Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ojciec tegorocznego maturzysty, muszę przyznać, że dość sensownie (biorąc pod uwagę sytuację) przeprowadzono egzaminy.

Najpierw poszło rozporządzenie z opisaniem wymagań, schematów, celów. To przełożono na produkcję zadań, niekoniecznie programowych.

Było lepiej niż myślałem, dla maturzysty - obiektywnie zbyt łatwo (zobaczymy, czy realnie ocenia sytuację).

Jeszcze parę dni zawracania gitary, ale zrobili to lepiej niż sądziłem, może poza jednak zbyt małymi wymaganiami w sensie stricte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska radzi sobie z pandemicznym kryzysem lepiej niż inne gospodarki naszego regionu
....
W ostatnich dniach prognozę wzrostu PKB Polski w tym roku zrewidowali m.in. ekonomiści Credit Agricole - z 3,6 do 4,6 proc., uzasadniając to wyższym od oczekiwań wzrostem produkcji przemysłowej i wyższym tempem wzrostu konsumpcji. Ekonomiści ING Banku Śląskiego podnieśli prognozę wzrostu PKB z 4,5 proc. do 4,8 proc. Z kolei Santander BP skorygował prognozę z 4,2 proc. do 4,6 proc."

forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8157986,bujak-polska-radzi-sobie-lepiej-z-koronakryzysem-niz-inne-kraje-prognozy-wzrostu-pkb-sa-rewidowane-w-gore.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, starYfaN napisał:

Jako ojciec tegorocznego maturzysty, muszę przyznać, że dość sensownie (biorąc pod uwagę sytuację) przeprowadzono egzaminy.

Najpierw poszło rozporządzenie z opisaniem wymagań, schematów, celów. To przełożono na produkcję zadań, niekoniecznie programowych.

Było lepiej niż myślałem, dla maturzysty - obiektywnie zbyt łatwo (zobaczymy, czy realnie ocenia sytuację).

Jeszcze parę dni zawracania gitary, ale zrobili to lepiej niż sądziłem, może poza jednak zbyt małymi wymaganiami w sensie stricte.

Właśnie to mnie zastanawia.

Sąsiadka ma syna, który jest w ósmej klasie.

Teraz się kobita martwi czy chłopak, pomimo dobrych wyników w nauce, poradzi sobie w szkole średniej.

Podobne obawy pewnie mają rodzice maturzystów.

I ja się nie dziwię. Antek kończy pierwszą klasę i sam się zastanawiam co dalej.

A przecież klasy 1-3 jednak trochę do szkoły pochodziły...

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Właśnie to mnie zastanawia.

Sąsiadka ma syna, który jest w ósmej klasie.

Teraz się kobita martwi czy chłopak, pomimo dobrych wyników w nauce, poradzi sobie w szkole średniej.

Podobne obawy pewnie mają rodzice maturzystów.

I ja się nie dziwię. Antek kończy pierwszą klasę i sam się zastanawiam co dalej.

A przecież klasy 1-3 jednak trochę do szkoły pochodziły...

No właśnie, obawy ma każdy. Dodatkowo był przecież strajk nauczycieli, więc z liceum zostało raptem parę miesięcy.

Mój maturzysta preferuje pracę samodzielną, prawie jak na studiach, ale dylematy pozostają.

Ogólnie trochę zawracania ....y, zachodu i oczywiście stresu (liceum bez nauki w szkole).

Ale rówieśnicy którzy byli bardziej uzależnienie od nauczycieli, niekoniecznie tak pozytywnie oceniają maturę (w moim przekonaniu jednak łatwą).

Zobaczymy, ale wbrew opinii dość sprawnie to poszło (pomijając tradycyjny przeciek na Podlasiu) :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Zdarta płyta lekarza bez powołania.

Ja w szkole przynajmniej miałem kolegów.

 

@fluber @RappaR dwaj czołowi konfidenci forum e-nba 

Musieli was kochać w szkole i w pracy zapewne też was kochają 

Ty to dobry chłopak. 

Chcieli Ciebie w parafii, jest pewność, że nigdy żadnego pedofila nie wydasz i nic mu nie zrobisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

A tam naga. Nie ma jeszcze wyliczonej ilości obecnych obcokrajowców którym trzeba wypłacać świadczenia, oraz zwiększenia ilości robotów/automatów/komputerów/większych kombajnów pracujących obok tych 13 na 10 emerytów :)

Ogólnie, podobnie jak dług publiczny, o ile nie jest to element puszczony samopas, jest do ogarnięcia przez państwo na różne sposoby.

Drugich Indii, w kwestii populacji nie wydusisz, bo nikt nie chce mieć po 10 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

zawodowi bandyci związani z mafią grają jednak w nieco innej lidze

więc może Ci się zepnie z rekordowym spadkiem kapitału zaufania społecznego dla policji notowanego za rządów PIS

Czyli wcześniej ginęli z rąk zawodowców, a teraz zawodowcy siedzą za kratami?

Możliwe, a masz jakiś dane na poparcie tej tezy?

image.jpeg.d0319b16c10b2cd33d426ed1c232358f.jpeg

Bo jak piszesz o sondażowych punktach to one spadają 30 lat i są cały czas w tym samym miejscu, ewentualnie podrasowane przez zainteresowanych.

1-338651_g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, starYfaN napisał:

Wcześniej ginęli z rąk nieprzypadkowych? 

Pytam bo semantycznie niespecjalnie mi się to spina z panowaniem pisu.

Kiedyś robili specjalizację

Teraz totalna samowolka 

Wina PiSu, nawet przestępczość spierdolili

***** ***

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.