Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rw30 napisał:

a jakby w drugiej rundzie wylądowali @ely3 i @RappaR to na kogo oddalibyście głos? LOL 

ja tylko chciałem zwrócić uwagę jak bezsensowne było pytanie zadane przez usera @Cardi , sorry że niechcąco rozpocząłem jakiś dziwny wątek wymiany uprzejmości między innymi użytkownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matek napisał:

Chyba jest to jasne. 

Wcale nie jest takie jasne. 

Naszych forumowych pisowców interesuje głównie socjal a w tych kwestiach Bosak pewnie vetowałby nieco częściej niż Trzaskowski.

Ustawy typu 10 mld dla TVP czy upartyjnienie sądownictwa dostałyby veto od obydwu.

Pytanie zatem czy nasi forumowi zwolennicy PiS bardziej nienawidzą PO czy jednak bardziej boją się rosnących wpływów Konfederacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

Pytanie zatem czy nasi forumowi zwolennicy PiS bardziej nienawidzą PO czy jednak bardziej boją się rosnących wpływów Konfederacji. 

Tradycyjnie nie trafiles. Zaplecze partyjne nie mialoby tu np dla mnie znaczenia.

Jakbym mial wybierac partie to wybralbym c***owe PO zamiast pojebanej Konfederacji (lepiej zyc z brzydka panna niz z ladniejsza co robi chore akcje).

Jakbym mial wybierac osobe to bralbym Bosaka (czyli by far najlepsza osobe z Konfederacji) zamiast Trzaskowskiego (czyli randomowego - moze troche ladniejszego - POwca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

Tradycyjnie nie trafiles. Zaplecze partyjne nie mialoby tu np dla mnie znaczenia.

Jakbym mial wybierac partie to wybralbym c***owe PO zamiast pojebanej Konfederacji (lepiej zyc z brzydka panna niz z ladniejsza co robi chore akcje).

Jakbym mial wybierac osobe to bralbym Bosaka (czyli by far najlepsza osobe z Konfederacji) zamiast Trzaskowskiego (czyli randomowego - moze troche ladniejszego - POwca)

Tyle tylko, że każdy z tych kandydatów byłby dość aktywnym prezydentem i dlatego jego zaplecze partyjne byłoby bardzo istotne. Do tego popularność prezydenta przekładałaby się na popularność jego partii. Wybierając Trzaskowskiego ryzykujesz, że PO dogoni PiS w sondażach, wybierając Bosaka ryzykujesz, że Konfa zabierze pisowcom spory elektorat.

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

A największy McGee tego tematu? @quevas @Artlan @josephnba

Co właściwie przez to rozumiesz? 

W dniu 10.06.2020 o 11:31, StaryFan napisał:

I teraz najlepsze, we wszystkich działach gospodarki wydajność polskiego pracownika, bije na głowę wydajność niemieckiego, w tym samym sektorze, na tym samym stanowisku.

Poproszę źródło tego twierdzenia oraz parę przykładów. 

Cytat

Natomiast, wydajność polskiego urzędnika jest 4 razy mniejsza? 

Również poproszę o źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast, wydajność polskiego urzędnika jest 4 razy mniejsza? 

 

22 minuty temu, Artlan napisał:

Również poproszę o źródło. 

Skoro prosisz o źródło, cytując zdanie zakończone znakiem zapytania, to raczej stracimy czas. Bez ofensywy, ale klepanie tych samych tematów, na tym samym forum jest jednak stratą czasu, a ten był poruszany już 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 08:25, fluber napisał:

Kiedy rządziła Platforma Obywatelska, to rzeczywiście takich sporów i dyskusji nie było, czy dawać na emerytów, albo na rodziny dysfunkcyjne, albo na wakacje dla dzieci. Nie było żadnych takich dyskusji, bo chociaż wszyscy płaciliśmy podatki, tak jak płacimy i teraz, to wtedy po prostu mimo tego płacenia pieniądze magicznie znikały. Przecież za PIS przeciętne obciążenia podatkowe spadły, więc czemu ciągle prowadzimy jakąś fałszywą dyskusję o oddawaniu pieniędzy???

Rozwój infrastruktury, zwiększenie wydatków na służbę zdrowia o 60%, wzrost płac w gospodarce, podwojenie płacy minimalnej, informatyzacja urzędów.  

