Skocz do zawartości

[WCF]: Los Angeles Lakers (1) - Denver Nuggets (3)


Lucas

Kto w finale?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w finale?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 20.09.2020 o 10:30

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostką jest, że w 51 meczach (sezonu regularnego i play-offów), w których Lakers prowadzili po
trzeciej kwarcie spotkania zespół ma bilans… 51-0.

W tych play-offach było kilka meczy, gdzie jedna z drużyn dysponowała w trzeciej kwarcie wysokim prowadzeniem i
ostatecznie przegrywała. Za przykład są mecze Clippers z Nuggets oraz Celtics z Heat. Jednak Lakersów to nie dotyczy.
To pokazuje wielką dojrzałość w grze LA Lakers, którzy wykorzystują zbudowaną przewagę i przekłada się to na wygrane.

Wynika to z dobrej kontroli piłki przez LeBrona, który nie marnuje posiadań na nieprzygotowane rzuty.
Mało kto jest w stanie go powstrzymać, gdy wjeżdża pod kosz. Dokładnie wybiera momenty ucinając z zegara kolejne cenne sekundy.
W podobny sposób funkcjonuje Rajon Rondo. Lakers wykorzystują doświadczenie i cwaniactwo zawodników,
którzy byli już na szczycie jako rozgrywający zespołów mistrzowskich.
Zespół Lakers jest murowanym faworytem do mistrzostwa.

Jednak w tym meczu było ciężko. Lakers wyglądali w 2 połowie jak Clippers z game 5 i 6, a Lebron był jak P.George,
gdy porażka wisiała w powietrzu, ale wytrzymali presje. I ten rzut Davisa na wygraną, który podciął skrzydełka Nuggets.
Teraz wiemy czemu Lebron był gotów wymienić pół składu na A.Davisa. Nuggets pokazali, że potrafią powalczyć,
ale ten mecz kosztował ich jak dla mnie już przegraną w serii, bo wszelkie statystyki są przeciw nim.
Lakers to nie Clippers i tego nie wypuszczą. Ale Nuggets jakiś mecz/e w serii mogą wyrwać jak będą tak charakterni jak dziś.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczęścia niż rozumu- tak w skrócie określiłbym ta wygraną Lakers. 

Aż mi się autentycznie trochę żal Nuggets zrobiło bo zaliczyli kolejny świetny come back, mieli już Lakers na widelcu i to wypuścili. 

Lakers 30 fauli i 23 straty najwięcej w jednej i drugiej kategorii w tych PO, ale chyba trzeba patrzeć pozytywnie jak po czymś takim wyrwali wygraną to dalej może być tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda 1-1 byłaby już seria . Denver już zrobili adjustments i powinno być lepiej , powrót w tranzycji i dać granie ataku pozycyjnego lakers który wyglada okropnie . No i Lakers jak Barcelona w piłkę , każdy gwizdek to płacz i reakcja , żenada. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

No i Lakers jak Barcelona w piłkę , każdy gwizdek to płacz i reakcja , żenada. 

O ile po G1 miałem sporo pretensji o gwizdki to tego IMO nie ma co się czepiać.

To dość standardowe już w obecnej lidze i no np. Jokić też to robi, a w porównaniu do tego co wyczyniał taki Beverley i generalnie Clippers to reakcje graczy Lakers/Jokicia są dość standardowe i normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lucas napisał:

Nie wiem czy ktoś ogląda mecze na C+, ale wyskoczyło mi na TT i kurde jak można tak komentować taki moment meczu? :D

 

Najlepiej komentowali NBA po polsku na TVP.  Jak NBA trafiło na TVN i Canal+ też nie leżą mi komentatorzy i wolę oglądać po angielsku mecze.
Dużo zależy od komentatorów. Przykładowo filmy oglądam od ok 20 lat tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową.
Ale za czasów VHS wystarczy porównać lektorów TV monotonnych z cenzurą do kultowych lektorów kasetowych jak
Kozioł, Knapik, Szołajski itd. Przepaść. I także w przypadku NBA ma duże znaczenie kto komentuje w kwestii odbioru :)

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lucas napisał:

Nie wiem czy ktoś ogląda mecze na C+, ale wyskoczyło mi na TT i kurde jak można tak komentować taki moment meczu? :D

Ja oglądam jak akurat leci, ale przecież komentarz to od dawien dawna jest/był koszmarny. Piłka nożna niewiele lepiej ;)

Powiem tylko tyle: jestem od 1984 roku fanem Lakers, nawet lubię Davisa (który też miał fantastyczna 4 kw), uwielbiam Caruso, ale dziś naprawdę mi szkoda Jokica i DEN. Jokowi nie szło w tym meczu, poprzedni widać go "zmęczył", ale tak pięknie się odbudował w 4 kw, że trzmałem za niego kciuki i taki "policzek" dostał od Davisa... liczę, że się nie złamie po tym meczu i będzie jeszcze walka w tej serii.

