Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ely3 napisał:

Na inwestycjach w Polsce dobrze. Ich problemy zwłaszcza Sharpa wynikały z sytuacji na rynku krajowym..

LG stoi na klimatyzacji? Oj niewiele wiesz o tej firmie. Pomijam już jak mocną ma pozycję w chemikaliach czy przemyśle stoczniowym ale LG ma rok w rok zyski Zwieksza sprzedaż i nawet zwiększa zyski więc jaki Ty widzisz problem w tej firmie?

To ciekawe, że dobrze.

LG stoi na dywersyfikacji przychodów.

Natomiast segmenty mobilne i elektronika upada. Prawdopodobnie już za chwilę przestaną produkować smartfony (pod własną marką). Nie wiadomo, co z resztą elektroniki, ale trwają prace nad przeniesieniem działów i pracowników w inne sektory. Nie nazwałbym tego rozwojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cardi napisał:

Czy wlasnie napisales, ze dajemy za malo, bo wymienione przez Ciebie kraje nie daja nic, tylko telewizje panstwowe utrzymuja sie z abonamentow, a nie z pieniedzy przekazywanych przez parlament?

Abonament to jest to samo co opłacenie telewizji z podatków. Zamiast dawać 2 mld z podatków widze wolałbyś uchwalic podatek nazwany "na TVP" w takiej wysokosci by wpływało 2mld i bo wydaje Ci sie ze to bedzie coś innego.

Nie ma znaczenia czy ta kasa wpływa z abonamentu, czy z podatku nazwanego "na TVP, czy moze z podniesionego o pół procenta podatku PIT.

Godzinę temu, quevas napisał:

Krążą różne opinie o przydatności takich gadżetów w codziennej praktyce, ale propozycja, by płacić im pensję, niczym prawdziwym policjantom, brzmiałaby niemal równie nowatorsko, co porównanie TVPiS do BBC lub ARD

W czasach gdy oglądałem TVP1 i TVP2 i porównywałem z kanałami zachodnimi byłem zaskoczony tym ze u nas to mi się bardziej podoba, poziom puszczanych filmów i programów był na plus, ale fakt ze to było bardzo dawno.

O nowym ładzie w zaskakujacy dla wielu sposób:

" Polski Ład jest próbą wyeliminowania głównych nieprawidłowości w regulacjach podatkowych, ale za mało stanowczą - uważa prezes Polskiego Towarzystwa ekonomicznego (profesor) Elżbieta Mączyńska.

...

Jak mówiła, protest lobby politycznego powiązanego z przedsiębiorcami opiera się na skompromitowanej doktrynie neoliberalnej z niechlubną jej spuścizną, na co - jak zaznaczyła - wskazuje wiele badań naukowych i co potwierdził światowy kryzys finansowy z 2008 r. Zgodnie z tą doktryną - jak przypomniała - biznes powinien być obciążony jak najniższymi podatkami, ponieważ tylko wtedy może on inwestować rozwijać się, tworzyć miejsca pracy. "To swego rodzaju Zombie-idea. Zombie-idee to idee- trupy, które nie znalazły potwierdzenia w realnej rzeczywistości, ale wciąż są utrzymywane przy życiu, bo opłacają się niektórym biznesowym grupom interesów" - wyjaśniła profesor

....

zaprzeczeniem skuteczności neoliberalnych teorii są m.in. kraje skandynawskie, które mimo wysokich i wysoce progresywnych podatków, od lat zajmują czołowe miejsca w międzynarodowych rankingach postępu gospodarczego, demokratyzacji, humanizacji innowacyjności, jakości życia oraz sprawiedliwości społecznej. Przywołała też New Deal - program reform ekonomiczno–społecznych wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Franklina Delano Roosevelta w latach 1933–1939, który m.in. wprowadził progresję podatkową sięgającą 80 proc. dla najwyższych dochodów.

....

W Unii Europejskiej coraz większą liczbę zwolenników zdobywa ordoliberalny model społecznej gospodarki rynkowej (SGR), stanowiący swego rodzaju antytezę doktryny neoliberalnej. Model ten – co ważne i warto przypomnieć wskazywany jest w Traktacie o Unii Europejskiej jako podstawa trwałego rozwoju krajów członkowskich UE. Ordoliberalizm zaś to forma liberalizmu uporządkowanego. Ordo bowiem znaczy ład

...

