Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, darkonza napisał:

Jeśli zmiany podatkowe w nowym ładzie polegające na obniżeniu podatków tym biedniejszym są złe, to z prostej analogii wynika ze zmiany polegające na podniesieniu podatków biednym a obniżeniu bogatym będą dobre.

Kto więc jest przeciwko zmianom podatkowym z nowego ładu a w konsekwencji za podniesieniem podatków dla najuboższych?

Można też po prostu być za niepodnoszeniem podatków nikomu a skupieniu się na wydawanie posiadanego budżetu w bardziej racjonalny sposób (np. nie dawać 2 mld na TVP, nie robić przekopu mierzei, nie budować cpk, skupić się na budowie elektrowni atomowej, rozwijać przedsiębiorstwa zatrudniając tam fachowców nie rodzinę i kolegów, szukać sposobu spieniężenia świetnych pomysłów powstających w Polsce).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, blackmagic napisał:

Można też po prostu być za niepodnoszeniem podatków nikomu a skupieniu się na wydawanie posiadanego budżetu w bardziej racjonalny sposób

Ale obecne stawki podatkowe nie zostały nam przekazane w piśmie świętym, czyli ze zmiany systemu podatkowego wciaz są dozwolone, a ta nie tylko obniża stawki biednym, ale sumarycznie też jest obniżką.

44 minuty temu, blackmagic napisał:

np. nie dawać 2 mld na TVP

skoro dążymy do Europy to dajemy za mało:

"W Niemczech działają dwie odrębne telewizje publiczne: ARD i ZDF, nadające w sumie ponad 20 stacji telewizyjnych. To potężne instytucje, których łączne wpływy w 2018 roku wyniosły 8,8 mld euro. Większość tych środków pochodziła z abonamentu, a jedynie kilka proc. stanowiły pieniądze pochodzące z reklam czy sponsoringu.

Brytyjska telewizja publiczna, czyli BBC, dysponowała w roku finansowym 2018/2019 (zakończonym 31 marca 2019 roku) środkami w wysokości 4,89 mld funtów (6,03 mld euro). Składały się na niego przychody abonamentowe w wysokości 3,69 mld funtów oraz wpływy komercyjne i dotacje, opiewające na 1,2 mld funtów.

Francuska telewizja publiczna France Televisions w 2018 roku zanotowała 3,09 mld euro przychodów, a w włoska telewizja RAI - 2,58 mld euro, z czego z abonamentu pochodziło 1,76 mld euro, a z reklam - 631 mln euro.

Spośród sześciu największych krajów Europy jedynie w Hiszpanii media publiczne nie są finansowane z abonamentu, ale głównie ze środków publicznych pochodzących od państwa. Budżet tamtejszej telewizji publicznej, która działa jednak jako grupa razem z radiem publicznym (RTVE), wyniósł 2018 roku w sumie 978 mln euro.

Z prostego wyliczenia widać, że dwa lata temu przychody Telewizji Polskiej były ponad 18 razy mniejsze niż łączne wpływy ARD i ZDF, ponad 12 razy mniejsze od budżetu BBC czy sześć razy mniejsze od budżetu telewizji francuskiej. Najlepiej wypadamy w porównaniu z Hiszpanią, bo TVP ma tylko dwa razy mniejsze przychody niż tamtejszy nadawca publiczny, chociaż zajmuje się on również działalność radiową (u nas Polskie Radio jest instytucją odrębną)."

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/przychody-tvp-i-telewizji-z-innych-krajow-porownanie/dg7xbq8

47 minut temu, blackmagic napisał:

nie robić przekopu mierzei, nie budować cpk,

Gdybym teraz zaczął wymieniac państwowe inwestycje w krajach europejskich tego typu lub podobne to obawiam się ze post stałby się zbyt długi i niestrawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, blackmagic napisał:

Można też po prostu być za niepodnoszeniem podatków nikomu a skupieniu się na wydawanie posiadanego budżetu w bardziej racjonalny sposób (np. nie dawać 2 mld na TVP, nie robić przekopu mierzei, nie budować cpk, skupić się na budowie elektrowni atomowej, rozwijać przedsiębiorstwa zatrudniając tam fachowców nie rodzinę i kolegów, szukać sposobu spieniężenia świetnych pomysłów powstających w Polsce).

