Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lorak napisał:

pewnie. ma się ochotę na jedzenie, które nam smakuje, kobiety, które nam się podobają, albo tematy, które nas interesują. 

Trochę tak, a trochę też "do teatru ubierasz się inaczej, a na dyskotekę inaczej" ;)

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Sugerujesz, że Flubera interesuje tylko gówno i Trzaskowski funk  ? :)

Bardziej mnie interesuje przerosniete ego kandydata na prezydenta niż polityka fiskalna kraju;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Znaczy, że dla Ciebie też Trzasku na dysce jest ważniejszy od takiego NIKu w TVP  ? :)

 

 

8 godzin temu, lorak napisał:

pewnie. ma się ochotę na jedzenie, które nam smakuje, kobiety, które nam się podobają, albo tematy, które nas interesują. 

Ok. Dyskusję o kontroli NIK w TVP czas zacząć:

Konstytucja: Rozdział IX, art 203, ustęp 3:

Cytat

Najwyższa Izba Kontroli może również kontrolować z punktu widzenia legalności i gospodarności działalność innych jednostek organizacyjnych i podmiotów gospodarczych w zakresie, w jakim wykorzystują one majątek lub środki państwowe lub komunalne oraz wywiązują się z zobowiązań finansowych na rzecz państwa.

NIK rozpoczął kontrolę, raport powstanie pewnie w ciągu kilku tygodni. O czym teraz panowie dyskutować? O domysłach? Wstawić mema z Kurskim? Napisać po raz tysięczny o propagandzie? o ślubie Kurskiego? Oburzyć się, że 5 mln wydano na film o Zenku? No chyba, że ktoryś z was zna już przecieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polskignom napisał:

Akurat to jest/byłby rozsądny przepis. Znam sporo osób, które wykorzystują te przepisy na maxa. I to o nich chodzi, a nie kelnerów, nie oszukujmy się :) 

Szkoda tylko, ze jest to pisane na kolanie i tajming zupełnie niedostosowany. Trochę śmiesznie jak zamierzają dyskutować przepisy ze strona społeczna we wrześniu, które maja wejść od stycznia ;) 

Przepis ukrócający  sztuczki podatkowe w chwili hossy jest zawsze do przyjęcia. 
ale ten o którym piszemy to przede wszystkim 

wyciąganie pieniędzy na ekstra podatku od przedsiębiorczych ludzi aktywnych zawodowo aby opłacić obietnice wyborcze i daniny publiczne dla tych niezainteresowanych praca zupełnie w wielkim skrócie. 
 

oczywiście znajdziemy skrajne które pokażą ze zabrane zostaną pieniądze milionerowi który ma patent na skakanie umowami zlecenia cały czas obniżając koszty i przykład ze świadczenia socjalne z tych pieniędzy trafia do bardzo potrzebujących wsparcia rodzin które z nie swojej winy są w trudnej sytuacji. 
 

ale średnia wyjdzie mimo wszystko parszywa i szkodzącą gospodarce bo dobija i tak będący w kryzysie sektor usługowy. 
 

a ze mamy rynek pracownika obecnie to pokryte to będzie z pieniędzy przedsiębiorcy 

W tak trudnym momencie gospodarczym takie zabawy to tylko czysta kalkulacja polityczna która szkodzi ekonomicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

wyciąganie pieniędzy na ekstra podatku od przedsiębiorczych ludzi aktywnych zawodowo aby opłacić obietnice wyborcze i daniny publiczne dla tych niezainteresowanych praca zupełnie w wielkim skrócie. 

 

Przyznam szczerze, że w swoim życiu spotkałem bardzo niewiele leserów, bezrobotnych i patusów niezainteresowanych wcześniej rozpoczęciem pracy w firmie u taty. @fluber @julekstep @polskignom też zauważyliście w życiu taką korelację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RappaR napisał:

 

Przyznam szczerze, że w swoim życiu spotkałem bardzo niewiele leserów, bezrobotnych i patusów niezainteresowanych wcześniej rozpoczęciem pracy w firmie u taty. @fluber @julekstep @polskignom też zauważyliście w życiu taką korelację?

Rządzący wprowadzają durny przepis który jest w fatalnym czasie wymyślony a tobie dalej chce się bawić w jakieś wycieczki osobiste wzywając na pomoc rycerzy pisiu bawiąc się odnośnikiem do pracy u taty. Przypomnę mój case bo wyraźnie do mnie pijesz. W momencie przeobrażeń gospodarczych nie mając w sumie 18ki skończonej założyliśmy firmę rodzinna w której praktycznie poza samym faktem jej założenia i bardxo ważnym konceptem miałem 50% udział w sukces czy ryzyko porażki  bo pracowaliśmy RAZEM we dwóch z moim Tata. Bez jakiegoś kapitału początkowego ale oszczędnie aby firmę rozwijać i reinwestować niewielkie zyski na poczatku. Wielokrotnie pisałem ze nie poszedłem na gotowe jako Dyrektor Handlowy do Oracle czy Apple tylko aktywnie współtworzyłem ja kosztem czasu prywatnego. Firma się rozwinęła ( ilość zleceń a nie osób) i na studiach zajmowało mi to każdy weekend w okresie wzrostu. 
Mogę się zgodzić - owszem miałem szczęście ze to mój Tata chciał po obiedzie i etatowej pracy coś więcej dać z siebie ale zarówna On beze mnie jak przede wszystkim ja sami byśmy tego nie zrobili. 
Stad patrząc z perspektywy osoby której bliscy się starali zawsze a ja przejąłem wzorce mam prawo być wrażliwy na obecna narracje ze się za darmo należy. W międzyczasie w się tu bawicie w udowadnianie jak to poszedłem „do Tatusia” i za darmo wszystko miałem. Powtórzę - nie bardzo trafiliście ale ze to jest internetowa dyskusja to nie bardzo mi się chce kontynuować ten mocno prywatny wątek. Nie będę rozstrzygał kto jest tu selfmade King czy ktoś ze wsi bez Ojca czy z miasta bez matki czy z rodziny alkoholika czy kogoś co chodził na piwo na studiach czy wagarował w zawodówce. Każdy jest inny i miał inny start. Ważne jest jak wykorzystał swoją szanse i niestety po wpisach niektórych chyba trochę tych szans żal. 
 

