Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, starYfaN napisał:

Możesz rozwinąć, bo jak zwykle u Ciebie post nie ma nic wspólnego z cytatem.

Patrzenie na działania polityczne tylko przez pryzmat swojego interesu jest głupie po prostu. Niezależnie kto rządzi, jeśli robi coś źle to trzeba to pokazywać palcem a nie myśleć - to mnie nie dotyczy więc olewam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Zdefiniuj robi coś zle. Polityka to taka dziedzina, ze jeden rabin powie a a drugi b i obaj dla kogos maja racje, a dla innej części nie. 
 

Z ostatnich tygodni - ustawa o hulajnogach elektrycznych na przykład. Samo prawo jest potrzebne ale tak napisane jest głupie. I jest zrobione źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Patrzenie na działania polityczne tylko przez pryzmat swojego interesu jest głupie po prostu. Niezależnie kto rządzi, jeśli robi coś źle to trzeba to pokazywać palcem a nie myśleć - to mnie nie dotyczy więc olewam. 

No i  ....? Dalej nie widzę związku.

Nie mam firmy inwestycyjnej. Korzystam z jednoosobowej jeżeli takie są wymagania kontraktowe.

Każdy w tym kraju wie, że jednoosobowa działalność, najbardziej dostała po rogach, być może najbardziej na forum.

Tyle, że nie wkładam pandemii jako nieudolności rządu.

Nie mam też ciągłego bólu, dolnego odcinka pleców związanych z poczuciem, że mi się coś należy.

Napisz mi jeszcze raz co Twój post ma wspólnego z cytatem, albowiem nie zakumałem.

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Z ostatnich tygodni - ustawa o hulajnogach elektrycznych na przykład. Samo prawo jest potrzebne ale tak napisane jest głupie. I jest zrobione źle. 

Ustawa o hulajnogach, faktycznie ma prawo rozłożyć gospodarkę.

 

Ps. dwie strony do tyłu olałeś zasoby wody, a mieszkasz w kraju który ma najmniejsze zasoby w Europie i niekonieczną pozycję na Świecie.

Trochę konsekwencji we wpisach, ale to już znam z mojej poprzedniej obecności na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga, Kaczyński umie w politykę lepiej niż wielu się wydaje. Ten nowy ład czy jak to tam nazwali pięknie celuje w potrzebne kwestie i duża grupę wyborców. Dodać do tego Holownie rozkładającego Ko/po czy jak tam oni się nazywają na łopatki. Wybory w 2022 już po postpandemicznym odbiciu gospodarczym dają im duże szanse na pewne zwycięstwo bez Ziobrowych dodatkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Decydujące są emocje jakie to wywołuje, a nawet jeśli to kosztuje więcej to te emocje są "lepsze" niż gdyby zrobił prawo jazdy kupił ferrari i sam nim jeździł bo tak taniej.

Taniej ale nie lepiej dla polityka.

Tylko problem jest taki, że Hołownia tego samochodu nie kupił a Ty porównujesz jakby kupił i to porównujesz do kota. 

Twoje emocje są już znane przy podejściu do tematu a wypowiadasz się o emocjach innych jakie podobno mają. Tak, masz rację, dla większości ludzi, szczegóły nie mają znaczenia i są w stanie porównać samochód do kota by tylko wyszło tak jak sobie założyli a szczegóły nie mają znaczenia.

Wolą też rozmawiać na swoim terenie, czyli o wyższości skromności posiadania kota nad samochodem Hołowni za 200k niż o przekrętach Obajtka, bo to jest brudniejszy temat, więc nie ma sensu, bo można się ubrudzić, albo trzeba będzie śmieszkować. 

Reasumując, lepiej grać u siebie z najgorszą drużyną w sparingu niż grać o coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Szara eminencja która w porównaniu do moich znajomych niewiele osiągnęła życiowo. Politycznie to jest w takim przypadku jednak gigantyczne osiągniecie bo facet doszedł na sam top. 

Premier Polski, przywódca partii rządzącej Polską przez 10 lat, milioner.

Co Twoi znajomi osiągnęli życiowo, z chęcią się dowiem, bo generalnie w wśród współcześnie żyjących w Europie maksymalnie 3-cryfrowa liczba osób może z nim się porównywać w osiągnięciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

 patrząc z perspektywy materialistycznej to tutaj mamy ludzi, którzy mają Jarka za nieudacznika, bo zamiast prawa jazdy ma szofera:)

To tylko szukanie na siłę wad u kogos kogo nie lubimy, a wadą wtedy jest wszystko co odbiega od średniej.

