Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, P_M napisał:

@ely3 pytanie, bo widzę, że jest kolejny wybuch rosyjskiego składu amunicji, tym razem w Krasnodarze. Jak to jest, że Rosjanie nie potrafią w ten sam sposób paraliżować logistyki Ukrainy, czyli niszczyć ich składy z paliwem i amunicją, przecież dla Ukrainy takie straty powinny być o wiele bardziej bolesne niż dla Rosji z racji mniejszych zapasów. 

Ukraina ma dużo bardziej zdywersyfikowane składy amunicji a te większe lepiej chronione. Dlatego pomimo tego że też Ukraina sporo ich traci to jednak nie zaburza to w takim stopniu logistyki.  Ruska logistyka od zawsze oparta była o olbrzymie magazyny co w przypadku udanego ataku dużo ich kosztuje.

P.S dziś #@##syny zatakowały rakietami szpital w Dnieprze. Widać że z braku sukcesów zaczali atakować cele cywilne w słabiej bronionych miastach.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, P_M napisał:

@ely3 pytanie, bo widzę, że jest kolejny wybuch rosyjskiego składu amunicji, tym razem w Krasnodarze. Jak to jest, że Rosjanie nie potrafią w ten sam sposób paraliżować logistyki Ukrainy, czyli niszczyć ich składy z paliwem i amunicją, przecież dla Ukrainy takie straty powinny być o wiele bardziej bolesne niż dla Rosji z racji mniejszych zapasów. 

Na to nie ma prostej odpowiedzi bo nie znam struktury i rozmieszczenia magazynów ale 

po 1  - Rosjanie tez mają sukcesy jak choćby trafienie składu w Pawlodarze gdzie zniosło prawie całą fabrykę. I pewnie próbują tylko ,że Ukraina chroni swoje najcenniejsze magazyny jak ODessa za pomocą najlepszych systemów. Patriot, Iris czy nawet SAMP-T. 

Mniejsze magazyny ale nadal ważne jak Dnipro sa chronione przez Gepardy czy Hwki i to wystarczy na precyzjne rakiety jak Kalibr czy drony a te poza zasięgiem jak Kh-22 czy S-400 sa po prostu mało precyzyjne. Ich sie nie da strącić ale moga trafić w coś tylko przez przypadek

Po 2 - Ukraina ma system rozrposzony. - ma więcej wózków widłowych i magazyny nie musza byc uwiązane blisko kolei. 

Po 3- Rosjanie nadal zależą od pracy ręcznej i od torów kolejowych. Ich magazyny musza być duże . Rosjanie przenieśli je o 150 km od frontu ze względu na HIMARSy ale teraz Ukraina m trochę precyzyjnych rakiet o zasięgu do 250-300 km i to wykorzystują. 

Ukraina ma nadal mnóstwo szpiegów na swoich dawnych terenach więc wiedżą gdzie w Biedraińsku, Melitopolu czy Doniecku są magazyny rosyjskie. Wiedza gdzie uderza w Ługańsku. 

Rosjanie olali trochę siatkę wywiadowczą przed wojną. Nie mają żadnej wiedzy i teraz próbują po prostu namierzać przez satelity ale nie mają danych wywiadowczych na ziemii. 

Ukraina ma a do tego Francuzi dali im pełen dostęp do swoich satelitów szpiegowskich. UK czy USA wspierają ich również danymi satelitarnymi

Skoro tacy kolesie na twirerze jak NLwartracker potrafi odszukać magazyny rosyjskie kupując za 10 tys dolarów dokładnie zdjęcia satelitarne jakiegoś rejonu to i wywiad ukraiński dojdzie do tego. Rosjanie cały czas traktują Ukraińców jak durniów więc olewają maskowanie.Na Krymie mają magazyny przy torach kolejowych i każdy podróżny je widzi. 

Ale jak naprawdę wygląda to po stronie Ukraińskiej to nie mam pewnosći. Oni jednak lepiej chronią swoje dane od Rosjan

7 minut temu, Gregorius napisał:

zatakowały rakietami szpital w Dnieprze. Widać że z braku sukcesów zaczali atakować cele cywilne w słabiej bronionych miastach.

Byłbym ostrożny. Dziś strzelali s-400 . To nie są rakiety przystosowane do ataku ziemia ziemia więc one są mało precyzyjne. Nawet jakby celowali w szpital to by nie trafili. Więc pewnie celowali w co innego. 

