Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Koelner napisał:

ale wygrałby ten mecz przy aplauzie publiczności 

5 minut temu, quevas napisał:

dobrze opłacona publiczność fundamentem sukcesu

O,  zrozumieliście, że bez klakieryzmu nie da się uprawiać polityki. Udana sobota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

przecież my w sposób absolutnie dobitny mówimy o koszykówce, choć bez poczucia humoru faktycznie można takiej subtelności nie uchwycić

Widocznie nie jestem szczęśliwym posiadaczem, albowiem subtelności nie widziałem tu na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 16:33, ely3 napisał:

Mamy takie zespoł Real Madryt. Ostatnie 8 lat osiągniął sukcesy jakich nikt inny w historii nie miał. Zdominował piłkę nożną. Ostatnie 2 lata ma ciut gorsze. Jest taki klub Villareal. Zdobył Ligę Europy. Ma lepszych juniorów. Real ma stary skład.. I wpada taki Darkonza i twierdzi  ten Prezes Realu i trener Zidane jest tragiczny .

Rany julek, przeciez ja nie porównuję Realu z Villarealem (nie ma pojecia kto tam dobrze zarząda kto źle) :)

Porównuje Real z błekitnymi stargard w teoretycznej sytuacji w której ten Real przegrywa co roku z błekitnymi grajacymi za małą kasę, ale Real co roku ma wielkie przychody (jak Intel).

I nawet nie wiem czy Real jest dobrym przykładem bo ma długi więc moze byłoby lepiej dać Bayern do tej analogii

Zostajac przy Realu, w takiej sytuacji ten Real mimo potęgi finansowej jest źle zarządzany bo przegrywa z błekitnymi którzy za małą kase ten Real ogrywają i to ze Real dalej ma wysokie przychody a błekitni małe w żaden sposób tego nie zmienia. Wręcz róznica w dochodach i w efekcie róznica w koszcie transferów (wydatki na badania Intela i AMD) jest dodatkowym argumentem za złym zarządzaniem Realem. Gdyby nie wydawał na transfery (Intel na badania) i wtedy zaczął przegrywać można by to tłumaczyć. Skoro wydaje więlką kasę na transfery/badania a dał się dogonic i przegonić to jasny dowód na katastrofę.

W dniu 29.05.2021 o 16:33, ely3 napisał:

Ty twierdzisz ,że AMD wygrywa z Intelem ale tak naprawdę nie ma lepszych wyników finansowych .

AMD wygrywa w taki sposób jak wygrywaliby błekitni, np 3:0 z Realem. Błekitni graja tanimi zawodnikami, a Real gra drogimi zawodnikami. Real jednak zgarnia większa kase z reklam i z kibiców bo błekitni sa mało znani.

Dla mnie w tej sytuacji Błekitni są świetnie zarządzani i mają swietnego szefa. Real jest beznadziejnie zarządany i ma fatalnego szefa.

Dla Ciebie taki Real przegrywajacy z półamatorami jest super zarządzany bo zarabia dużo kasy i nie ważne ze przegrywa na boisku. No Twoje prawo tak uważać, ale Panie Boze broń żebyś czymś zarządzał w Polsce :P

W dniu 29.05.2021 o 16:33, ely3 napisał:

A już twierdzenie ,że Intel nie zrobi przeskoku technologicznego to już ciekawostka. Skąd ta pewność?. Znasz właśnie projekty nad którymi pracuje Intel?

Zrobi przeskok, w tym roku na 10nm i dalej będzie w plecy za TSMC, Intel zaczyna rezerwowanie mocy produkcyjnych w TSMC na lata kolejne - stąd pewnosc ze bedzie w tyle bo sam Intel tak uważa.

Właściwie skoro AMD ma lepsze  procki w segmencie mobilnym, lepsze procki w desktop i lepsze procki w serwerach to mozna powiedzieć ze siatkarze, koszykarze i piłkarze błekitnych stargard grajacy za grosze pokonują milionerów z Madrytu. Każda z sekcji, no ale Real ma umowy, ze stacjami telewizyjnymi, z reklamodawcami na lata w przód, więc Ci reklamodawcy wciąz przelewają masy kasy mimo porazek. Na tej podstawie (wynikajacej z wcześniejszych sukcesów) uważasz ze wszystko jest ok. Dla mnie to jest katastrofa która jeszcze nie w pełni przełożyła sie na finanse, ale jesli sytuacja tak będzie wygladała jeszcze kilka lat to wtedy reklamodawcy, stacje telewizyjne zamiast Realowi zaczną przelewać kase błekitnym.

