Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, darkonza napisał:

Niby śmieszne ale spokojnie mogę Ci wytłumaczyć jaki kluczowy błąd popełnił Intel planujac architekturę nowych serii procesorów :P

Nie wziął pod uwagę doświadczeń konkurencji (mobilnej) w małych procesach litograficznych? Pycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie wziął pod uwagę doświadczeń konkurencji (mobilnej) w małych procesach litograficznych? Pycha.

O widze ze ogarniasz, wiec w skrócie dowalił cache L3 który w takiej ilosci sprawdza sie tylko w grach, a w progarmach to kwiatek do kożucha raczej,  a przecież cache mocno podnosi pobór mocy, jako ze w lapkach trudno odporowadzić ciepło, a wiec pobierana moc to teraz te procesory łatwo throtlują, wiec co z tego ze teoretycznie wysoka wydajnnosc skoro w lapku nie da sie tego schłodzić i proc zrzuca taktowania. Gdyby cache był mniejszy pobór byłby mniejszy i taktowania procki trzymałyby wyższe.  W dodatku L3 podnosi mocno powierzchnię układu a wiec ogranicza uzysk procków z wafla w tak trudnym dla Intela procesie 10nm - wielki fail już na samym początku przy startowych załozeniach, kto na to pozwolił jak do tego doszło, po prostu nie do  uwierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

Problem w tym że pakowacz ponosi odpowiedzialność, czy tam technolog, a jaką odpowiedzialność poniósł szef Intela za ten zastój? Jaką odpowiedzialność poniosą Ci co zamiast zwiększac produkcję półprzewodników ją zmniejszyli i teraz odczuje to cały świat? Ano żadnej, mogą stracić pracę pewnie z wysoką odprawą co w ich sytuacji nie jest żadnym problemem, bo teraz moga sie juz wygrzewać na plazy do końca życia. Oni w zasadzie nie ponosza kary za swoje błedy. Pakowacz tracący pracę ponosi karę bo ma problem ze kasy moze braknąc na podstawowe potrzeby

Chyba funkcjonujemy w innym biznesie choć niby oboje w chemii szeroko pojętej... Firmy są rozliczane za wyniki i tak jak w piłce nożnej jak nie ma wyników to pierwsi do wymiany idą trenerzy tak tu dyrektorzy i prezesi zwłaszcza ,że przy niskim bezrobociu o wiele łatwiej poszukać nowego prezesa niż nowego pakowacza a już na pewno nikt nie wyrzuci technologa czy inżyniera

Poza tym w ciągu ostatnich 6 miesiecy wyrzuciłem z pracy dwóch zlodziei. Nową pracę mieli w 2 tygodnie i nikt ich nie weryfikował . Za to jak prezes będzie niekompetentny i doprowadzi firmę do zapaści to raz uznają za przypadek za drugim razem już poważnej pracy nie znajdzie. Taka jest odpowiedzialność. i nie wiem jakie Ty widziałeś odprawy prezesów ale jeśli to nie jest prezes Citibanku czy Boeninga to raczej nie są to kwoty pozwalające żyć w nieróbstwie do końca życia

Ale jaki miał ponieść szef Intela jeśli przez poprzednie 10 lat przyniósł historyczne zyski? Bycie dyrektorem to nie jest perspektywa miesiaca czy dwóch. Nie ma znaczenia co się wydarzyło w ostatnie 6 miesięcy. Liczą się długofalowe zyski. A niby co się stało Intelowi? Kto miał większe zyski w ciągu ostatnich 10  lat ? Intel czy AMD ? Intel nie dość ,że lepiej zarabia to ma lepszą strukturę kosztów długu itp .. Intel jest po prostu lepiej zarządzaną firmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ely3 napisał:

Za to jak prezes będzie niekompetentny i doprowadzi firmę do zapaści to raz uznają za przypadek za drugim razem już poważnej pracy nie znajdzie.

Znajdzie, będzie miał w CV ze prezesem był, tego jak mu poszło raczej tam nie będzie. Pewnie czasem niektórym udaje się sie zweryfikowac takie informacje, ale rzadko bo wiadomo ze jak rozstanie jest w złej atmosferze to obie strony beda sobie koło tyłka robić i nie wiadomo kto ma rację, mało kto zna specyfikę danej firmy by móc obiektywnie oceniać jakosc pracy i wkłąd konkretnego człowieka.

31 minut temu, ely3 napisał:

 i nie wiem jakie Ty widziałeś odprawy prezesów ale jeśli to nie jest prezes Citibanku czy Boeninga to raczej nie są to kwoty pozwalające żyć w nieróbstwie do końca życia

A jak jest to prezes Citibanku czy Boeinga?