 

Brawo, udało ci się zacytować jeden z najgłupszych postów jakie się tutaj pojawiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

Ale obecne stawki podatkowe nie zostały nam przekazane w piśmie świętym, czyli ze zmiany systemu podatkowego wciaz są dozwolone, a ta nie tylko obniża stawki biednym, ale sumarycznie też jest obniżką.

skoro dążymy do Europy to dajemy za mało:

"W Niemczech działają dwie odrębne telewizje publiczne: ARD i ZDF, nadające w sumie ponad 20 stacji telewizyjnych. To potężne instytucje, których łączne wpływy w 2018 roku wyniosły 8,8 mld euro. Większość tych środków pochodziła z abonamentu, a jedynie kilka proc. stanowiły pieniądze pochodzące z reklam czy sponsoringu.

Brytyjska telewizja publiczna, czyli BBC, dysponowała w roku finansowym 2018/2019 (zakończonym 31 marca 2019 roku) środkami w wysokości 4,89 mld funtów (6,03 mld euro). Składały się na niego przychody abonamentowe w wysokości 3,69 mld funtów oraz wpływy komercyjne i dotacje, opiewające na 1,2 mld funtów.

Francuska telewizja publiczna France Televisions w 2018 roku zanotowała 3,09 mld euro przychodów, a w włoska telewizja RAI - 2,58 mld euro, z czego z abonamentu pochodziło 1,76 mld euro, a z reklam - 631 mln euro.

Spośród sześciu największych krajów Europy jedynie w Hiszpanii media publiczne nie są finansowane z abonamentu, ale głównie ze środków publicznych pochodzących od państwa. Budżet tamtejszej telewizji publicznej, która działa jednak jako grupa razem z radiem publicznym (RTVE), wyniósł 2018 roku w sumie 978 mln euro.

Z prostego wyliczenia widać, że dwa lata temu przychody Telewizji Polskiej były ponad 18 razy mniejsze niż łączne wpływy ARD i ZDF, ponad 12 razy mniejsze od budżetu BBC czy sześć razy mniejsze od budżetu telewizji francuskiej. Najlepiej wypadamy w porównaniu z Hiszpanią, bo TVP ma tylko dwa razy mniejsze przychody niż tamtejszy nadawca publiczny, chociaż zajmuje się on również działalność radiową (u nas Polskie Radio jest instytucją odrębną)."

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/przychody-tvp-i-telewizji-z-innych-krajow-porownanie/dg7xbq8

Gdybym teraz zaczął wymieniac państwowe inwestycje w krajach europejskich tego typu lub podobne to obawiam się ze post stałby się zbyt długi i niestrawny

Jesteś dziwnym człowiekiem - na niszowym forum w wątku który czyta z 10 osób wymyślasz tezę, która niby inni wyznają a potem ją obalasz. Zamiast szukasz rozwiązań pokazujesz że u gdzie indziej biją murzynow. 

 

28 minut temu, darkonza napisał:

Tak, to bardzo charakterystyczne ze jak się czegoś nie rozumie to jest głupie. :)

Czasem coś jest po prostu głupie i dlatego ludzie tego nie rozumieją.

Stosujesz dużo skrótów myślowych na chłopski rozum, to w poważnych tematach działa na opak, nikt tu  nie twierdzi że chce obniżac  podatków biedniejszym, nikt nie mówi że chcemy powtarzać błędy Europy.

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Brawo, udało ci się zacytować jeden z najgłupszych postów jakie się tutaj pojawiły :)

Przynajmniej nie zniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, blackmagic napisał:

Zamiast szukasz rozwiązań pokazujesz że u gdzie indziej biją murzynow.

Czepiłeś się do 2mld na TVP że to niby dużo no to pozwoliłem sobie pokazać ze to mało. Niestety "wolne media" tym porównaniem się za bardzo nie afiszowały (tylko krzyczały ze skandal) więc jak teraz masz pretensje to do nich, ze Cie nabrali jaki to wielki skandal z tymi dwoma miliardami

I nie ze gdzie indziej biją murzynów tylko w Europie do której podobno aspirujemy wydaje sie dużo kasy na media publiczne czy to z dotacji czy z abonamentów (co za róznica). Przeciwnicy PIS tak bardzo zawsze mówią o dołączaniu i aspirowaniu do Europy, że PIS antyeuropejski a jak PIS wprowadza takie lub zbliżone rozwiązania do europejskich czy to w kwestii dotowania mediów publicznych, czy socjalów, czy ograniczenia działalnosci mediów obcych to nagle się to nie podoba. Ma być Europa ale bez rozwiązań jak w Europie.

