Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Dlaczego większość państw się zgadza? Nie wiedza, że to zło wcielone? Że Ci ludzie są źli z natury? Że to, iż uciekają nie wynika z faktu, iż uciekają przed wojną? Dlaczego KK zbiera regularnie na ofiary z Aleppo i popiera przyjmowanie Syryjczyków?

Nikt nie twierdzi że są źli z natury. Ani że są złem wcielonym. I przecież przyjmujemy Syryjczyków. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w UE. Chodzi o kwestie niepodległości, decydowania o własnych granicach i oprotestowanie mechanizmów przymusowego relokowania ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Xddd

I tak wlasnie wyglada swiat, w ktorym TVP za PO to to samo, co za Pisu.

to Ty wkleiłeś te wykresy a nie paskowy z TVP

1 minutę temu, Reikai napisał:

Pis walczacy z nielegalna imigracja ktora wzrasta dwukrotnie za ich rzadow jest oznakiem jakosci rzadu, tego nie grali :)

a może po prostu zaczęto to intensywniej weryfikować?

luki vatowskie te sprawy, dzwoni coś? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

to Ty wkleiłeś te wykresy a nie paskowy z TVP

a może po prostu zaczęto to intensywniej weryfikować?

luki vatowskie te sprawy, dzwoni coś? :) 

Mysle, ze powinienes rozwazyc zlozenie CV na Woronowicza, nadalbys sie tym tlumaczeniem nawet tak beznadziejnych przypadkow elektoratowi. Byl juz nawet VAT, teraz jeszcze jakis Tusk, Bruksela i pora na CSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Mysle, ze powinienes rozwazyc zlozenie CV na Woronowicza, nadalbys sie tym tlumaczeniem nawet tak beznadziejnych przypadkow elektoratowi. Byl juz nawet VAT, teraz jeszcze jakis Tusk, Bruksela i pora na CSa.

ale jakich beznadziejnych przypadków?

w sensie że antypisy nie wiedzą nawet z czym walczą? (starając się zrobić z PiS turbo-narodowców wykorzystując do tego źródła....tubrbo-narodowców xD)

w sumie to faktycznie beznadziejne przypadki ale nie wiem co ma z nimi Woronicza zrobić xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ale jakich beznadziejnych przypadków?

w sensie że antypisy nie wiedzą nawet z czym walczą?

w sumie to faktycznie beznadziejne przypadki ale nie wiem co ma z nimi Woronicza zrobić xD

Takimi, ze dwukrotnie zwiekszona imigracje nielegalna z ktora PIs niby tak walczy tlumaczysz na korzysc rzadu :)

Pozostaja lole i xdeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nikt nie twierdzi że są źli z natury. Ani że są złem wcielonym. I przecież przyjmujemy Syryjczyków. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w UE. Chodzi o kwestie niepodległości, decydowania o własnych granicach i oprotestowanie mechanizmów przymusowego relokowania ludzi.

Ciężko egzystować jako Unia (jakakolwiek), kiedy poszczególne podmioty wchodzące w jej skład wybieraja, które rozporządzenia będą akceptowac, a które nie. Jeżeli chcemy być 100% suwerenni powinniśmy opuścić szeregi UE.

A retoryka PiSu, po obejrzeniu przed chwilą ich tuby - wiadomości, jest właśnie taka, że są to ludzie źli. Szczerze to aż mi się rzygać chce po obejrzeniu tego wysrywu, który mieni się programem informacyjnym.

Masz znajomych księży, zapytaj się ich, może słyszeli od naocznych swiadkow, co dzieje się w Syrii, a potem obejrzyj sobie wiadomości. Jak przedstawiają tych ludzi. To jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Reikai napisał:

Xddd

I tak wlasnie wyglada swiat, w ktorym TVP za PO to to samo, co za Pisu.

Pis walczacy z nielegalna imigracja ktora wzrasta dwukrotnie za ich rzadow jest oznakiem jakosci rzadu, tego nie grali :)

No ale faktem jest że nielegalna migracja w Europie stała się ogromnym problemem w ostatnich kilku latach i jej skala jest nieporównywalnie większa niż 10-15 lat temu i faktem jest, że PiS z tym problemem realnie walczy ( nikt nie zwozil masowo migrantów pod białoruska granicę za po).