Zgadzam się w pełni z prof. Markiem Belką, który porównał kiedyś Polskę do raju podatkowego właśnie ze względu na możliwość stosowania szeroko zakrojonej optymalizacji podatkowej" - powiedziała. Dodała, że mimo propozycji podniesienia w Polskim Ładzie granicy pierwszego progu (17 proc.) z 85 do 120 tys. zł rocznie, problem regresywności nie zostanie wyeliminowany. Regresywność zaś sprawia, że polski system jest wysoce niesprawiedliwy. "

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8225063,polski-lad-potrzebne-wprowadzenie-dodatkowych-progow-podatkowych.html

 

No i spójrzmy na podatki jak wprowadzano nowy ład w USA:

6a00d8345157c669e2011570dff37c970c-pi

USA przełamało kryzys podnoszac podatki

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

Abonament to jest to samo co opłacenie telewizji z podatków. Zamiast dawać 2 mld z podatków widze wolałbyś uchwalic podatek nazwany "na TVP" w takiej wysokosci by wpływało 2mld i bo wydaje Ci sie ze to bedzie coś innego.

Nie ma znaczenia czy ta kasa wpływa z abonamentu, czy z podatku nazwanego "na TVP, czy moze z podniesionego o pół procenta podatku PIT.

Oczywiscie, ze ma znaczenie. Jezeli nie mam TV to nie musze placic abonamentu, a teraz kasa z budzetu idzie na TVP, wiec dorzucam sie niezaleznie od tego czy mam TV czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cardi napisał:

Oczywiscie, ze ma znaczenie. Jezeli nie mam TV to nie musze placic abonamentu

Nie znam dokładnych zasad ale wydaje mi sie ze masz radio musisz płacić bo abonament jest radiowo - telewizyjny. No a radio masz na pewno czy to w samochodzie, czy smartfonie.

Tylko nie o to chodzi, chodzi o to ze czy coś sie nazywa abonament, czy podatek, czy moze zamiast celowego podatku jest "dotacja" z innych podatków to zupełnie nie ma znaczenia. To tylko trochę inna droga jaka biegną pieniadze. Efekt końcowy jest ten sam ze podatnik utrzymuje media publiczne i na zachodzie podatnik jest o wiele bardziej hojny dla tych mediów niż w Polsce. My o tym nie wiedzielismy bo nam media nie mówią.

To jest ciekawy mechanizm. TVP jest jedno, wiec wszyscy z niego kpią i szydza nikt juz na powaznie nie bierze. Mediów wolnych jest wiele i mówią prawie to samo.Jak coś powie TVP to zaglada sie do innych mediów i "ale reżimowi" naściemniali". Jak coś powie TVN to zaglądasz na GW, póxniej na onet, na fakt i wszedzie to samo - znaczy prawda. W rzeczywistosci ściemniaja tak samo albo i bardziej tylko przez mnogosc źródeł ich ściemy sa odbierane jako prawda.Czyli Kurski musiałby miec dużo drobnych mediów zeby ten sam efekt uzyskać, nie duze TVP tylko reginalne radia, fazetki, portale internetowe, tylko wtedy "rzadowe media" miałyby szanse. Tak są bezbronne. A przecietny nawet inteligentny człowiek tez jest bezbronny, usłyszy z kilku źródel największa nawet bzdurę i przyjmuje jako prawde i gotów bronić na forum jak słowa świętego.

Taka to jeb...na mafia te "wolne media"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

biorąc pod uwagę poziom i jakość realizacji swoich zadań ustawowych - TVP przypomina tekturowego policjanta stawianego przy szosie : ot, kukła imitująca pierwowzór

Krążą różne opinie o przydatności takich gadżetów w codziennej praktyce, ale propozycja, by płacić im pensję, niczym prawdziwym policjantom, brzmiałaby niemal równie nowatorsko, co porównanie TVPiS do BBC lub ARD

Co będzie dalej : krasnale ogrodowe konkurencją dla firm ochroniarskich ? Gumowe lale masowo zatrudniane w agencjach towarzyskich ? Dmuchane krokodyle z plastiku atrakcjami ogrodów zoologicznych ?