23 minuty temu, blackmagic napisał:

Stosujesz dużo skrótów myślowych na chłopski rozum, to w poważnych tematach działa na opak

Ludzie kierują się w dyskusji emocjami nawet o tym nie wiedząc. Jak dyskusja jest skomplikowana to wszystko sie miesza. A jak się da mozliwie proste podstawowe przykłady to czasem pomaga przejrzeć na oczy, wiec jeszcze raz:

.1 Ludzie chcą nizszych podatków - chcą

2 .Ludzie chcą lepszej służby zdrowia - chcą

3. Kto ma zapłacić za lepszą służbe zdrowia, bogatsi czy biedniejsi?

PIS realizuje 1 i 2 tak jak chce zdecydowana większość Polaków, w  przypadku "3" decyduje ze bardziej "bogatsi" (ale biedniejszym też składka wzrosła) i nagle wielki krzyk że nie tak że źle, ale co konkretnie źle to już ciezko po takim uproszczeniu bedzie stwierdzić.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Czepiłeś się do 2mld na TVP że to niby dużo no to pozwoliłem sobie pokazać ze to mało. Niestety "wolne media" tego nie pokazały no i jak teraz masz pretensje to do nich, ze Cie nabrali jakie to skandal z tymi dwoma miliardami

I nie ze gdzie indziej biją murzynów tylko w Europie do której podobno aspirujemy wydaje sie dużo kasy na media publiczne czy to z dotacji czy z abonamentów (co za róznica). Przeciwnicy PIS tak bardzo zawsze mówią o dołączaniu i aspirowaniu do Europy a jak PIS wprowadza takie lub zbliżone rozwiązania do europejskich czy to w kwestii dotowania mediów publicznych, czy socjalów, czy ograniczenia działalnosci mediów obcych to nagle się to nie podoba. Ma być Europa ale bez rozwiązań jak w Europie.

Ludzie kierują się w dyskusji emocjami nawet o tym nie wiedząc. Jak dyskusja jest skomplikowana to wszystko sie miesza. A jak się da mozliwie proste podstawowe przykłady to czasem pomaga przejrzeć na oczy, wiec jeszcze raz:

.1 Ludzie chcą nizszych podatków - chcą

2 .Ludzie chcą lepszej służby zdrowia - chcą

3. Kto ma zapłacić za lepszą służbe zdrowia, bogatsi czy biedniejsi?

PIS realizuje 1 i 2 tak jak chce zdecydowana większość Polaków, w  przypadku "3" decyduje ze "bogatsi" tak jak chce podejrzewam większosc Polaków choć nie tak zdecydowana i nagle wielki krzyk że nie tak że źle, ale co konkretnie źle to już ciezko po takim uproszczeniu bedzie stwierdzić.

 

1. Nie czepiałem się 2 mld - pokazałem że

a) nie trzeba ściągać więcej pieniędzy - wystarczy nie wydawać głupio tych co już się ma

b) można wykreować dodatkowe pieniądze poprzez lepsze zarządzanie SSP

2. Ford powiedział kiedyś że gdyby zapytał ludzi czego chca to odpowiedzieliby że szybszych koni. Czasem warto rządząc państwem nie patrzeć na to czego chce przeciętny mieszkaniec tego kraju, a robić to co jest potrzebne do jego rozwoju. Kwestią dofinansowania służby zdrowia nie jest tylko kwestią za małych pieniędzy ale znowu przede wszystkim złego zarządzania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

1. Nie czepiałem się 2 mld - pokazałem że

a) nie trzeba ściągać więcej pieniędzy - wystarczy nie wydawać głupio tych co już się ma

b) można wykreować dodatkowe pieniądze poprzez lepsze zarządzanie SSP

No tak, pokazałeś, wszyscy tak ciągle radzą, bo to nic kosztuje, to jest tak nie konkretne jak tylko może być. Można pójść dalej, przestańmy wydawać na drogi, zrezygnujemy z państwowych szpitali - no i teraz wykazałem jeszcze większe oszczędnosci.

