Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał(a):

 

Że kilkadziesiąt tysięcy Rosjan z 140 mln stać na Malediwy, gdy miliony Polaków rocznie odwiedza Włochy, Hiszpanię, Grecję? 

Poza wymienionymi przeze mnie Malediwami i Sri Lanką to Rosjanie nigdzie nie jeżdżą na wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Poza wymienionymi przeze mnie Malediwami i Sri Lanką to Rosjanie nigdzie nie jeżdżą na wakacje?

No chętnie poznam dane, że mediana wydatków na wakacje za granicą jest wyższa u Rosjan niż u Polaków.

W takiej Kenii na przykład jak byłem to większość turystów była z Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

No chętnie poznam dane, że mediana wydatków na wakacje za granicą jest wyższa u Rosjan niż u Polaków.

W takiej Kenii na przykład jak byłem to większość turystów była z Polski

Walczysz ze swoimi wiatrakami i medianami.Rosyjskich turystów z lepianek, według prognoz i analiz z polskich mediów, powinna być garstka, tymczasem jak zawsze do Turcji i Egiptu wlewa się ich kilka milionów rocznie A Katalonię i Paryż zamienili sobie na Tajlandię, Malediwy i Bali. Na tej ostatniej wyspie są drugą nacją po Australijczykach. 

W tej Kenii to byłeś trzeźwy chociaż ?Może z ruskimi piłeś i jakąś Svietłanę na Safari puknąłeś? Nawet nie pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Walczysz ze swoimi wiatrakami i medianami.Rosyjskich turystów z lepianek, według prognoz i analiz z polskich mediów, powinna być garstka, tymczasem jak zawsze do Turcji i Egiptu wlewa się ich kilka milionów rocznie A Katalonię i Paryż zamienili sobie na Tajlandię, Malediwy i Bali. Na tej ostatniej wyspie są drugą nacją po Australijczykach. 

W tej Kenii to byłeś trzeźwy chociaż ?Może z ruskimi piłeś i jakąś Svietłanę na Safari puknąłeś? Nawet nie pamiętasz?

No i jest ich garstka. Rosjanie są biedni w c***, po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła nabywcza przeciętnego Rosjanina jest marna.  Ale siła nabywcza przeciętnego turysty z Rosji to jest według hotelarzy top. Przepłacają po prostu wszystko, wobec nich wszyscy mają największą tolerancję bólu bo to najlepszy klient. Bardzo pożądany.  Będąc tylko kilka razy w topowych hotelach gdzie nie było Polaków dominująca nacja byli Rosjanie. Wejdź do najlepszych restauracji i to oczywiste że menu będziesz miał po rosyjsku nie polsku. Jasne że to jest dużo większy kraj ale równocześnie w takich tanich budach w Egipcie Bułgarii czy Turcji w tańszych lokalizacjach znajdziesz menu z flagą biało czerwono. Rynek sam dopasowuje się do klienta i pomimo może % dobrych współczynników dla polskich turystów ( zawsze mnie szokowała ilość rodaków zagranicą pomimo wiecznego narzekania na brak pieniędzy) to rynkiem premium rządzą Rosjanie Japończycy przez jakiś czas Chińczycy i mniej lubiani bo bardzo wymagający Niemcy. Brytyjski klient postrzegany jest co mnie zaskakuje bliżej Polskiego tylko jest mniej lubiany. I pisze to nie tylko z perspektywy parasolki w drinku ale i znajomych co biznesy hotelarskie prowadzą. 

7 godzin temu, RappaR napisał(a):

No i jest ich garstka. Rosjanie są biedni w c***, po prostu. 

W premium to zdecydowana większość gości w wielu lokacjach. 

Tych hoteli nie ma Itaka czy rainbow 

Jedynie Amerykanie na emeryturze mogą się z nimi równać. 

A na drugiej półkoli przebić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ignazz napisał(a):

Siła nabywcza przeciętnego Rosjanina jest marna.  Ale siła nabywcza przeciętnego turysty z Rosji to jest według hotelarzy top. Przepłacają po prostu wszystko, wobec nich wszyscy mają największą tolerancję bólu bo to najlepszy klient. Bardzo pożądany.  Będąc tylko kilka razy w topowych hotelach gdzie nie było Polaków dominująca nacja byli Rosjanie. Wejdź do najlepszych restauracji i to oczywiste że menu będziesz miał po rosyjsku nie polsku. Jasne że to jest dużo większy kraj ale równocześnie w takich tanich budach w Egipcie Bułgarii czy Turcji w tańszych lokalizacjach znajdziesz menu z flagą biało czerwono. Rynek sam dopasowuje się do klienta i pomimo może % dobrych współczynników dla polskich turystów ( zawsze mnie szokowała ilość rodaków zagranicą pomimo wiecznego narzekania na brak pieniędzy) to rynkiem premium rządzą Rosjanie Japończycy przez jakiś czas Chińczycy i mniej lubiani bo bardzo wymagający Niemcy. Brytyjski klient postrzegany jest co mnie zaskakuje bliżej Polskiego tylko jest mniej lubiany. I pisze to nie tylko z perspektywy parasolki w drinku ale i znajomych co biznesy hotelarskie prowadzą. 

