Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Reikai napisał:

Jakby rzadzila malpa, to tez bysmy sie rozwijali. Taki trend  od 25 lat jakos, kto by nie rzadzil.

Tylko lepiej, bo od 2008 nie mielibysmy żadnego przyrostu w administracji/przepisach :D
Największa zaleta małpy to jej niepiśmienność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Malpa tez podejmowalaby lepsze decyzje swiatopogladowe, wiec jak mozna zaglosowac na malpe to chetnie.

Ja nie rozumiem po co trenerzy w koszykówce. Wystawić graczy, każdy sam będzie wiedział co robić najlepiej i tyle. 

Skoro w ekonomii się sprawdzi, to czemu nie na boisku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Ja nie rozumiem po co trenerzy w koszykówce. Wystawić graczy, każdy sam będzie wiedział co robić najlepiej i tyle. 

Skoro w ekonomii się sprawdzi, to czemu nie na boisku? 

Jezeli rozwijamy sie razem z Australia jako jedyni od jakos nie wiem 97 roku, POMIMO takich sobie rzadow platformy i pisu, to raczej nie ma duzego znaczenia jak bardzo politycy nabrudza w naszym przypadku, przy naszym polozeniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Jezeli rozwijamy sie razem z Australia jako jedyni od jakos nie wiem 97 roku, POMIMO takich sobie rzadow platformy i pisu, to raczej nie ma duzego znaczenia jak bardzo politycy nabrudza w naszym przypadku, przy naszym polozeniu itd.

Pol(Br)exit by nam nie zaszkodził?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Pol(Br)exit by nam nie zaszkodził?:)

No już  takich ekstremum nie mam na mysli. Bardziej miałem na myśli "byle nie zjebali za duz, nawet jesli kradna i odpierdalaja".

Ale jak już w temacie konfederacji to pomysł jak byśmy się rozwijali gdyby ich flagowe "tanie podatki" I "tanie paliwo" weszło!

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Jezeli rozwijamy sie razem z Australia jako jedyni od jakos nie wiem 97 roku, POMIMO takich sobie rzadow platformy i pisu, to raczej nie ma duzego znaczenia jak bardzo politycy nabrudza w naszym przypadku, przy naszym polozeniu itd.

A teraz pytanie, o ile takie sobie są rządy PO i PiSu na tle świata. Jesteś w stanie porównać je do innych krajów obiektywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

No już  takich ekstremum nie mam na mysli. Bardziej miałem na myśli "byle nie zjebali za duz, nawet jesli kradna i odpierdalaja".

Ale jak już w temacie konfederacji to pomysł jak byśmy się rozwijali gdyby ich flagowe "tanie podatki" I "tanie paliwo" weszło!

Jak USA czyli w ogóle.

Ale jedno muszę mentzenowi przyznać. To powszechne oburzenie tymi klapsami to jest lol. 3/4 naszych rodziców trzeba by było pewnie zamknąć z takim podejściem jak dziś.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał:

 

Ale jak już w temacie konfederacji to pomysł jak byśmy się rozwijali gdyby ich flagowe "tanie podatki" I "tanie paliwo" weszło!

Pewnie c***owo, jak wszystkie pomysły konfy :)

3 minuty temu, fluber napisał:

Jak USA czyli w ogóle.

 

USA się rozwijają. Ale my nie mamy dolara, największej armii, krzemowej doliny, największej bazy surowcowej na świecie, największego areału najlpeszych ziem uprawnych i kilku innych rzeczy by niwelować błędy systemowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

A teraz pytanie, o ile takie sobie są rządy PO i PiSu na tle świata. Jesteś w stanie porównać je do innych krajów obiektywnie?

Tak patrzac na ta mapke europy, to chyba niezle, ale mogloby byc lepiej patrzac na niektorych ''pod nami''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Jak USA czyli w ogóle.

Ale jedno muszę mentzenowi przyznać. To powszechne oburzenie tymi klapsami to jest lol. 3/4 naszych rodziców trzeba by było pewnie zamknąć z takim podejściem jak dziś.

Niby tak, z drugiej strony ciekawia mnie te wyniki badan o ktorych wspomina, a o ktorych akurat nie pamieta :D

Teraz, RappaR napisał:

Więc jedyne Twoje narzędzie do oceny to mapka Europy? 

A ty sledzisz jak sobie radza rzady Rumunii od 14 lat i jak/czy marnuja swoj potencjal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Nie za bardzo. Dlatego ciężko mi ocenić czy mają lepszych czy gorszych polityków niż my :)

 

Z tego co rozmawiam ze znajomymi Rumunami, raczej podobny tier, ale sa troche mniej bezczelni w swoich wypowiedziach i wielokrotnie znajomi lapali sie za glowe, gdy przytaczalem jakies sytuacje co potrafia powiedziec nasi politycy. 


Chociaz Rumunia z tego co wiem rozwija sie ostatnio niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał:

Ja nie rozumiem po co trenerzy w koszykówce. Wystawić graczy, każdy sam będzie wiedział co robić najlepiej i tyle. 

Skoro w ekonomii się sprawdzi, to czemu nie na boisku? 

Wiesz akurat jak chcesz już na siłę szukać ojca tego sukcesu to  kłaniaj się Leszkowi Millerowi bo to on się podpisał pod traktatem akcesyjnym z Unią Europejską co przyczyniło się do otwarcia rynku, rozpoczęcia dopłat unijnych itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

 Po-pis wymiata

Świetna mapka ale jedynie nie wiem czy aż tak wszystko należy przypisywać PO-PIS ponieważ szczególnie dzięki PiSowi mogliśmy wysłuchać stand-upów Glapińskiego, który wielokrotnie podkreślał jak klasa polityczna nie ma wpływu na gospodarkę (np. że tarcza antyinflacyjna może zbić około 2% co chyba się nie udało). 

Irlandia laicka top. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Wiesz akurat jak chcesz już na siłę szukać ojca tego sukcesu to  kłaniaj się Leszkowi Millerowi bo to on się podpisał pod traktatem akcesyjnym z Unią Europejską co przyczyniło się do otwarcia rynku, rozpoczęcia dopłat unijnych itd.

 

Najbardziej demografii się pokłonić trzeba. I to nie Leszek Miller załatwił, tylko Unia nas chciała. Jakby nie chciała, to by nigdy nie wzięła. A chciała bufor przed byłym ZSRR :)

2 minuty temu, Koelner napisał:

Irlandia laicka top. 

Czemu nie wzrósł tam poziom życia? Laickości nie obchodzą dobra materialne? Czysty stoicyzm i ascetyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.