Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darkonza napisał:

Ogólnie to jest mam wrażenie tak ze wszystkie te prawdy których sie uczy tych co zaczynaja zabawę z kapitalizmem są kłamstwami:

- ze należy oszczedzać i nie wydawac za dużo

- ze trzeba podnosic wysoko stopy procentowe bo jak nie to inflacja

- ze trzeba jak najwiecej konkurencji bo to daje niskie ceny

To może jakiś pierwotny kapitalizm, coś jak pierwotna koszykówka w NBA w 90s.

Teraz kapitalizm Apple to jest pranie mózgu dronom, żeby tłusto przepłacili za markę i przywilej posiadania tego, co wypada mieć, żeby cię inni nie mieli za losera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chytruz napisał:

Teraz kapitalizm Apple to jest pranie mózgu dronom, żeby tłusto przepłacili za markę i przywilej posiadania tego, co wypada mieć, żeby cię inni nie mieli za losera.

Pewnie, ale jakby mieli kilka takich firm konkurujących ze sobą jak nasze na budowach to tez by jechali na zerowych marżach i z upadłosciami, nawet piorąc mózgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

To może jakiś pierwotny kapitalizm, coś jak pierwotna koszykówka w NBA w 90s.

Teraz kapitalizm Apple to jest pranie mózgu dronom, żeby tłusto przepłacili za markę i przywilej posiadania tego, co wypada mieć, żeby cię inni nie mieli za losera.

Kiedyś gardziłem humanistami i myślałem, tylko że nauki ścisłe się liczą, ale wyleczyłem się z tego.

Inżnierowie projektują maszyny, humaniści ludzi. I to właśnie jest obecnie kluczem do bogactwa/potęgi.

Oczywiście mam na myśli ludzi uzdolnionych, jak jakaś pokraka poszła na historię, bo na nic innego się nie nadawała, dalej jest pokraką z dyplomem, ale prawdziwy humanista to obecnie najbardziej wartościowy z punktu widzenia państwa człowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Inżnierowie projektują maszyny, humaniści ludzi. I to właśnie jest obecnie kluczem do bogactwa/potęgi.

Tylko oni się liczą, problem z tym że Ci humaniści o których piszesz, "inżynierowie umysłu" potrafią tworzyć marki, czyli tworzą wartośc tam gdzie jej nie ma, prawdziwa wartość wynika z tego co stworzyli inżynierowie i to ona jest "przechwytywana" przez tych od tworzenia marek i potrzeb.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Kiedyś gardziłem humanistami i myślałem, tylko że nauki ścisłe się liczą, ale wyleczyłem się z tego.

Inżnierowie projektują maszyny, humaniści ludzi. I to właśnie jest obecnie kluczem do bogactwa/potęgi.

Oczywiście mam na myśli ludzi uzdolnionych, jak jakaś pokraka poszła na historię, bo na nic innego się nie nadawała, dalej jest pokraką z dyplomem, ale prawdziwy humanista to obecnie najbardziej wartościowy z punktu widzenia państwa człowiek

Dałem like chociaż Twoja diagnoza jest tylko w połowie prawdziwa. Najwięcej wnoszą obecnie Ci którzy podziwiają i rozumieją technologię jednocześnie będąc humanistami i inżynierami ludzkości. 

Kiedyś tworzyło się produkt biorąc pod uwagę to czego ludzie potrzebują, dziś tworzy się produkt i programuje się ludzi tak aby czuli potrzebę jego zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, quevas napisał:

Tylko jak powiedzieć o tym Polakom, gotowym rzucać kamieniami, bić i kaleczyć za posiadanie tęczowej flagi ?

Dość ciekawe podejście, utożsamiające wszystkich Polaków z degeneracją, która tymi kamieniami (w najlepszym przypadku) traktuje też ludzi z emblematem innego klubu itd itp.

Jak nie mają innych zajęć ganiają się po autostradach i robią dokładnie to samo.

 

Od momentu kiedy przodek zszedł z drzewa, okazało się, że jest posiadaczem olbrzymich pokładów agresji w każdej formie.

Na początku wystarczyły polowania i lokalne mordobicia plemienne.

Potem wymyślono wojny.

Następnie walki gladiatorów, polowania na zwierzęta.

Potem wojna, wojna i jeszcze raz wojna.

Następnie aby rozładować emocje, został stworzony sport, który jako bezkrwawa (w większości) rywalizacja daje podobne skutki. Ale są grupy, którym to nie wystarcza.

Są jeszcze fora internetowe :) na których można popluć na PIS i co tam jeszcze nam się nie podoba.

