Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Ofensywa jest ślimacza. Ukraina po tym jak pierwszy duży atak wpadł na pole minowe i artylerię to stosują taktykę ślimaka. Małe oddziały piechota plus kilka pojazdów. I robią skokowe naciski. Ok cały czas robią postępy bo geolokacje oraz zdjęcia satelitarne pokazują ,że Ukraina przesuwa się coraz bardziej na południe. 

Mozna powiedzieć ,że jedynie co ma jakiś sens to 

Ukraina przejęła pozycje Ukaińskie na Zachód od Klisziwki i w tej chwili sami Rosjanie przyznają ,ze Ukraina ogniowo kotroluje połowe wioski oraz drogi doajzdowe od południa. . Jednoczesnie wyszli na połnoc od Kudriumiwki i mają tam przyczółek na kanale i walki są o pierwsze domy. 

Na północ od Bachmutu się coś dzieje ale trudno powiedzieć bo informacje są sprzeczne i brak sensownych potwierdzień. 

W Zaporożu Rosjanie panikują ,że Ukraina rozbiła kompanie mobików i przełamała się w okolicych Robotyne tak samo zdjęcia satelitarna pokazują ,że wioski Pryjutne na styku Zaporoza i Donbasu jest z 3 stron atakowana przez Ukrainę i Rosjanie cały pułk zmechanizowy z frontu Chersońskiego by ratować sytuacje. 

Ale to jak wspomniałem slimacze tempo jest robione średnimi siłami. Wciąż poza jedną brygaą Ukraina nie ruszyła swoic głównych sił wyposażonych w Zachodni sprzęt. Dlatego na razie to jeszcze nie główny etap ofensywy plus widac ,że jak na razie nie udało sie Rosjanom wyczerpać sił ukraińskich i cały czas inicjatywa jest po ich stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie panikują bo wygląda na to ,że ostatnie 2 dni Ukraina przejęła dominujace wzgórze na połdunie od Kiszliwki . Rosjanie nadal jeszcze mają pozycje w dawnych ukraińskich bunkrach będące na północ od wioski ale to Ukraina kontroluje praktycznie wszystkie drogi dojazdowe i to kwestia dni kiedy ten odcinek frontu padnie. A że Klisziwka jest najwyzszym punktem to Rosjanie niewątpliwie będą mieć duże problemy z utrzymaniu kilku kolejnych pozycji. Właściwie aż do Kodemy Ukraina kontroluje ogniowo teren przez co już wczoraj stracili ok 8 działa I GRADów w tym rejonie.

Od tego momentu przez noc Ukraina zdobyła kolejne wzgórza zarówno na północy jak i południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego gen. Ołeksij Hromow.

Generał powiedział agencji Ukrinform, że ukraińskie władze nie wykluczają, że próba "zamachu stanu" w Rosji ze strony wagnerowców była dobrze zaplanowaną inscenizacją mającą na celu przemieszczenie danych sił na Białoruś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, starYfaN napisał:

 

 

W dniu 29.06.2023 o 12:36, starYfaN napisał:

Ale wiesz o tym, że prawie wszystko co czytasz, jest elementem wojny informacyjnej?

W Polsce obowiązywały/obowiązują alerty dotyczące ukierunkowania informacji. To kierowanie akceptacji społecznej dla działań podejmowanych w ramach kierunków politycznych.

Z jednej strony moskale kradnący sedesy i walczący o władzę i $, z drugiej bohaterowie zatrzymujący najazd współczesnej hordy Hunów.

