Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fluber napisał:

Żebyśmy się mogli pośmiać z głupoty autora? :)

Raczej z głupoty rządzących. To jest tak jakbyś chciał zamknąć wejścia do domu stawiając  krzesło w oknie. Samo w sobie w oderwaniu od reszty nic nie daje. Zwłaszcza, że batoniki masz po 2 zł i znacznie częściej dzieci kupują batoniki (42% Polaków spożywa je codziennie) a soki owocowe - tak zajebiście zdrowe - mają bardzo dużo cukru - nie ma znaczenia, że to lepszy cukier bo na koniec liczy się suma kalorii. 

To już PO zrobiło zajebisty pierwszy krok z Orlikami. Teraz wystarczyło dać tam trenerów i zachęcić dzieciaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Raczej z głupoty rządzących. To jest tak jakbyś chciał zamknąć wejścia do domu stawiając  krzesło w oknie. Samo w sobie w oderwaniu od reszty nic nie daje. Zwłaszcza, że batoniki masz po 2 zł i znacznie częściej dzieci kupują batoniki (42% Polaków spożywa je codziennie) a soki owocowe - tak zajebiście zdrowe - mają bardzo dużo cukru - nie ma znaczenia, że to lepszy cukier bo na koniec liczy się suma kalorii. 

To już PO zrobiło zajebisty pierwszy krok z Orlikami. Teraz wystarczyło dać tam trenerów i zachęcić dzieciaki. 

I drugi też zrobili świetny:) 

https://kontakt24.tvn24.pl/zadnego-smieciowego-jedzenia-jak-wygladaja-sklepiki-szkolne-po-zmianach,314,gt

Im większy podatek tym większy efekt. Jesteśmy tak bogaci że dużej poprawy nie będzie w stosunku do tego co by było bez podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

Pewnie boi się tego co się stało w USA z powodu prohibicji. 

Ten sam efekt jest przy przekroczeniu barier cenowych. Krzywa laffera i takie tam. Podniesienie ceny taniego piwa dwukrotnie to właśnie tego przykład. Abstrahując od faktu że ciągłe podnoszenie opłat podatków danin prowadzi do permanentnej inflacji wiec nie wiem czemu tego bronisz 

34 minuty temu, Sebastian napisał:

Bo nie chodzi o otyłość a o kasę. https://sadurski.com/podatek-cukrowy-ciekawostki/ Polecam akapit o wpływie na otyłość :)

Ale ja to wiem. To było tak zwane pytanie tendencyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Ten sam efekt jest przy przekroczeniu barier cenowych. Krzywa laffera i takie tam. Podniesienie ceny taniego piwa dwukrotnie to właśnie tego przykład. Abstrahując od faktu że ciągłe podnoszenie opłat podatków danin prowadzi do permanentnej inflacji wiec nie wiem czemu tego bronisz 

Ale to jest kwestia tego żeby ceny jednych produktów rosły szybciej niż innych. W tym przypadku cena piwa ma rosnąć szybciej niż cena salaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Aaa więc to wina Inpostu. No to luz bo już się bałem, że to wina systemowej niekompetencji całej poczty polskiej, która nawet gotowego i nienowego już pomysłu nie potrafi skopiować, gdyż sama fundamentalna zasada jego działania i sukcesu jest dla nich niezrozumiała. 

Pierdolisz! 

To wina Tuska

11 minut temu, fluber napisał:

Ale to jest kwestia tego żeby ceny jednych produktów rosły szybciej niż innych. W tym przypadku cena piwa ma rosnąć szybciej niż cena salaty

A ty jesteś tak naiwny, że twierdzisz iż Kowalski chętniej sięgnie po sałatę, kiedy piwo zdrożeje? I don't think so 

To jest zwykły skok na kasę. Niczym tego nie poprzesz, ani tej tezy nie obronisz. 

Rozdawnictwo kosztuje, zasilanie propagandy kosztuje, zobowiązania wobec Rydzykow, karnowskich kosztuje, obniżenie wieku emerytalnego kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Fantastycznie. Tak by każdy wolał. A teraz zajrzyj proszę do danych ministerstwa finansów na temat rentowności przedsiębiorstw w Polsce i pokaż mi te wzrosty.

 

Wynik finansowy netto na kwartał z 23 mld w 2015 wzrósł do 26 mld w mld 4 lata później

 

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Dlaczego miałbym być biedniejszy ? Nie jestem w sytuacji w której wydaję wszystko co zarabiam, wręcz bym powiedział, że więcej odkładam niż wydaję, dlaczego więc teraz mam zbiednieć ? A większe koszty - ja nie mam złudzeń i przerzucam w całości na klientów. W imię tej solidarności o której mówił Kaczyński :) Dzielę się z ludem i zyskami (podatki) i kosztami (ceny) Akurat w dziale o którym mówię ceny rosną stale o kilka procent rocznie :) I mogłoby mnie to cieszyć, ale tak naprawdę nie cieszy wcale bo potrafię patrzeć na sprawy w dalszej perspektywie czasowej a nie tylko na tu i teraz. 

Czyli nic nie tracisz i się bogacisz :) Dobrze, bo ludziom na zachodzie w ostatnim pokoleniu coraz słabiej to idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.