Z drugiej strony czemu Dnipro które jest mega ważnym punktem komunikacyjnym oraz przemysłowych ( dużo fabryk pracującyc na rzecz wojska) jest tak słabo chronione to ja nie wiem. IRIS jest pod Kijowem. Mikołajowem i Odessą. Gepardy róznie. To,że Krzywy Róg jest słabo chroniony (* głównie S-300) to mogę zrozumieć bo jest blisko frontu . Nie jest tak ważny dla Ukrainy

Ale Dnipro chyba nawet nie ma Gepardów do osłony. To już Charków ma.. Nie wiem dlaczego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Byłbym ostrożny. Dziś strzelali s-400 . To nie są rakiety przystosowane do ataku ziemia ziemia więc one są mało precyzyjne. Nawet jakby celowali w szpital to by nie trafili. Więc pewnie celowali w co innego. 

Wiadomo że nie wiem w co celowali. Ale znajoma z tego miasta pisała że w tym miesiącu są atakowani non stop i zdecydowana większość(tzn. Ona twierdz że wszystkie ale biorę jakąś poprawkę że może nie wiedzieć) to obiekty typy straż pożarna, markety i domy cywilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gregorius napisał:

Wiadomo że nie wiem w co celowali. Ale znajoma z tego miasta pisała że w tym miesiącu są atakowani non stop i zdecydowana większość(tzn. Ona twierdz że wszystkie ale biorę jakąś poprawkę że może nie wiedzieć) to obiekty typy straż pożarna, markety i domy cywilne. 

ALe z tego co widze to ostatnio leciały tam Kh-22 czyli przeciwokrętowe które mają rozrzut trafinie plus minus 600 m. A dzis w nocy S-400. Wcześniej jeszcze strzelali Iksanderami-M. To juz ma większa precyzję ale w Dnipro chyba akłądy tez trafili

Miejsca które sa kluczowe dla przyszłej ofensywy czyli Odessa czy Mikołajów sa dobrze chronione. Kijów tak samo. Eletrownie atomowe też choć Rosjanie chyba nie są tak stuknięci by atakować jednak elektrownie.. 

Moim zdaniem obecnie Ukraina realizuje przygotowania pod ofensywe. Najpierw atakowali masowo zbiorniki z paliwem i rafinerie. Teraz składy amunicji czy punkty przeładunkowe jak ten pod Ługańskiem. 

Ciekawi mnie czemu Ukraina ćwiczy desant z heliktoptera. 82 dysiwzja Spadochronowa która miała całkiem sporo sukcesów jesienią teraz intensywnie ćwiczy na poligonach desant czy przeprawę przez rzeke. 

Ogólnie jeśli cchodzi o ukraiński ostrzał to oni konentrują się na niszczeniu artylerii i skłądów w 3 rejonach

1 - Nadal rejon Oleszki -Hola Pristań. Ukraina po przejęciu wszystkich wysp oraz RODOsów przy moście Antonowkim koncentruje się na niszczeniu artylerii oraz magazyn od półwyspu Kimburn pod Oleszki ( praktycznie odpuścili od miesiąca ostrzał Nowej Kachowki)

2 . Jest bardzo intensywny ostrzał na południe od Vuhledaru ale znowu nie rosyjskich pozycji w Pawliwce czy Mikilskie tylko obszar na południe od tych wiosek. Ukraina przejęła pozycje utracone w atakach styczniowych . Mają przyczółki po drugiej stronie rzeki. I ataki rakietami dalekiego zasiegu też koncentrują się na zapleczu dla tego frontu

3 - Tokmak ale ten rejon jest często ostrzeliwany i nie potrafię ocenić czy teraz jakoś sporo więcej

Wołnowacha jest mega kusząca bo tam siedzą mocno pokiereszowane brygady piechoty morskiej czy donieckie oddziały. Oni nie uzupełnili strat po szturmie na Vuhledar. Jest duże zgrupowanie wokół Wołnowachy i MAriupola ale i tak atak w tym rejonie przecina jedyną linię kolejową która zaopatrje Melitopol ( bo Most Kerczeński chyba wciąz nie nadaje się do pociągów wojskowych załadowanych sprzętem cięzkim)