Właściwie to komu żyło się źle, oprócz nierobów? 

Gdyby PO dało powiedzmy te 300 plus wyłącznie dla pracujących i trochę ogarnęło swój PR to pewnie rządziłoby do dzisiaj. 

Poza tym znowu stosujesz retorykę typowego pisowca czyli obrzucanie gównem. PiS od pięciu lat ma prokuraturę i organy kontroli skarbowej. Miał mnóstwo czasu żeby wykazać ile to PO nakradło czy tam przejadło. Nie wykazał to łaskawie daruj sobie te insynuacje. 

Odnośnie tych bonów wakacyjnych dla bąbelków oraz 100% postojowego dla górników to po prostu PiS zwyczajnie przegiął. Zauważyłem, że to podkurwiło naprawdę sporo ludzi i to nawet takich, którzy mieli wyjebane np. na 10 mld dla TVP. Nawet zwykły Janusz ogarnia, że coś tu jest k**** nie tak, że to jest jakieś niczym nieuzasadnione dzielenie ludzi na lepszych i gorszych w czasach recesji. Nie wiem czy to będzie kosztować PiS prezydenturę, ale dzielenie ludzi na finiszu kampanii na pewno im nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Pewnie głupie pytanie, ale ma ktoś prenumeratę wyborczej i może to wkleić? Ciekawy jestem:

https://wyborcza.pl/7,82983,26023342,dziewczynka-z-protestu-zmieniam-swiat-stop-calling-me-murzyn.html#s=BoxWyboMT

Mamy chyba pierwszy w historii case, kiedy "murzyn" to już "słowo na m".

pls już od dobrego tygodnia widzę na fejsie te gadki o tym żeby zakazać Murzyna bo to rasizm xDDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

Skoro prosisz o źródło, cytując zdanie zakończone znakiem zapytania, to raczej stracimy czas. Bez ofensywy, ale klepanie tych samych tematów, na tym samym forum jest jednak stratą czasu, a ten był poruszany już 2 razy.

Gdybyś napisał coś w stylu ,,natomiast polscy księża molestują dzieci 4 razy częściej niż niemieccy?" to nie wiem czy ten znak zapytania by ci dużo pomógł przez atakami fluberów i deltacentrów.  Raczej dostałbyś zarzut, że tak w zasadzie to postawiłeś tezę, wysunąłeś sugestię, sformułowałeś oskarżenie itp. i wypadałoby żebyś coś miał na poparcie tego stwierdzenia. I nie wiem czy odpowiedź w stylu ,,hehe koledzy, ja tylko pytam, przecież widzicie ten znak zapytania na końcu, co nie?" byłaby wystarczająca. :) 

Ogólnie to jest trochę statystyk porównawczych dotyczących np. skuteczności policji w ściganiu różnych przestępstw. W przypadku urzędów o takie statystyki dość trudno, tym bardziej, że każdy kraj ma inną strukturę administracyjną. 

Ale zostawmy to. Poproszę zatem o źródło potwierdzające poniższe stwierdzenie:
we wszystkich działach gospodarki wydajność polskiego pracownika, bije na głowę wydajność niemieckiego, w tym samym sektorze, na tym samym stanowisku. 

Tutaj nie ma znaku zapytania, więc zapewne opierasz się na jakichś twardych danych. Jeżeli podałeś takie dane już wcześniej to wystarczy link do odpowiedniego wpisu. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chytruz napisał:

Pewnie głupie pytanie, ale ma ktoś prenumeratę wyborczej i może to wkleić? Ciekawy jestem:

https://wyborcza.pl/7,82983,26023342,dziewczynka-z-protestu-zmieniam-swiat-stop-calling-me-murzyn.html#s=BoxWyboMT

Mamy chyba pierwszy w historii case, kiedy "murzyn" to już "słowo na m".

Cytat
Omawianie w szkole "Murzynka Bambo" było dla mnie bardzo przykre. Jeszcze bardziej niż jak na ulicy ktoś tak do mnie mówi. Zapytałam, czy mogę iść do łazienki i tam się rozpłakałam. Później wytarłam oczy i wróciłam do klasy - mówi 10-letnia Bianka Nwolisa, która w ubiegłym tygodniu wraz z rodzicami i rodzeństwem protestowała przeciwko rasizmowi przed Ambasadą USA w Warszawie.