Moze lepiej zrozumiesz jak Ci powiem żebyś zaczął pracowac na pół etatu i nie zabraknie Ci srodków, wystarczy zacząc oszczędzac paliwo, kupować żywnosc na przecenach, a ubrania uzywane. To jak już pokazałem ze nie potrzebujesz tyle kasy to albo przejdź na pół etatu, albo pół zarobionej kasy oddaj na jakąs dobroczynność.

Łatwo się innym doradza żeby "dziadowali", a np. 2 mld dla TVP to jak się okazuje jest wciąz "dziadowanie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, darkonza napisał:

No tak, pokazałeś, wszyscy tak ciągle radzą, bo to nic kosztuje, to jest tak nie konkretne jak tylko może być. Można pójść dalej, przestańmy wydawać na drogi, zrezygnujemy z państwowych szpitali - no i teraz wykazałem jeszcze większe oszczędnosci.

Moze lepiej zrozumiesz jak Ci powiem żebyś zaczął pracowac na pół etatu i nie zabraknie Ci srodków, wystarczy zacząc oszczędzac paliwo, kupować żywnosc na przecenach, a ubrania uzywane. To jak już pokazałem ze nie potrzebujesz tyle kasy to albo przejdź na pół etatu, albo pół zarobionej kasy oddaj na jakąs dobroczynność.

Łatwo się innym doradza żeby "dziadowali", a np. 2 mld dla TVP to jak się okazuje jest wciąz "dziadowanie"

 

Odwołując się do Twojego przykładu - tak, jak zacząłem odkładać na kupno mieszkania to przestałem wydawać na głupoty - np. zrezygnowałem ze słodyczy/coli/chipsów (2 mld na TVP - niepotrzebne wydatki). Potem zacząłem robić zestawienia  miesięczne na co wydaje i eliminować zbędne rzeczy (niepotrzebne wydatki level hard - np. mierzeja). Potem zacząłem jest zastanawiać co zrobić żeby zaoszczędzonych pieniędzy było więcej - przeczytałem kilka książek, parę podcastów, kanałów na YT i zacząłem inwestować zaoszczędzone pieniądze (lepsze zarządzanie posiadanymi zasobami - np. SSP).

Potem zacząłem myśleć jak zwiększyć przychody - kolejne studia, szkolenia, awans, zmiana pracy. To ostatnie jest najbardziej skomplikowane bo wymaga pieniędzy i czasu, ale daje też najlepsze ROI. 

Budowa drog i szpitali jest kosztem ale przede wszystkim inwestycja. Ciężko to porównać z wydaniem pieniędzy na dziadowskiej jakości telewizje, która bez tych dodatkowych pieniędzy też by działała.

Droga czy szpital to np. prąd w mieszkaniu. Możesz odciąć dopływ i zaoszczędzić 100 PLN miesięcznie ale straty wielokrotnie przywyzsza zyski.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Odwołując się do Twojego przykładu - tak, jak zacząłem odkładać na kupno mieszkania to przestałem wydawać na głupoty - np. zrezygnowałem ze słodyczy/coli/chipsów (2 mld na TVP - niepotrzebne wydatki). Potem zacząłem robić zestawienia  miesięczne na co wydaje i eliminować zbędne rzeczy (niepotrzebne wydatki level hard - np. mierzeja).

Ok, ale z porównań te przykładowe 2mld dla TVP (bo ludzie nie płacą abonamentu) okazuje się kupowaniem używanych ubrań. Ty mówisz ze nie powinni, ze za drogo, ze nie stać nas na używane ubrania, niech znajdą jakieś szmaty walajace sie po ulicach i nimi owiną. Gdybyś wcześniej wiedział jak to wygląda "na zachodzie" (ja nie wiedziałem do dziś) to byś nie pisał ze tam gdzie oszczedzamy od dawna należy oszczedzac jeszcze bardziej.