 

Hipokryzja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starYfaN

Ty na powaznie? A wiesz gdzie jest dziś Prigożyn? Bo na pewno nie na Białorusi

I powiedz mi bo czegoś nie rozumiem. Już kolejny raz piszesz ,że jest jakiś ukryty cel. A powiedz mi od kiedy to Putin potrzebuje preekstu by przesuwac wojska ba Białoruś. Dotychczas to robił bez żadnej insenizacji. Nawet atomówki przesunął sobie

Na dzień dzisiejszy to nawet PRigozyn siedzi w Leningradzie i nawet mu oddali całą kasę . Jedyny efekt całego tego buntu to fakt ,że Wagner musiał oddać cięzki sprzęt i odcięto Prigożyna od dostaw dla armii rosyjskiej przez co stracił grube miliardy rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

@starYfaN

Ty na powaznie? A wiesz gdzie jest dziś Prigożyn? Bo na pewno nie na Białorusi

I powiedz mi bo czegoś nie rozumiem. Już kolejny raz piszesz ,że jest jakiś ukryty cel. A powiedz mi od kiedy to Putin potrzebuje preekstu by przesuwac wojska ba Białoruś. Dotychczas to robił bez żadnej insenizacji. Nawet atomówki przesunął sobie

Zakładam, że ma ochotę wykorzystać bazy szkoleniowe na Białorusi, a weteranów Wagnera, jako instruktorów.

Ta wojna jeszcze potrwa.

7 godzin temu, Gregorius napisał:

 

 

Hipokryzja?

 

Zacytowałem generała, jak się nie zgadzasz z jego linią polityczną, zawsze możesz mu to oznajmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Zakładam, że ma ochotę wykorzystać bazy szkoleniowe na Białorusi, a weteranów Wagnera, jako instruktorów.

Ta wojna jeszcze potrwa.

Zacytowałem generała, jak się nie zgadzasz z jego linią polityczną, zawsze możesz mu to oznajmić.

Nie mam problemu z tym generałem ani z tym czy mowi prawde czy nie. Mam problem z Twoja hipokryzja. Tydzień temu wszystkie informacje to wojna informacyjna (bo nie zgadzają się z Twoja opinia).  Dziś ktoś powiedział to co Ty mowiłeś i nagle to legitna informacja.  Skoro to wojna informacyjna to co ma Twoj cytat udowodnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał:

Nie mam problemu z tym generałem ani z tym czy mowi prawde czy nie. Mam problem z Twoja hipokryzja. Tydzień temu wszystkie informacje to wojna informacyjna (bo nie zgadzają się z Twoja opinia).  Dziś ktoś powiedział to co Ty mowiłeś i nagle to legitna informacja.  Skoro to wojna informacyjna to co ma Twoj cytat udowodnić. 

Skoro masz problem z "moją" hipokryzją, bo wrzuciłem "goły" cytat członka sztabu ukraińskiej armii, w której padają słowa "nie wyklucza", to raczej masz problem z przyswajaniem treści, niekoniecznie z czymś więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Skoro masz problem z "moją" hipokryzją, bo wrzuciłem "goły" cytat członka sztabu ukraińskiej armii, w której padają słowa "nie wyklucza", to raczej masz problem z przyswajaniem treści, niekoniecznie z czymś więcej. 

Nie martw się. Raczej tylko z Twoja hipokryzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Nie martw się. Raczej tylko z Twoja hipokryzja

Przedmiotowa konwersacja świadczy o czymś zupełnie innym. W grę wchodzi jeszcze konfabulacja, w której przypuszczenia nieznanej mi osoby, połączyłeś z moim punktem widzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, starYfaN napisał:

Przedmiotowa konwersacja świadczy o czymś zupełnie innym. W grę wchodzi jeszcze konfabulacja, w której przypuszczenia nieznanej mi osoby, połączyłeś z moim punktem widzenia :) 

ja cytowałem czy Ty? Ty cytowałeś na poparcie swojego punktu widzenia. Jedyna możliwa interpretacja wrzucenia cytatu bez komentarza. Nikomu nie wmowisz że tak przypadkiem jako nie istotna ciekawostkę to wrzuciłeś. Wrzucając to zapomniałeś jak sam odnosiłeś do "cytatów" które przeczą twojemu zdaniu. Możesz teraz manipulować, konfabulować ile chcesz. Ale dla mnie jesteś hipokryta i tyle. Jako że nie widzę szansy na konstruktywną rozmowę w tym temacie nie będę więcej odpisywał w tym temacie rozwalając temat.

