Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, polskignom napisał:

Niby tak, tylko zauważ, ze nie minęły 2 tyg, a europejski sektor bankowy ledwo zipie. Exposure tego sektora na RU był po prostu za duży. Nie wiem czy to był plan (jak tak to pewnie można było stracić sporo mniej sprzętu i ludzi), ale grając na wyniszczenie uważam, ze pierwsza pęknie gospodarka zachodu, a nie Putin (rosyjska w sumie nie ma już jak pękać). Teraz będzie paniczny wzrost stop podatkowych, który zaora popyt całkowicie. Jak grany ma być $ squeeze, to powinno nastąpić cos na kształt 1929. I to w sumie mój scenariusz bazowy (wiem, może latają w nim smoki i jestem zbytnim pesymista).

A Zachód powoli się łamie, Niemcy już mówią, ze embargo na surowce to nie, NL i DE nie chcą Ukrainy w UE itd itd., ale to na razie nieistotne.

Tylko czekać na info, kto dziś się złapał na short squeeze na niklu. I które instytucje finansowe były uwiązane.

Ciężko stwierdzić, jeżeli wszędzie w europie pójdą stopy ℅ o 5 pp w górę, to bankierzy wyjdą zwyciesko, a zwykli obywatele to jak zwykle sfinansują. Putin ma tę przewagę, że sam ze sobą się nie wyłamie i zna swoje karty, natomiast Państwa Unii niekoniecznie długo w solidarności mogą i będą chciały wytrzymać. Całe wojownicze sankcje również mogą posypać się jak domek z kart jeżeli jakiś kraj się ugnie, i kolejni przedstawiciele zaczną się zastanawiać " Chwila, to dlaczego ja teraz mam rezygnować z handlu z Rosją, skoro nie wszyscy to robią". 

Tak czy owak, gra jaka toczy się poza tym, co jest mówione w mediach, może niedługo zacznie wychodzić. Ja sam nie wiem jak to dalej się potoczy, jakbym wiedział to już był bym milionerem na shortach:) a tak siedzę spekulacyjnie na akcjach ukr spółki za skromne parę tysięcy :))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, starYfaN napisał:

Przecież te same żądania były wcześniej - podawane nawet we wpisach.

Pytanie na jak długo spadają? Miesiąc, rok, jak się lepiej przygotują? 

Te warunki są nie do przyjęcia bo warunek początkowy jest nie do przyjęcia. Rosjanie bowiem za jakikolwiek punkt wyjścia uznają zaprzestanie walki przez Ukraińców i złożenie przez nich broni. Wtedy sobie spokojnie wejdą wszędzie i storpedują rozmowy kiedy tylko będą chcieli. 

Ogólnie warunki zostały skomponowane tak aby zmylić naiwnych i zamydlić oczy opinii publicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie 

Jest wojna tak ? Rosjanie napierdalaja zabijają Ukraińskich cywili tak?

Ukraina ma artylerię jakąś tam tak? Samoloty też 

Rosyjskie społeczeństwo jest zjebane i boi się protestować

Czemu Ukraińcy nie zaczną ostrzeliwania jakichś miast Rosyjskich?

Ja rozumiem że cywile itd ale jakoś Ukraińscy cywile mogą ginąć 

Może wtedy to niedojebane społeczeństwo Ruskie jakby zobaczyło parę miast u siebie zgruzowanych to by się otrzasnelo?

Czy Putin znowu by groził przyciskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby to przynieść odwrotny skutek taki strzał w ciemno. Strat w ludziach u Rosjan mało ale większa konsolidacja wokół Putina tych co wątpią. Może armia dostałaby oko tygrysa z tego powodu. Pare rakiet w tv ru aż się boje jakby sprzedano. Kurski by zazdrościł 

Się dziwie ze ruski na to nie wpadli i sami dobie nue strzelili. 
trafi rakieta w sracz i wystraszy Wanie co robił do wyciętego otworu w desce a przeczytasz ze zbombardowano szpital dla starszych ludzi którymi opiekowali się lekarze których teraz brskuje w służbie zdrowia a z wizyta byli niepełnosprawni pod opieka niepełnoletnich opiekunów. I zdjęcie ciała psa przewodnika co pamięta Szarika dla niewidomego kombatanta z 2 wojny. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubbas napisał:

Mam takie jedno pytanie 

Jest wojna tak ? Rosjanie napierdalaja zabijają Ukraińskich cywili tak?

Ukraina ma artylerię jakąś tam tak? Samoloty też 

Rosyjskie społeczeństwo jest zjebane i boi się protestować

Czemu Ukraińcy nie zaczną ostrzeliwania jakichś miast Rosyjskich?

Ja rozumiem że cywile itd ale jakoś Ukraińscy cywile mogą ginąć 

Może wtedy to niedojebane społeczeństwo Ruskie jakby zobaczyło parę miast u siebie zgruzowanych to by się otrzasnelo?

Czy Putin znowu by groził przyciskiem?

Jeśli chodzi o wojnę psychologiczną to Ukraina zdecydowanie wygrywa dlatego chyba to jest obecnie bez sensu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubbas napisał:

Mam takie jedno pytanie 

Jest wojna tak ? Rosjanie napierdalaja zabijają Ukraińskich cywili tak?

Ukraina ma artylerię jakąś tam tak? Samoloty też 

Rosyjskie społeczeństwo jest zjebane i boi się protestować

Czemu Ukraińcy nie zaczną ostrzeliwania jakichś miast Rosyjskich?

Ja rozumiem że cywile itd ale jakoś Ukraińscy cywile mogą ginąć 

Może wtedy to niedojebane społeczeństwo Ruskie jakby zobaczyło parę miast u siebie zgruzowanych to by się otrzasnelo?