No i twoje przykładowe oszczedzanie nijak sie ma do państwowego. Ktoś ma przekopywac tą mierzeję, ktoś ma budowac to CPK, tam ludzie będa mieli pracę, będa mieli zarobki, ktoś będzie sprzedawał piasek do budowy CPK, ktoś sprzeda płytki, ktoś inny kleje do tych płytek, a jeszcze inna firma sprzeda farbę. Te wszystkie firmy zarobia, dadzą pracę i zapłacą podatki, właśnie z tego bierze się PKB, z rosnących obrotów a nie z oszczędzania.  Ludzie wciaz mylą budżet domowy z budżetem państwa. Pisiaki nie oszczędzaja od momentu jak dorwali się do władzy, wciaz wydaja i wydaja i im więcje wydaja tym wiecej kasy do wydania się pojawia. Tak to działa, zupełnie odwrotnie niż w budżecie domowym.

10 minut temu, blackmagic napisał:

Budowa drog i szpitali jest kosztem ale przede wszystkim inwestycja.

Prosze bardzo:

https://forsal.pl/transport/drogi/artykuly/8223137,nowe-drogi-poszerzone-trasy-via-baltica.html

Widzisz, na niczym nie oszczedzaja, będzie 500+, trzynastki,  i TVP i CPK i na służbę zdrowia więcej i na drogi też ma być rekordowa kasa.

12 minut temu, blackmagic napisał:

Budowa drog i szpitali jest kosztem ale przede wszystkim inwestycja. Ciężko to porównać z wydaniem pieniędzy na dziadowskiej jakości telewizje

No ale jak porównasz szpitale z CPK to mi wychodzi ze CPK jest bardziej inwestycją niż szpitale.

13 minut temu, blackmagic napisał:

Ciężko to porównać z wydaniem pieniędzy na dziadowskiej jakości telewizje, która bez tych dodatkowych pieniędzy też by działała.

Jak zobaczyłęm ile na zachodzie wydaja na telewizję to pierwsze co sie nasuwa - nasza nigdy nie była dziadowska, a po drugie TVP co roku przynosiła setki milionów strat, wiec to nieprawda zeby działała. W końcu i tak musiałaby kasę dostać albo trzeba by było zamknąć.

No i moze ktoś spojrzał jak to wygląda w Europie i sypnięto kasą. Ludzie się oburzyli ze tak dużo, a te 2mld to bardzo mało, a kto nas znów wprowadził w bład ze to dużo? Te jeb.... "wolne media"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Ok, ale z porównań te przykładowe 2mld dla TVP (bo ludzie nie płacą abonamentu) okazuje się kupowaniem używanych ubrań. Ty mówisz ze nie powinni, ze za drogo, ze nie stać nas na używane ubrania, niech znajdą jakieś szmaty walajace sie po ulicach i nimi owiną. Gdybyś wcześniej wiedział jak to wygląda "na zachodzie" (ja nie wiedziałem do dziś) to byś nie pisał ze tam gdzie oszczedzamy od dawna należy oszczedzac jeszcze bardziej.

No i twoje przykładowe oszczedzanie nijak sie ma do państwowego. Ktoś ma przekopywac tą mierzeję, ktoś ma budowac to CPK, tam ludzie będa mieli pracę, będa mieli zarobki, ktoś będzie sprzedawał piasek do budowy CPK, ktoś sprzeda płytki, ktoś inny kleje do tych płytek, a jeszcze inna firma sprzeda farbę. Te wszystkie firmy zarobia, dadzą pracę i zapłacą podatki, właśnie z tego bierze się PKB, z rosnących obrotów a nie z oszczędzania.  Ludzie wciaz mylą budżet domowy z budżetem państwa. Pisiaki nie oszczędzaja od momentu jak dorwali się do władzy, wciaz wydaja i wydaja i im więcje wydaja tym wiecej kasy do wydania się pojawia. Tak to działa, zupełnie odwrotnie niż w budżecie domowym.

Prosze bardzo:

https://forsal.pl/transport/drogi/artykuly/8223137,nowe-drogi-poszerzone-trasy-via-baltica.html

Widzisz, na niczym nie oszczedzaja, będzie 500+, trzynastki,  i TVP i CPK i na służbę zdrowia więcej i na drogi też ma być rekordowa kasa.

No ale jak porównasz szpitale z CPK to mi wychodzi ze CPK jest bardziej inwestycją niż szpitale.

Jak zobaczyłęm ile na zachodzie wydaja na telewizję to pierwsze co sie nasuwa - nasza nigdy nie była dziadowska, a po drugie TVP co roku przynosiła setki milionów strat, wiec to nieprawda zeby działała. W końcu i tak musiałaby kasę dostać albo trzeba by było zamknąć.

