Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Konieczne było budowanie całej polityki polskiej na dogmacie "jesteśmy sługami narodu ukraińskiego"?

Nic nie poradze na to ,że masz ograniczone myślenie. I może Ty się czujesz sługusem bo ciągle to podkreślasz ale my jako kraj absolutnie nie jesteśmy sługusami ani sługami

Prowadzimy niezależną politykę zgodną z nasza racją stanu. I choć ten rząd to nie moja bajka to są bardzo skuteczni i bardzo rozsądni. Nie ma innej drogi. Można iść drogą Węgier którzy  są w gorszej sytuacji. Ukraina i Chorwacja podniosły im znacząca opłaty za przesył gazu przez ich terytorium Inflacja na ksomicznym poziomie.  Są pariasami Europy. Tobie sie taka polityka podoba . Mi nie i to nas rózni .Ja cieszę się ,ze jesteśmy niezależnym silnym państwem . Ty się czujesz sługusem Ukraińców. 

Nic nie poradzę na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie.... 

To ruscy byliby we Lwowie...... ruskie bomby spadałyby na Polskę..... Bo excess deaths na Podkarpaciu. Jesteś jak stara, zdarta płyta. 

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Nic nie poradze na to ,że masz ograniczone myślenie. I może Ty się czujesz sługusem bo ciągle to podkreślasz ale my jako kraj absolutnie nie jesteśmy sługusami ani sługami

Prowadzimy niezależną politykę 😂 zgodną z nasza racją stanu. I choć ten rząd to nie moja bajka to są bardzo skuteczni i bardzo rozsądni. Nie ma innej drogi. Można iść drogą Węgier którzy  są w gorszej sytuacji. Ukraina i Chorwacja podniosły im znacząca opłaty za przesył gazu przez ich terytorium Inflacja na ksomicznym poziomie.  Są pariasami Europy. Tobie sie taka polityka podoba . Mi nie i to nas rózni .Ja cieszę się ,ze jesteśmy niezależnym silnym państwem . Ty się czujesz sługusem Ukraińców. 

Nic nie poradzę na to

 

Różnica jest taka że ani jeden obywatel Węgier nie zginął z rąk Ukraińców czy Rosjan. 

Można nie prowadzić polityki na kolanach. Proste, ale widownia tvn i tvp nigdy tego nie zrozumie. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Można nie prowadzić polityki na kolanach.

Można ale na kolanach jesteśmy tylko wg Ciebie. To ty cały czas czujesz jakby ci Ukraińcy dali w twarz albo ,że jesteśmy na kolanach albo sługami.

ALe to są Twoje indywidualne odczucia nie mające potwierdzenia w faktach.

7 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Różnica jest taka że ani jeden obywatel Węgier nie zginął z rąk Ukraińców czy Rosjan.

W sensie ,że wg Ciebie roku 56 nie było ? Pewnie wg Ciebie Węgrzy wtedy popełniali po prostu samobójstwa. Masz dość wybiórczą jednak pamięc historyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na froncie coś się powoli rusza. Wczoraj Ukraina uderzyła na szerokości ok 20 km. Zdobyła dwie wioski

Tu dowód

ALe nie wszystko poszło dobrze bo są też filmy ,że poniesli straty. Bo atak na Rivonpil im sie cąłkowicie nie powiódł. No niestety Rosjanie sa dobrze okopani w rejonie zaporoskim i przełamie tego nie będzie łatwe. I niestety będą straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie można połączyć polityki  pomocy Ukrainie (wzajemnego wykrwawiania się dwóch nieprzyjaznych Polsce państw) równocześnie stawiając tej Ukrainie warunki i jeszcze na tym zarabiać? Pedagogika wstydu III RP nie pozwala na takie myślenie??? Albo bezwarunkowa pomoc albo jesteś onucą?

3 godziny temu, ely3 napisał:

W sensie ,że wg Ciebie roku 56 nie było ? Pewnie wg Ciebie Węgrzy wtedy popełniali po prostu samobójstwa. Masz dość wybiórczą jednak pamięc historyczną

Nie 1956 a 2022

A jeśli już piszesz o 56 r. to ci Węgrzy mają chyba pretensje też do Ukraińców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DLT_Braddock napisał:

A to nie można połączyć polityki  pomocy Ukrainie (wzajemnego wykrwawiania się dwóch nieprzyjaznych Polsce państw) równocześnie stawiając tej Ukrainie warunki i jeszcze na tym zarabiać? Pedagogika wstydu III RP nie pozwala na takie myślenie??? Albo bezwarunkowa pomoc albo jesteś onucą?