31 minut temu, ely3 napisał:

Ale jaki miał ponieść szef Intela jeśli przez poprzednie 10 lat przyniósł historyczne zyski?

Właśnie, jak oceniamy z punktu widzenia ignoranta to jest super bo były zyski,  ale to była katastrofa. Intel miał strategię "Tick-tok" jeden rok nowa architektura, kolejny rok nowy proces.I tak na zmianę. W 2015 roku weszła nowa architektura wiec w 2016 miał wejść nowy proces, w 2017 nowa architektura itd.

Za tego prezesa nie weszło nic, wystartował jako prezes w 2013 i w desktopach już w 2016, 2017, 2018, ani 2019 ani też 2020 nie było nic, ani nowej architektury ani nowego procesu, mimo gigantycznych i rosnących wydatków na badania (zmiana CEO w grudniu 2018 ale to nie piekarnia gdzie wyroby wyskakują tego samego dnia)

Jak to mówiłeś? Jak ktoś da ciała to juz dobrej pracy nie znajdzie i zobacz sam byś takiego gamonia zatrudnił który położył totalnie wszystkie plany i utopił dziesiatki miliardów bez żadnego efektu, bo błednie przypisałbyś sukces firmy temu Panu. Firma Intel odnosiła sukcesy wbrew zarządzaniu tego Pana, bez niego miałaby sukcesy większe a nie mniejsze.

Nowy CEO obiecuje powrót do "tick-tok"

https://twojepc.pl/news41255/Intel-zapowiada-powrot-w-2024-roku-do-modelu-Tick-Tock.html

 

31 minut temu, ely3 napisał:

 Intel nie dość ,że lepiej zarabia to ma lepszą strukturę kosztów długu itp .. Intel jest po prostu lepiej zarządzaną firmą

Intel jest gorzej zarządzaną firmą ale większą.

Jeśli ja zostaną prezesem Intela, a najlepszy w zarządzaniu człowiek zostanie prezesem jakiejś małej firemki to nie ma szans by ta małą firemka przegoniła Intela i ja nic nie musze robic, to jest wielka maszyna która działa sama, ma dochody rzedu dziesiatek miliardów co roku, ma monopol i nawet jakby sie starał to zepsuc to byłoby cięzko

AMD kieruje Lisa Su i jest dużo lepsza, po prostu kieruje mniejsza firmą która wychodzi z dołka:

https://www.purepc.pl/lisa-su-wsrod-najlepszych-ceo-swiata-barron-s-chwali-amd

https://pclab.pl/news84505.html

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Znajdzie, będzie miał w CV ze prezesem był, tego jak mu poszło raczej tam nie będzie

Naprawdę żyjemy w innych światach... Firma rekrutacyjna prześwietli ostatnie 10 lat prezesa. Zanim kogoś sie zatrudni to jest on prześwietlany. No chyba ,że zatrudnia jakaś mała firemka ale w niej na dzień dobry dostanie sporo mniej pieniędzy. Nie znam korporacji któraby zatrudniła kogoś tylko na podstawie CV bez dokładnego spraawdzenie jego poprzedniej pracy.

 

7 minut temu, darkonza napisał:

sukces firmy temu Panu. Firma Intel odnosiła sukcesy wbrew zarządzaniu tego Pana, bez niego miałaby sukcesy większe a nie mniejsze.

To już jest zaklinanie rzeczywistości. Na jakiej podstawie twierdzisz ,ze to było wbrew skoro AMD miało w tym samym okreie notoryczne straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Naprawdę żyjemy w innych światach... Firma rekrutacyjna prześwietli ostatnie 10 lat prezesa. Zanim kogoś sie zatrudni to jest on prześwietlany. No chyba ,że zatrudnia jakaś mała firemka ale w niej na dzień dobry dostanie sporo mniej pieniędzy. Nie znam korporacji któraby zatrudniła kogoś tylko na podstawie CV bez dokładnego spraawdzenie jego poprzedniej pracy.

No ja znam.

I co, prześwietlanie Krzanicha dałoby wynik "wspaniały CEo firmy Intel" i dalej tabelka z wynikami tej firmy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po jednej stronie mamy Intel wg Ciebie fatalnie zarządzany który miał krociowe zyski i nadal je ma

Po drugiej stronie super zarządzane AMD które miało krociowe straty i teraz w końcu ich nie ma..... 9/10 ludzi odpowiedie ,ze ten pierwszy prezes jest lepszy w zarządzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

To już jest zaklinanie rzeczywistości. Na jakiej podstawie twierdzisz ,ze to było wbrew skoro AMD miało w tym samym okreie notoryczne straty?

