Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Cardi napisał:

Dlaczego bezsensowne. Byłaby to tak samo ciekawa sytuacja jak druga tura z Dudexem i Bosakiem dla quevasa :) Ale spoko, fluber się nie odniósł, Ty wyśmiałeś. Liczyłem po prostu na jakąś dyskusję w tym temacie zamiast napierdalanie się łajnem i patrzenie kto jest mniej ujebany :) EOT

nie odnioslem sie bo szczerze nie wiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, BMF napisał:

A oprócz tego słowa na “m”, czy spotykają cię inne przykrości z powodu koloru twojej skóry?

- Tak, czasami się zdarzają. Ale chcę opowiedzieć o przykrości, która spotkała mojego młodszego brata. Kiedy był w przedszkolu i chciał się pobawić z kolegami, zapytał ich, czy może się z nimi bawić. A koledzy powiedzieli, że tak, jeśli będzie Murzynkiem. A jeśli nie, to nie może się z nimi bawić

Wszystko spoko, ale małe dzieci bywają nieprzyjemne dla każdej odmienności, wliczając w to rudych, grubasków i okularników. Problem byłby gdyby ich szkalowali ze względu na kolor skóry pod koniec podstawówki albo w liceum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matek napisał:

Murzyn nie wolno, czarny nie wolno, to k**** co wolno jak nic nie wolno? 

jaka ustawka , mam czarnych znajomych i słowo murzyn nigdy nie było dla nich obraźliwe nawet nikt nie używa tego słowa w celu obrażeni . odklejone pojeby montowały ten wywiad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, matek napisał:

Murzyn nie wolno, czarny nie wolno, to k**** co wolno jak nic nie wolno? 

Murzyn ma dla mnie wydźwięk 5.5/10 negatywny, ale jak ktoś chce zrobić z tego polski n-word, to tylko pogorszy sprawę. Jak sobie 0.01% ludzi, którzy interesują się takimi tematami ustali, że murzyn to od teraz kaliber n-word, to dalej 99.99%, które nie będzie wiedzieć, że coś się zmieniło nagle będzie bezwiednie obrażać czarnych.

 

 

Co do wywiadu, to wiadomo że niefajnie, ale jak ktoś jest na pierwszy rzut oka inny, to będzie doświadczał takich rzeczy w środowisku szkolnym, bo dzieci to sk****syny i nic z tym nie zrobisz. Jak wyszło Ogniem i Mieczem i Rzędzian mówił "Jam szlachcic... ubogi wprawdzie, ale szlachcic" to w naszej 100% białej klasie z paroma ziomkami stwierdziliśmy, że jesteśmy magnatami i wyzywaliśmy resztę od chłopów i parobów. Jak ktoś był gruby albo rudy, to nagle jego "ksywka" to było Gruby albo Rudy. Shit do be like that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

jaka ustawka , mam czarnych znajomych i słowo murzyn nigdy nie było dla nich obraźliwe nawet nikt nie używa tego słowa w celu obrażeni . odklejone 

 

co oni się znajo, huja się znajo. Jak w wyborczej ustalili że jest obraźliwe to jest obraźliwe i koniec. 

a już tak between the lines, to tym ludziom nie chodzi chyba o to konkretnie słowo tylko o to żeby się przebić do dyskusji ogólnej tudzież odcisnąć jakiś - choćby najmierniejszy but still, to będzie powracało - wpływ na język (a tym samym pozostać w dyskusji) . Tak sobie myślę, w sumie to nie wiem.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

 

co oni się znajo, huja się znajo. Jak w wyborczej ustalili że jest obraźliwe to jest obraźliwe i koniec. 

a już tak between the lines, to tym ludziom nie chodzi chyba o to konkretnie słowo tylko o to żeby się przebić do dyskusji ogólnej tudzież odcisnąć jakiś - choćby najmierniejszy but still, to będzie powracało - wpływ na język (a tym samym pozostać w dyskusji) . Tak sobie myślę, w sumie to nie wiem.

Albo chęć bycia lepiej poinformowanym i do przodu przed niedouczonym tłumem, wobec którego możemy teraz postawić się w pozycji edukatorów i moralnego superiority.

Założę się na przykład, że nawet nie wiesz, że słowo prostytutka jest obraźliwe i powinieneś używać określenia "pracownica seksualna", jaskiniowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chytruz napisał:

Albo chęć bycia lepiej poinformowanym i do przodu przed niedouczonym tłumem, wobec którego możemy teraz postawić się w pozycji edukatorów i moralnego superiority.