Wrócił ! Mój Ci on.

1 godzinę temu, darkonza napisał:

Abonament to jest to samo co opłacenie telewizji z podatków. Zamiast dawać 2 mld z podatków widze wolałbyś uchwalic podatek nazwany "na TVP" w takiej wysokosci by wpływało 2mld i bo wydaje Ci sie ze to bedzie coś innego.

Nie ma znaczenia czy ta kasa wpływa z abonamentu, czy z podatku nazwanego "na TVP, czy moze z podniesionego o pół procenta podatku PIT.

W czasach gdy oglądałem TVP1 i TVP2 i porównywałem z kanałami zachodnimi byłem zaskoczony tym ze u nas to mi się bardziej podoba, poziom puszczanych filmów i programów był na plus, ale fakt ze to było bardzo dawno.

O nowym ładzie w zaskakujacy dla wielu sposób:

" Polski Ład jest próbą wyeliminowania głównych nieprawidłowości w regulacjach podatkowych, ale za mało stanowczą - uważa prezes Polskiego Towarzystwa ekonomicznego (profesor) Elżbieta Mączyńska.

...

Jak mówiła, protest lobby politycznego powiązanego z przedsiębiorcami opiera się na skompromitowanej doktrynie neoliberalnej z niechlubną jej spuścizną, na co - jak zaznaczyła - wskazuje wiele badań naukowych i co potwierdził światowy kryzys finansowy z 2008 r. Zgodnie z tą doktryną - jak przypomniała - biznes powinien być obciążony jak najniższymi podatkami, ponieważ tylko wtedy może on inwestować rozwijać się, tworzyć miejsca pracy. "To swego rodzaju Zombie-idea. Zombie-idee to idee- trupy, które nie znalazły potwierdzenia w realnej rzeczywistości, ale wciąż są utrzymywane przy życiu, bo opłacają się niektórym biznesowym grupom interesów" - wyjaśniła profesor

....

zaprzeczeniem skuteczności neoliberalnych teorii są m.in. kraje skandynawskie, które mimo wysokich i wysoce progresywnych podatków, od lat zajmują czołowe miejsca w międzynarodowych rankingach postępu gospodarczego, demokratyzacji, humanizacji innowacyjności, jakości życia oraz sprawiedliwości społecznej. Przywołała też New Deal - program reform ekonomiczno–społecznych wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Franklina Delano Roosevelta w latach 1933–1939, który m.in. wprowadził progresję podatkową sięgającą 80 proc. dla najwyższych dochodów.

....

W Unii Europejskiej coraz większą liczbę zwolenników zdobywa ordoliberalny model społecznej gospodarki rynkowej (SGR), stanowiący swego rodzaju antytezę doktryny neoliberalnej. Model ten – co ważne i warto przypomnieć wskazywany jest w Traktacie o Unii Europejskiej jako podstawa trwałego rozwoju krajów członkowskich UE. Ordoliberalizm zaś to forma liberalizmu uporządkowanego. Ordo bowiem znaczy ład

...

Zgadzam się w pełni z prof. Markiem Belką, który porównał kiedyś Polskę do raju podatkowego właśnie ze względu na możliwość stosowania szeroko zakrojonej optymalizacji podatkowej" - powiedziała. Dodała, że mimo propozycji podniesienia w Polskim Ładzie granicy pierwszego progu (17 proc.) z 85 do 120 tys. zł rocznie, problem regresywności nie zostanie wyeliminowany. Regresywność zaś sprawia, że polski system jest wysoce niesprawiedliwy. "

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8225063,polski-lad-potrzebne-wprowadzenie-dodatkowych-progow-podatkowych.html

 

No i spójrzmy na podatki jak wprowadzano nowy ład w USA:

6a00d8345157c669e2011570dff37c970c-pi

USA przełamało kryzys podnoszac podatki

Problem jest taki że kiedyś stworzono taki twór jak jdg dzięki którym małe jednoosobowe firmy miały mieć lepiej. Dzięki znacznej różnicy pomiędzy jdg a umowa o pracę powstało mnóstwo patologii, fikcyjnych jdg pracujących po 160 na umowach niewiele różniących się od umów o pracę - pracodawca szczęśliwy bo niższe koszty, pracownik szczęśliwy bo wyższe dochody - tylko Państwo w dupie bo ZUSy minimalne tylko. Więc teraz banda durniów próbuje to zmienić bo im się nie podoba że ktoś w granicach prawa zarabia pieniądze - było pierdololo o jakiejs jednej formie zatrudnienia a suma summarum jest próba dojechania klasy średniej / specjalistów żeby dawali więcej pieniędzy do wspólnej kasy.