Po prostu niektóre zmiany nie zachodza natychmiast

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Dla Ciebie taki Real przegrywajacy z półamatorami jest super zarządzany bo zarabia dużo kasy i nie ważne ze przegrywa na boisku. No Twoje prawo tak uważać, ale Panie Boze broń żebyś czymś zarządzał w Polsce

Sęk w tym ,że Intel jest jak ten Real ten prawdziwy...miał okres 8 lat dominacji Był bezsprzecznie nr 1 ale nie wykształcił sobie młodzieży, ma stary skład. Coś jak Intel. Teraz z tego powodu nie jest bezsprzecznie nr 1 ale nikt nie powie ,ze jest fatalnie zarządzany bo nagle ma słabszy rok i z kimś przegrał bo zdobył 4 razy LM w 5 lat. I tak samo z Intelem jeśli przez ostatnie 10 lat 9 razy na 10 na pewno był lepszy od AMD a ostatni rok można dyskutować czy jest lepszy od AMD ( dla mnie wciąz jest bo jakoś AMD mimo nowocześniejszej technologii nie potrafi jej sprzedać z zyskiem bo nadal lepszą marże na swoich produktach generuje Intel)

Przecież za czasów poprzedniego prezesa Intel z remisu z AMD wyszedł na nokautującą przewagę... Na początku prezesury AMD praktycznie miało taki sam udział w rynku jak Intel. Jak odchodził Intel miał dwa razy więcej udziałów więc powiem mi jakim cudem wg Ciebie jest to tragiczne zarządzanie? Ma lepsze zyski, Większe udziały rynkowe niż miał a Ty twierdzisz ,ze on jest beznadziejny

Real ten rzeczywisty nie ma młodzieży więc zrobi skokową rewolucję. Wykupi zdolnych młodych może nawet z konkurencji. I za chwilę znowu będzie na szczycie. Intel ma tyle gotówki na koncie dzięki notorycznym zyskom ,że może nawet wykupić poddostawców AMD i ich zadusić . AMD ma tak mało gotówki ,że nawet nie jest w stanie płacić więcej by produkować więcej swoich produktów.

AMD ma nowy produkt ale sprzedaje go tanio więc na dłuższą metę to jest zła strategia.. Zdobywa w ten sposób udziały rynkowe ale nie będzie generował pieniędzy na nowe badania. I tak jak napisał @starYfaN Intel który ma o wiele wiecej gotówki na badania moze za chwilę wskoczyć w coś nowocześniejszego. Nie ocenia się firmy na podstaiwe ostatniego roku dwóch .

Powiedz mi jakim cudem ktoś kto powiększył przewagę rynkową nad najgrożeniejszym konkurentem dwukrotnie. Zwiększył zyski, wydatki na R&D może być wg fatalnym zarządcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ely3 napisał:

Sęk w tym ,że Intel jest jak ten Real ten prawdziwy...miał okres 8 lat dominacji Był bezsprzecznie nr 1 ale nie wykształcił sobie młodzieży, ma stary skład. Coś jak Intel.

Alez kształcił młodzież, wydawał najwieksza kase na świecie na kształcenie młodziezy + transfery.

ICInsights_RandD-TOP10-spenders-2017.jpg

Gdyby nie kształcił i nie kupowął mógłbyś tak to tłumaczyć, ale Intel pierwszy z ogromną przewagą, a AMD nie ma w pierwszej dziesiatce,

22 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież za czasów poprzedniego prezesa Intel z remisu z AMD wyszedł na nokautującą przewagę...

I to jest normalne bo zawsze miał wiecej kasy na badania, zawsze był większa i bogatsza firmą. Nie am sie co dziwić tak jak nie dziwimy sie ze Real zawsze gra lepiej niż błekitni.

22 minuty temu, ely3 napisał:

 Ma lepsze zyski, Większe udziały rynkowe niż miał a Ty twierdzisz ,ze on jest beznadziejny

Oczywiście ze jest beznadziejny bo przegrywa wydajnosciowo z biednymi błekitnymi i w siatkówkę (mobile) i w koszykówkę (desktop) i w piłke nożną (serwery), Real zrobił z siebie posmiewiesko oddając prymat wydajnościowy na każdym polu.