Czy Putin znowu by groził przyciskiem?

Głównie chodzi o morale żołnierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kubbas napisał:

Czemu Ukraińcy nie zaczną ostrzeliwania jakichś miast Rosyjskich?

Już kilkukrotnie atakowali rosyjskie miasta. Raz ostrzelali skutecznie rosyjskie lotnisko wojskowe pod Rostowem. Potem kilka baz wojskowych przy granicy ukraińskiej ale pamiętaj ,ze Ukraina akurat nie ma wielu ofensywnych broni a jeśli mają to głównie skupiają się na niszczeniu wyrzutni rakiet Grad,, Buk czy Smiercz i drony tureckie akurat robią to dość skutecznie ostanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Mam takie jedno pytanie 

Jest wojna tak ? Rosjanie napierdalaja zabijają Ukraińskich cywili tak?

Ukraina ma artylerię jakąś tam tak? Samoloty też 

Rosyjskie społeczeństwo jest zjebane i boi się protestować

Czemu Ukraińcy nie zaczną ostrzeliwania jakichś miast Rosyjskich?

Ja rozumiem że cywile itd ale jakoś Ukraińscy cywile mogą ginąć 

Może wtedy to niedojebane społeczeństwo Ruskie jakby zobaczyło parę miast u siebie zgruzowanych to by się otrzasnelo?

Czy Putin znowu by groził przyciskiem?

Ukraińcy nie mogą ostrzelać rosyjskich miast (wyłączając tereny wojskowe czy lotniska na przedmieściach), bo nawet pojedyncza zbłąkana Toczka trafiająca w rosyjskie osiedle może spowodować, że Rosjanie dostaną do ręki potężny argument do zerwania z dotychczasową narracją i sposobem prowadzenia swojej "operacji wojskowej". Jakby tego było mało, pojawiające się co i rusz zdjęcia martwych ukraińskich cywilów powodują, że zachodnie społeczeństwa wywierają coraz mocniejszą presję na korporacje, które po kolei wycofują się z prowadzenia swojego biznesu na terytorium agresora i pogłębiają izolację gospodarczą Rosji, dokładając swoją niemałą cegiełkę do międzynarodowych sankcji. Ostrzał rosyjskich miast, to w tym momencie absolutnie najgorsza rzecz, którą Ukraińcy mogliby zrobić, może oprócz bestialskiego traktowania wziętych do niewoli żołnierzy lub rozprawiania się z nimi na miejscu.

Jeżeli Ukraina chce osiągnąć w tej wojnie sukces (pytanie jak go obecnie definiować), to musi mieć po swojej stronie przywódców państw europejskich, którym taki bezmyślny atak psuje narrację o złym i brutalnym najeźdźcy oraz bohaterskim i pokrzywdzonym obrońcy (co mogłoby mieć przełożenie na luzowanie sankcji w przyszłości).

Inna sprawa, że mając na swoim terenie kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy żołnierzy wroga, celów do ataku artyleryjskiego/rakietowego jest aż nadto, a Ukraińcy nie mają aż tyle środków, by marnować je jeszcze na tak samobójcze misje.

 

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, starYfaN napisał:

Tak? Kto?

A jest dwóch takich co to w wątku o polityce nazywają psami i szczurami ludzi, którzy nawołują do tego by Polski w konflikt militarny z Rosją nie wciągać. Myślę więc sobie, że skoro im tak do walki śpieszno, to rychło pomagać Ukraińcom na froncie ruszą. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

A jest dwóch takich co to w wątku o polityce nazywają psami i szczurami ludzi, którzy nawołują do tego by Polski w konflikt militarny z Rosją nie wciągać. Myślę więc sobie, że skoro im tak do walki śpieszno, to rychło pomagać Ukraińcom na froncie ruszą. .

Szczurami nazywam tylko konfederatów i nikogo nie namawiam do walki za Ukrainę więc jak już chcesz coś o mnie napisać, napisz to dokładnie 

Gardzę konfederacją i ich postępowaniem od początku istnienia 

Dziękuję że uwagę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Szczurami nazywam tylko konfederatów i nikogo nie namawiam do walki za Ukrainę więc jak już chcesz coś o mnie napisać, napisz to dokładnie 

Gardzę konfederacją i ich postępowaniem od początku istnienia 

Dziękuję że uwagę

 

 

Ale napisałem już w drugim wątku. Co mam powtórzyć ? Że popełniacie błąd patrząc na to kto coś powiedział nie patrząc realnie na sens tego co powiedział ? Że nie potraficie dostrzec konsekwencji tego przed czym akurat ostrzega Konfederacja ? Kurde nawet w Londynie potrafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Szczurami nazywam tylko konfederatów i nikogo nie namawiam do walki za Ukrainę więc jak już chcesz coś o mnie napisać, napisz to dokładnie 

Gardzę konfederacją i ich postępowaniem od początku istnienia 

Dziękuję że uwagę

 

 

A która formacje polityczną popierasz, że zapytam z ciekawości?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Dżoł uchwalił bana na ruską ropę.

Udział ruskiej ropy w jankeskim imporcie wynosi imponujące 3 %.

 

Ale za to Ukraina bardzo chwali polskie pioruny, które podobno deklasują całą resztę. Mesko powinno jechać na 3 zmiany. 

No i co że 3%? 

Miał uchwalić na więcej skoro tylko tyle biorą? 

Weź jednak pod uwagę ilości nie procenty. 3% amerykańskiego portu to wciąż wyjebane w kosmos litry dla ruskich i raczej ich to trochę zaboli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.