Nie 1956 a 2022

A jeśli już piszesz o 56 r. to ci Węgrzy mają chyba pretensje też do Ukraińców

g2h4dB.gif

Co za brednie 😀

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

A jeśli już piszesz o 56 r. to ci Węgrzy mają chyba pretensje też do Ukraińców

To w 56 była Ukraina? Tworzysz nową historię ci powiem

 

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Albo bezwarunkowa pomoc albo jesteś onucą?

ALe kto tak twierdzi?

Przeiceż tu chodzi o to ,ze Polska wspiera Ukraina bo Kijów nam nie zagraża a Moskwa jak najbardziej. A teraz musieli usunąć większość wojsk z Kaliningradu i wysłać na front. Rosja utraciła wpływy w Niemczech i Francji. Nawet Le Pen odcina się już od Putina. Pewnie tylko Orban i Berlusconi pozostali przyjaciółmi Władimira. 

Ukraina dzięki tej wojnie można powiedzieć zrobiłą dla nas więcej niż nam się udało. Złamała silną polityczną pozycję Rosji w Europie. Tu już nie ma powrotu do biznesu jak zwykle. Niemieckie firmy wycofały się mega mocno z Rosji i to nawet z obszarów gdzie nie ma zakazów. . Mit rosyjskiej armii pryska na naszych oczach. Kindżały nie są w stanie pokonać Patriotów. Iskandery są zwalczana nawet przez niemiecki IRISy. Czym nam Rosja może zagrozić? 

Rosja traci wpływy w północnej Afryce . Inidach ( te wprowadziły częsciowo sankcje identyczne z tymi europejskimi)

I choć wartość przekazanego sprzętu robi wrażenie to jednak w dużej mierze to był sprzet z magazynu

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

na tym zarabiać?

A jak nie zarabiamy skoro Ukraina zamówiłe Kraby, polskie drony, polskie Pioruny. 

Jak na razie to zamówienia na wojskowy sprzęt ida głónie do Niemiec i do nas. To już prędzej USA ma wsparcie jednostronne bo Ukraina nie kupuje sprzętu amerykańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koelner napisał:

Ukraina nieprzyjazna? 

O ile nasza historia była ciężka to nastawienie do Polaków bardzo się zmieniło po 2014 roku. Zresztą wtedy bardzo dużo osób z Ukrainy zaczęło pracować w Polsce i na nowo relacje sie mocno poprawiały. A teraz to co Polska robi jest bardzo mocno zauważane i doceniane przez zdecydowaną większość społeczeństwa. Natomiast jak Deltus ubzdurał sobie że Ukraina to nasz straszny wróg to nie dziwią jego wypowiedzi .

1 minutę temu, ely3 napisał:

To już prędzej USA ma wsparcie jednostronne bo Ukraina nie kupuje sprzętu amerykańskiego

Tylko że w ramach pomocy USA zamawia w swoich fabrykach wiec też wspomaga tym swoją gospodarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

To w 56 była Ukraina? Tworzysz nową historię ci powiem

Jednostki sowieckie z Ukraińskiej Republiki.

31 minut temu, Koelner napisał:

Ukraina nieprzyjazna? 

Oczywiście. Poczytaj artykuły o tym, jak ukraińska straż graniczna utrudniała transporty darów dla Polaków na Ukrainie.

Jak tuż przed wybuchem wojny Ukraińcu blokowali tranzyt kolejowy z Polski:

https://www.wnp.pl/logistyka/ukraina-blokuje-kolej-polska-ostro-reaguje-bezprecedensowa-decyzja,528944.html

Nie wspomnę już o stawianiu pomników Suchewyczowi i Banderze i całym kulcie UPA wymierzonym w Polskę.

Blokowanie ekshumacji, cyrki z Cmentarzem Orląt we Lwowie. Plus utrudnianie polskim szkołom na Ukrainie działalności, ale to jest już norma na Ukrainie i Litwie od lat.

W bańce tvn chłopczyku o tym ci nie powiedzą.

11 minut temu, Gregorius napisał:

 Natomiast jak Deltus ubzdurał sobie że Ukraina to nasz straszny wróg to nie dziwią jego wypowiedzi .

 

Jest różnica między państwem wrogim a nie przyjaznym. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo celowo manipulujesz moją wypowiedzią!!

13 minut temu, ely3 napisał:

 

A jak nie zarabiamy skoro Ukraina zamówiłe Kraby, polskie drony, polskie Pioruny. 

Jak na razie to zamówienia na wojskowy sprzęt ida głónie do Niemiec i do nas. To już prędzej USA ma wsparcie jednostronne bo Ukraina nie kupuje sprzętu amerykańskiego

Czekam na te wyliczenia. Ja tylko wiem o tych mówiących że wydaliśmy na Ukraińców 40-100 mld złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Oczywiście. Poczytaj artykuły o tym, jak ukraińska straż graniczna utrudniała transporty darów dla Polaków na Ukrainie.