Myślę ze gdyby to się stało w rzeczyiwtosci z Realem sam byś po tym Realu jechał, ale z jakichś dziwnych powodów takiej porazki Intela nie uznajesz. Zakładałem ze po prostu nie znasz sytuacji z wydajnoscia prcoesorów obu firm, tez z ich poborem energii, ale skoro teraz już znasz i widzisz ze Intel przegrywa to nie wiem jak mozesz bronić zarządzania skoro wielka i potężna firma dała się wyprzedzić małej i biednej w każdej konkurencji.

22 minuty temu, ely3 napisał:

AMD ma nowy produkt ale sprzedaje go tanio więc na dłuższą metę to jest zła strategia..

Nie jest tak, AMD obecnie sprzedaje swoje procesory drożej niż Intel, a mimo to ludzie kupują

6-rdzeniowy 5600x od AMD kosztuje jakieś 1500 zeta

odpowiadajacy mu 6-rdzeniowy 11400f od Intela (jakies 5-10% wolniejszy) kosztuje około 850 złotych

22 minuty temu, ely3 napisał:

Powiedz mi jakim cudem ktoś kto powiększył przewagę rynkową nad najgrożeniejszym konkurentem dwukrotnie.

Przeciez przewaga rynkowa maleje:

Hz8k9kpTURBXy84MjJmMDFlNzljZmQ4NjQ3NTY3Z

22 minuty temu, ely3 napisał:

Zwiększył zyski,

Zyski zwiększył z dwóch powodów:

1. Epidemia która spowodował większy popyt na procesory (nie jest to zasługa zarządcy)

2. Rynek PC był skostniały (Intel oferował 4 rdzenie przez kilkanascie lat), w momencie gdy AMD weszło z 8 a później 16 rdzeniami na rynek PC, Intel też został zmuszony do zwiększania ilosci rdzeni i zaczał ich sprzedawac 6,8 i 10 w swoich prockach, dzieki temu ludzie zaczęli wymianiac kompy na nowsze z większą iloscią rdzenia a rynek PC-tów po raz pierwszy od lat znów zaczął rosnąć

E47k9kpTURBXy9lZmU5NTMwOGUyOTc2MThhYjAxN

To tez nie jest zasługa zarządzajacego, to wręcz jego wtopa ze sam (zanim zrobiło to AMD) nie zaczał sprzedawać 6, 8 i 10 rdzeni (a mógł).

W zasadzie mozna powiedzieć ze wzrost przychodów Intela jest zasługą zarządzającego AMD bo on rozpoczął wyścig na ilosc rdzeni do któego to przyłaczył sie Intel i dzieki temu zaczął sprzedawac wiecej procesorów

22 minuty temu, ely3 napisał:

wydatki na R&D może być wg fatalnym zarządcą

No skoro ktoś wydaje na szkolenie zawodników i transfery najwiecej na świecie, a jego zespoły z tych "najdroższych" zawodników zaczynają przegrywać w siatkówkę, koszykówę i kosza z błekitnymi stargard co na szkolenia i nowych zawodników wydaja grosze to jak mozna uznać go za dobrego zarządcę?

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ely3 napisał:

Sęk w tym ,że Intel jest jak ten Real ten prawdziwy...miał okres 8 lat dominacji Był bezsprzecznie nr 1 ale nie wykształcił sobie młodzieży, ma stary skład. Coś jak Intel. Teraz z tego powodu nie jest bezsprzecznie nr 1 ale nikt nie powie ,ze jest fatalnie zarządzany bo nagle ma słabszy rok i z kimś przegrał bo zdobył 4 razy LM w 5 lat. I tak samo z Intelem jeśli przez ostatnie 10 lat 9 razy na 10 na pewno był lepszy od AMD a ostatni rok można dyskutować czy jest lepszy od AMD ( dla mnie wciąz jest bo jakoś AMD mimo nowocześniejszej technologii nie potrafi jej sprzedać z zyskiem bo nadal lepszą marże na swoich produktach generuje Intel)

Przecież za czasów poprzedniego prezesa Intel z remisu z AMD wyszedł na nokautującą przewagę... Na początku prezesury AMD praktycznie miało taki sam udział w rynku jak Intel. Jak odchodził Intel miał dwa razy więcej udziałów więc powiem mi jakim cudem wg Ciebie jest to tragiczne zarządzanie? Ma lepsze zyski, Większe udziały rynkowe niż miał a Ty twierdzisz ,ze on jest beznadziejny

Real ten rzeczywisty nie ma młodzieży więc zrobi skokową rewolucję. Wykupi zdolnych młodych może nawet z konkurencji. I za chwilę znowu będzie na szczycie. Intel ma tyle gotówki na koncie dzięki notorycznym zyskom ,że może nawet wykupić poddostawców AMD i ich zadusić . AMD ma tak mało gotówki ,że nawet nie jest w stanie płacić więcej by produkować więcej swoich produktów.