I jak zwykle na łapu capu i przy okazji wylewanie dziecka z kąpielą bo wiele prawdziwych jdg dostanie po dupie, albo zaraz wszyscy się przerobią na sp. z o.o. i zacznie się dojeżdżanie tego za 5 lat jak się rząd zorientuje. 

Nie wiem czy ktoś ma tu problem z płaceniem większych podatków, raczej z faktem że każdy widzi jak te pieniądze się przejadane, pełno afer, rządowych milionerow, pieniądze w durne inwestycje, ale ty się dołóż więcej bo brakuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, blackmagic napisał:

Nie wiem czy ktoś ma tu problem z płaceniem większych podatków, raczej z faktem że każdy widzi jak te pieniądze się przejadane, pełno afer, rządowych milionerow, pieniądze w durne inwestycje, ale ty się dołóż więcej bo brakuje

Mit nieefektywnosci polskiego państwa.

Jak się porównany z państwami o trochę nizszych dochodach i z tymi o dużo wyższych to okazuje sie ze cywilizacyjnie nasz kraj stoi dużo wyżej od tych biedniejszych, a w zasadzie nie za bardzo już ustępuje tym bogatszym. Kto pomieszkał w jakiejś Anglii to wie ze tam ani czyściej, ani u lekarza lepiej, a kasa nieporównywalnie większa. Powtarzanie ze u nas sie kasa marnuje nie ma podstaw. Na pewno w jakiejś części tak jest, ale żaden system nie jest doskonały a porównywanie "wydajnosci" naszego z innymi nie wystawia nam złej oceny.

Ciezko cos takiego wykazac na cyfrach, można próbować na przykłądzie znienawidzonego ZUS i emerytur które wypłaca. Polacy narzekają ze ZUS za wysoki, a emerytury za niskie, choć w rzeczywistosci ZUS wypłaca więcej niż dostaje składek przy kosztach niewiele wyższych niż 2%. Zajmuje sie za te 2% wieloma róznymi sprawami, orzekaniem rent, komisjami lekarskimi, wypłacaniem kasy do ręki. Prywatne OFE tylko na starcie brały 10% nie robiąc zupełnie nic, ale "wolne media" zadbały o to ze Polacy jechali po ZUS i długo uważali uważali ze prywatne OFE bedzie lepsze i bardziej "wydajne".

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ely3 napisał:

Rząd PiS inwestuje mało ( mniej niż rządy PO) to bardziejjest konsumpcja wewn ale widać po wynikach PKB ,że to średnie paliwo

Strasznie kiepskie, do przedcovidowych poziomow wróciły Balty, Szwecja i...Polska. To jest w ogole niesamowite jak się sami oramy na każdym polu i nie doceniamy tego, gdzie mieszkamy...inflacja w Polsce najwyższa od 10 lat to katastrofa, najwyższa inflacja w Niemczech od lat 30...przemilczana. Pkb za 2020 zlewane, pkb za q1 lub q22021 już świadczy o sile gospodarki. Administracja zawsze w Polsce 3 lvl niżej i to norma, jak wchodzimy na wydatki, to się okazuje, ze 3 lvl niżej to jest wciąż ponad stan, ale wtedy zmieniamy narracje i opowiadamy o tym jak to nie ma znaczenia...ech. Są rzeczy, które musza przetrwać pokolenia, żebyśmy zrobili skok do przodu. Szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, darkonza napisał:

Mit nieefektywnosci polskiego państwa.