55 minut temu, Tecu napisał:

Tylko problem jest taki, że Hołownia tego samochodu nie kupił a Ty porównujesz jakby kupił i to porównujesz do kota.

Nie no chyba kupił tą beemke? Choć moze media mnie zmanipulowały i nie znam szczegółów

55 minut temu, Tecu napisał:

Twoje emocje są już znane przy podejściu do tematu a wypowiadasz się o emocjach innych jakie podobno mają.

A jakie są moje emocje? Zdradź mi bo sam nie wiem :)

Przecież dziś to chyba cięzko stwierdzić co byloby z Hołownią gdyby miał 30% poparcia. Z jednej strony prawie jezuita, z drugiej jakaś tam "mainstremowa" nowoczesność, on moze skręcić i w stronę opozycji i w stronę PIS.

Sam nic do niego nie mam ale widze sondaże wiec się nim zacząłem interesować trochę. Moja opinia jest taka ze ta beemka nie pasuje do wcześniej kreowanego wizerunku. Tylko tyle, a w dodatku to tylko moja opinia.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

Płonę cały z ciekawości, jak też wyglądają testy wyłapujące homoseksualistów przeprowadzane w Solidarnej Polsce :

"Solidarna Polska przedstawiła projekt ustawy, która ma zakazać adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, chociaż prawnie takiej możliwości i tak obecnie nie ma. Ze szczegółów projektu wynika, że państwo będzie musiało sprawdzić, czy osoby formalnie samotne, które chcą adoptować dziecko, nie są homoseksualne.

Wywiady adopcyjne są bardzo szczegółowe, natomiast my chcemy je poszerzyć. Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy dochodzi do pożycia z osobą tej samej płci. Dla kogoś, kto reprezentuje ośrodek, nie jest to najmniejszy problem - twierdzi minister Wójcik z SP"

A bi będą kwalifikowani jako homo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie podcastów na stronie Polska2050 i tam idzie gadka porównująca realizację obietnic wyborczych w Polsce, niemczech, austrii francji i prowadzący wali takie zdanie w stylu "mozna to porównać do programu 1000 szkół na 1000-lecie tylko róznica taka ze ten program udał sie bardzo dobrze bo szkół wybudowano blisko 1500 i one działają do dzisiaj" :D

W programach znalazłem ze likwidacja inwestycji typu elektrownie i CPK, a w zamian inwestycje w kolej.

500+ jest dobre, ale to za mało

2080 pln dla bezrobotnych.

Co ciekawe nie moge nic znaleźć w temacie kościoła i religii na tej stronie, w artykułach Hołownia mówi ze miało być wywalenie religii ze szkół, ze pierwszy będzie program dotyczący uregulowania stosunków z kościołem a dopiero później reszta, reszta sie pojawia (chaos trochę) a o kościole mimo ze miał być pierwszy to jednak nic nie widzę.

https://strategie2050.pl/programy/

Myślę że dziś Ci którzy są "za" lub "przeciw" jeśli chodzi o Hołownie nie maja ku temu podstaw

 Edit:

Należy dążyć do jak największego udziału wspólnot szkolnych w decydowaniu o wymiarze godzinowym i sposobie realizowania lekcji religii. Rady szkół w konsultacji z radą rodziców, radą pedagogiczną i samorządem uczniowskim powinny mieć prawo do decydowania o liczbie godzin oraz formie, w jakiej lekcje religii odbywają się wdanej szkole - przy poszanowaniu konstytucyjnego prawa do nauczania religii każdego ucznia, którego rodzice (lub on sam po osiągnięciu odpowiedniego wieku) wyrażą taką wolę. Jednocześnie należy usunąć z systemu prawa wymóg uzyskania zgody biskupa na obniżenie liczby godzin nauczania religii.

Lekcje etyki lub filozofii powinny być docelowo obowiązkowe. Do tego czasu ocena z religii lub etyki jako przedmiotów dodatkowych nie powinna być uwzględniana na świadectwie szkolnym ani wliczana do średniej ocen.

Docelowo lekcje religii powinny być współfinansowane przez związki wyznaniowe,jednostki samorządu terytorialnego i budżet państwa. Regulacje centralne w tym zakresie powinny pozostawiać w tej kwestii dużą swobodę władzom lokalnym.

https://strategie2050.pl/wp-content/uploads/2021/02/panstwo.i.kosciol.na_.swoje_.miejsca.pdf

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Premier Polski, przywódca partii rządzącej Polską przez 10 lat, milioner.