Milczącym frontem jest Swatowe. Ukraina naprawiła zimą wszystkie mosty na rzekach. Kolej dochodzi do Limania. Rosjanie nie ostrzeliwują miasta. Wiem ,że Ukraina przerzuciał pod Kupiańsk i Liman dwie nowo sformowane brygady. Tam nie będzie łatwo bo ROsjanie szykowali obrone pół roku z drugiej strony Ukraina ma tam świetne pozycje wyjściowe by zaatakowac Swatowe. Rozbudowaną linię kolejową . Spokój na zapleczu. i tam atak o ile byłby skuteczny odciąłby główną linie kolejową idącą z Woroneża. Już utrata Kupiańska sprawiła ,że podróż z Moskwy do Ługańska wydłużyła się o 4 godziny. Utrata Swatowe a zwłąszcza Starobilska wydłuża o równo 24 godziny bo trzeba jeździć przez Rostów albo Wołgograd. 

Na podstawie dostępnej wiedzy oraz znanych lokalizacji magazynów czy nowego zachodniego sprzętu to najbardziej realny jest desant przez Dniepr bo dużo wojska jest w rejonie między Mikołajowemi i Chersoniem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 19:49, Koelner napisał:

 Gdańsku w Brzeźnie jest pierogarnia gdzie właścicielem jest Ukrainiec i są ruskie 

Domagali się wykluczenia sportowców, polityków, zakazu importu, zabrali rezerwy walutowe, a ten "patriota" nie poradził sobie z nałożeniem sankcji na pierogi?

 

23 godziny temu, ely3 napisał:

Z Gepardami był problem z amunicją bo Niemcy nie mieli dużo na stanie. Musieli prosić Szwajcarów o zgodę bo to było na ich licencji. Ci się nie chcieli zgodzić ale tam był jakiś myk i zaczęli produkowac i teraz dostawy amunicji idą na full.

Bo Górscy Żydzi produkują amunicję/licencję do celów pokojowych. Na wojnę niech produkują inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

po 1  - Rosjanie tez mają sukcesy jak choćby trafienie składu w Pawlodarze gdzie zniosło prawie całą fabrykę. I pewnie próbują tylko ,że Ukraina chroni swoje najcenniejsze magazyny jak ODessa za pomocą najlepszych systemów. Patriot, Iris czy nawet SAMP-T. 

No właśnie sukcesy tego typu mam wrażenie, że nigdzie w mediach się nie przebiły, nawet tu u nas chyba nie było o tym wspominane. 

 

3 godziny temu, Gregorius napisał:

Ukraina ma dużo bardziej zdywersyfikowane składy amunicji a te większe lepiej chronione. Dlatego pomimo tego że też Ukraina sporo ich traci to jednak nie zaburza to w takim stopniu logistyki.  Ruska logistyka od zawsze oparta była o olbrzymie magazyny co w przypadku udanego ataku dużo ich kosztuje.

Still, dla mnie to niepojęte, że mająca takie zasoby Rosja nie jest w stanie wydobyć informacji o położeniu tychże składów i przeprowadzić więcej akcji dywersyjnych. 

Overall, dzięki za odpowiedzi chłopaki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, P_M napisał:

No właśnie sukcesy tego typu mam wrażenie, że nigdzie w mediach się nie przebiły, nawet tu u nas chyba nie było o tym wspominane

 

27 minut temu, P_M napisał:

Still, dla mnie to niepojęte, że mająca takie zasoby Rosja nie jest w stanie wydobyć informacji o położeniu tychże składów

Kilka spraw. Ukraina największe składy ma poza zasięgiem artylerii typu S-300 czy S-400. Mogą tylko bić  rakietami odpalanymi z samolotów

Precyzja takich ataków nie jest wysoka. Po drugie jeśli seria 9 Iskanderów i 6 Kriżnali nawet nie była w stanie powaznie trafić baterii PAtriot wspartje jednym IRISem to jak chcesz trafić skład rakiet czy pocisków. 

Wiadomo ,że Kijów jest chroniony przez niemieckiego Patriota i IRIS

Nie wiem gdzie jest drugi Patriot ale podobno gdzieś na południu - pewnie ODessa lub Mikołajów. 

SAMP-T jest gdzieś na północy ale nikt nie wie gdzie i pewnie Ukraina szykuje to jako supriso bo on potrafi skasowac samoloty ok 160 km od siebie więc moze znowu zrobić zaskoczenie i trafić samoloty rosyjskie nad terytorium rosyjskim 

Kolejny IRIS też jest na południu.. Rosjanie osiągali cele kiedy strzelali 80 do 100 rakiet ale obecnie nie mają takich zasobów.