AMD ma nowy produkt ale sprzedaje go tanio więc na dłuższą metę to jest zła strategia.. Zdobywa w ten sposób udziały rynkowe ale nie będzie generował pieniędzy na nowe badania. I tak jak napisał @starYfaN Intel który ma o wiele wiecej gotówki na badania moze za chwilę wskoczyć w coś nowocześniejszego. Nie ocenia się firmy na podstaiwe ostatniego roku dwóch .

Powiedz mi jakim cudem ktoś kto powiększył przewagę rynkową nad najgrożeniejszym konkurentem dwukrotnie. Zwiększył zyski, wydatki na R&D może być wg fatalnym zarządcą

Coś o Audi Rydzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, darkonza napisał:

Oczywiście ze jest beznadziejny bo przegrywa wydajnosciowo z biednymi błekitnymi i w siatkówkę (mobile) i w koszykówkę (desktop) i w piłke nożną (serwery), Real zrobił z siebie posmiewiesko oddając prymat wydajnościowy na każdym polu.

Sęk w tym ,ze biznes to  nie jest konkurs kto jest fajniejszy, kto wydajniejszy tylko kto lepiej zarabia na swoich produktach. A tu masz tak ,że Intel na starych produktach wciąz zarabia więcej niż AMD na nowych no i biznes to nie jest sprint. Ten beznadziejny menedżer przejmowal Intela który szedł łeb w łeb z AMD. Oddawał Intela , który sprzedawał 2 razy więcej od AMD..

CEO Intlea przeżuł i wypluł konkurencję. Na dodatek mają ogromne zyski. Mogą sobie pozwolić na wszystko a AMD choć ma niby nowoczesną technologię to jakoś nie zarabia na niej . A w biznesie nie ma nic gorszego jak sprzedawać tanio nowe produkty. To właśnie na nich się zarabia to one tworzy ci budżet na rozwój kolejnych produktów.

Poza tym to co proponuje AMD to wcale nie jest rewolucja . Tylko ewolucja istniejących modeli... W biznesie wcale nie musisz być wydajniejszy czy nowocześniejszy. Klienci Intela muszą jeszcze chcieć zrezygnować ze starszych modeli. A wielu jak widać na razie nie chce

Ja w jednym dziale produkuje dwa systemy. Jeden super nowoczesny. Drugi stworzony jakieś 20 lat temu. I kliencie wcale nie chcą się przestawić na ten nowy. JEdynie kompletnie nowi klienci wybierają nowy system ale ci którym mamy od lat w ogóle nie chcą o tym słyszeć bo mają pracowników wyćwiczonych w starym systemie. Bo park maszynowy mają dostosowany do starszego systemu itp...

20 godzin temu, darkonza napisał:

Przeciez przewaga rynkowa maleje

Zacznij czytać co się piszę. Rozmawiamy przecież o poprzednim prezesie za czasów którego Intel zwiększył przewagę rynkową i nawet dziś kiedy AMD poprawił swoją pozycję nadal nie ma tyle rynku co miał 15 lat temu . Czyli Intel jest mocniejszy niż w 2007

Tobie się wydaje ,że prezes jest od konkursu piękności. Lepszy jest ten co tworzy fajniejsze produkty. A tak naprawdę lepszy jest co lepiej zarządza firmą. AMD w ostatnich latach nie jest zarządzany źle ale tym bardziej nie był zarządzany źle Intel.. Bo ja naprawdę nie mogę zrozumieć czemu

Prezes AMD jest fajny bo firma zwiększa udział rynkowy a prezez Intela jest beznadziejny bo zwiększał udziały rynkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Sęk w tym ,ze biznes to  nie jest konkurs kto jest fajniejszy, kto wydajniejszy tylko kto lepiej zarabia na swoich produktach. A tu masz tak ,że Intel na starych produktach wciąz zarabia więcej niż AMD na nowych no i biznes to nie jest sprint. Ten beznadziejny menedżer przejmowal Intela który szedł łeb w łeb z AMD. Oddawał Intela , który sprzedawał 2 razy więcej od AMD..

