Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Reikai napisał:

Czyli z tym jednym dniem to fałsz bo chociaż to teoretycznie możliwe to w praktyce nie da się w jeden dzień wypracować takiej dużej emerytury.

Chociaż w sumie to nie jest tam wprost napisane czy liczą staż z Ukrainy do minimalnej czy nie 

Edit: liczą

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polskie-emerytury-dla-Ukraincow-Rzecznik-ZUS-prostuje-fake-newsy-8530046.html

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LAF napisał:

Punkt widzenia jest taki, że skoro ZUS stać na to to niech płaci sam a nie zdziera z obywatela kraju. 

Zastanawiam się jaka jest Twoja wiedza na temat funkcjonowania państwa. Bo to zdanie jest tak dziwnie skonstruowane ,że nie wiem co ci napisać

Ty w  ogóle masz pojecie co to jest ZUS?

18 minut temu, LAF napisał:

W Niemczech płaci się niższy ZUS a ma się większa emeryturę niż u nas więc co Ty porównujesz. A u nas odwrotnie

Może mi wyjaśnićjakim cudem wg Ciebie płaci sie niższy ZUS. w Niemczech? Bo ja mam nadzieje ,że nie pomyliłeś procentów od pensji z kwotami realnymi. Bo odnoszę wrażenie ,że robisz takie zwroty akcji w jednym zdaniu ,że coraz trudniej zrozumieć o czym piszesz

6 minut temu, LAF napisał:

O jak szybko odkręcili 

To raczej  Ty sprzedajesz fake newsy a nie ,że odkręcili...Zresztą z tego co  w ogóle sprawdzałem to raptem 1000 Ukraińców ma takie dopłaty i nie pracowali oni jednego miesiaca tylko sporo dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Oni muszą na stałe mieszkać w Polsce żeby dostać emeryturę z ZUS.

 

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Oj nie wiem. Muszę to sprawdzić. 

Ci Ukraińcy emeryci muszą mieszkać w Polsce. Tylko to taki martwy przepis. Bo kto miałby to weryfikować? Mieliby 2x w tygodniu stawiać się na posterunku i podpisywać listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

Zastanawiam się jaka jest Twoja wiedza na temat funkcjonowania państwa.

Nie jestem ekspertem jak Sławek, ale coś tam wiem. 
 

8 minut temu, ely3 napisał:

Ty w  ogóle masz pojecie co to jest ZUS?

Tak mam i wiem też, że można spokojnie obniżyć składki nie zaburzając funkcjonowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Nie jestem ekspertem jak Sławek, ale coś tam wiem. 
 

Jak Ty myślisz że Sławek jest ekspertem od funkcjonowania państwa to możemy się tylko domyślać co tam wiesz.

2 minuty temu, LAF napisał:

 

Tak mam i wiem też, że można spokojnie obniżyć składki nie zaburzając funkcjonowania. 

A powiesz mi jak kupić za 100 złotych to co dziś kupiłem za 200 złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.