Iskanderów nowych nie produkują. Kh-22 też nie. Ilość nowych Kh-55, Kh 101 itp wystarcza do ataków 20-30 rakietami ale Ukraina tymi systemami co ma to radzi sobie. Potrafią zestrzelić ostatnio wszystkie rakiety poza S-300 , S-400 ( chyba ,że leca na Odesse lub Kijów) 

Moga odpalać salwy po 6 do 10 Krużnali ale to są ogromne koszty. A i tak nie uszkodza magazynów na południu. Zresztą ROsjanie płacą cenę za to ,że dla nich Ukraińcy to deible , tchórze itp. Nie przygotowali w ogóle struktur zwiadowczych bo i po co. Skoro ma być powtórka z Krymu. Nikt nie ogarnął ,że w 2014 Ukraina była zaskoczona. Władze wojskowe i polityczne bały się zadrzęc z Rosją . Był paraliż. Armia była słaba. Ale odrobili tę lekcję a Rosjanie nie zauważyli tych zmian 

Teraz są ślepi bo nie mają rozbuodwanego wywiadu. Rosja wciąz płaci cenę za swoją butę z początku wojny. Gdyby ta wojna była przygotowana porządnie to pomimo niesamowitego męstwa Ukraińskiej armii oraz lepszego zarządzania to pewnie już byłoby po wojnie. Ale Rosjanie fatalnie to rozegrali. Strat z początku wojny już nie odrobią bo to wtedy sami sobie wybili kły rzucając w idiotyczny sposób swoich spadochroniarzy., Swoją 1 armię pancerną. 

 

I jeszcze jeden niuans. Ale to moja teoria. Rosjanie utracili na początku wojny wszystkie swoje systemy ochrony elektronicznej. Ukraina przejęła sprawną Kałushe-4, sprawne radary pasywne. Biełogorski., Żitely itp. Ukraina doskonale wie jak działa rosyjska obrona elektroniczna. Wiedza jak oszukać, jak omijać. Nawet jeśli modyfikowali a na pewno to zrobili to wciąz jest to dla nich łatwiejsze do obejścia niż dla Rosjan. . Jeśli po roku wojny Ukraina potrafi wysłać drony które trafiają lotnisko Engel chronione przez kilka baterii S-400 to naprawdę ich oborna jest ślepa. 

Ukraina ma rozbudowaną siatkę dywersyjną . Stąd płonąca fabryka Suchoj na przykład, Rosjanie nie mają nic bo nie jesteś w stanie w czasie wojny nagle zbudowac struktur

Co  nie zmienia faktu, że Ukraina ma teraz naprawdę trudny temat. Bo systemy rosyjskiej obrony sa rozbudowane . To o wiele trudniejsze niż rok temu we wrześniu. Ukraina ma ograniczone zasoby cozłgów i amunicji. Oni  nie mogą sobie pozwolić na taką wtopę jak Rosjanie pod Vuhledarem. Do tego Ukraina ma alergię na walki w mieście. Wszystkie duże miasta Ukraina okrążała i zmuszała Rosjan do ucieczki. Wyjątkiem był jedynie Kupiańsk ale tam Rosjanie wciąż byli zdezorganizowani i dali się wypchnąc najpierw za rzekę a potem łatwo pozwoli Ukrainie zdobyć przyczółek na południu od miasta w okolicach stacji kolejowej i magazynów

Tu się nie da. Tu będzie trzeba zdobyć Tokmak, Melitopol. Czy nawet Łysyczańsk. Ukraina będzie musiała wejśc do dużych ponad 30 tys miast . Trzymam kciuki za sukces ale widze mnóstwo problemów . To musi być idealnie trafiony punkt jak wtedy pod Bałakliją ale tym razem Rosjanie nie mają tak płytkiej linii obrony. Tu nie da się tak łatwo ich zrolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po bardzo długiej przerwie przypomniałem sobie mocniej o forum w wyniku pasjonującej końcówki Celtics Heat , przeszukałem sobie forum co to sie obecnie pisze no i po co mi to było skoro w efekcie takie coś znajduję

W dniu 8.02.2023 o 20:56, Koelner napisał:

 te darkiego fake newsy o przepuszczaniu Ukraińców przez granicę bez dokumentów ( jego ktoś z rodziny niby wpuszczał lol ).