@ely3 słyszałeś że dziś wreszcie US ma przekazać amunicje kasetową? Szkoda że tak późno ale to może bardzo UA pomóc. O ile będzie w sensownej ilości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, starYfaN napisał:

 

 

21 godzin temu, Gregorius napisał:

 

 

Hipokryzja?

 

 

14 godzin temu, starYfaN napisał:

Zacytowałem generała, jak się nie zgadzasz z jego linią polityczną, zawsze możesz mu to oznajmić.

 

10 godzin temu, Gregorius napisał:

Mam problem z Twoja hipokryzja. 

 

10 godzin temu, starYfaN napisał:

Skoro masz problem z "moją" hipokryzją, bo wrzuciłem "goły" cytat członka sztabu ukraińskiej armii, w której padają słowa "nie wyklucza", to raczej masz problem z przyswajaniem treści, niekoniecznie z czymś więcej. 

 

10 godzin temu, Gregorius napisał:

Nie martw się. Raczej tylko z Twoja hipokryzja

 

10 godzin temu, starYfaN napisał:

Przedmiotowa konwersacja świadczy o czymś zupełnie innym. W grę wchodzi jeszcze konfabulacja, w której przypuszczenia nieznanej mi osoby, połączyłeś z moim punktem widzenia :) 

 

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Nikomu nie wmowisz że tak przypadkiem jako nie istotna ciekawostkę to wrzuciłeś.

Rozumiesz, że kursywa i zaznaczenie cytatu dotyczą wypowiedzi innych osób?

A inne osoby (w tym przypadku sztab Ukr) nie twierdzą, że zdarzenie miało miejsce, a jedynie, nie wykluczają takiej możliwości.

Jak zwykle odniosłeś się do przypuszczeń we własnej głowie, nazywając mnie hipokrytą, w sytuacji w której nawet ukraińcy nie postawili tezy, którą sugerujesz.

Odpowiadaj lub nie, Twoja sprawa, ale nie twórz fantasmagorii.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, starYfaN napisał:

Zakładam, że ma ochotę wykorzystać bazy szkoleniowe na Białorusi, a weteranów Wagnera, jako instruktorów

Ale Putin nie potrzebował nigdy i nadal  nie potrzebuje teatru by coś takiego zrobic. Jedyny teatr to był przed wojną ,ze niby ćwiczenia mają na Białorusi. Ale teraz to niczego nie potrzebuje

Co najwyżyej Putin gra przed swoim narodem bo oficjalnie Prigozyn jest na białorusi . Wagnerowcy mają tam trafić a w rzeczywistości Prigożyn jest w Petersburgu. Wagnerowcy tak naprawdę siedzą sobie w bazach w Donbasie. Jakieś 10-20% podpisało umowy z armią ale to głównie ci którzy trafili do Wagnera przez ostatnie pół roku. Weterani nadal są wierni Prigożynowi. 

Putin nazwał go zdrająca ale ma problem bo Prigożyn trzyma dużo interesów rosyjskich w Afryce i jest bankierem dużej części wojskowego establishmentu .. Do tego jest popularny w narodzie i wiadomo ,ze Putin na tym zamieszaniu stracił w oczach opinii publicznej i to wg sondaży ok 14% ( choć obecnie trzeba wszystko brać z duźą rezerwą bo Rosja jest w tej chwili zamknięta na zachodnich dziennikarzy i choć niby wyciek jest z wysokiego szczebla to nie wiadomo na ile prawdziwy) 

Jeśli Putin gra jakiś teatrzyk to raczej teraz bo nie wie jak rozwiązać problem z Prigożynem. Docelowo to raczej go zakatrupi ale w tej chwili to trochę węzeł gordyjski. Bo jak go nazwał zdrająca a wciąż nei zabił to obniża jego wartość w opinii Rosjan. Z drugiej strony gwałtwone rozwiązania nie wchodzą w grę bo nikt nie da rady przejąc biznesów afrykańskich 

Prigożyn otrzymał nawet juz zwrot skonsfiskowanych niby peiniędzy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ely3 napisał:

Ale Putin nie potrzebował nigdy i nadal  nie potrzebuje teatru by coś takiego zrobic. Jedyny teatr to był przed wojną ,ze niby ćwiczenia mają na Białorusi. Ale teraz to niczego nie potrzebuje

Co najwyżyej Putin gra przed swoim narodem bo oficjalnie Prigozyn jest na białorusi . Wagnerowcy mają tam trafić a w rzeczywistości Prigożyn jest w Petersburgu. Wagnerowcy tak naprawdę siedzą sobie w bazach w Donbasie. Jakieś 10-20% podpisało umowy z armią ale to głównie ci którzy trafili do Wagnera przez ostatnie pół roku. Weterani nadal są wierni Prigożynowi. 

Putin nazwał go zdrająca ale ma problem bo Prigożyn trzyma dużo interesów rosyjskich w Afryce i jest bankierem dużej części wojskowego establishmentu .. Do tego jest popularny w narodzie i wiadomo ,ze Putin na tym zamieszaniu stracił w oczach opinii publicznej i to wg sondaży ok 14% ( choć obecnie trzeba wszystko brać z duźą rezerwą bo Rosja jest w tej chwili zamknięta na zachodnich dziennikarzy i choć niby wyciek jest z wysokiego szczebla to nie wiadomo na ile prawdziwy) 

Jeśli Putin gra jakiś teatrzyk to raczej teraz bo nie wie jak rozwiązać problem z Prigożynem. Docelowo to raczej go zakatrupi ale w tej chwili to trochę węzeł gordyjski. Bo jak go nazwał zdrająca a wciąż nei zabił to obniża jego wartość w opinii Rosjan. Z drugiej strony gwałtwone rozwiązania nie wchodzą w grę bo nikt nie da rady przejąc biznesów afrykańskich 

Prigożyn otrzymał nawet juz zwrot skonsfiskowanych niby peiniędzy 

 

Jest też możliwość, że łysy miał dość nadstawiania łba na froncie. Gdybym był Putinem, wykorzystałbym weteranów do szkolenia, korzystając z białoruskich baz.

Tak czy inaczej, to dalej wygląda, na kompletny bezsens. Pewnie minie trochę czasu, aż się coś wyjaśni, albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, starYfaN napisał:

Gdybym był Putinem, wykorzystałbym weteranów do szkolenia, korzystając z białoruskich baz

Dałbyś prywantje armii władze nad szkoleniem rekrutów? To akurat głupi pomysł. I tak już Putin popełnił błąd dając Wagnerowcom możliwość rekrutacj iwieźniów przez co Wagner rozrósł się z 3-4 tys do 50 tys jak miał jeszcze miesiac temu

I jak widać Wagnerowcy nadal nie są wierni armii więc powtarzam to akurat głupi pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokazywali jak Zełenski na Morzu Czarnym przy Wyspie Węży kładzie na fale wiązanki czy też może wieńce. Jeden  niebieskożółty, drugi czerwonobialy, a może białoczerwony. Ktoś wie kogo/co miał symbolizować ten drugi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 11:56, DRK napisał:

Wczoraj pokazywali jak Zełenski na Morzu Czarnym przy Wyspie Węży kładzie na fale wiązanki czy też może wieńce. Jeden  niebieskożółty, drugi czerwonobialy, a może białoczerwony. Ktoś wie kogo/co miał symbolizować ten drugi?.

Podbijam, też mnie to zaintrygowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 patrzyłeś coś ostatnio co się dzieje koło Swatowe? Ogolnie wszedzie widać informacje że 1Gwardyjska ruszyła się i dosyć mocno atakuje. Cały czas nie mogę się zdecydować na ile to dobra ,a na ile zła wiadomość.

Dobra bo to jednak był największe odwody które mocno komplikowały kontrofensywę ,a w ataku szczególnie przy użyciu amunicji kasetowej może ponieść duże straty, Ale boje się że ewentulane przełmanie przez nia frontu mogła by sie bardzo zle skończyć ,a co gorsza wygląda to na powolne przejmowanie inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.