CEO Intlea przeżuł i wypluł konkurencję. Na dodatek mają ogromne zyski. Mogą sobie pozwolić na wszystko a AMD choć ma niby nowoczesną technologię to jakoś nie zarabia na niej . A w biznesie nie ma nic gorszego jak sprzedawać tanio nowe produkty. To właśnie na nich się zarabia to one tworzy ci budżet na rozwój kolejnych produktów.

Poza tym to co proponuje AMD to wcale nie jest rewolucja . Tylko ewolucja istniejących modeli... W biznesie wcale nie musisz być wydajniejszy czy nowocześniejszy. Klienci Intela muszą jeszcze chcieć zrezygnować ze starszych modeli. A wielu jak widać na razie nie chce

Ja w jednym dziale produkuje dwa systemy. Jeden super nowoczesny. Drugi stworzony jakieś 20 lat temu. I kliencie wcale nie chcą się przestawić na ten nowy. JEdynie kompletnie nowi klienci wybierają nowy system ale ci którym mamy od lat w ogóle nie chcą o tym słyszeć bo mają pracowników wyćwiczonych w starym systemie. Bo park maszynowy mają dostosowany do starszego systemu itp...

Zacznij czytać co się piszę. Rozmawiamy przecież o poprzednim prezesie za czasów którego Intel zwiększył przewagę rynkową i nawet dziś kiedy AMD poprawił swoją pozycję nadal nie ma tyle rynku co miał 15 lat temu . Czyli Intel jest mocniejszy niż w 2007

Tobie się wydaje ,że prezes jest od konkursu piękności. Lepszy jest ten co tworzy fajniejsze produkty. A tak naprawdę lepszy jest co lepiej zarządza firmą. AMD w ostatnich latach nie jest zarządzany źle ale tym bardziej nie był zarządzany źle Intel.. Bo ja naprawdę nie mogę zrozumieć czemu

Prezes AMD jest fajny bo firma zwiększa udział rynkowy a prezez Intela jest beznadziejny bo zwiększał udziały rynkowe

Audi Rydzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

Sęk w tym ,ze biznes to  nie jest konkurs kto jest fajniejszy, kto wydajniejszy tylko kto lepiej zarabia na swoich produktach. A tu masz tak ,że Intel na starych produktach wciąz zarabia więcej niż AMD na nowych no i biznes to nie jest sprint.

No zarabia na starych bo nie ma nowych, ale bardzo chciał mieć nowe i wybulił mase kasy, gdyby ta masa kasy zaowocowała prawidłowo to Intel miałby jeszcze większy udział niż 5 lat temu a AMD jeszcze mniejszy

5 godzin temu, ely3 napisał:

Ten beznadziejny menedżer przejmowal Intela który szedł łeb w łeb z AMD. Oddawał Intela , który sprzedawał 2 razy więcej od AMD.

Skąd Ty to bierzesz? Co chwilę podajesz jakieś zupełnie nieprawdziwe informacje, a to AMD sprzedaje tanio, ato ze Intel nie inwestował w nowe i stad problem, a teraz ze Krzanich brał firmę gdy był remis.W rzeczywistosci on przejął firme w maju 2013 roku, zanim ją przejąl sytuacja wyglądała tak:

"Dawid codziennie pisze o nowościach na Intel Developer Forum. Są imponujące. Intel kwitnie. A co z jego największym rywalem. Siedzi cicho. Od lat nie pokazał nic, co by zwaliło mnie z nóg."

https://spidersweb.pl/2012/09/amd-utonie-ale-ma-czas-na-chwycenie-sie-brzytwy.html

W pewnym momencie AMD było na giełdzie warte niewiele wiecej niż 2mld dolarów (dla porównania firma robiąca jedna gierkę "Cyberpunk 2077" była już warta ponad 10mld dolarów), aż później w maju 2013 Intela przejął Krzanich, a Lisa Su przejeła w następnym roku AMD i dziś jest tak:

" Czerwoni za sprawą modelu AMD Ryzen 9 5950X otrzymali nagrodę za najlepszy procesor, a prócz tego AMD Ryzen 5 5600X zgarnął odznaczenie za najlepszy produkt OC, podczas gdy architektura AMD Zen 3 to najlepsza nowa technologia. Produktem roku została zaś cała rodzina procesorów AMD Ryzen 5000. "

https://www.purepc.pl/ogloszono-zwyciezcow-europan-hardware-awards-2021-to-wlasnie-te-sprzety-ciesza-sie-uznaniem-europejskich-dziennikarzy

Błekitni dostali nagrody dla najlepszych zawodników (którzy zostali opracowani za czapkę gruszek), nie wyrózniono zadnego zawodnika Intela.