No i moze ktoś spojrzał jak to wygląda w Europie i sypnięto kasą. Ludzie się oburzyli ze tak dużo, a te 2mld to bardzo mało, a kto nas znów wprowadził w bład ze to dużo? Te jeb.... "wolne media"

1. Nie. Nie wydawanie dodatkowych (clue) pieniędzy na TVP to np. niekupowanie chipsow na weekend. I fakt że bogatszy kolega z klatki obok kupil 2 paczki nie zmienia tego że zakup nawet 1 przez Ciebie jest bezsensowny 

2.Ała. Sorry ale to totalna bzdura. Cpk mierzeja i tego typu to lotnisko w Radomiu albo inny aquapark na wypizdowie. Tworzenie nierentownego i nic nie zmieniającego tworu i pustych miejsc pracy. Nie takie inwestycje powinniśmy robić .

3. Jako człowiek co parę rzeczy w życiu zbudował powiem Ci:

a) ten plan jest niemożliwy do zrealizowania w tym horyzoncie czasowym

b) wiąże się z relokacja środków - na zachodzie np. buduje się bardzo mało, dużo mniej niż kiedyś przez co są pieniądze na wschodzie Polski 

c) skoro mamy rozwój gospodarczy szybki, rośnie PKB to nic dziwnego że jest więcej pieniędzy na inwestycje. Ja nie twierdzę że PiS wszystko robi źle, dużo pomysłów gospodarczych ma bardzo dobrych, ale niektóre są bezsensowne, a niektóre skuteczne do tej pory trzeba zmienić bo zmienia się sytuacja w kraju / Europie. 

 

 

 

4. Szpital jest zupełnie innego rodzaju inwestycja i ma większe ROI niż cpk. Tylko w roi nie zawsze chodzi o pieniądze

5. Znowu mówisz że nasze dziurawe skarpety nie są źle bo bogatszy sąsiad wydaj na swoje więcej i też ma cerowane. Nie tędy droga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

1. Nie. Nie wydawanie dodatkowych (clue) pieniędzy na TVP to np. niekupowanie chipsow na weekend. I fakt że bogatszy kolega z klatki obok kupil 2 paczki nie zmienia tego że zakup nawet 1 przez Ciebie jest bezsensowny

Jeszcze raz - TVP jechało na stratach, bo ludzie nie płacili abonamentu, nie danie kasy TVP to jej bankructwo. I nie mów ze to chipsy, skoro jakoś inne kraje też maja publiczne media to mozliwe ze to nie chipsy a ściana nośna domu a Ty uważasz ze można by ją z kartonu.

7 minut temu, blackmagic napisał:

2.Ała. Sorry ale to totalna bzdura. Cpk mierzeja i tego typu to lotnisko w Radomiu albo inny aquapark na wypizdowie. Tworzenie nierentownego i nic nie zmieniającego tworu i pustych miejsc pracy. Nie takie inwestycje powinniśmy robić .

No jak bzdura, ze szpitale niby generują zyski?

Nie wiesz czy przekop nie wygeneruje zysków, nie wiesz czy CPK ich nie wygeneruje. Równie dobrze mogę napisac ze jedno wygeneruje 10 mld rocznie a drugie 20mld, to bedzie miało tyle samo sensu co Twoje czarnowidztwo.

Dobra konkretne pytanie:

Drogi których się domagasz też nie generują zysków, czemu wiec drogi ułatwiajace transport tak, a przekop mierzei ułatwiajacy transport nie?

"Kanał żeglugowy Nowy Świat na Mierzei Wiślanej – realizowany projekt połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską w obrębie terytorium Polski, mający na celu skrócenie, pogłębienie i uproszczenie morskiego szlaku na Bałtyk. Kanał skróci dotychczasową drogę przez Cieśninę Piławską (przez terytorium Rosji) na Morze Bałtyckie o ok. 100 km."

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy nie płacić kosmicznych gaży pseudo gwiazda, aktorom i dziennikarzom by było taniej. 

I nie TVP to nie ściana nośna w analogi w której Polska jest domem.

2. Szpitali nie buduje się by zarabiały pieniądze.

Drogi buduje się w celu polepszenia transportu - tu przyczyn jest więcej ale główne to aktywizacja terenu, przyspieszenie transportu, bezpieczeństwo uczestników ruchu. 