Jak tuż przed wybuchem wojny Ukraińcu blokowali tranzyt kolejowy z Polski:

https://www.wnp.pl/logistyka/ukraina-blokuje-kolej-polska-ostro-reaguje-bezprecedensowa-decyzja,528944.html

Nie wspomnę już o stawianiu pomników Suchewyczowi i Banderze i całym kulcie UPA wymierzonym w Polskę.

Blokowanie ekshumacji, cyrki z Cmentarzem Orląt we Lwowie. Plus utrudnianie polskim szkołom na Ukrainie działalności, ale to jest już norma na Ukrainie i Litwie od lat.

W bańce tvn chłopczyku o tym ci nie powiedzą.

 

lol - jakbyś kiedyś smutasku wyszedł z klatki to byś może poszerzył wiedzę.

w 2012 roku jakoś nie odczułem nieprzyjaźni czy na Litwie trzy lata temu w stosunku do Polaków, sami Polacy na tych terenów nie czują się prześladowani.

i twoje przykłady to jest dalekie od nieprzyjaźni.

w Polsce ciągle puszczają Ogniem i Mieczem gdzie Wiśniowecki wyżyna kozaków a mamy zerową edukację na temat prześladowań mniejszości ukraińskiej w czasie dwudziestolecia międzywojennego - my to dopiero jesteśmy nieprzyjaźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Jednostki sowieckie z Ukraińskiej Republik

I wg Ciebie ktokolwiek na świeice traktuje to jako atak Ukrainy na Węgry? A jak tam byli Uzbecy to pewnie i Uzbekistan zaatakował Węgry a teraz to też nie Rosja atakuje Ukrainę tylko republika Tuvy, Baszkiria i Władywostok. 

Nie wiem nawet jak mam komentować ten absurd. Wtedy był ZSRR, Spadkobiercą ZSRR jest Rosja . Nikt na świecie nie traktuje tego inaczej .

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

 

Czekam na te wyliczenia. Ja tylko wiem o tych mówiących że wydaliśmy na Ukraińców 40-100 mld złotych.

https://defence24.pl/przemysl/polska-sprzedala-kraby-ukrainie-rekordowy-kontrakt

3 sekunbdy szukania. Tobie google wyłaczyli czy jak ,że nie potrafisz poszukać takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

lol - jakbyś kiedyś smutasku wyszedł z klatki to byś może poszerzył wiedzę.

w 2012 roku jakoś nie odczułem nieprzyjaźni czy na Litwie trzy lata temu w stosunku do Polaków, sami Polacy na tych terenów nie czują się prześladowani.

i twoje przykłady to jest dalekie od nieprzyjaźni.

w Polsce ciągle puszczają Ogniem i Mieczem gdzie Wiśniowecki wyżyna kozaków a mamy zerową edukację na temat prześladowań mniejszości ukraińskiej w czasie dwudziestolecia międzywojennego - my to dopiero jesteśmy nieprzyjaźni

image.jpeg.ff9c48e91c72587b0f2e5c01ffc76976.jpeg

Ja piszę o stosunkach państwowych między dwoma pańśtwami a ten mi wyjeżdża z przykładem swojej turystycznej wizyty na Litwie. Polski turysta miałby podobną opinię nawet gdyby pojechał do Rosji czy Korei Północnej - "nie odczuł nieprzyjaźni". Wróć lepiej do garnków.

Pogrubiony przeze mnie fragment twojej wypowiedzi - świadczy już tylko o tym że jesteś zwykłym bambikiem :D

Edukuj Polaków jak to ich dziadkowie i babcie w międzywojniu wyżynali całe ukraińskie wsie i a władze II RP prześladowały późniejszych dowódców UPA na polskich uniwersytetach :D Załóż jakieś Stowarzyszenie na Rzecz Monitorowania Zachowań Antyukraińskich - uwierz mi że pieniążki z budżetu Polski na pewno się znajdą.

Kur*a, za Tuska była kampania "nie wszyscy Niemcy byli źli, bo Schindler, bo jeden Niemiec w filmie Pianista chciał posłuchać gry na pianinie, bo Niemcy byli wypędzeni z Gdańska i Wrocławia. A teraz mamy kampanię na rzecz ubóstwienia wszystkiego co ma związek z Ukrainą. Bańki medialne tvp i tvn to największa gangrena współczesnej Polski.

A z tym powstaniem Chmielnickiego to największa beka z Ukraińców, bo to był po prostu konflikts spolonizowanej elity mieszkającej na tamtych terenach z motłochem podjudzanym przez Moskwę !!!