Dorota Wysocka-Schnepf: - Bianko, twoje zdjęcie z hasłem “Stop calling me Murzyn” jest bardzo poruszające, obiegło całą Polskę, spodziewałaś się takiej reakcji?

Bianka Nwolisa: - Nie, totalnie się nie spodziewałam. To mnie bardzo zaskoczyło.

To hasło ze słowem na “m”, czy ty sama je wymyśliłaś i sama namalowałaś transparent? Czy wszyscy razem w rodzinie nad tym pracowaliście? Bo na protest poszliście całą rodziną.

- Wszyscy razem nad tym pracowaliśmy. Wybieraliśmy wspólnie hasła i ja je pokolorowałam. Wymyśliliśmy wszystko wieczorem, zaczęliśmy malować i rano, przed protestem, jeszcze dokończyliśmy.

Nie lubisz, kiedy tak się ciebie nazywa, tym słowem na “m”?

- Nie, nie lubię. To mi daje taką mega strzałę w serce. Bardzo mnie boli, kiedy ktoś mnie tak nazywa. To jest tak, jakby ktoś kogoś przezwał jakąś wadą.

To jest po prostu dla ciebie brzydkie, bolesne słowo, tak?

- Tak.

A czy często słyszysz w Polsce, że tak do ciebie, albo o tobie mówią?

- Często. Na ulicy, w szkole, w przedszkolu. Często. Oni chcą określić mnie jakby z innej perspektywy, ale mówią to słowo.

I pamiętasz takie sytuacje, które cię dotknęły i zabolały, opowiesz nam o tym?

- Tak. Przyszłam kiedyś z młodszym bratem, Frankiem do szkoły starszego brata, Alexa. Żeby go odebrać. A że nie chodziliśmy jeszcze do tej szkoły, to chcieliśmy ją obejrzeć, zobaczyć, jak wygląda podwórko. Poszliśmy na to podwórko i tam pierwsze słowo, które usłyszeliśmy to było właśnie to słowo. Jakieś dziewczynki je powiedziały i uciekły. Tata poszedł do pań, które tam stały. Bo te panie po prostu patrzyły się i nie zareagowały. Więc tata poszedł do nich i zaczął do nich mówić. A one na to, że on jest agresywny i nie powinien tak krzyczeć. I wezwały policję. Tata porozmawiał z policją i później policjanci odjechali.

A na ulicy to po prostu obce osoby tak do ciebie i o tobie mówią?

- Tak, obce osoby.

Po prostu przechodzą i ot tak?

- Tak. Na przykład: o, mamo, zobacz! I tu jest to słowo.

Twój młodszy brat, Franek został w szkole pobity przez kolegów i oni też krzyczeli za nim to słowo na “m”.

- Tak. Ja starałam się go bronić, ale byłam już na górnym piętrze. Bo u nas w szkole jest tak, że do trzeciej klasy jesteśmy na dolnym korytarzu, a od czwartej na górnym. I nie można schodzić na dolny. Starałam się więc bronić go. Czasami, jak miałam dyżur na dole i jak widziałam, że coś mu robią, to od razu podchodziłam i go broniłam. Tak samo było w przedszkolu. Bo mieliśmy to samo podwórko i zawsze wychodziliśmy prawie tak samo, więc mogłam go bronić.

Wiele było takich sytuacji, że musiałaś stawać w obronie brata?

- Wiele ich było.

I nadal się zdarzają?

- Już teraz mniej, ale dalej się to zdarza.

Bianko, jesteś Polką, uczysz się w polskiej szkole, na pewno na języku polskim omawialiście już “Murzynka Bambo”, czytaliście ten wierszyk, czy to było dla ciebie przykre?

- Bardzo przykre. To było po prostu jeszcze bardziej przykre niż jak na ulicy ktoś do mnie tak mówi. Jak zawsze w takiej sytuacji zapytałam, czy mogę iść do łazienki i tam się rozpłakałam. Potem wytarłam oczy i wróciłam do klasy.