Założę się na przykład, że nawet nie wiesz, że słowo prostytutka jest obraźliwe i powinieneś używać określenia "pracownica seksualna", jaskiniowcu.

To odpowiednikiem słowa nigger jest czarnuch, Murzyn/murzyn czy mamy tak bogaty słownik że oba? Od jutra mówimy czarni, czy jak w USA "ludzie koloru"? No bo Afroamerykanin też nie, bo co gdy widzimy czarnego z Australii? Afroaustralijczyk może być urażony nazwaniem go Afroamerykanin. Tak wiele pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

To odpowiednikiem słowa nigger jest czarnuch, Murzyn/murzyn czy mamy tak bogaty słownik że oba? 

 

no dokładnie, tylko że jakby usunąć czy w ogóle dyskutować o  'czarnuch' to byłoby małe poruszenie tłumów, klikalność i echo w mediach, bo to jest słowo  nacechowane negatywnie (w skali Chytruza od 1 do 10 powiedziałbym że 8.5, może nawet 9) i nikt by się nawet nie jorgnął. 

A tak to standard i to co zwykle , artykuły, dyskusje etc po czym salony, Warszawka i hipsterka z dużych miast stwierdzi że oczywiście, że  zgodzą się, bo oni są oświeceni i zawsze chcą być na topie, gdy tymczasem Pcim Dolny, Chałturzewo Górne i Nowa Wieś Małopolska stwierdzą 'pies was jebał, mój dziadek mówił murzyn, mój ojciec mówił murzyn i ja też będę tak mówił'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rw30 napisał:

 

no dokładnie, tylko że jakby usunąć czy w ogóle dyskutować o  'czarnuch' to byłoby małe poruszenie tłumów, klikalność i echo w mediach, bo to jest słowo  nacechowane negatywnie (w skali Chytruza od 1 do 10 powiedziałbym że 8.5, może nawet 9) i nikt by się nawet nie jorgnął. 

A tak to standard i to co zwykle , artykuły, dyskusje etc po czym salony, Warszawka i hipsterka z dużych miast stwierdzi że oczywiście, że  zgodzą się, bo oni są oświeceni i zawsze chcą być na topie, gdy tymczasem Pcim Dolny, Chałturzewo Górne i Nowa Wieś Małopolska stwierdzą 'pies was jebał, mój dziadek mówił murzyn, mój ojciec mówił murzyn i ja też będę tak mówił'. 

Ty, ale przekonywać, że #blm to trend, do którego sztucznie ktoś dosypuje węgla to możesz jakichś Razemków czy innych postępowców, a nie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Za brak poczucia humoru to Jo powinien dostać miesięcznego bana, a za te ciągłe dopominanie się zainteresowania u Flubera to ban powinien być 3-miesięczny bo to podchodzi pod molestowanie :)

odpusc Delta i sie nie daj sprowokowac tekstami z rynsztoka. 

darkonze chce zamknac, Cardiego chce zamknac, Rappara chce pobic a Tobie kaze ssac jaja. po co w ogole z tym dyskutowac?

9 godzin temu, Artlan napisał:

Jeżeli Jo dostanie bana za reakcję na głupawy post Delty to antyPiS w proteście pójdzie demolować wątek o Utah Jazz. :) 

 

a Ty po tych wszystkich postach o patologicznych czy dysfunkcyjnych rodzicach, nagle bronisz takich ludzi tylko dlatego ze sa z antypis. gdyby jo byl propis to pierwszy bys krzyczal ze powinno mu sie dzieciaka zabrac i opieka spoleczna powinna sie tym zainteresowac. 

btw. pamietam jak chodzilem do podstawowki to bylo kilka takich dzieciakow ktore na wszystko reagowaly agresja i obrazaniem. i rzadko byly to te najbiedniejsze dzieci. zawsze bylo mi ich szkoda ze maja takich rodzicow. 

podsumowujac, korelowanie patologii z bieda nie ma obiektywnego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cardi chcę cię zamknąć?

Kiedy?

Gdzie?

Przepraszam!

Zastanawiające 

Prowokujący delta żartował 

Ja piszący (też żartem, dodam) że kolega zna zwrot "ssij jaja" atakuję

Mi się wydaje że PiS powinien wydawać jakiś poradnik i słownik, żeby można było z ich wyborcami rozmawiać, bo niestety język polski jest dla nich zbyt skomplikowanym narzędziem 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.