Jak się porównany z państwami o trochę nizszych dochodach i z tymi o dużo wyższych to okazuje sie ze cywilizacyjnie nasz kraj stoi dużo wyżej od tych biedniejszych, a w zasadzie nie za bardzo już ustępuje tym bogatszym. Kto pomieszkał w jakiejś Anglii to wie ze tam ani czyściej, ani u lekarza lepiej, a kasa nieporównywalnie większa. Powtarzanie ze u nas sie kasa marnuje nie ma podstaw. Na pewno w jakiejś części tak jest, ale żaden system nie jest doskonały a porównywanie "wydajnosci" naszego z innymi nie wystawia nam złej oceny.

Ciezko cos takiego wykazac na cyfrach, można próbować na przykłądzie znienawidzonego ZUS i emerytur które wypłaca. Polacy narzekają ze ZUS za wysoki, a emerytury za niskie, choć w rzeczywistosci ZUS wypłaca więcej niż dostaje składek przy kosztach niewiele wyższych niż 2%. Zajmuje sie za te 2% wieloma róznymi sprawami, orzekaniem rent, komisjami lekarskimi, wypłacaniem kasy do ręki. Prywatne OFE tylko na starcie brały 10% nie robiąc zupełnie nic, ale "wolne media" zadbały o to ze Polacy jechali po ZUS i długo uważali uważali ze prywatne OFE bedzie lepsze i bardziej "wydajne".

 

Znowu stek bzdur i półprawd. OFE nie brały tylko ktoś im pozwolił brać 10%. Nie wiem kto pisał o "znienawidzonym" ZUS - ja nie więc nie wiem o co Ci chodzi. Ja podaje konkrety, Ty mi odpisujesz na tematy, o których ja w ogóle nie mówię. Dziwna dyskusja. Fajnie, że podajesz UK, ja dla kontrastu podam Niemcy i Szwajcarię. I co z tego wynika? Zawsze gdzieś jest lepiej, gdzieś gorzej, nic z takich porównać nie wynika. Lepiej skupić się na eliminacji ewidentnych baboli, które łatwo stwierdzić ( i które nota bene wcześniej przytoczyłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Czy Morawiecki serio wystawił afganczykom 45 wiz humanitarnych które można odebrać w New Delhi??? 

Niech jeszcze Orlen zasponsoruje i będzie git. 

TVN już z holenderską koncesją, czyli udało się zrepolonizować... 

Obelix powiedziałby: Ale głupi ci Rzymianie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blackmagic napisał:

Znowu stek bzdur i półprawd.

Z twojej strony

9 godzin temu, blackmagic napisał:

 OFE nie brały tylko ktoś im pozwolił brać 10%.

Czyli nie brały ale brały. Mogły się same zrzec tych 10%, bo póxniej im to eldorado ograniczano, chyba na 7%, na 3,5% i to nie OFE wnioskowały o te zmniejszenie. Tylko ktoś inni niż lobbyści się dorwali do pisania ustaw i się połapali ze to chyba coś dużo. Powinni mieć 0,1%, bbiorąc pod uwagę to jakie mieli obciążenia w zwiazku z inwestowaniem.

9 godzin temu, blackmagic napisał:

 Nie wiem kto pisał o "znienawidzonym" ZUS - ja nie więc nie wiem o co Ci chodzi. Ja podaje konkrety, Ty mi odpisujesz na tematy, o których ja w ogóle nie mówię. 

Piszesz o niewydolnym państwie, wiec jedyne co mi przyszło do głowy to porównanie systemu emerytur gwarantowanych przez państwo i systemu emerytur "prywatnych". To dobrze pokazuje tą niewydolnosć, tylko akurat nie państwa.

9 godzin temu, blackmagic napisał:

 ja dla kontrastu podam Niemcy i Szwajcarię. I co z tego wynika?

To wynika co mówiłem, Niemcy i Szwajcaria wyglądaja trochę lepiej niż Polska, a biorąc pod uwagę jakimi środkami tamte kraje dysponują to można by się spodziewać większej róznicy między tymi najlepszymi a stosunkowo biednym i do tego "niewydolnym" państwem.

p.s. W zasadzie powinieneś popierać Nowy Ład, bo samorządy będą musiały zacisnąc pasa i oszczedniej gospodarować pieniędzmi. Dostaną zadanie by zrobic to czego oczekujesz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darkonza napisał:

Z twojej strony

Czyli nie brały ale brały. Mogły się same zrzec tych 10%, bo póxniej im to eldorado ograniczano, chyba na 7%, na 3,5% i to nie OFE wnioskowały o te zmniejszenie. Tylko ktoś inni niż lobbyści się dorwali do pisania ustaw i się połapali ze to chyba coś dużo. Powinni mieć 0,1%, bbiorąc pod uwagę to jakie mieli obciążenia w zwiazku z inwestowaniem.