Co Twoi znajomi osiągnęli życiowo, z chęcią się dowiem, bo generalnie w wśród współcześnie żyjących w Europie maksymalnie 3-cryfrowa liczba osób może z nim się porównywać w osiągnięciach

Mam kolegę który właśnie awansował do top100 najzamożniejszych Polaków. 

od zera zbudował lidera rynku w swoim sektorze ciężka praca  

bardzo pracowity sumienny i skrupulatny gdzie nigdy nie złapałem go na kłamstwie czy biznesowej ściemie 

ma żonę i urocze dzieci 

konto w banku i prawo jazdy 

Doceniam ze nie szpanuje samochodami 

dyskretna elegancja bez przesady 

dbający o fit i zdrowie mimo obowiązków 

Znajomość  4 języków obcych 

Jak dla mnie bardzo zaradny życiowo gdzie Pan Jarosław w wielu aspektach jest dysfunkcyjny a w sumie zawsze był  

zamiast brać kasę państwowa dopłaca w podatkach do fanaberii waszego geniusza 

pasje rozwija skrupulatnie wiec oczywiście patenty żeglarstwa lotnicze na ultralekkie maszyny i dobra szkoła zagraniczna 

szeroki horyzont 

to co u Kaczyńskiego jest sufitem u niego jest podłoga zwana działalnością charytatywna a w rozmowie nie wyczułem ze robi to dla podatków. 
 

wymagajacy tak samo od siebie jak od współpracowników 

dobry przywódca gdzie tak sobie myśle ze ma inny styl liderowania 

przy nim liderszip Jaro to raczej śmieszek 

przede wszystkim merytorycznie świetny w swojej dziedzinie 

Jaro nie ma większości z tych cech wiec z czym do ludzi Rapciu bo nawet gdy świetnie przejął i utrzymuje władze to robi to w syfiastym sektorze publicznym gdzie układy decydują 

jezeli macie taki wzorzec i obrazek do patrzenia szczerze mi żal was 
 

Bezdzietny kawaler to porażka idei które propaguje PiS i Kk 

Kaczor mało wie o życiu tak czysto ludzko 

Jednowymiarowy człowiek. Po prostu lider partii i wpisany zawód polityk 

nigdy nie widziałem go ubranego elegancko z klasa  czyli z wyglądu obsraniec 

nigdy nie widziałem go fit przez całe życie kulka 

Mało jak na mnie 

Trzycyfrowa liczba Europejczyków. Phiiii 

zasmiane 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Premier Polski, przywódca partii rządzącej Polską przez 10 lat, milioner.

Co Twoi znajomi osiągnęli życiowo, z chęcią się dowiem, bo generalnie w wśród współcześnie żyjących w Europie maksymalnie 3-cryfrowa liczba osób może z nim się porównywać w osiągnięciach

LOL Rappar. A papieży to w ogóle można na palcach jednej ręki policzyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ignazz napisał:

Mam kolegę który właśnie awansował do top100 najzamożniejszych Polaków.

....

a jakie ma wady?

Jarek ma dużo wad, ale ma ten dziwny dar polegający na tym, ze ludzie go w sumie nie wiedzieć czemu słuchają i uznaja go za szefa mimo ze jakichkolwiek praktycznych przyczyn ku temu nie ma. No i ten jeden "perk" powoduje ze może rządzić krajem z drugiego siedzenia. Jeden ma takie talenty drugi inne, co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Jarek ma dużo wad, ale ma ten dziwny dar polegający na tym, ze ludzie go w sumie nie wiedzieć czemu słuchają i uznaja go za szefa mimo ze jakichkolwiek praktycznych przyczyn ku temu nie ma. No i ten jeden "perk" powoduje ze może rządzić krajem z drugiego siedzenia. Jeden ma takie talenty drugi inne, co zrobić.

Jarek jest przec***em . Patrząc na jego życie prywatne idealnie wpisywałby się na przywódce lewej strony ( animallover , eko , homo , maminsynek, brak hajsu ) a potrafił w sojuszu z Rydzykiem oraz kk zdominować na dekadę scenę polityczną , ba utrzymać się w niej już ponad 30 lat. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastian napisał:

LOL Rappar. A papieży to w ogóle można na palcach jednej ręki policzyć :) 

I bycie papieżem to nie jest osiągnięcie?

15 minut temu, Koelner napisał:

Jarek jest przec***em . Patrząc na jego życie prywatne idealnie wpisywałby się na przywódce lewej strony ( animallover , eko , homo , maminsynek, brak hajsu ) a potrafił w sojuszu z Rydzykiem oraz kk zdominować na dekadę scenę polityczną , ba utrzymać się w niej już ponad 30 lat. 

Fascynujące że można w jednym roku być oskarżony o brak hajsu i robienie wałków na ponad miliard złotych 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.