Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Nie chcę wchodzić w temat makroekonomii ale zakładam że Ci ludzie mają dziś jakąś pracę więc jak zarabiają nawet te 3000 i chcą zmienić pracę to chyba logiczne że na lepiej płatną? Inna rzecz czy potrzebujesz ludzi którzy coś umieją - tacy nie kosztują już 5000 to se ne vrati. Po prostu jeśli chcesz nawet kogoś bez kwalifikacji ale ma się narobić więcej niż gdzie indziej za pensje minimalną to musisz mu coś lepszego zaoferować.

Tak mają lepszą pracę - w większości na budowach przy wykonawstwie dachów i ścian - bez umów o pracę, bez badań wysokościowych, bez kasków i szelek.  

 

Generalnie jednak mówię o ludziach po szkole średniej, którzy wchodzą na rynek pracy. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Tak mają lepszą pracę - w większości na budowach przy wykonawstwie dachów i ścian - bez umów o pracę, bez badań wysokościowych, bez kasków i szelek.  

No i tu mamy problem - brak świadomości i brak kontroli z pip. Tu masz rację to kuleje od lat. 

To jest problem którym zresztą żaden rząd w tym pis się zajmować nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Serio Darki ? Serio ? Czyli rozwój bankowości elektronicznej, płatności telefonicznych i fakt, że po prostu ludzie nie trzymają kasy w domach nie miał wpływu na ilość włamań.

Serio, mieliśmy kryzys w roku 2000 a później kryzys w roku 2008 i to widac na wykresie, uważasz ze to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Serio, mieliśmy kryzys w roku 2000 a później kryzys w roku 2008 i to widac na wykresie, uważasz ze to przypadek?

To jest odchyłka, główny wpływ na linię trendu mają rzeczy o których napisałem, a Twój post to kolejna ucieczka od głównych argumentów które przytoczyłem.  Ale oczywiście Ty wolisz dalej manipulować zamiast przyznać się do błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Jak człowiek jest na granicy głodu moze Cie zabić i zjeść, jak nie jest głodny na pewno tego nie zrobi, a jak jest szcześliwy i bezpieczny to moze sie nawet uśmiechnie i Cie czymś poczestuje.

trochę szok że takie oczywistości, które oczywistościami są już od czasów Arystotelesa (etyki można zacząć uczyć jak zapewni się ludziom podstawowe potrzeby) trzeba tłumaczyć :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

To jest odchyłka, główny wpływ na linię trendu mają rzeczy o których napisałem, a Twój post to kolejna ucieczka od głównych argumentów które przytoczyłem.  Ale oczywiście Ty wolisz dalej manipulować zamiast przyznać się do błędu. 

Wybraź sobie 100 ludzi na granicy śmierci głodowej

i drugą setkęludzi którzy są najedzeni i mają pełne lodówki.

teraz spróbujmy sobie wyobrazić ze przebywasz z każdym z pierwszej grupy 10 minut, a póxniej z każdym z drugiej grupy 10 minut.

Czy byłbyś tak samo bezpieczny?

Czy moze jednak byt każdej z grup wpłynie na ich swiadomosc i zachowanie?

p.s. Myślisz ze na tą wyprawę skrzyknęli się kanibale?

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/erebus-i-terror-obled-i-kanibalizm-zdobywcow-arktyki/k5pfmzl

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Wybraź sobie 100 ludzi na granicy śmierci głodowej

i drugą setkęludzi którzy są najedzeni i mają pełne lodówki.

teraz spróbujmy sobie wyobrazić ze przebywasz z każdym z pierwszej grupy 10 minut, a póxniej z każdym z drugiej grupy 10 minut.

Czy byłbyś tak samo bezpieczny?

Czy moze jednak byt każdej z grup wpłynie na ich swiadomosc i zachowanie?

Dobra daję Ci ignora, nie warto z Tobą rozmawiać po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, julekstep napisał:

oczywiście - dużo łatwiej o solidarność kiedy ludzie są uczciwi a nie są wytresowanymi kombinatorami 🤷‍♂️

Skandynawowie też są kombinatorami, szczególnie jak mogą coś dostać z przemytu od Polaków :) z resztą zgredy w Trójmieście opowiadały jak to z zachodu i północy frajerzy dostali okazje to z nimi kombinowali :P różnica jest taka że u nas bycie konfidentem i podpierdalczem jest passssseeee a tam zawsze były historie jak sąsiad na sąsiada donosi jak nie posprząta kupy po psie :P  w sumie na nowych osiedlach w Polsce już to przychodzi , może to jest klucz ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackmagic napisał:

To jest brak nauki ekonomii w szkołach ale nawet i często na studiach. Bo to co w wielu uczelniach wykładają jako ekonomia z nauką i rozumieniem prawdziwej ekonomii ma niewiele wspólnego

Generalnie z jednej strony ubolewam, ze nie poświęca się większej uwagi takim rzeczom jak szeroko pojętą przedsiębiorczość, z drugiej strony jak sobie przypomnę makro i mikro na całkiem dobrej uczelni, to mnie ściska. Nie było nauki, poznawania różnych punktów widzenia. Tylko, żeby skaly sraly musisz się ze mną zgadzać jak chcesz zaliczyć albo albo rob co chcesz, bo ja i tak nie bywam na wykładach, hi hi hi.