Piszesz o niewydolnym państwie, wiec jedyne co mi przyszło do głowy to porównanie systemu emerytur gwarantowanych przez państwo i systemu emerytur "prywatnych". To dobrze pokazuje tą niewydolnosć, tylko akurat nie państwa.

To wynika co mówiłem, Niemcy i Szwajcaria wyglądaja trochę lepiej niż Polska, a biorąc pod uwagę jakimi środkami tamte kraje dysponują to można by się spodziewać większej róznicy między tymi najlepszymi a stosunkowo biednym i do tego "niewydolnym" państwem.

p.s. W zasadzie powinieneś popierać Nowy Ład, bo samorządy będą musiały zacisnąc pasa i oszczedniej gospodarować pieniędzmi. Dostaną zadanie by zrobic to czego oczekujesz.

 

 

 

Piszesz stek bzdur - OFE powstały w takiej formie bo takie ustawodawstwo wprowadzono. To idzie na karb państwa a nie OFE.

Piszę o niewydolności Państwa a Ty to porownujesz do OFE których podstawowym celem było zarabianie a nie wypracowanie wysokich emerytur. Znowu jabłka i pomarańcze. To tak jakbyś porównywał TBS z deweloperką

Szwajcaria wygląda trochę lepiej niż Polska. A Polska trochę lepiej niż obecnie Afganistan. Wtedy użycie słowa trochę ma prawo bytu.

Nie popieram i nie będę nigdy popierał. Najpierw trzeba usprawniać to co jest i mieć sensowny plan na wydanie uzyskanych dzięki temu przychoda zanim się zacznie sięgać po więcej pieniędzy od podatników.

Dziurawym wiadrem mając za zasoby cały ocean nie napelnisz nawet wanny 

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

Nie popieram i nie będę nigdy popierał. Najpierw trzeba usprawniać to co jest i mieć sensowny plan na wydanie uzyskanych dzięki temu przychoda zanim się zacznie sięgać po więcej pieniędzy od podatników.

No to jeszcze raz. Samorządy dostaną mniej i będa musiały zrobić to o czym ciągle piszesz. To chcesz tych oszczedności czy nie chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Piszesz stek bzdur - OFE powstały w takiej formie bo takie ustawodawstwo wprowadzono. To idzie na karb państwa a nie OFE.

Piszę o niewydolności Państwa a Ty to porownujesz do OFE których podstawowym celem było zarabianie a nie wypracowanie wysokich emerytur. Znowu jabłka i pomarańcze. To tak jakbyś porównywał TBS z deweloperką

Szwajcaria wygląda trochę lepiej niż Polska. A Polska trochę lepiej niż obecnie Afganistan. Wtedy użycie słowa trochę ma prawo bytu.

Nie popieram i nie będę nigdy popierał. Najpierw trzeba usprawniać to co jest i mieć sensowny plan na wydanie uzyskanych dzięki temu przychoda zanim się zacznie sięgać po więcej pieniędzy od podatników.

Dziurawym wiadrem mając za zasoby cały ocean nie napelnisz nawet wanny 

OFE powstały takie a nie inne bo ktoś wziął za to pieniądze. 

Serio mamy takie a nie inne rządy - nie tylko te PiSowiskie, które po prostu ulegają naciskom tych, którzy potrafią dobrze podsypać. Zobaczcie sobie kontrole NIKu, które na każdym kroku wskazują nieprawidłowości związane z niewłaściwymi wycenami lub złym wydatkowaniem środków. I tak od kilkunastu lat. I nic się z tym nie dzieje. Tak jest w samorządach, tak jest w sejmie. 