Faktem jest że PiS budował mur na drodze nielegalnej migracji a poslowie opozycji jeździli na granicę protestować przeciwko temu że ich nie wpuszczamy, więc, przepraszam, ale co chcesz udowodnić? 

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Takimi, ze dwukrotnie zwiekszona imigracje nielegalna z ktora PIs niby tak walczy tlumaczysz na korzysc rzadu :)

Pozostaja lole i xdeki.

przecież wkleiłeś wykres na to że dwukrotnie zwiększyła się liczba takich potwierdzonych przypadków (co w sumie nie dziwi też patrząc na bardzo zwiększoną imigrację z Ukrainy)

na to i tylko na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DRK napisał:

Nie oczekuję od demokratycznej opozycji, że rozwiążą problem emigracji i relokacji. Ciekawi mnie jakie  będzie jej stanowisko wobec tego gorącego kartofla, który UE wrzucila jej w czasie zintensyfikowanej kampanii wyborczej. PiS dostał kolejny wygodny temat.

W ,,wiodącym programie informacyjnym" z 19 : 30 będzie to przedstawione tak: rząd sam przeciw wszystkim, jest jedynym głosem rozsądku w lewicowo - liberalnej unii. Pochwalą się, że zatrzymali szturm islamistów na granicy w Białowieży a Unia powinna o to samo zadbać na Śródziemnym, ale oczywiście nie potrafi.  Z wypowiedzi demokratycznej opozycji wybiorą  wypowiedzi lub tweety (napewno jakieś sie trafią), że Polska powinna podporządkować się dyrektywom. Dorzucą wypowiedź jakiegoś celebryty, który wypowie się niepochlebnie o milosierdziu chrzescijańskim Polaków, którzy nie chcą nielegalnych emigrantów. I w kontrze dorzucą obrazki z lutego 2022 z przyjęciem w Polsce uchodźców z Ukrainy. Koniec. Elektorat stały umocniony, a i może paru nowych dojdzie.

Przecież dla tych przygłupów, którym się wydaje, że w TVP mówią prawdę nie jest potrzebne żadne tło faktyczne. Można im wcisnąć cokolwiek  więc nie ma różnicy co twierdzi opozycja. Tyle, że widownia TVP nie daje wystarczającej ilości głosów by wygrać wybory. 

Opozycja nie odpowiada za to, że rząd nie potrafi w Brukseli zadbać o nasz interesy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

mordo czy ty robisz z PiS jakichś narodowców co nikogo nigdy nie chcieli przez granice przepuścić?

Przecież od początku narracja PiSu jest - 'NIE DLA NIELEGALNYCH MIGRANTÓW' koniec

 

 

14 minut temu, julekstep napisał:

nom,  za PiSu się tak poprawiło że ludzie decydowali się na ryzyko byleby tylko tu przybyć, dzięki za info!

 

 

Morda!

Ale się zaorałeś xDDDDDDDDDDDDDDD

Nie ma nielegalnch imigrantów - sukces!

Są nielegalni imigranci - sukces!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

 

Morda!

Ale się zaorałeś xDDDDDDDDDDDDDDD

ale czym się zaorałem?

w sensie że jak PiS powie 'nie nielegalnym imigrantom' oznacza że żaden się nigdy nie pojawi?

 

a myślałem że to ja jestem forumowym 'pisowcem' a tu widzę koleżka z nich cudotwórców robi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ciężko egzystować jako Unia (jakakolwiek), kiedy poszczególne podmioty wchodzące w jej skład wybieraja, które rozporządzenia będą akceptowac, a które nie. Jeżeli chcemy być 100% suwerenni powinniśmy opuścić szeregi UE.

Żeby egzystować jako unia jedna część tej unii nie powinna narzucać drugiej części unii co ma robić. Funkcjonowanie w unii wymaga jednomyślności.