"Uchodźcy z Ukrainy granicę mogą przekroczyć nawet nie mając jakiegokolwiek dokumentu tożsamości. Nie muszą się rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności."

https://www.prawo.pl/samorzad/uproszczenia-graniczne-dla-uchodzcow-z-ukrainy,513674.html

 

"Obywatele Ukrainy, którzy mają niekompletne lub nieważne dokumenty uprawniające do przejścia granicy albo nie mają ich w ogóle, mogą na podstawie zgody Komendanta Głównego SG również przekroczyć granicę i przebywać w Polsce do 15 dni – zapewnił komendant BiOSG gen. bryg. Andrzej Popko."

https://transinfo.pl/infotrans/ukraincy-bez-odpowiednich-dokumentow-moga-przyjechac-do-polski-na-15-dni/

 

"Jednak wojna spowodowała, że wiele osób przekroczyło lub przekracza naszą granicę bez ważnych dokumentów albo wręcz bez dokumentów."

https://www.prawo.pl/kadry/legalny-pobyt-obywateli-ukrainy-jakich-dokumentow-ma-zadac,514052.html
 

tak ze Koelner, nie rozpuszczaj rusofilskich fake newsów jakoby Polacy robili Ukraińcom problemy z dokumentami na początku wojny

W dniu 8.02.2023 o 20:56, Koelner napisał:

 Zawsze znajdą się takie k**** w społeczeństwie i trzeba je zwalczać. 

No brak słów, widać zalazłem Ci za skórę ze nawet na nagrobek próbujesz sikac.

Pozdrawiam pozostałych

 
Edytowane przez marek.jarecki.baza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marek.jarecki.baza napisał:

po bardzo długiej przerwie przypomniałem sobie mocniej o forum w wyniku pasjonującej końcówki Celtics Heat , przeszukałem sobie forum co to sie obecnie pisze no i po co mi to było skoro w efekcie takie coś znajduję

"Uchodźcy z Ukrainy granicę mogą przekroczyć nawet nie mając jakiegokolwiek dokumentu tożsamości. Nie muszą się rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności."

https://www.prawo.pl/samorzad/uproszczenia-graniczne-dla-uchodzcow-z-ukrainy,513674.html

 

"Obywatele Ukrainy, którzy mają niekompletne lub nieważne dokumenty uprawniające do przejścia granicy albo nie mają ich w ogóle, mogą na podstawie zgody Komendanta Głównego SG również przekroczyć granicę i przebywać w Polsce do 15 dni – zapewnił komendant BiOSG gen. bryg. Andrzej Popko."

https://transinfo.pl/infotrans/ukraincy-bez-odpowiednich-dokumentow-moga-przyjechac-do-polski-na-15-dni/

 

"Jednak wojna spowodowała, że wiele osób przekroczyło lub przekracza naszą granicę bez ważnych dokumentów albo wręcz bez dokumentów."

https://www.prawo.pl/kadry/legalny-pobyt-obywateli-ukrainy-jakich-dokumentow-ma-zadac,514052.html
 

tak ze Koelner, nie rozpuszczaj rusofilskich fake newsów jakoby Polacy robili Ukraińcom problemy z dokumentami na początku wojny

No brak słów, widać zalazłem Ci za skórę ze nawet na nagrobek próbujesz sikac.

Pozdrawiam pozostałych

 

bardzo się cieszę, że to wkleiłeś. ewidentnie podałeś, że była kontrola na granicy.

twoje posty miały wydźwięk wolnej amerykanki i wpuszczaniu całej hordy kozaków bez kontroli przez twoją rodzinę.

w dodatku wysyłałeś przekaz o paliwie itp itd ogólnie jak było na stronie ministerstwa cyfryzacji rodzaje trollingu rosyjskiego to wszystkie twoje posty były do tego zaliczane.

@ely3 - widzę że deltusie i darknozy tego świata mają piękną beka z moderowania

12 godzin temu, the_secret napisał:

Koelner się pomylił? Kto by się spodziewał

viking-498-x-277-gif-ijxobpydt9klt6gj.gi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej z koxem:

https://www.google.com/amp/s/wydarzenia.interia.pl/kraj/newsamp-polska-ograniczy-ruch-na-granicy-z-bialorusia,nId,6808242

Grubo to wygląda, choć nie wiem czy tak znowu nie na pozór. Bo chyba te rosyjskie i bialoruskie TIRy to będą mogły sobie do nas przez Litwę wjeżdżać? 