5 godzin temu, ely3 napisał:

CEO Intlea przeżuł i wypluł konkurencję.

CEO Intela stracił przewage wydajnosci w każdym możliwym segmencie, stracił przewagę w efektywnosci energetycznej, stracił cześć udziałów w rynku. Wydał mase kasy na badania z których nic sensownego nie wynikło, on przeżuł i wypluł kilkadziesiąt miliardów dolarów a nie konkurencję

5 godzin temu, ely3 napisał:

Ja w jednym dziale produkuje dwa systemy. Jeden super nowoczesny. Drugi stworzony jakieś 20 lat temu. I kliencie wcale nie chcą się przestawić na ten nowy. JEdynie kompletnie nowi klienci wybierają nowy system ale ci którym mamy od lat w ogóle nie chcą o tym słyszeć bo mają pracowników wyćwiczonych w starym systemie. Bo park maszynowy mają dostosowany do starszego systemu itp...

No i sam widzisz czemu Intel wciaz pływa na powierzchni, nie dlatego ze ma dobrego CEO tylko dlatego ze musi upłynąc wiele wody by coś lepszego zostało zaakceptowane przez innych. Sam siedziałem długo na Win7 nie dlatego ze lepszy od win10, ale dlatego ze byłem do "7" przyzwyczajony.

5 godzin temu, ely3 napisał:

Zacznij czytać co się piszę. Rozmawiamy przecież o poprzednim prezesie za czasów którego Intel zwiększył przewagę rynkową i nawet dziś kiedy AMD poprawił swoją pozycję nadal nie ma tyle rynku co miał 15 lat temu . Czyli Intel jest mocniejszy niż w 2007

Zacznij czytać zanim coś napiszesz. Krzanich zarządza Intelem od 2013 roku. W 2015 wyszedł najlepszy procesor Intela (z którym Krzanich nie maczał palców bo taki projekt trwa kilka lat) i po tym 2015 juz tylko było coraz gorzej.

Mam najnowszy wykres jak to wygląda teraz:

amd_vs_intel_udzialy.jpg

https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/45772-udzialy-amd-intel.html

Na rynku serwerów zmiany potrwają jeszcze dłużej bo wymienic taki sprzet jest trudniej niz peceta, ale tam przewaga wydajnosci AMD jest jeszcze większa.

p.s. Gdyby Krzanich był od 2007 to bym się z Tobą zgodził, znaczy nie ze "przeżuł i wypluł" ale bardziej "nie jest źle" a moze nawet "jest nieźle" ale ze od 2013 to niestety, wszystko co zrobione to bez ładu i składu i wielka potęga ustępuje miejsca mikrusowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, quevas napisał:

Kaczyński i PIS postulują znaczące zwiększenie limitu lekcji historii w szkole. Niby nic wyjątkowo niepoważnego, na tle skali innych wyskoków PIS w dziedzinach ważniejszych dla sprawnego funkcjonowania państwa i demokracji, ale jednocześnie wydarzenie bardzo wiele mówiące o stylu myślenia tej władzy.

Zatem : PIS zaordynuje polskim uczniom rekordową ilość nauki na temat zdarzeń byłych i minionych, potrzebnych współczesnej młodzieży jak rybie rower, [podobnie zresztą jak parę innych] spełniając kaprysy pana prezesa i jego równie dziwnych kolegów, tymczasem co będzie z lekcjami informatyki czy języka angielskiego, przedmiotów kluczowych w dzisiejszych realiach ?

 

Problemem nie jest ilość historii w szkole a o czym i o kim będą na tej historii uczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Deltuś napisał:

Piękny ogólnik. Dobra inaczej? Co nie było tak z dotychczasowym nauczaniem historii?

