Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, julekstep napisał:

W sensie oglądanie "Mam Talent" świadczy o większej racjonalności niż słuchanie "Rozmów Niedokończonych"?

Zabierałeś dowód?

 

Nie znam tego drugiego programu ale obstawiam, że nie, jak mi powiesz o której to leci jutro to przesłucham.

 

Dowodu nie noszę, skończył mi się ostatnio i nie mam czasu żeby wyrobić nowy.

1 minutę temu, Koelner napisał:

Też. Jeśli doczekam wnuków i przepiszę majątek na Gazetę Wyborczą czy gazetę Do Rzeczy to można będzie to uznać za moją porażkę życiową w roli seniora/dziadka 

Przegrywasz na takiej sytuacji jako człowiek, gazeta wyborcza będzie cię miała w dupie, potomkowie zapamiętają, że byłeś chi*em. 

Zresztą trzeba być bardzo złym człowiekiem, żeby doprowadzić do takiej sytuacji, że rodzina ci nie pomaga i ma cie w dupie/nie masz kontaktu z rodziną. 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Też. Jeśli doczekam wnuków i przepiszę majątek na Gazetę Wyborczą czy gazetę Do Rzeczy to można będzie to uznać za moją porażkę życiową w roli seniora/dziadka 

A tak serio to jaki procent słuchaczy przepisuje 'majątek' na Rydzyka?

Patrzę na art na wp.pl to mowa jest o 20 takich przypadkach w 'ostatnich latach' (gdzie wg artykułu te 'ostatnie lata' to minimum 8 lat). Ciekawe jaki to jest procent wszystkich słuchaczy i jaki to procent wszystkich spadków przepisanych na wszelakiej maści fundacje itp - raczej w obu przypadkach bardzo niewielki.

Mały koszt jak na to że miliony seniorów przez lata poczuło się docenionych dzięki Rydzykowi (który - w przeciwieństwie do reszty społeczeństwa - nie traktuje ich jak "nie myślących racjonalnie").

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać" - przekazał w komunikacie ojciec Tadeusz Rydzyk, apelując tym samym o wpłaty 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, której jest założycielem.

W zeszłym roku 4'9 mln. 

A można było to przekazać na Caritas, ludzi chorych.

 

1 minutę temu, fluber napisał:

Oj mało w życiu widziałeś:) 

Bo ja młody jestem jeszcze, ale nie jakoś bardzo xD, obstawiam, że wy w większości to stare dziadki +30, zresztą widać tę różnicę pokoleniową we wpisach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kołczu33 napisał:

Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać" - przekazał w komunikacie ojciec Tadeusz Rydzyk, apelując tym samym o wpłaty 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, której jest założycielem.

W zeszłym roku 4'9 mln. 

A można było to przekazać na Caritas, ludzi chorych.

Moge nie być na bieżąco ale ta fundacja to chyba ogarnia stypendia dla młodzieży i finansuje filmy o świętych a nie utrzymuje radio i telewizje? 

No ale każdy daje na co chce, fnp dostaje mniej niż ogolnopolskie towarzystwo Ochrony zwierząt a rzadko widuje żeby ktoś powiedział że można było dać na chore dzieci zamiast chore koty. 

16 minut temu, Kołczu33 napisał:

 

Bo ja młody jestem jeszcze, ale nie jakoś bardzo xD, obstawiam, że wy w większości to stare dziadki +30, zresztą widać tę różnicę pokoleniową we wpisach :)

Ja sobie Wypraszam, ja jeżdżę autem które jest  tylko 3 lata młodsze ode mnie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołownia ekolog jeździ elektrykiem, którego wyprodukowanie jest mniej ekologiczne dla świata niż wyprodukowanie spalinówki. Dodatkowo dużo zależy od tego skąd się czerpie prąd do ładowania, bo tu może się okazać, że pośrednio bardziej się dosrywa klimatowi niż jazda benzyniakiem czy ropniakiem tak że Ekologia w c..j!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epickie dojebywanie się do elektryka lub kwoty za która się kupuje samochód. 
Przecież samo założenie eko jest poprawne a to ze mamy syfiasty system energetyczny z węgla to już inna para kaloszy. A obserwowana ogólnie w internecie postawa ataku na wszystkie zmiany i postęp to propagowanie status quo. Czyli co? Niech zostaną Elektrownie węglowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Epickie dojebywanie się do elektryka lub kwoty za która się kupuje samochód. 
Przecież samo założenie eko jest poprawne a to ze mamy syfiasty system energetyczny z węgla to już inna para kaloszy. A obserwowana ogólnie w internecie postawa ataku na wszystkie zmiany i postęp to propagowanie status quo. Czyli co? Niech zostaną Elektrownie węglowe? 