I z Kaliningradu, pardon, Konigsbergu aka Królewca też raczej nie zabroniono Rosjanom wjeżdżać. 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość federacji High League, której twarzą jest Malik Montana stanęła pod dużym znakiem zapytania. W poniedziałek 29 maja ogólnopolskie media obiegła informacja odnośnie zamrożenia środków freakowej federacji. Dokonało tego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Jak możemy przeczytać w opublikowanych przez MSWiA komunikatach:

„High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki.”

ojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koelner napisał:

bardzo się cieszę, że to wkleiłeś. ewidentnie podałeś, że była kontrola na granicy.

Pisałem ze ukraińcy są wpuszczani bez dokumentów.

Nic nie pisałem o braku kontroli, każdy myślacy samodzielnie człowiek wpadnie na to, ze jest ona absolutnie konieczna po to by choćby spróbować weryfikować czy granice bez dokumentów chce przekraczać Ukrainiec czy może Białorusin albo Gruzin

13 godzin temu, Koelner napisał:

twoje posty miały wydźwięk wolnej amerykanki i wpuszczaniu całej hordy kozaków bez kontroli przez twoją rodzinę.

Moje posty to było info z pierwszej ręki jak nasza SG traktuje Ukraińców, a ze chyba nie było o tym jeszcze w mediach to uznano ze wrzucam fejki i dostałem za to bana, bo ciezko było uwierzyć. Natomiast nie rozumiem czemu Ty rok później dalej twierdzisz ze nie było żadnego wpuszczania bez dokumentów i jeszcze próbujesz się odgrywać mimo ze mnie tu nie ma.

13 godzin temu, Koelner napisał:

w dodatku wysyłałeś przekaz o paliwie itp itd ogólnie jak było na stronie ministerstwa cyfryzacji rodzaje trollingu rosyjskiego to wszystkie twoje posty były do tego zaliczane.

Absolutnie nie wiem o jakim paliwie mowa, a do trolingu zalicz swoje posty bo to ja pisze prawdę i jak zwykle daje na to linki, a Ty w zamian wymyslasz sobie jakieś informacje nie majace nic wspólnego z rzeczywistością i niczym nie poparte.

13 godzin temu, Koelner napisał:

@ely3 - widzę że deltusie i darknozy tego świata mają piękną beka z moderowania

No tak, niech ely3 szybko usunie delikwenta żebym znów mógł sobie pisać bez ryzyka ze ktoś wyjasni jak jest naprawdę.

Nie martw się, już znów znikam. Zupełnie przypadkowo trafiłem po czasie na Twój tekst i uznałem ze jak się jeszcze do rodziny jakiegoś "nonejma" (z Twojegu punktu widzenia) przywalasz to już jest przegięcie, tylko dlatego zareagowałem.

To cześć.

Edytowane przez marek.jarecki.baza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marek.jarecki.baza napisał:

Pisałem ze ukraińcy są wpuszczani bez dokumentów.

Nic nie pisałem o braku kontroli, każdy myślacy samodzielnie człowiek wpadnie na to, ze jest ona absolutnie konieczna po to by choćby spróbować weryfikować czy granice bez dokumentów chce przekraczać Ukrainiec czy może Białorusin albo Gruzin

Moje posty to było info z pierwszej ręki jak nasza SG traktuje Ukraińców, a ze chyba nie było o tym jeszcze w mediach to uznano ze wrzucam fejki i dostałem za to bana, bo ciezko było uwierzyć. Natomiast nie rozumiem czemu Ty rok później dalej twierdzisz ze nie było żadnego wpuszczania bez dokumentów i jeszcze próbujesz się odgrywać mimo ze mnie tu nie ma.

Absolutnie nie wiem o jakim paliwie mowa, a do trolingu zalicz swoje posty bo to ja pisze prawdę i jak zwykle daje na to linki, a Ty w zamian wymyslasz sobie jakieś informacje nie majace nic wspólnego z rzeczywistością i niczym nie poparte.

No tak, niech ely3 szybko usunie delikwenta żebym znów mógł sobie pisać bez ryzyka ze ktoś wyjasni jak jest naprawdę.