Co do mierzei - tu trzeba by porównać co zamiast tego można by z tych pieniędzy wybudować i ile realnie zyskamy na tym szlaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blackmagic napisał:

Drogi buduje się w celu polepszenia transportu - tu przyczyn jest więcej ale główne to aktywizacja terenu, przyspieszenie transportu, bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Dokładnie taki sam cel ma przekop mierzei

6 minut temu, blackmagic napisał:

Co do mierzei - tu trzeba by porównać co zamiast tego można by z tych pieniędzy wybudować i ile realnie zyskamy na tym szlaku. 

A jeśli chodzi o drogi to juz nie trzeba porównywać? To mi się wydaje ze trzeba by jedno i drugie, choć przeciez drogi czesto buduje sie nie dla zysku a po prostu dla komfortu pobliskich osiedli i nie myśli ze możńa by za to wybudowac coś innego co przyniesie zysk.

Przekop mierzei nawet jak nie przyniesie zysku na pewno zaktywizuje jakies miejsce i poprawi komfort pływania w tamtym regionie choćby skracajac trasę.

Ogólnie to widzimisię znów to samo co z dotacjami do TVP - wolne media publikują jakieś opinie, ludzie  kupują je  bezkrytycznie i później bronią tego co mówią "wolne media" jak niepodległosci choc sami tematów nie analizowali.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

Dokładnie taki sam cel ma przekop mierzei

A jeśli chodzi o drogi to juz nie trzeba porównywać? To mi się wydaje ze trzeba by jedno i drugie, choć przeciez drogi czesto buduje sie nie dla zysku a po prostu dla komfortu pobliskich osiedli i nie myśli ze możńa by za to wybudowac coś innego co przyniesie zysk.

Przekop mierzei nawet jak nie przyniesie zysku na pewno zaktywizuje jakies miejsce i poprawi komfort pływania w tamtym regionie choćby skracajac trasę.

Ogólnie to widzimisię znów to samo co z dotacjami do TVP - wolne media publikują jakieś opinie, ludzie  kupują je  bezkrytycznie i później bronią tego co mówią "wolne media" jak niepodległosci choc sami tematów nie analizowali.

To nie jest widzimisię - znowo patrzeć trzeba na roi 

Btw. Jakie tereny zaktywizuje mierzeja? Elbląg?

Czy piaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

skoro dążymy do Europy to dajemy za mało

Czy wlasnie napisales, ze dajemy za malo, bo wymienione przez Ciebie kraje nie daja nic, tylko telewizje panstwowe utrzymuja sie z abonamentow, a nie z pieniedzy przekazywanych przez parlament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, starYfaN napisał:

Nie, tematem dyskusji było przenoszenie biznesu przez chińczyków do innych krajów (też kwestia ustroju). Odniosłeś się jedynie do części. Clue było inne

Napisałeś ,że Chińczycy nie odejdą bo tu mają tańszą siłę roboczą  i że nadal są tańsi od Indii itp. Otóż nie są

Chińskie firmy nie odchodzą z Chin przede wszystkim dlatego ,że to Chiny są ogromnym rynkiem.. Zależy jak liczyć ale 10% światowej gospodarki więc

7 godzin temu, starYfaN napisał:

Czyli chińskie :) Chińczycy mają już swoje fabryki, mają już swoje hurtownie, mają już swoje przedsiębiorstwa, mają już swoje volvo i mercedesa.

O ile się nie mylę to ani LG ani Sharp chińskie nie były a to one inwestowały w Polsce np.. Swego czasu Philips wolał inwestować w Białystok zamiast w Chinach bo mu wyszło ,że koszty transportu oraz ilość reklamacji przewyższa zyski z minimalnie tańszej siły roboczej w Chinach

Chiny mają większe problemy obecnie niż Europa

3 godziny temu, darkonza napisał:

.1 Ludzie chcą nizszych podatków - chcą

2 .Ludzie chcą lepszej służby zdrowia - chcą

3. Kto ma zapłacić za lepszą służbe zdrowia, bogatsi czy biedniejsi?

Już ci to kiedyś wyjasniałem na przykładzie Twojego hasła o 100% podatku spadkowym ,że bogatych stać by mieć takich prawników by finalnie podatki płacili mniejsze. Im większe im dorzucic tym chętniej będą ich unikać i finalnie płacić jeszcze mniej niż płacą teraz