Zawsze kupienie nowego auta, niezależnie od tego na co jeździ to niszczenie środowiska akurat:) a kupowanie elektryka w państwie które bazuje na węglu to już w ogóle:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie fenomenalne ze ludzie w dosyć dużym procencie nie będący zamożnymi którym przeszkadza zakup średniej klasy nowego samochodu w ranach politycznego przekonania nie widza nic niezdrowego w milionowych przewałkach swoich opcji. Życzę im wszystkim aby okazało się ze wiodący przywódcy i przytupasy władzy mieli potężne wręcz niewyobrażalne majątki. Mi to nie przeszkadza bo zawistny nie jestem jeżeli ktoś uczciwie doszedł do tego i potrafi pomnażać. A tych co skręca sam tekst czy to o poziomie minimum porządnej pensji czy nowym zakupie auta niech skręca dalej. Ja staram się ogólnie unikać takich „wrażliwych na dobro innych ludzi” osobników. Artykuł przeczytałem z nieukrywaną satysfakcja. Gość sukcesywnie wykorzystuje swój spryt i jest ponad tymi gadającymi w internecie głowami. Nawet mnie zbytnio opcja polityczna nie interesuje tylko fenomen przeciwieństw postawy do tego co się mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Epickie dojebywanie się do elektryka lub kwoty za która się kupuje samochód. 
Przecież samo założenie eko jest poprawne a to ze mamy syfiasty system energetyczny z węgla to już inna para kaloszy. A obserwowana ogólnie w internecie postawa ataku na wszystkie zmiany i postęp to propagowanie status quo. Czyli co? Niech zostaną Elektrownie węglowe? 

Problem w tym, że nie mamy dobrego systemu magazynowania energii więc nie możemy polegać na tak zwanej zielonej energii. A energii jądrowej zieloni też nie lubią. 

Co do elektrowni węglowych to nie wiem ale jestem pewien, że węgiel można wykorzystać w inny sposób - na przykład poprzez zgazowywanie. 

I warto zauważyć, że koszty zielonej energii są ogromne. Za tą różnicę można by było sadzić drzewa na nieużytkach czy właśnie wprowadzać coraz lepszą filtrację spalin. Ale się tego nie robi bo ktoś tam granicznie postawił datę zakazu korzystania z węgla, więc się nie opłaca. 

Po prostu Ignazz wylewamy dziecko z kąpielą. Koszty transformacji energetycznej przekraczają nasze możliwości. Dla Polski to będzie koszt 1,6 bln złotych. Przypominam, że nasz roczny budżet to 400 mld. To jest chore To tak jakby zarabiając minimalną wybrać się po zakup auta do salonu Ferrari. Łatwo więc pieprzyć o ekologii nad sałatką z awokado a dużo ciężej realnie poradzić sobie z problemem. Nie pisz więc o ataku na wszystkie zmiany tylko najpierw zaproponuj źródło finansowania. 

I nie pisz mi proszę o pożyczkach bo już teraz dość ich zaciągamy kosztem przyszłych pokoleń. Nie chcemy chyba żeby mieli dzień wolności podatkowej w listopadzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili sobie podjade obejrzeć te nieruchomości bo coś czuje ze akurat słowo pałace jest tu nadużywane. 

Teraz, Sebastian napisał:

Problem w tym, że nie mamy dobrego systemu magazynowania energii więc nie możemy polegać na tak zwanej zielonej energii. A energii jądrowej zieloni też nie lubią. 

Co do elektrowni węglowych to nie wiem ale jestem pewien, że węgiel można wykorzystać w inny sposób - na przykład poprzez zgazowywanie. 

I warto zauważyć, że koszty zielonej energii są ogromne. Za tą różnicę można by było sadzić drzewa na nieużytkach czy właśnie wprowadzać coraz lepszą filtrację spalin. Ale się tego nie robi bo ktoś tam granicznie postawił datę zakazu korzystania z węgla, więc się nie opłaca. 

Po prostu Ignazz wylewamy dziecko z kąpielą. Koszty transformacji energetycznej przekraczają nasze możliwości. Dla Polski to będzie koszt 1,6 bln złotych. Przypominam, że nasz roczny budżet to 400 mld. To jest chore To tak jakby zarabiając minimalną wybrać się po zakup auta do salonu Ferrari. Łatwo więc pieprzyć o ekologii nad sałatką z awokado a dużo ciężej realnie poradzić sobie z problemem. Nie pisz więc o ataku na wszystkie zmiany tylko najpierw zaproponuj źródło finansowania. 

I nie pisz mi proszę o pożyczkach bo już teraz dość ich zaciągamy kosztem przyszłych pokoleń. Nie chcemy chyba żeby mieli dzień wolności podatkowej w listopadzie ? 

Masz sporo racji. Tylko jak to rozwiązać bo w sumie liczy się efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.