Bo AMD miało wcześniej złych zarządzających któzy wybrali złą architekturę "Buldozer" w efekcie czego gdy produkowali procki w tej architekturze byli zupełnie nie konkurencyjni.

Zydzi z Hajfy opracowali dla Intela architekturę Skylake i jest to jedna z najbardziej udanych i na moment gdy ta architektura trafiła na rynek trafił Brian Krzacnich i Ty podciągasz wyniki Intela pod jego zarządzanie zamiast pod udaną prace izraelskich inżynierów nadozorowanych przez poprzednika Krzanicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet dziś Intel ma lepsze wyniki finansowe, lepszą marże więc nadal nie wiem na czym polega to super zarządzanie AMD i na czym fatalne zarządzenie Intela skoro wciąz mają lepszę strukturę biznesową

NA czym dla Ciebie polega sukces firmy? Bo jesteśmy fajniejsi? Czy bo przynosimy zyski i się cały czas rozwijamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Czyli po jednej stronie mamy Intel wg Ciebie fatalnie zarządzany który miał krociowe zyski i nadal je ma

Jeśłi ktoś ma plan (tick-tok) i go realizuje w "zero procentach" to zarządza fatalnie. Przeciez to oczywiste, a to ze zarabia kase na wcześniej wymyślonych rozwiązaniach to nie jest zadna zasługa nowego zarzadzajacego.

Moze inaczej, Lisa Su i Krzanich chyba zostali oboje CEO w 2013 roku, a nizej widac zmiane kursu AMD nałożona na zmianę kursu Intela

https://stooq.pl/q/?s=intc.us&d=20210528&c=10y&t=c&a=ln&b=1&r=amd.us

 

1 minutę temu, ely3 napisał:

Przecież nawet dziś Intel ma lepsze wyniki finansowe, lepszą marże więc nadal nie wiem na czym polega to super zarządzanie AMD i na czym fatalne zarządzenie Intela skoro wciąz mają lepszę strukturę biznesową

NA czym dla Ciebie polega sukces firmy? Bo jesteśmy fajniejsi? Czy bo przynosimy zyski i się cały czas rozwijamy?

Na tym polega sukces AMD ze opracowuje nowe architektury i zwiększa w szybkim tempie przychody i marże.

Intel zaś powoli traci marże a utrzymuje przychody tylko dlatego ze AMD nie ma kogo poprosić o wyprodukowanie większej ilosci procesorów. Sytuacja jest analogiczna do takiej w której mamy tysiac głodnych i jest ktoś kto produkuje fajne bułeczki ale starcza dla 200 osób, pozostałe 800 zadowala się otrębamiz innej firmy, woleli by bułeczki, ale nie ma, sa tylko otręby, a według Ciebie ta firma co oferuje otręby i sie nie rozwija jest swietnie zarządzana bo ma większośc rynku i o co mi chodzi

Hz8k9kpTURBXy84MjJmMDFlNzljZmQ4NjQ3NTY3Z

38557_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs akcji jako wyznacznik poziomu zarządzania???? Zwłaszcza kiedy Intel ma kapitalizacje ponad 200 mld a AMD nadal nie dobija do 100 i Intel ma C/Z 12 a AMD ponad 30.. Czyli ci pierwsi wygląda na rozsądnę cenę akcji a AMD powoli wygląda jak spekulacja i coś do sprzedania bo kurs się odrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Kurs akcji jako wyznacznik poziomu zarządzania???? Zwłaszcza kiedy Intel ma kapitalizacje ponad 200 mld a AMD nadal nie dobija do 100 i Intel ma C/Z 12 a AMD ponad 30.. Czyli ci pierwsi wygląda na rozsądnę cenę akcji a AMD powoli wygląda jak spekulacja i coś do sprzedania bo kurs się odrywa

Dałem link do Lisy Su jako jednej z najlepszych managerów, nie działa, to daje do kursu akcji, nie działa. Dałem linki do tego jak Intel zupełnie przestał realziowac startegię, nie działa, co mogę jeszcze zrobic? :)

W przypadku AMD rynek dyskontuje przyszłe zyski, które maja rosnąć, zyski Intela mają być wciaz na zblizonym poziomie, do czasu aż TSMC zwiekszy moce produkcyjne i wtedy AMD zacznie przejmowac większa część rynku, na razie jest tak "Przychód zwiększył się o 93% rok do roku"

https://ithardware.pl/aktualnosci/amd_prezentuje_wyniki_finansowe_jak_poradzil_sobie_producent_ryzenow-15959.html

Oj widze ze Ty bys dalej Krzanicha trzymał jako CEO Intela, gosć nie wykonuje zupełnie planu rozwoju, ale Twoim zdaniem wszystko jest ok bo plan wykonują "sprzedawcy"? Intel stoi na 14nm szósty rok, jeszcze kilka lat takiej "stabilizacji" a ich procesory wyglądąłyby jak telewizory kineskopowe przy LCD. Inna sprawa ze wciaz mogliby je sprzedawac bo na rynku brakuje procesorów, wiec dalej Krzanich byłby ok bo przeciez sie sprzedaje i są wyniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Najlepiej by było przyznać się do błędu, ale Ty tego nie potrafisz, więc brnij dalej.