 

2 godziny temu, darkonza napisał:

Ktoś ma przekopywac tą mierzeję, ktoś ma budowac to CPK

To są akurat zmarnowane pieniądze, Przekop mierzei nie ma żadnego sensu. Port w Elblągu nadal bedzie nieistotny. Obecnie porty w Gdyni czy Gdańsku nie stanowią konkurencji dla portów wHamburgu czy Antwerpii a co dopiero Elbląd.. Przekop będzie generował straty rok w rok..Centralny port ma spore opóźnienie. Do tego jak na razie skupia się na mrzonkach typu linia kolejowa Łonża-Ostrołęka-Giżycko...

Rząd wziął np od Lewicy pomysł na dofinsansowanie PKSów by zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne. Ale zrobił to tak ,ze to samorząd miał wziać na siebie gro obowiązków i kosztów a rząd miał dorzucić jakiś procent.. Ale tak to się nie uda i się nie udało. Gminy nie będą brać na siebie takich kosztów

Powstanie CPK spowoduje upadek lotnisk w Lublinie Łodzi Raodmiu i Modlinie. Albo rząd będzie wiecznie je dofinsasowywał .... Rząd PiS inwestuje mało ( mniej niż rządy PO) to bardziejjest konsumpcja wewn ale widać po wynikach PKB ,że to średnie paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Już ci to kiedyś wyjasniałem na przykładzie Twojego hasła o 100% podatku spadkowym ,że bogatych stać by mieć takich prawników by finalnie podatki płacili mniejsze. Im większe im dorzucic tym chętniej będą ich unikać i finalnie płacić jeszcze mniej niż płacą teraz

W Nowym Ładzie głównym problemem wzrostu opodatkowania dla działalność jednoosobowej jest to, że ta forma działalności kompletnie przestanie się opłacać. Do tej pory miałeś w tej formie niższe podatki ale ponosiłeś całą odpowiedzialność za swoje działania, odpowiadałeś całym swoim majątkiem. Teraz zaś masz taki sam procent  co w spółce z o.o.  i nadal mieć pełna odpowiedzialność - której w spółce z o.o. nie ma.  Jest to sytuacja nienormalna i nie rozumiem jak MF może tego nie dostrzegać.  

No i jeszcze najważniejsza sprawa. W Polsce nie ma żadnej poprawy funkcjonowania sektora publicznego mimo zwiększania nakładów na wszystko. Nic się nie zmienia. Stąd dość słuszne przeświadczenie, że wlanie większej ilości kasy w ten system nic nie da bo to system jest chory i jego najpierw trzeba zreformować. A tak to za tą kasę będą powstawać kolejne "Misie" Przekop, Blok w Ostrołęce, worki na wybory czy Abramsy gdy nie mamy BWP.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Napisałeś ,że Chińczycy nie odejdą bo tu mają tańszą siłę roboczą  i że nadal są tańsi od Indii itp. Otóż nie są

Ni, to Ty napisałeś :) 

8 godzin temu, ely3 napisał:

O ile się nie mylę to ani LG ani Sharp chińskie nie były a to one inwestowały w Polsce np.. Swego czasu Philips wolał inwestować w Białystok zamiast w Chinach bo mu wyszło ,że koszty transportu oraz ilość reklamacji przewyższa zyski z minimalnie tańszej siły roboczej w Chinach

Chiny mają większe problemy obecnie niż Europa

I jak w ujęciu długookresowym wyszły te 3 firmy na inwestycjach w Polsce?

Gdyby nie klimatyzacja, LG byłoby tam gdzie ich poprzednia nazwa. Jak im było Goldstar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, starYfaN napisał:

I jak w ujęciu długookresowym wyszły te 3 firmy na inwestycjach w Polsce?

Na inwestycjach w Polsce dobrze. Ich problemy zwłaszcza Sharpa wynikały z sytuacji na rynku krajowym..

LG stoi na klimatyzacji? Oj niewiele wiesz o tej firmie. Pomijam już jak mocną ma pozycję w chemikaliach czy przemyśle stoczniowym ale LG ma rok w rok zyski Zwieksza sprzedaż i nawet zwiększa zyski więc jaki Ty widzisz problem w tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.