 

Ale utożsamiać cały naród z marginesem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

Skoro w XXI wieku stać ich na rzucanie kamieniami i szczucie przeciw nosicielom tęczowej flagi, to jak można nie uwierzyć w antysemickie wyczyny ich dziadków ? 

Akurat ten kwantyfikator jest prawie w każdym poście.

Dziwne, cała Europa zachodnia która pogoniła Żydów, nie ma problemu z antysemityzmem (w tej skali).

Polska która jako jedyna przyjęła ich dając schronienie, nie może się od tego uwolnić.

 

Może opcja francuska była jednak bardziej przemyślana, lub oparta na autopsyjnych doświadczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

poza Polakami trudno odnaleźć osobników masowo walących kamieniami w Paradę Równości i pałających żądzą mordu za tęczową flagę, nieprawdaż ?

Nie.

Za to jestem ciekaw czy w 2020 w innych krajach też są użytkownicy internetu nie potrafiący google'ować 🤔

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 12:19, darkonza napisał:

W dyskusji o pieniądzach jak niektórzy pamietaja wyszło ze byśmy mogli wiecej zarabiac i wiecej gromadzic na kontach konieczne jest więcej długu, bo pieniadze powstaja gdy ktoś zaciąga dług. No i teraz taka Ukraina daje unikalną szanse, bo można im zapropoponować 0% kredyty w złotówkach, im wiecej tym lepiej. Oczywiscie ktoś powie a gdzie tu interes skoro "0%". Interes polega na tym ze zaciągnięcie długu przez Ukraine generuje nowy dług (który ma Ukraina nie Polska) oraz nowe pieniadze za któe Ukraińcy kupią tylko w Polsce, a jak wymienia z Łukaszenką złotówki na dolary to wtedy Łukaszenka wyda w Polsce. Tak czy tak podbiją tymi złotówkami naszą koniunkturę, bez zaciągania długów przez Polskę lub Polaków.

I dlatego zachód zawsze tak chętnie rozdawał kredyty. Oczywiscie to było przedstawiane jako rodzaj wyrzecznienia z ich strony, ze oni sie trudza i staraja by przyznawac nam pożyczki, ale te pożyczki to decyzja i kwestia wpisania kilku zer do komputera, a zysk polegał na tym ze oni sobie podbijali koniunkturę a my zamaist nich bralismy na siebie długi konieczne do wygenerowania nowych marek, czy dolarów. W tamtym czasie jeszcze jako dodatkowy bonusik brali sobie z tego wysokie odsetki, choć nawet bez nich byli  bardzo do przodu.

"KE przedstawiła w poniedziałek Radzie UE wniosek ws. przekazania Polsce 11,2 mld euro w nisko oprocentowanych pożyczkach na wsparcie miejsc pracy zagrożonych przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa."

https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/7805328,ke-zaproponowala-polsce-112-mld-euro-na-wsparcie-miejsc-pracy.html

Mam nadzieje ze teraz już każdy zrozumie które miejsca pracy KE chce wspierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, quevas napisał:

zwłaszcza dzisiaj, codziennie dając paliwo do bezkarnego forsowania takich opinii [nieważne, prawdziwych czy krzywdzących, koniec końców decyduje nie tylko uargumentowana wiarygodność przekazu, ale i ogólne wrażenie czynione przez oskarżonego]

Tłumaczyłem wiarygodność opinii 1,5, rok do tyłu, wraz z danymi historycznymi, dowodami, przesłuchaniami itd.

Dzisiaj nie mam już czasu na powtórkę.

Ogólnie jest grono ludzi z którymi, bez względu na detale, lepiej nie mieć nic wspólnego. Vide Jan Tomasz Gross.

Brak kręgosłupa moralnego w stopniu krytycznym. Tu nie chodzi o wrażenie, tylko o dudki, czytaj geszeft w dobrym starym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Ziobry na możliwość zajmowania mienia (jeszcze bez wyroku) jeśli zachodzi podejrzenie że środki na zakup mogły pochodzić z działalności w grupie przestępczej

 

Co wy o tym myślicie?

Jeśli prawdą okaze się że to obywatel będzie musiał udowodnić swoją niewinność a mienie będzie zagrabione bez wyroku to będzie wyższa fiksacja na punkcie władzy

O ile za zajmowaniem dóbr jeśli udowodni się winę, nawet rodzinie na którą przestępca przepisał no dom jestem całym sobą tak dprojekt Ziobry to kradzież 

 

Słyszałem w radiu więc jeśli coś podkręciłem to mnie poprawcie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, josephnba napisał:

Pomysł Ziobry na możliwość zajmowania mienia (jeszcze bez wyroku) jeśli zachodzi podejrzenie że środki na zakup mogły pochodzić z działalności w grupie przestępczej

 

Co wy o tym myślicie?

