niezle zamieszac w offseason. (Wiem, herezja, ale sa to zwykle przypuszczenia, no i tylko on mi tak na pierwsza mysl przychodzi :D) Mogliby wziac takiego Millsapa za 8 mln (czytam 11 mln oczekuje Turek, wiec 6 mln oszczednosci dla Magic z Millsapem), z ktorym to w skladzie (Nelson, Carter, Lewis, Millsap, Howard - wow :roll: ) byliby mocniejsi niz z Turkoglu, bo tak jak pisze master, tu juz rzeczywiscie dwie pilki musialyby byc po stronie ORL. Jesli nie zawodnik pokroju takiego jak Millsap, to Boozer, ktory jednak niestety dla ORL jest za bardzo lachy na pieniadze, choc dom na Florydzie juz od jakiegos czasu ma i ...moze akurat da sie jego przekonac.

 

Co by nie mowic, w swietnej pozycji sa teraz wlodarze Magic. To po ich stronie lezy przewaga w pertraktacjach kontraktowych z Turkiem, to oni (twierdzac, ze dadza sobie rade z podatkiem) moga zaoferowac i zachecic innych do przyjscia, to oni wlasnie niedawno grali w finale, to oni moga konkurowac ze swoim klimatem do hollywoodzkiego (pogoda i cala ta otoczka celebrytow)

 

Wszystko wyglada na to, ze najblizszy sezon moze nalezec do Magic, ...ale poczekajmy, offseason dopiero sie ...zaczal :o

 

Aha, no i dolaczam rowniez do fanklubu DeJuana Blaira - jak mozna nie bylo go wybrac w pierwszej rundzie?! Czyzby rzeczywiscie tak zle bylo z jego kolanami?? Ja jestem w tej sprawie byc moze niepoprawnym optymista, ale wierze w jego zdrowie i licze na to, ze pokaze m.in. GM Jazz - O'Connorowi jak bardzo sie mylil ubieglej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd i się do niego przyznałem więc nabijanie się ze mnie jest nie na miejcu :oops: Poza tym ja do Bilupsa zniechęciłem się jak grał jak partacz w Orlando dlatego go nie trawie. Myślałem że jedyne miejsce gdzie mu cokolwiek wychodzi to Detroit ale się myliłem. Poza tym nie wiem czy 95% ludzi wiedziało że ten transfer jest pomyślny tylko dla Denver. Jakoś w to wątpie.

Odnośnie wyboldowanego fragmentu. Skompromitowałeś się ostatecznie. Billups nie zagrał ani minuty w barwach Magic, więc śnij dalej.

 

a za pół roku powiesz przecież to było wiadomo że Orlando się to opłacało/nie opłacało*

*-niepotrzenbe skreślić

Kto nie myśli nie popełnia błędów :lol:

Nie o to chodzi. Akurat w tym przypadku bardzo wiele zależy od tego, co Magic zrobią dalej. Zakładając, że A) będą mieli coś z S&T z Hedo i B) wyciągną dobrego weterana podkoszowego za MLE, to ten trejd oceniam jako dobry. Jeśli zaś podpisanie kontraktu z VC oznaczać będzie stratę trzech graczy pierwszej piątki, którzy doprowadzili Magic do finału (Hedo, Lee, Alston) i w zamian nic więcej - to mega porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony ale wg LA Times LAL probowali wytrejdowac Farmara do Rakiet, ci jednak odrzucili oferte.

 

76ers szukaja nabywcy na Eltona Branda, jednak jego 4letni-65mln kontrakt i problemy z kontuzjami odstraszaja potencjalnych kupcow.

 

Chandler znowu na rynku transferowym, ahh ci Hornets :)

 

To bylby ciekawy trejd choc juz podobno upadl:

"The Arizona Republic reports that the trade -- Stoudemire for Curry, Marco Belinelli, Brandan Wright and Andris Biedrins -- can't happen until Wednesday, July 8, because the trade limitations on Biedrins' contract end on that day."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony ale wg LA Times LAL probowali wytrejdowac Farmara do Rakiet, ci jednak odrzucili oferte.

 

Farmar może polecieć dla oszczędności do jakiegoś klubu z trade exception albo cap roomem.

 

co za jełopy na tym realgm.. czytam sobie temacik o ryanie andersonie i wychodzi na to ze jakies 80% nie widzialo jak on gra heh..

 

Widziałem gościa może raz, niespecjalnie kojarzę. Wybaczysz mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danp, Stefanski wypowiedzial się i oficjalnie Sixers nie próbowali sprzedawać Eltona...

 

Zresztą uważam, że poza spadajacymi kontraktami jakakolwiek wymiana nie ma żandego sensu, bo jego wartość jest prawdopodonie niższa niż to, co zawodnik może zaprezentować na parkiecie.

 

Owszem opuścił większość ostatnich 2 sezonów, ale przez kontuzje, które ze sobą nie miały nic wspólnego, a to jak prezentował się, kiedy juz byl na parkiecie to wina bardzo słabego spacingu Sixers i generalnie stylu gry, który Brandowi niezbyt leżał...

 

Ja mimo wszystko liczę, że Brand się jeszcze podniesie, prziecież on dopiero w tym roku konczy 30 lat, takze że jeszcze można oczekiwać od niego kilku sezonów na poziomie, nawet tym sprzed kontuzji. Mamy nowego trenera, mamy shootera w postaci Kapono, mam nadzieję, ze jeszcze może jakiś trade dojdzie do skutku i powinno to wygladac troche lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym Milsapem od jest do wzięcia przez teamy?

Tak, dostał wczoraj extension od Jazz i jego wujaszek, a jednocześnie agent juz czekają na oferty. Wujaszek Simmons stwierdził, że chcą kontraktu a la David Lee, który może dostać jakieś 10 baniek w NYK. Więc Jazz albo wyrównają ofertę innego klubu na te 10 mln/sezon albo bye bye Paul :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxec nie wiem co ty sadzisz o 10 bankach dla Millsapa, moge sie domyslic :)

Jesli NYK da 10 baniek Lee beda skonczonymi idiotami, nie dla PF ktory musi grac na C, ktory slabo broni, ma przecietny jumper, i blokuje gorzej od ciebie czy ode mnie :) Jasne ze ma swoje plusy, energie, dobitki i latwe punkty, fure zbiorek, ale 10 baniek? 8 moze bym to przelknal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.