Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ignazz napisał:

Wole jej dosyć szybka korektę:

Ustawa Dwunastu Tablic groziła takim odwetem warunkowo, w razie trwałego okaleczenia. Tablica 8,2 si membrum rup(s)it, ni cum eo pacit, talio esto (jeśli ktoś pozbawił drugiego części ciała i nie zawarł z nim ugody, niech zostanie wykonane na nim prawo talionu). Ugoda (pactum) zobowiązywała sprawcę do zapłaty odszkodowania w uzgodnionej wysokości. Kara za złamanie kości była ustalona ustawowo, wedle Tablicy 8,3 wynosiła 300 asów za wolnego i 150 za niewolnika (płatnych do rąk właściciela)[2].

Fajnie, jak masz hajs, możesz kogoś sobie trwale okaleczyć.

Nie myślałeś o przeprowadzce do Afryki? Tam mają standardy prawne zbliżone do Imperium Babilonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Nie myślałeś o przeprowadzce do Afryki? Tam mają standardy prawne zbliżone do Imperium Babilonu

Rzym leży w Europie , konkretniej na Półwyspie Apenińskim w rejonie Lacjum. W Afryce nie mają zbliżonych standardów jak w Imperium Babilońskim. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 09:20, josephnba napisał:

Obiecywali zniesienie tego vatu 5 lat temu, mają jeszcze czas :)

"Przewiduje się, że w horyzoncie Programu relacja długu do PKB według definicji UE będzie się stopniowo obniżać z 48,9 proc. na koniec 2018 r. do 40,6 proc. na koniec 2022 r.” – czytamy w APK. Zgodnie z dokumentem w 2021 r. dług publiczny ma wynieść 42,9 proc. PKB.

MF podkreśla, że przewidywane obniżenie relacji państwowego długu publicznego „netto” do PKB poniżej 43 proc. w 2020 r., zgodnie z ustawą o VAT, za sobą automatyczne obniżenie stawek VAT od 2022 r. - z 23 proc. na 22 proc. i z 8 proc. na 7 proc. Zmiana ta, jak obliczono, będzie kosztować budżet w 2022 r. około 9 mld 300 mln zł."

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/2972970,Jakie-sa-szanse-na-obnizke-stawek-VAT-w-2022-r.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ptak napisał:

A nie jest tak w Polsce?

dokładnie , rejestracyjna funkcja kary kryminalnej oraz recydywa istnieje od czasów Platona czy też była obecna później w Rzymie. W polskim wczesnym średniowieczu jest to udokumentowane. https://next.gazeta.pl/next/7,166612,26249948,zona-wiceministra-andruszkiewicza-prezeska-fundacji-agencji.html powołać fundacje , żeby żona miała hajs . Żyje się .

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

dokładnie , rejestracyjna funkcja kary kryminalnej oraz recydywa istnieje od czasów Platona czy też była obecna później w Rzymie. W polskim wczesnym średniowieczu jest to udokumentowane. https://next.gazeta.pl/next/7,166612,26249948,zona-wiceministra-andruszkiewicza-prezeska-fundacji-agencji.html powołać fundacje , żeby żona miała hajs . Żyje się .

On tę fundację powołał? Zasadniczo kilku moich znajomych ma fundację ale jak ostatnio pytałem jednego to nie pamiętał z czym walczą, procz zbyt wysokich podatków oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Właśnie czytam i myślę sobie, pewnie @fluber znowu mnie ciśnie. Ciekawe czy to to samo. Jakiś dramat. 

Ciekawe jaki to wielki dramat ? Kompetencje urzędników warszawskich ? Pewnie inspektorzy nadzorujący awarię sprzed roku już przeszli na emeryturę? Co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Nie byli zobowiązani żeby zrobić  rurociąg awaryjny po ostatniej awarii? PiS podaje takie info

Coś czytałem, że mieli robić równoległy awaryjny ale chyba jasne jest, że takie przedsięwzięcie musi trwać. Nie tygodnie czy nawet miesiące. Takie inwestycje trwają lata. To nie to samo co tymczasowy rurociąg budowany przez wojsko bez pozwoleń, przetargów i bez limitu kosztów. 

15 minut temu, Mrtio napisał:

Co się stało?

Nie wiem. Ale możesz PoGooglować i nam tu wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Coś czytałem, że mieli robić równoległy awaryjny ale chyba jasne jest, że takie przedsięwzięcie musi trwać. Nie tygodnie czy nawet miesiące. Takie inwestycje trwają lata. To nie to samo co tymczasowy rurociąg budowany przez wojsko bez pozwoleń, przetargów i bez limitu kosztów. 

Jakis ziomek z PiS miał wywiad dla money.pl wczoraj że Trzaskowski olał sprawę rurociągu awaryjnego a kolejna wielka awaria to kwestia czasu, nieźle wykrakał:) 

A orientujesz się na jakim etapie są z tym rurociągiem awaryjnym??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał:

Coś czytałem, że mieli robić równoległy awaryjny ale chyba jasne jest, że takie przedsięwzięcie musi trwać. Nie tygodnie czy nawet miesiące. Takie inwestycje trwają lata. To nie to samo co tymczasowy rurociąg budowany przez wojsko bez pozwoleń, przetargów i bez limitu kosztów. 

Nie wiem. Ale możesz PoGooglować i nam tu wrzucić. 

Jesteś wzorem goglowania  i zawsze wiesz najlepiej wszystko o sieciach kanalizacyjnych Dawaj 

Co więcej jeśli ktoś nawet nie projektował  rurociągu awaryjnego to o co chodzi?

Jeśli te inwestycje w rurociąg awaryjny mają trwać lata to powodzenia życzę Warszawie. Jednak mieszkańcy chyba i tak są zadowoleni 😀.

26 minut temu, DeltaCenter napisał:

Rury pękają w całej Polsce. Awarie oczyszczalni zdarzają się w każdym mieście ;)

Nie bądź Pan rura i nie pękaj .... 😁

Edytowane przez Mrtio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.