Nie martw się, już znów znikam. Zupełnie przypadkowo trafiłem po czasie na Twój tekst i uznałem ze jak się jeszcze do rodziny jakiegoś "nonejma" (z Twojegu punktu widzenia) przywalasz to już jest przegięcie, tylko dlatego zareagowałem.

To cześć.

straszny bełkot i kłamstwa ale to przyzwyczaiłeś nas przy poprzednim koncie.

dla przypomnienia ponieważ nie mogę znaleźć postów tego trolla E5639-F3-A-9903-41-B6-B67-B-EFF8982-A7-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

straszny bełkot i kłamstwa ale to przyzwyczaiłeś nas przy poprzednim koncie.

No widzisz, ja chcę grzecznie, ale Ty znów takich cięzkich słów jak "kłamstwa" używasz, przeciez na podstawie tej dyskusji kazdy forumowicz sam sobie ogarnie kto kłamał i Twoje gadanie nic tu nie pomoże.

No ale ja tu jeszcze raz w temacie paliwa bo mi przypomniałeś:

oprócz informacji ze sie wpuszcza bez papierów, miałem też informację ze na wschodzie ludzie coraz mocniej tankują, ze jest coraz blizej paniki i ze ta samonapędzjacą się fala moze sie rozlac na cała Polskę, więc nie wnikajac w szczegóły bo nie wiedzac jak będzie na pewno w zamian napisałem to "tankujcie" bo przeciez nikomu nie zaszkodzi. W dodatku samo "tankujcie" nie wzmaga paniki, to byłą tylko rada na wszelki wypadek, a np. pisanie "ruskie zaraz beda w Polsce i zabranie paliwa" to juz tym panikowaniem by było. To juz raczej pisałem ze Putin jest absolutnie za cienki na NATO i ze nam nic nie grozi, a nie wszyscy byli tego zdania.

To ze ta rada z tankowaniem miała przesłanki to się okazało niewiele później

https://tvn24.pl/biznes/moto/kolejki-na-stacjach-paliw-w-polsce-komunikaty-pkn-orlen-i-pern-5612390

https://finanse.wp.pl/gigantyczne-kolejki-na-stacjach-paliw-kierowcy-tankuja-na-zapas-w-obawie-przed-podwyzkami-i-reglamentacja-6740877026302464a

Głupie to tłumaczenie się po takim czasie no ale skoro stawiasz zarzuty a ja tu znów zaglądam to jak zawsze się pyskówka robi, więc juz naprawdę kończę i wszystkim emocjonujących finałów życzę

Edytowane przez marek.jarecki.baza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marek.jarecki.baza napisał:

No widzisz, ja chcę grzecznie, ale Ty znów takich cięzkich słów jak "kłamstwa" używasz, przeciez na podstawie tej dyskusji kazdy forumowicz sam sobie ogarnie kto kłamał i Twoje gadanie nic tu nie pomoże.

No ale ja tu jeszcze raz w temacie paliwa bo mi przypomniałeś:

oprócz informacji ze sie wpuszcza bez papierów, miałem też informację ze na wschodzie ludzie coraz mocniej tankują, ze jest coraz blizej paniki i ze ta samonapędzjacą się fala moze sie rozlac na cała Polskę, więc nie wnikajac w szczegóły bo nie wiedzac jak będzie na pewno w zamian napisałem to "tankujcie" bo przeciez nikomu nie zaszkodzi. W dodatku samo "tankujcie" nie wzmaga paniki, to byłą tylko rada na wszelki wypadek, a np. pisanie "ruskie zaraz beda w Polsce i zabranie paliwa" to juz tym panikowaniem by było. To juz raczej pisałem ze Putin jest absolutnie za cienki na NATO i ze nam nic nie grozi, a nie wszyscy byli tego zdania.

To ze ta rada z tankowaniem miała przesłanki to się okazało niewiele później

https://tvn24.pl/biznes/moto/kolejki-na-stacjach-paliw-w-polsce-komunikaty-pkn-orlen-i-pern-5612390

https://finanse.wp.pl/gigantyczne-kolejki-na-stacjach-paliw-kierowcy-tankuja-na-zapas-w-obawie-przed-podwyzkami-i-reglamentacja-6740877026302464a

Głupie to tłumaczenie się po takim czasie no ale skoro stawiasz zarzuty a ja tu znów zaglądam to jak zawsze się pyskówka robi, więc juz naprawdę kończę i wszystkim emocjonujących finałów życzę

bardzo dobrze, że potwierdzasz swój trolling 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.