A szkoda, bo ekonomia fajnie ewoluuje, co chwile widać na empirycznych przykładach jak coś działa albo i nie. Ale all in all język czołówki dzisiejszych polskich ekonomistów zasadniczo się nie rozni od jezyka polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Skandynawowie też są kombinatorami, szczególnie jak mogą coś dostać z przemytu od Polaków :) z resztą zgredy w Trójmieście opowiadały jak to z zachodu i północy frajerzy dostali okazje to z nimi kombinowali :P różnica jest taka że u nas bycie konfidentem i podpierdalczem jest passssseeee a tam zawsze były historie jak sąsiad na sąsiada donosi jak nie posprząta kupy po psie :P  w sumie na nowych osiedlach w Polsce już to przychodzi , może to jest klucz ? :P

no właśnie Ty to nazywasz konfidenctwem i podpierdalaniem

ja wiedząc że on doniesie na sąsiada, ale sam też się zgłosi i przyzna jak sam coś zrobi nazywam to po prostu uczciwością 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Umowa społeczna .

Narzucone i pilnowane przez aparat przymusu. Lewactwo i komunizm.:P

Zawsze powtarzam ze wszyscy jestesmy lewakami tylko jedni z nas na 70% inni na 80% i te ledwie 10% róznicy powoduje tarcia.

No moze  Korwin jest lewakiem na jakieś ledwie 30% i dlatego uważa ze ograniczeń prędkości nie powinno być bo jak się szybciej jedzie to sie nie zdązy człowiek zmęczć za kółkiem wiec spowoduje mniej wypadków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian napisał:

Przeczytaj edytę. 

Nie mam kontaktu z młodymi po szkole średniej, nie wiem też jaka to szkoła. Znam ludzi prosto po studiach którzy pracują w zawodzie za 5k i znam takich co po innych studiach (ekonomicznych) pracują od razu za 9k. Zakładam że dostali tyle bo ich pracodawcy zarabiają na nich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andy13 napisał:

 

Jedną z największych porażek edukacji w XXI wieku jest to, że mądrzy ludzie wypisują takie pierdoły nie dostrzegając zależności społecznych/kulturowych. Nie jesteś Ty i Twój dom samotną wyspą na bezkresnym oceanie niczego.

A niby dlaczego nie? 

Place podatki jak każdy, nie zamierzam jednak dokładać dodatkowo swoich ciężko zarabianych pieniędzy na kolejne socjalne czy inne gówna wyrównujące szanse.

Socjal to zło bo zamiast motywować ludzi, rozleniwia ich i sprawia, że mają poczucie iż wszystko się im należy. A tak nie jest

Nigdy nie poprę żadnego programu opartego na dawaniu komuś pieniędzy tylko dlatego żeby kupić sobie jego głos, a tym jest socjal PiSu 

Nie obchodzi mnie wyrównywanie szans. Bo niby dlaczego miałoby? Mam zarabiać tyle samo co ktoś, komu nie chciało się ślęczeć godzinami znad kolejnymi kursami, nie chciało się rozwijać, tylko czekać na gotowe?

Gdzie tu k**** sens i sprawiedliwość?

Jeszcze malo mi rząd pieniędzy zabiera?

7 godzin temu, julekstep napisał:

ale wiesz że już się dzielisz? xD

Wiem, nie znaczy to że mam dokładać kolejne sumy na socjalistów 

6 godzin temu, starYfaN napisał:

Masz rację, ja też ogłaszam veto. Kumpel pracujący w straży pożarnej, tuż przed wcześniejszą, już na 5 kursie obcasy zrywa, aby mieć większą przyszłą.

Rychło w czas się ogarnął. Jak mu zwróciłem uwagę, to mówi, że wszyscy.

Nie ma dzielenia odgórnego i nie ma hurtowych kursów przed wcześniejszą :) 

Jeszcze jak znam życie, spotkam go jako "eksperta".

A bo to mało takich?

Jakiś czas temu spotkałem człowieka, który był w wojewódzkiej od prewencji.

Odszedł z założył firmę i za to samo bierze 3x tyle ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.