wracajac do wątku czysto społecznego - PIS serwuje kolejne zmiany w fatalnym momencie gospodarki i mam takie wrażenie ze przykręcenie śruby przedsiębiorca to taki prztyczek i ukłon w stronę wyborców którzy patrząc na wyniki badań wyborców maja mniej wspólnego z praca, wykształceniem i wiekiem produkcyjnym. 
 

logiczne dla tych wyborców którzy na tym zyskują nie będąc przedsiębiorca. 
dziwie się ze zaliczacie się do tej grupy społecznej w ciemno broniąc tych zapisów. 
 

a krytyka następuje niezależnie od autorstwa bo tak samo mocno jak nie bardziej krytykuje zmiany stref parkingowych w Warszawie gdzie bilety są rozciągnięte bardzo bardzo daleko i doszło do wchłonięcia ulicy na której mieszkałem na Woli gdzie kara za brak nawet paru opłaconych minut to 250PLN. 

koszmarny fiskalizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

 

Przyznam szczerze, że w swoim życiu spotkałem bardzo niewiele leserów, bezrobotnych i patusów niezainteresowanych wcześniej rozpoczęciem pracy w firmie u taty. @fluber @julekstep @polskignom też zauważyliście w życiu taką korelację?

To jest mega słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

W momencie przeobrażeń gospodarczych nie mając w sumie 18ki skończonej założyliśmy firmę rodzinna w której praktycznie poza samym faktem jej założenia i bardxo ważnym konceptem miałem 50% udział w sukces czy ryzyko porażki

Nie to że chce mi się kontynuować specjalnie ten wątek (imho niepotrzebnie Rappar to poruszył -> bo po co rzucać 10ty raz grochem o ścianę), ale fajnie jest obserwować (z socjologicznego punktu widzenia) jak wychowanie w sprzyjających warunkach wpływa na budowanie pewności siebie.

Często niestety takiej mocno irracjonalnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

W międzyczasie w się tu bawicie w udowadnianie jak to poszedłem „do Tatusia” i za darmo wszystko miałem. 

niepotrzebnie się im tłumaczysz , całkowicie na to nie zasłużyli . prawdziwi konserwatyści powinni Cię wspierać , dziedziczyłeś oraz budowałeś majątek w ramach rodziny , piękny model . a zaraz , dziel się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

 

wyciąganie pieniędzy na ekstra podatku od przedsiębiorczych ludzi aktywnych zawodowo aby opłacić obietnice wyborcze i daniny publiczne dla tych niezainteresowanych praca zupełnie w wielkim skrócie. 
 

Dlaczego dla niezainteresowanych praca??? 

2 minuty temu, Koelner napisał:

niepotrzebnie się im tłumaczysz , całkowicie na to nie zasłużyli . prawdziwi konserwatyści powinni Cię wspierać , dziedziczyłeś oraz budowałeś majątek w ramach rodziny , piękny model . a zaraz , dziel się :) 

Jacy prawdziwi konserwatyści? :) przeciez cardi nic nie pisze:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

 

Jacy prawdziwi konserwatyści? :) przeciez cardi nic nie pisze:) 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_i_Sprawiedliwo%C5%9B%C4%87

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sojusz_Europejskich_Konserwatyst%C3%B3w_i_Reformator%C3%B3w

https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejscy_Konserwaty%C5%9Bci_i_Reformatorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

dla mnie możesz czuć się nawet Thomasem Walseyem :)

Zwracam Ci tylko uwagę że próbujesz nas obrazić, wrzucając nas w definicje której nie spełniamy. Prawdopodobnie dlatego że nie rozumiesz odcieni szarości w poglądach i łatwo szufladkujesz ludzi:) 

Ponadto żaden z nas nie ma pretensji do ignazza o sposób w jaki się dorobił. Wskazujemy tylko że wykorzystał szanse która ma niewielu i przez to nie powinien obrażać tych którzy tej szansy nie mieli, tylko tyle:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Zwracam Ci tylko uwagę że próbujesz nas obrazić, wrzucając nas w definicje której nie spełniamy. Prawdopodobnie dlatego że nie rozumiesz odcieni szarości w poglądach i łatwo szufladkujesz ludzi:) 

 

jesteś strasznie przewrażliwiony :) a dość zaszufladkowaną społeczność w tym temacie mamy :) o czym świadczy Twoja działalność

 

6 minut temu, fluber napisał:

Ponadto żaden z nas nie ma pretensji do ignazza o sposób w jaki się dorobił. Wskazujemy tylko że wykorzystał szanse która ma niewielu i przez to nie powinien obrażać tych którzy tej szansy nie mieli, tylko tyle:) 

nie zauważyłem aby obrażał. nawet trochę w zabawny sposób Wam się tłumaczy całkowicie niepotrzebnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.