Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Koelner napisał:

Niczym się nie różnią od prawdziwych Polaków, którzy uważają, że Tusk będąc PRE powinien przynajmniej przenieść przemysł z Niemiec do Polski, wymusić reparacje i oddanie przez nich przynajmniej Łużyc i Milska. Dziwi mnie że nawet osoby na tak wysokim poziomie jak Ty dają się nabrać na tego typu demagogię i jest to niestety mocno niepokojące. 

Ja wiem, że tutaj Tusk nie miał żadnej władzy i wyśmiewam narrację o wielkim sukcesie Polski i pozycji międzynarowej za PO, kiedy to mianowali Polaka szefem Europy.

Pokazuję im alternatywę - albo Tusk dostał stanowisko za zdradę Polski, bo nic dla niej nie zrobił, albo po prostu to było gówno warte stanowisko i żaden sukces, żadna pozycja międzynarodowa Polski. 

Generalnie dużo u mnie po prostu wyśmiewania populistycznej propagandy nowoczesnych Polaków, bo to wszystko jest tak głupie, tak nielogiczne, tak nie trzymające się kupy, że czasem wręcz najebany Korwin brzmi mądrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Czyli liczba Tuskow rośnie. 

Nie, jest pełno wolnych mieszkań na sprzedaż, ale albo są drogie bo są w dobrej dzielnicy albo tańsze ale w gorszej dzielnicy. A problem jest taki, że pokolenie "zero" chce mieć za grosze mieszkanie w centrum dużego miasta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał:

@fluber 

Wg spisu powszechnego z 2021 r mamy w Polsce 12,5 gospodarstw domowych (13,6 wg danych z 2011). Lokali mieszkalnych w 2021 było 15,2 mln.

@jack Nie wiem dlaczego ignorujesz to co napisałem (albo wiem i Ty też wiesz) ale te dane mówią NIC.

Powiedz studentowi czy młodej parze żeby zamiast do Krakowa czy Poznania pojechali do małego miasteczka na Dolnym Śłąsku do poniemieckiej kamienicy bo akurat tam wiele stoi pustych i one też wliczają się w podane przez ciebie statystyki.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli liczba Tuskow rośnie. 

Maleje liczba gospodarstw domowych a roślinie liczba mieszkań. Już w 2021 mieszkań było o 2,7 mln niż gospodarstw domowych. Pewnie w dużych miastach nie jest tak świetnie ale to jednak właśnie tam mieszkań przybywa. Bańka mieszkaniowa zaraz pęknie i ceny polecą w dół. I mieszkań starczy dla wszystkich. Rudy chyba to policzył i wcale nie przeszarżował. 

Teraz, fluber napisał:

Tusk kupił kilka mieszkań.

Mieszkań w Polsce brakuje.

Czy nie zgadzasz się z powyższymi faktami?

A ty myślisz, że on w nich wszystkich mieszka? Albo puste stoją bo na złość Polakom nie chce ich wynająć, żeby zarabiać pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sewer napisał:

Nie wiem dlaczego ignorujesz

Pamiętam ale najpierw chciałem dojść do liczb. Już się odniosłem wyżej. Jedne, że w miastach jest gorzej ale to w miastach właśnie mieszkań przybywa. I pewnie niewiele brakuje by rynek przesycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Godzinka zabawy i trollowania i @Reikai napisze że obajtek za mało zarabia a @jack że po 8 latach rządow PiS mieszkań wystarczy dla każdego. Przecież to jest czysta rozrywka.

Mieszkań przybywa i nie ma to związku z tym kto rządzi. A przesyt jeszcze nie nastąpi. Nastąpi jak PO będzie rządzić za jakieś 3-4 lata i wtedy ceny spadną dzięki Tuskowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Godzinka zabawy i trollowania i @Reikai napisze że obajtek za mało zarabia a @jack że po 8 latach rządow PiS mieszkań wystarczy dla każdego. Przecież to jest czysta rozrywka.

Ale to akurat normalne chyba, ze zarzadzajac czyms takim jak orlen powinno sie zarabiac krocie, zeby nie kusilo robic walow na boku. Duze zarobki ale i duza odpowiedzialnosc, przejrzystosc w dzialaniu i bycie kontrolowanym. A tu mamy takie se zarobki i gigantyczne waly.

No ale opinia publiczna w Polsce juz dawno sie poddala i polozyla lache na to wszystko, wiec mozna krecic tyle lodow na boku ile sie chce i ludzi bardziej obchodzi to, ze Tusk ma kilka mieszkan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Ale to akurat normalne chyba, ze zarzadzajac czyms takim jak orlen powinno sie zarabiac krocie, zeby nie kusilo robic walow na boku. Duze zarobki ale i duza odpowiedzialnosc, przejrzystosc w dzialaniu i bycie kontrolowanym. A tu mamy takie se zarobki i gigantyczne waly.

No ale opinia publiczna w Polsce juz dawno sie poddala i polozyla lache na to wszystko, wiec mozna krecic tyle lodow na boku ile sie chce i ludzi bardziej obchodzi to, ze Tusk ma kilka mieszkan.

Według mnie 8 tysięcy dziennie dla prezesa Orlenu to adekwatna pensja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał:

Ja wiem, że tutaj Tusk nie miał żadnej władzy i wyśmiewam narrację o wielkim sukcesie Polski i pozycji międzynarowej za PO, kiedy to mianowali Polaka szefem Europy.

Pokazuję im alternatywę - albo Tusk dostał stanowisko za zdradę Polski, bo nic dla niej nie zrobił, albo po prostu to było gówno warte stanowisko i żaden sukces, żadna pozycja międzynarodowa Polski. 

Generalnie dużo u mnie po prostu wyśmiewania populistycznej propagandy nowoczesnych Polaków, bo to wszystko jest tak głupie, tak nielogiczne, tak nie trzymające się kupy, że czasem wręcz najebany Korwin brzmi mądrzej

A propaganda prawdziwych Polaków nie jest głupia i nielogiczna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

A propaganda prawdziwych Polaków nie jest głupia i nielogiczna? 

Jak coś jest głupiego to wyśmiewam i się pod tym nie podpisuję. Sęk w tym, że propapanga prawdziwych Polaków jest głównie zmyślona przez lewicę, a to co wierzą "nowocześni", to autentyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.