2 godziny temu, ely3 napisał:

I wg Ciebie ktokolwiek na świeice traktuje to jako atak Ukrainy na Węgry? A jak tam byli Uzbecy to pewnie i Uzbekistan zaatakował Węgry a teraz to też nie Rosja atakuje Ukrainę tylko republika Tuvy, Baszkiria i Władywostok. 

Nie wiem nawet jak mam komentować ten absurd. Wtedy był ZSRR, Spadkobiercą ZSRR jest Rosja . Nikt na świecie nie traktuje tego inaczej .

https://defence24.pl/przemysl/polska-sprzedala-kraby-ukrainie-rekordowy-kontrakt

3 sekunbdy szukania. Tobie google wyłaczyli czy jak ,że nie potrafisz poszukać takich informacji?

Po prostu Węgrzy pamiętają udział ukraińskich żołnierzy w tłumieniu ich powstania tak samo jak Warszawiacy pamiętają udział ukraińskich bandytów w czasie PW 44.

A sam Reznikow mówił że wcześniej Polska przekazałą Ukrainie nieodpłatnie 3 dywizjony Krabów. W sobotę byłem na festynie Podhalańczyków - jeden na pewno Polska jeszcze ma :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DLT_Braddock napisał:

image.jpeg.ff9c48e91c72587b0f2e5c01ffc76976.jpeg

Ja piszę o stosunkach państwowych między dwoma pańśtwami a ten mi wyjeżdża z przykładem swojej turystycznej wizyty na Litwie. Polski turysta miałby podobną opinię nawet gdyby pojechał do Rosji czy Korei Północnej - "nie odczuł nieprzyjaźni". Wróć lepiej do garnków.

Pogrubiony przeze mnie fragment twojej wypowiedzi - świadczy już tylko o tym że jesteś zwykłym bambikiem :D

Edukuj Polaków jak to ich dziadkowie i babcie w międzywojniu wyżynali całe ukraińskie wsie i a władze II RP prześladowały późniejszych dowódców UPA na polskich uniwersytetach :D Załóż jakieś Stowarzyszenie na Rzecz Monitorowania Zachowań Antyukraińskich - uwierz mi że pieniążki z budżetu Polski na pewno się znajdą.

Kur*a, za Tuska była kampania "nie wszyscy Niemcy byli źli, bo Schindler, bo jeden Niemiec w filmie Pianista chciał posłuchać gry na pianinie, bo Niemcy byli wypędzeni z Gdańska i Wrocławia. A teraz mamy kampanię na rzecz ubóstwienia wszystkiego co ma związek z Ukrainą. Bańki medialne tvp i tvn to największa gangrena współczesnej Polski.

 

Kolejny raz udowadniasz, że masz elementarne braki na temat historii. Idąc prymitywnym w twoim stylu rozumowaniu musielibyśmy się odgrodzić od wszystkich i uczyć społeczeństwo jacy to jesteśmy poszkodowani. Reprezentujesz na szczęście plankton smutasków. A bambik to termin odnoszący się do posiadanego bogactwa ale nawet tego nie jesteś w stanie zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe dla wychowanych w pedagogice wstydu, gdy po prostu twardo trzeba walczyć o polski interes - odbijanie pałeczki i wyszukiwanie tematu prześladowanych mniejszości w Polsce. Wymieniłem przykłady nie przyjaznej polityki władz w Kijowie w stosunku do Polski a czarnuszek Koelner będzie biadolił nad zniszczonymi przez sanację kapliczkami prawosławnymi.

Usprawiedliwianie mordów UPA i trwającej poddańczej postawie władz RP, wielkimi prześladowaniami Ukraińców w całej historii Polski to nie tak dawno była robota pisowskich i ukraińskich trolli w internecie. 

Moge ci zrobić zrzutkę na bukiet i pojedziesz z nim do Tarnopola pod pomnik bohatera Ukrainy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Typowe dla wychowanych w pedagogice wstydu, gdy po prostu twardo trzeba walczyć o polski interes - odbijanie pałeczki i wyszukiwanie tematu prześladowanych mniejszości w Polsce. Wymieniłem przykłady nie przyjaznej polityki władz w Kijowie w stosunku do Polski a czarnuszek Koelner będzie biadolił nad zniszczonymi przez sanację kapliczkami prawosławnymi.

Usprawiedliwianie mordów UPA i trwającej poddańczej postawie władz RP, wielkimi prześladowaniami Ukraińców w całej historii Polski to nie tak dawno była robota pisowskich i ukraińskich trolli w internecie. 

Moge ci zrobić zrzutkę na bukiet i pojedziesz z nim do Tarnopola pod pomnik bohatera Ukrainy. 

Pedagogika wstydu to jakiś wymysł? Żyjesz w jakimś urojonym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.