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

 

A retoryka PiSu, po obejrzeniu przed chwilą ich tuby - wiadomości, jest właśnie taka, że są to ludzie źli. Szczerze to aż mi się rzygać chce po obejrzeniu tego wysrywu, który mieni się programem informacyjnym.

Masz znajomych księży, zapytaj się ich, może słyszeli od naocznych swiadkow, co dzieje się w Syrii, a potem obejrzyj sobie wiadomości. Jak przedstawiają tych ludzi. To jest 

Domyślam się co mogli pokazać w wiadomościach, ale nie mam najmniejszej ochoty na oglądanie tego szamba. I nie wiem po co to sobie robisz

5 minut temu, jack napisał:

 

Opozycja nie odpowiada za to, że rząd nie potrafi w Brukseli zadbać o nasz interesy. 

Przyjmowanie tych ludzi jest wbrew naszym interesom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

 

A retoryka PiSu, po obejrzeniu przed chwilą ich tuby - wiadomości, jest właśnie taka, że są to ludzie źli. Szczerze to aż mi się rzygać chce po obejrzeniu tego wysrywu, który mieni się programem informacyjnym.

 

Ta, tez to widzialem, obrzydliwe. Ale przeciez oni nic nie maja do tych legalnych, chodzi tylko o nielegalnych :) ktorych wzroslo co najmniej dwukrotnie, ale to tylko dzieki super pisowi bo lepiej sie tu zyje i lepiej sie wykrywa takie rzeczy :)

@fluber nie bardzo mnie obchodzi opozycja, bo to nie ona rzadzi i nie opozycja robi z siebie straznika granic, a potem wpuszcza tyle nowych imigrantow, legalnie i nie. I nie robmy tu teraz jakis fikolkow, ze pisowscy nie tworza narracji jakoby ci ludzie byli jacys zli, polecam przesledzic ich wiadomosci jak wypowiadaja sie o ludziach z dalekiego wschodu. Ich telewizja nie pusci niczego, czego nie chce partia wiec jest to raczej oficjalny przekaz do swojego wyborcy, na poziomie narodowcow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ale czym się zaorałem?

w sensie że jak PiS powie 'nie nielegalnym imigrantom' oznacza że żaden się nigdy nie pojawi?

 

a myślałem że to ja jestem forumowym 'pisowcem' a tu widzę koleżka z nich cudotwórców robi xD

Najpierw:

Nie ma nielegalnch imigrantów - sukces pisu - realizują swoje założenia.

Są nielegalni imigranci - sukces pisu - zbudowali kraj, do którego ludzie chcą przyjeżdżac. 

Nie chodzi o ocenę sytuacji. Chodzi o dobranie retoryki do jedynego słusznego faktu - sukces pis.

Morda, no elo xDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Najpierw:

Nie ma nielegalnch imigrantów - sukces pisu - realizują swoje założenia.

Są nielegalni imigranci - sukces pisu - zbudowali kraj, do którego ludzie chcą przyjeżdżac. 

Nie chodzi o ocenę sytuacji. Chodzi o dobranie retoryki do jedynego słusznego faktu - sukces pis.

Morda, no elo xDDDDDDDDDDD

gdzie napisałem że 'w PL nie ma nielegalnych imigrantów'? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:



@fluber nie bardzo mnie obchodzi opozycja, bo to nie ona rzadzi i nie opozycja robi z siebie straznika granic, a potem wpuszcza tyle nowych imigrantow, legalnie i nie. I nie robmy tu teraz jakis fikolkow, ze pisowscy nie tworza narracji jakoby ci ludzie byli jacys zli, polecam przesledzic ich wiadomosci jak wypowiadaja sie o ludziach z dalekiego wschodu. Ich telewizja nie pusci niczego, czego nie chce partia wiec jest to raczej oficjalny przekaz do swojego wyborcy, na poziomie narodowcow. 

Platforma Obywatelska jest członkiem rządzącej partii w unii europejskiej, prawo i sprawiedliwość jest członkiem partii opozycyjnej w unii europejskiej. więc w przypadku tego co narzuca unia, to platforma jest w "rządzie" a PiS w "opozycji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.