A czy twoja nauczycielka widziała, co się dzieje, rozumiała tę sytuację, czy w ogóle nie było rozmowy na ten temat?

- Nie, w ogóle.

Nie omawiałaś jeszcze “W pustyni i w puszczy”, to chyba w przyszłym roku szkolnym będziesz miała jako lekturę?

- Tak.

Obawiasz się tego?

- Troszeczkę.

Bo? Opowiedz, co myślisz.

- Bo myślę, że to mnie znowu zaboli. Dawno już ludzie tak na mnie nie mówili i myślę, że znowu mnie zaboli.

A oprócz tego słowa na “m”, czy spotykają cię inne przykrości z powodu koloru twojej skóry?

- Tak, czasami się zdarzają. Ale chcę opowiedzieć o przykrości, która spotkała mojego młodszego brata. Kiedy był w przedszkolu i chciał się pobawić z kolegami, zapytał ich, czy może się z nimi bawić. A koledzy powiedzieli, że tak, jeśli będzie Murzynkiem. A jeśli nie, to nie może się z nimi bawić.

Czy to, co cię spotyka, to głównie agresja słowna, czy zdarzają się też przykłady agresji fizycznej?

- Z agresją fizyczną też się spotykamy.

Czy boisz się np. wychodzić sama z domu?

- Czasami, ale już mniej.

Czy twoi koledzy i koleżanki ze szkoły widzieli twoje zdjęcie z protestu?

- Tak, widzieli. Pisali do mnie, dzwonili.

I co mówili?

- Że jestem mega sławna. I że zmieniam świat.

Twoja mama bardzo aktywnie walczy z rasizmem, ty masz zaledwie 10 lat i też już jej w tym pomagasz - dlaczego? Czujesz, że to jest ważne?

- Bo ja bardzo lubię pomagać. I też chcę zmienić przyszłość dla siebie.

I zmieniasz świat.

- Tak.

Trzymam zatem, Bianko, kciuki, żebyś miała dużo siły, żeby takie sytuacje nigdy więcej cię nie spotykały i żeby ten świat rzeczywiście się zmienił!

- Mam wielką nadzieję, że tak będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał:

@Artlan

serio mam Ci wklejac srednia luke VAT z rzadow po i z rzadow pis bo udajesz ze o tym nie wiesz?:)

Kluczowa była ustawa uchwalona jeszcze w czasach Platformy. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolity_Plik_Kontrolny

Po prostu obecnie jest znacznie łatwiej kontrolować rozliczenia VAT.

Fakt faktem, że zrobiono to trochę za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artlan napisał:

Gdybyś napisał coś w stylu ,,natomiast polscy księża molestują dzieci 4 razy częściej niż niemieccy?" to nie wiem czy ten znak zapytania by ci dużo pomógł przez atakami fluberów i deltacentrów.  Raczej dostałbyś zarzut, że tak w zasadzie to postawiłeś tezę, wysunąłeś sugestię, sformułowałeś oskarżenie itp. i wypadałoby żebyś coś miał na poparcie tego stwierdzenia. I nie wiem czy odpowiedź w stylu ,,hehe koledzy, ja tylko pytam, przecież widzicie ten znak zapytania na końcu, co nie?" byłaby wystarczająca. :) 

Dyskutujesz ze mną, przedstawiając własną hipotezę, hipotetycznej dyskusji, z moją hipotetyczną odpowiedzią, na hipotetyczne zarzuty, hipotetycznie dobranych użytkowników?

 

Nie dysponuję odpowiednią ilością czasu, na dyskusje o nie mających miejsca zdarzeniach.

Podobnie na lokalizowanie dawno przegadanych tematów.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

ja tylko chciałem zwrócić uwagę jak bezsensowne było pytanie zadane przez usera @Cardi , sorry że niechcąco rozpocząłem jakiś dziwny wątek wymiany uprzejmości między innymi użytkownikami

Dlaczego bezsensowne. Byłaby to tak samo ciekawa sytuacja jak druga tura z Dudexem i Bosakiem dla quevasa :) Ale spoko, fluber się nie odniósł, Ty wyśmiałeś. Liczyłem po prostu na jakąś dyskusję w tym temacie zamiast napierdalanie się łajnem i patrzenie kto jest mniej ujebany :) EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.