W premium to zdecydowana większość gości w wielu lokacjach. 

Tych hoteli nie ma Itaka czy rainbow 

Jedynie Amerykanie na emeryturze mogą się z nimi równać. 

A na drugiej półkoli przebić 

Ale to ja nie przeczę, że miliarderów i oligarchów Rosja ma kilkadziesiąt razy więcej od Polski.

Po prostu bieda w c*** dotyczy szeregowego Saszy, który sponsoruje kolejny jacht 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Po prostu są systemy które potęgują nierówność społeczną i takie które bardziej je wyrównują. W Rosji nie ma klasy średniej tak jak kiedyś w Meksyku czy Brazylii. 

Klasa średnia to dojna krowa każdej władzy. Reżim totalitarny jest tak zachłanny ze ta klasa pada pod naciskiem finansowym. 

Rosja to podręcznikowy przykład 

A kasując klasę średnia która jest za słaba aby rządzić ale zbyt bogata aby się nie moc kształcić załatwiasz kwestie wywrotowców. 

Wolnomyślicieli. 

Głupszy ma tańsze potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta Rosja cudowna, bogata, kraina mlekiem i miodem płynąca a Putin spoko gość, mądry, dobry, tak jak i inni rządzący Rosją. 

Nie to co ta Polska, czy w ogole przegnily, kapitalistyczny Zachód. 

Ruski mir 100 razy lepszy niż ta wstrętna demokracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał(a):

Klasa średnia to dojna krowa każdej władzy. Reżim totalitarny jest tak zachłanny ze ta klasa pada pod naciskiem finansowym. 

 

W jakim reżimie totalitarnym upadła klasa średnia?

 

13 minut temu, ignazz napisał(a):

W Rosji nie ma klasy średniej tak jak kiedyś w Meksyku czy Brazylii. 

W Brazylii są jeszcze większe nierówności niż w Rosji.

 

13 minut temu, ignazz napisał(a):

A kasując klasę średnia która jest za słaba aby rządzić ale zbyt bogata aby się nie moc kształcić załatwiasz kwestie wywrotowców. 

 

Z Twoich postów właśnie zawsze biła niechęć do klasy średniej, dziwi mnie teraz to zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do klasy średniej? Przecież społeczeństwo amerykańskie przed problemami z emigrantami to był raczej dosyć udany społecznie system gdzie koniem pociągowym była najgłębsza i bogata klasa średnia. System oparty na posiadaniu znacznych dóbr z przejrzystym systemem opodatkowania tych co darzyli do bogactwa. Te bogate stany ( wycinając element gett i bezdomności) nadal ma jego zdrowe elementy. Sam jako przedstawiciel klasy średniej nie mogę być jej niechętny. 

w jakim reżimie?

ZSRR wycinało wpien średnia, inteligencje, własność prywatna i kulakow. 
ChRL przed bumem produkcyjnym tez. 
 

jedynym z niewielu na taka skale oczywiście fenomenem przeciwnym gdzie klasa średnia była mocna to hitlerowskie Niemcy gdzie masowo całe społeczeństwo i to nie zacofane omamione poszło za przywódca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

 

ZSRR wycinało wpien średnia, inteligencje, własność prywatna i kulakow. 

Kiedy w nim była?

 

Teraz, ignazz napisał(a):

ChRL przed bumem produkcyjnym tez. 

ChRL kiedy miało klasę średnią?

 

Akurat jak już to oba te reżimy stworzyły klasę średnią, wcześniej był system feudalny pozbawiony.

1 minutę temu, ignazz napisał(a):

Niechęć do klasy średniej? Przecież społeczeństwo amerykańskie przed problemami z emigrantami to był raczej dosyć udany społecznie system gdzie koniem pociągowym była najgłębsza i bogata klasa średnia. System oparty na posiadaniu znacznych dóbr z przejrzystym systemem opodatkowania tych co darzyli do bogactwa. Te bogate stany ( wycinając element gett i bezdomności) nadal ma jego zdrowe elementy. Sam jako przedstawiciel klasy średniej nie mogę być jej niechętny. 

Ja mam dokładnie takie same zdanie. 

Ile procent społeczeństwa zaliczasz do klasy średniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad moim zdaniem prawidłowością można uznać reżim kontra klasa średnia z dopuszczeniem wyjątków niż odwrotnie co starasz się chyba jakoś udowodnić. 