Jeśli prawdą okaze się że to obywatel będzie musiał udowodnić swoją niewinność a mienie będzie zagrabione bez wyroku to będzie wyższa fiksacja na punkcie władzy

O ile za zajmowaniem dóbr jeśli udowodni się winę, nawet rodzinie na którą przestępca przepisał no dom jestem całym sobą tak dprojekt Ziobry to kradzież 

 

Słyszałem w radiu więc jeśli coś podkręciłem to mnie poprawcie 

 

Mam dziwne wrażenie, że ten wątek zostanie wyciszony/zignorowany (tutaj na forum też) :)

Edytowane przez Camelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Camelus napisał:

Mam dziwne wrażenie, że ten wątek zostanie wyciszony/zignorowany (tutaj na forum też) :)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-przepisy-o-konfiskacie-prewencyjnej-coraz-blizej-Panstwo-bedzie-moglo-przejmowac-majatki-7948735.html jeśli jest takie prawo w innym kraju UE to po temacie a jeśli nie to ktoś z muszkieterów nam wytłumaczy , że my możemy wyznaczać lepsze standardy . wersja skrócona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, quevas napisał:

kolejny polski orzeł z cyklu : nic nie umiem, bozia zdolności poskąpiła,  a z czegoś żyć trzeba, więc zostanę lewicowym aktywistą

poprawiłem -> w sensie bardziej spersonalizowałem pod Ciebie, zią

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26240308,polsko-niemiecki-spor-o-ambasadora-niemcom-zabraklo-wyczucia.html#s=BoxOpImg4 mnie dziwi , że Kaczyński w ogóle utrzymuje jakiekolwiek kontakty z Niemcami jako spadkobiercami III Rzeszy

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niebezpieczny przePIS

Jak donosi Patryk Słowik na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, gotowy jest już projekt ustawy o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Zgodnie z projektowanymi przepisami, przedsiębiorcy zatrudniający co najmniej 250 pracowników mają odpowiadać za przestępstwa przez nich popełniane. O tym, czy kara za przestępstwo pracownika ostatecznie zostanie nałożona na przedsiębiorcę (i w jakiej wysokości) będzie decydować sąd. Ma jednak najpierw rozpatrzyć, czy przestępstwo popełnione przez pracownika jest związane z działaniem lub zaniechaniem organu spółki/menedżera/właściciela. W praktyce ustawa wprowadzałaby odpowiedzialność przedsiębiorcy za pracownika w sytuacji, gdy ten dopuścił się czynu zabronionego, który pozostawał w związku z świadczeniem pracy na jego rzecz.

 

do 50.000.000 PLN

OCZYWISCIE z tego co tam wyczytałem są wyłączenia firm np pochodzących z USA 

Latanie budżetu Panowie. 

No i w dobie kryzysu i braku finansów na zabezpieczenie szkół świetny pomysl

Maszty z biało-czerwoną w całej w Polsce

Każda z niemal 2,5 tysiąca gmin w Polsce może otrzymać od państwa flag masztowy. Z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalację. Projekt ogłosił w Tychach premier Mateusz Morawiecki.

Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich. To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość – mówił w Tychach podczas inauguracji akcji „Pod Biało-Czerwoną” premier Mateusz Morawiecki.

Akcja Pod biało-czerwoną

Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które oddali życie nasi przodkowie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

 

Nie wiem do czego to zmierza ale projekt Ziobry o konfiskacie mienia bez wyroku plus wprowadzenie odpowiedzialności za pracownika danej firmy plus całkowity brak finansowania przepisów o szkołach podczas pandemii i zrzucenie tego na samorządy z równoczesna nie na miejscu obecnie inicjatywa wydania pieniędzy na maszty jakoś budzi u mnie niesmak. 

Coraz lepsze te przepisy. Serio należy rozpatrzeć otwieranie firmy w Czechach lub na Słowacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

jak dowodzi praktyka, aktualnie w Polsce z największym prawdopodobieństwem można dostać kopa za :

a] brak maski na twarzy

b] za barwy tęczy w jakiejkolwiek formie, choćby spinki do włosów :

 

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/ataki-na-osoby-lgbt-w-polsce-otworzono-puszke-pandory,1027761.html

 

policja informuje o poszukiwaniach sprawców, a mnie ciekawi,  kiedy zaczną szukać prowodyrów ?

 

Spodoba Ci się:

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/wroclaw-zniszczyl-stoisko-z-napisem-zmien-piec-myslal-ze-to-zmien-plec/ptyvcpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.