I powiem tak, ja mogę płacić i 40% dochodowego jak mi ktoś zagwarantuje, że coś się poprawi. Ale u nas dolewanie kasy nie pomaga - za każdym razem wszystko rozbija się o podwyżki dla kolejnych grup które biorą kasę z budżetu i w efekcie niewiele się zmienia albo zmienia się na gorsze. 

Mój ojciec zawsze mówił, żebym najpierw nauczył się jeździć Polonezem zanim kupię sobie Ferrari. Niech nasi rządzący pokażą że potrafią rządzić z głową bez wyrzucania kasy w błoto na lewo i prawo. Niech premierem nie będzie idiota, który jedzie do Brukseli i sam skraca smycz jaką Unia zakłada nam na szyję. Niech "zbawcą" nie będzie wieczny kłamczuch, któremu wierzyć mogą tylko idioci. Niech Ci ludzie u władzy wezmą się za korporacje i te finansowe i te zawodowe. Niech w końcu zaczną rozwiązywać problemy u ich źródła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, darkonza napisał:

No to jeszcze raz. Samorządy dostaną mniej i będa musiały zrobić to o czym ciągle piszesz. To chcesz tych oszczedności czy nie chcesz?

A co z budżetem państwa? Też dostanie mniej - bo póki co tam jest największy rozpierdol

8 minut temu, Sebastian napisał:

OFE powstały takie a nie inne bo ktoś wziął za to pieniądze. 

Serio mamy takie a nie inne rządy - nie tylko te PiSowiskie, które po prostu ulegają naciskom tych, którzy potrafią dobrze podsypać. Zobaczcie sobie kontrole NIKu, które na każdym kroku wskazują nieprawidłowości związane z niewłaściwymi wycenami lub złym wydatkowaniem środków. I tak od kilkunastu lat. I nic się z tym nie dzieje. Tak jest w samorządach, tak jest w sejmie. 

I powiem tak, ja mogę płacić i 40% dochodowego jak mi ktoś zagwarantuje, że coś się poprawi. Ale u nas dolewanie kasy nie pomaga - za każdym razem wszystko rozbija się o podwyżki dla kolejnych grup które biorą kasę z budżetu i w efekcie niewiele się zmienia albo zmienia się na gorsze. 

Mój ojciec zawsze mówił, żebym najpierw nauczył się jeździć Polonezem zanim kupię sobie Ferrari. Niech nasi rządzący pokażą że potrafią rządzić z głową bez wyrzucania kasy w błoto na lewo i prawo. Niech premierem nie będzie idiota, który jedzie do Brukseli i sam skraca smycz jaką Unia zakłada nam na szyję. Niech "zbawcą" nie będzie wieczny kłamczuch, któremu wierzyć mogą tylko idioci. Niech Ci ludzie u władzy wezmą się za korporacje i te finansowe i te zawodowe. Niech w końcu zaczną rozwiązywać problemy u ich źródła. 

 

Ale ja się zgadzam że przed PiS też było źle. Po prostu nie akceptuje retoryki że kiedyś było gorzej, albo na zachodzie też jest źle więc teraz w sumie spoko. 

I dokładnie o tym samym piszę. Póki wiadro jest dziurawe to i w oceanie będzie za malo wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

A co z budżetem państwa? Też dostanie mniej - bo póki co tam jest największy rozpierdol

Dostanie wiecej, podobno 2,8mld rocznie, ale na wojsko i słuzbe zdrowia pójdzie kilkanascie wiecej wiec jakby odjąc te dwa tematy to tez ma być mniej (pomijajac wzrost związany z inflacją i PKB)

Na jakiej jednak podstawie piszesz ze w centralnym jest większy rozpierdol? Tam jest więcej kontroli typu NIK. Są w Polsce regiony gdzie miejscowa mafia robi co chce i nikt sie tym nie interesuje, a Ci co by mogli też biorą kasę więc cisza.

p.s. Wolne media w natarciu:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27462714,wojt-tarnowa-podgornego-z-rachunkiem-od-premiera-pokazal.html#s=BoxOpImg5

Wójt dostanie mniej kasy do wydania, wiec "wolne media" twierdzą ze podatnicy tyle wiecej zapłacą, choc ma byc dokładnie odwrotnie i te 19,2mln zostanie w kieszeni podatników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.