@RappaR walczyć z klasa średnia to nie tylko zabić co jest ale i nie pozwolić rozwijać się nowej. W Rasji Carskiej mysle ze w dobie rewolucji przemysłowej tej klasysredniej i bogatych mieszczan trochę było. 

Chiny to ciekawy przypadek bo długo to był kraj tylko rolniczy ale zmiany przemysłowe nie wytworzyły ( co raczej powinno być naturalne) klasy średniej dopóki nie nastąpiło odmrożenie polityczne w państwie środka. Nie wiem do końca jaki jest twoj przekaz poza tym ze idziesz w spór z moim zdaniem niezależnie czego dotyczy. 

Czasem (może mylnie) odbieram twoja przeciwne postawę jako sztukę dla sztuki. Chcesz przekazać ze systemy totalitarne jak Putina wzmacniają klasę średnia?

Bo to musisz twierdzić nie zgadzając się z moimi tezami 

Nie lubisz co pisałeś USA zbytnio ( w tematach o podróżach wiec może tylko w tym kontekście) ale tu chociaż zgodni jesteśmy 

%? Gdzie?

W USA bardzo dużo w EUR zachodniej sporo mniej a w Polsce jeszcze mniej choć tu dynamika wzrostu jest dobra. I mnie to cieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szabla napisał(a):

Jaka ta Rosja cudowna, bogata, kraina mlekiem i miodem płynąca a Putin spoko gość, mądry, dobry, tak jak i inni rządzący Rosją. 

Nie to co ta Polska, czy w ogole przegnily, kapitalistyczny Zachód. 

Ruski mir 100 razy lepszy niż ta wstrętna demokracja. 

Ale po co od razu popadasz w skrajność? Napisałem tylko, że wbrew mitom o upadku gospodarczym Rosji kierunki wojaży rosyjskich turystów zmieniły się na bardziej egzotyczne, a liczba turystów w porównaniu do 2022 roku wzrosła. Rzecz jasna nie osiągnęła dalej poziomu np. z 2019 roju. Według tvn-owskiej wersji ruscy powinni grzebać w śmietnikach i być izolowani przez cały świat. Warto czasem wydostać się z tej bańki 

W dniu 29.02.2024 o 23:26, RappaR napisał(a):

No i jest ich garstka. Rosjanie są biedni w c***, po prostu. 

Jeszcze tylko niech Hołownia zarządzi przyjęcie uchwały przez aklamacje i można się rozejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Ale po co od razu popadasz w skrajność? Napisałem tylko, że wbrew mitom o upadku gospodarczym Rosji kierunki wojaży rosyjskich turystów zmieniły się na bardziej egzotyczne, a liczba turystów w porównaniu do 2022 roku wzrosła. Rzecz jasna nie osiągnęła dalej poziomu np. z 2019 roju. Według tvn-owskiej wersji ruscy powinni grzebać w śmietnikach i być izolowani przez cały świat. Warto czasem wydostać się z tej bańki 

Rosja liczy 143 mln mieszkańców. 

Jakie egzotyczne kierunki zaliczyło 140 mln z nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

 

Jakie egzotyczne kierunki zaliczyło 140 mln z nich? 

Pewnie milion zaliczyło wycieczkę do kraju leżącego nad Morzem Czarnym.  Może nie primasort egzotyka, ale moc niezapomnianych wrażeń i wystrzałowa zabawa gwarantowana.  Tysiące zostały tam na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał(a):

🤣🤣🤣 przecież od dawna już piszą mówią że sankcje c***a dały ty mały buntowniku 

Pewnie ja jakimś forsalu, bankierze to tak, ale ogólny przekaz z tvn,wp czy innego Onetu jest ..... wciąż mocno życzeniowy 

22 minuty temu, RappaR napisał(a):

Rosja liczy 143 mln mieszkańców. 

Jakie egzotyczne kierunki zaliczyło 140 mln z nich? 

Jeśli chodzi o egzotyczne kierunki to proporcje porównalne do polskich turystów, może nawet z lekkim wskazaniem na.rus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Jeśli chodzi o egzotyczne kierunki to proporcje porównalne do polskich turystów, może nawet z lekkim wskazaniem na.rus.

Mówisz o Teneryfie czy Malcie?

Wątpię.

Mogę Cię zaskoczyć, ale dla jakichś 10 mln ludzi na świecie wypad na plaże w Miami nie ma w sobie żadnej egzotyki. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DLT_Braddock napisał(a):

Pewnie ja jakimś forsalu, bankierze to tak, ale ogólny przekaz z tvn,wp czy innego Onetu jest ..... wciąż mocno życzeniowy 

przecież cały czas pierdola że sankcje i zaangażowanie Europy i USA jest za małe, wyjmij głowę z kibla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.