Przecież sam Intel sie z Toba i ely3 nie zgodził i wywalił Krzanicha mimo świetnych wyników, wywalił tez szybko jego następcę "fachowca od zarządzania" Boba Swana i w końcu powołano nerda, który właśnie siedzi w inżynierskich tematach, jest specjalsitą od budowy procesorów a nie od zarządzania i teraz specjalista od budowy procesorów bedzie prowadził firmę i być moze w końcu Intel nie bedzie popełniał błedów w projektowaniu procesorów i procesow technologicznych.

Jedyne co mozecie zrobic to przyznac sie do błedu, macie inne zdanie niż ja i inne zdanie niż zarządzajacy Intelem.

Intel zaś robi dokładnie to co ja promuję ze należy w firmach produkcyjnych robić, pozostawiać zarządzanie osobom, które rozumieja proces produkcji od podszewki, a nie ze znaja sie na tabelkach w excelu i potrafia motywowac

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

O widze ze ogarniasz, wiec w skrócie dowalił cache L3 który w takiej ilosci sprawdza sie tylko w grach, a w progarmach to kwiatek do kożucha raczej,  a przecież cache mocno podnosi pobór mocy, jako ze w lapkach trudno odporowadzić ciepło, a wiec pobierana moc to teraz te procesory łatwo throtlują, wiec co z tego ze teoretycznie wysoka wydajnnosc skoro w lapku nie da sie tego schłodzić i proc zrzuca taktowania. Gdyby cache był mniejszy pobór byłby mniejszy i taktowania procki trzymałyby wyższe.  W dodatku L3 podnosi mocno powierzchnię układu a wiec ogranicza uzysk procków z wafla w tak trudnym dla Intela procesie 10nm - wielki fail już na samym początku przy startowych załozeniach, kto na to pozwolił jak do tego doszło, po prostu nie do  uwierzenia.

Swoją drogą, dość spektakularny skok technologiczny AMD. Tam w top 5 (mob)  będzie z 1 Intel. Pewnie 5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD też sie z wami nie zgadza i też zatrudnia nerda tyle ze kobietę już od 2014 roku

https://en.wikipedia.org/wiki/Lisa_Su

W sumie nawet niemcy też postawili na nerda, Merkel to chemik kwantowy, a nie zaden politolog, socjolog, czy historyk jak to u nas bywa od 30 lat

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darkonza napisał:

W sumie nawet niemcy też postawili na nerda, Merkel to chemik kwantowy

15991313_303.jpg

Całe szczęście, bo swego czasu miałem zagwozdkę :)

Jak widać wytłumaczenie fotosyntezy w ujęciu kwantowym z rozbiciem na absorpcję fotonów, wymaga komunikacji niewerbalnej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, darkonza napisał:

wywalił Krzanicha mimo świetnych wyników, wywalił tez szybko jego następcę "fachowca od zarządzania" Boba Swana

A Ty w ogole wiesz z jakiego powodu zwolnili Krzanicha? Bo mam wrażenie ,że nie

JEgo nie zwolinili za złe wyniki - Jego nie zwolnili ze względu na technologię. Sprawdź sobie z jakiego powodu go wyrzucli bo sprawdziłem sobie i to jest grubszy żart   z Twojej strony

@Sebastian

Sprawdź też bo nie wiem jak można to podać jako przykład złego zarządzania i tego ,że zarząd Intela się z nami nie zgadza ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

A Ty w ogole wiesz z jakiego powodu zwolnili Krzanicha? Bo mam wrażenie ,że nie

JEgo nie zwolinili za złe wyniki - Jego nie zwolnili ze względu na technologię. Sprawdź sobie z jakiego powodu go wyrzucli bo sprawdziłem sobie i to jest grubszy żart   z Twojej strony

@Sebastian

Sprawdź też bo nie wiem jak można to podać jako przykład złego zarządzania i tego ,że zarząd Intela się z nami nie zgadza ech

Dymał koleżankę z pracy. 

Ale to nie ma i tak znaczenia. Ważne jest to, że Darki po prostu w sprawie Intela nie ma racji, bo nie rozumie po co się prowadzi biznes. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.