Wejdź w jakiś artykuł historyczny na Onecie, albo w film o historii na yt i poczytaj komentarze. 

 

Tu osoba publiczna bez pojęcia o wielu rzeczach między innymi o historii.

IMG_20210601_104831.jpg

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historia jako przedmiot w szkole jest używana jako narzędzie do duraczenia oraz propagandy uczniów. szczęście jest takie , że nauczyciele często są niekompetentni więc skutki nie są aż takie katastroficzne.

dla mnie lepszym pomysłem jest rozbudowanie przedmiotu jak WOS ale w formie poważnej czyli edukacji dzieci z prawa jakie obowiązują w kraju aby obywatel w wieku 19 lat po ukończeniu szkoły w sądzie , na policji nie czuł się jak głuchy i niewidomy.

no i praca ze źródłami ale bez klucza z oświaty który ocenia zrozumiałość tekstu przez ucznia ;]

19 godzin temu, quevas napisał:

Kaczyński i PIS postulują znaczące zwiększenie limitu lekcji historii w szkole. Niby nic wyjątkowo niepoważnego, na tle skali innych wyskoków PIS w dziedzinach ważniejszych dla sprawnego funkcjonowania państwa i demokracji, ale jednocześnie wydarzenie bardzo wiele mówiące o stylu myślenia tej władzy.

Zatem : PIS zaordynuje polskim uczniom rekordową ilość nauki na temat zdarzeń byłych i minionych, potrzebnych współczesnej młodzieży jak rybie rower, [podobnie zresztą jak parę innych] spełniając kaprysy pana prezesa i jego równie dziwnych kolegów, tymczasem co będzie z lekcjami informatyki czy języka angielskiego, przedmiotów kluczowych w dzisiejszych realiach ?

Najpewniej jedynym wyjściem będą korepetycje, co prowadzi do prostego wniosku : za wydojone z kieszeni ich rodziców podatki, władza ofiaruje młodzieży swoje fiksacje, czyli figę z makiem, a realną naukę każe kupować za dodatkowe pieniądze, czyli mityczne 5 euro dziennie z programu 500+.

Ile godzin korepetycji dziennie można kupić za 5 euro ?

Tak wygląda pisowski model zarządzania Polską : usługi publiczne sprowadzone do poziomu głębokiego dna, a socjal zamiast wspomagać obywatela w całości przeznaczony jest i będzie na ich zakup w prywatnym sektorze.

Trudno nie przyznać racji Konfederacji : należy zlikwidować państwową szkołę, lecznictwo, transport i całą resztę, a pieniądze z podatków idących na ich funkcjonowanie zostawić ludziom, skoro i tak zmuszeni są kupować sobie rzeczy, jakie powinna im zapewnić władza.

ktoś tutaj wklejał badania gdzie młodzież mocno skręciła w lewo , lewica powinna kibicować temu pomysłowi ponieważ jak to wspomniał Palikot - Kaczyński dla lewicy zrobił najwięcej dobrego od 89 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

dla mnie lepszym pomysłem jest rozbudowanie przedmiotu jak WOS ale w formie poważnej czyli edukacji dzieci z prawa jakie obowiązują w kraju aby obywatel w wieku 19 lat po ukończeniu szkoły w sądzie , na policji nie czuł się jak głuchy i niewidomy.

Przednia myśl, ale kto miałby uczyć te dzieci prawa, skoro policjant w sądzie, a nauczyciel na komisariacie (o ile nie pije z policjantem) czują się jak głuchy i niewidomy?

Ba, całe społeczeństwo daje się robić w .....a przez firmy szeroko pojętych dostarczycieli np. mediów/urzędy/administrację i o ile nie zmusi się do interwencji uokik lub rz.p.k, to są praktycznie bezkarni.

Fajna idea i nie do zrealizowania, bo...... nikomu na tym nie zależy. Wręcz odwrotnie.

Jakikolwiek urzędnik nigdy nie wybacza wiedzy, która odsłania jego ignorancję. Dobry petent, to głupi, naiwny i niezaradny petent. Na komisariacie, w sądzie/urzędzie.

 

A Ty chcesz im edukować elektorat.Z prawa 🤣 

A jak już ich tego prawa nauczą, to będą dalej wciskać tą samą ciemnotę, czy wymyślą lepsze kawałki?

Jestem za, tak jak całe społeczeństwo..... poza tymi, co mogą taką zmianę wprowadzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.