PS. Nie do końca rozumiem pretensje do Śliwki, bo dupy to dał Malone (abstrahując od tego, że ogólnie poprawił ust ekipy), który wypuścił na ost. akcje 2 wolnych na nogach środkowych do obrony Lakers z AD jako C... no ludzie, przecież Mason na dwóch krokach stracił 2m do AD i nie miał szans dobiec. Ta akcja w 100% obciąża Mike-a, widać, że chyba presja jak na nim ciąży, to złe decyzje podejmuje, teraz przy 0-2 nie ma nic do stracenia, więc może znów grać niestandardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dannygd napisał:

Ja oglądam jak akurat leci, ale przecież komentarz to od dawien dawna jest/był koszmarny. Piłka nożna niewiele lepiej ;)

 

Ja tylko jakieś urywki widzę na TT, bo przez komentarz to nie da się tam całości oglądać, mimo że mam dla Ekstraklasy C+ :P Co do piłki to różnie, jak na polskie warunki to mają spoko komentatorów, choć niektórzy są irytujący (Węgrzyna już chyba nie ma to głównie Murawski i Jagoda)

Co do niestandardowych rzeczy to miałeś przecież Doziera wyciągniętego nagle w tym meczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rodman91 napisał:

Najlepiej komentowali NBA po polsku na TVP.  Jak NBA trafiło na TVN i Canal+ też nie leżą mi komentatorzy i wolę oglądać po angielsku mecze.
Dużo zależy od komentatorów. Przykładowo filmy oglądam od ok 20 lat tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową.
Ale za czasów VHS wystarczy porównać lektorów TV monotonnych z cenzurą do kultowych lektorów kasetowych jak
Kozioł, Knapik, Szołajski itd. Przepaść. I także w przypadku NBA ma duże znaczenie kto komentuje w kwestii odbioru :)

Czy dziś cokolwiek jest lepsze niż kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sHHeba napisał:

Może tym razem chcą wyjść z 0-3?

A tak przy okazji: zna ktoś staty dotyczące drużyn z największa ilością wygranych elimination games w jednych PO? Czy ta szóstka DEN jest aktualnie najlepszym wynikiem?

Co do 0-3 to w lidze MLB kojarzę, że zdarzyło się już drużynie wyjść z 0-3 na 4-3, ale nie interesuje się bejsbolem :)
Nie wiem czy podobny wyczyn był w NHL, bo nie śledzę. Kiedyś stanie się to w NBA. Kwestia x czasu.
Jak z ruletką, gdzie pojawiają się co raz dłuższe serie im więcej prób.
Póki co było już 14 serii w NBA, gdzie z 1-3 drużyny dały radę przełamać rywala. Celtics 1968, Lakers 1970, Bulets 1979, Celtics 1981,
dwie serie Rockets w 1995. Heat 1997, Pistons 2003,  Suns 2006, Rockets 2015, GSW 2016, Cavaliers 2016 i dwa razy Nuggets 2020.
W jednych playoff 2 razy z 1-3 wyszli tylko Rockets 1995, którzy później zdobyli mistrzostwo i Nuggets 2020 :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rodman91 napisał:

W jednych playoff 2 razy z 1-3 wyszli tylko Rockets 1995, którzy później zdobyli mistrzostwo

i znów źle bbref sprawdziłeś :) 

Nuggets są pierwszą ekipą, która w jednych PO 2x wyszła z 1-3 na 4-3 - co jest kotłowane w kółko przy okazji meczów -> no ale takie rzeczy się wyłapuje...jak się ogląda mecze xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

i znów źle bbref sprawdziłeś :) 

Nie sprawdzałem tylko pisałem z pamięci. Teraz sprawdziłem, gdzie błąd i rzeczywiście Rockets tylko raz odrobili 1-3 w 1995.
Więc takich powrotów jest 13 w NBA.

Nuggets jest pierwszą drużyną , która w jednych playoff odrobiła stratę 1-3.

Kiedyś rzadziej to zdarzało się też z tego powodu, że w 1R grało się do 3 wygranych więc możliwość odrobienia 1-3 była tylko w
2R, fin.konf. i finale, a od pewnego czasu w czterech rundach. Dla mnie to jeden z dobrych pomysłów w NBA, że gra się w 1R też do 4 winów.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.